Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
4. feb 2010

Jane ahoj 🙂 tebe pomohli tie cipky? mne ich dokina dala, ale stale sa im vyhybam, bojim sa aby malemu neublizili. viem ze ich doktori predpisuju docela casto, ale musi byt na to dost dobry dovod, a to je prave to vracanie, vela vracania moze ublizit. ja zas az tak strasne nevraciam ako je mi zle, tak sa tomu snazim vyhnut. ale neviem do kedy to vydrzim.

lulu veeeelmi drzim palceky na poradni 😉

no ja utekam, o druhej mam to stretko, teraz mi je o mak lepsie tak rychlo sa obliect. zatial cafte

dugyna
4. feb 2010

lulu a liv..ja som tam volala do genetonu..robia tie odbery v UT..niekedy aj STVR treba sa dopredu objednat..robia to na Sasinkovej ..a potom do 2dni daju vediet vysledok..
s tym ze v mojom tyzdni..tom som volala v 16tt.mi povedala ze ak to nie su dvojicky tak mi pohlavie povedia na 100%
ze v 12tt to este neni na 100%..tam myslimze hovoril na 90%

my tam tiez chceme s drahym ist ak 17.2 dr nepovie pohlavie
hej je to 60eur.plati sa tam alebo bankovym prevodom

elko ono to nikomu v braraku nveadilo len tejto krave nad nami..

lulu4
4. feb 2010

Jane: tak to vam pekne potiahli ten letny semester, ach jaaaj no nejako to budes musiet zvladnut ved po porode sa ospravedlnis cez veduceho katedry alebo tak ze nemozes prist ved tie prednasky to sa este da horsie je to uz so skuskami... napr. aj moja kamoska co chodi so mnou do triedy tak to tak riesila cely zimny semester nechodila na prednasky lebo sa jej v novembri narodila dcerka a az teraz v januari chodila na skusky... este ich nema lebo nejake musi opravovat co sa jej teraz nedarilo moc.... ja uz mam tiez pokoj este musim pozapisovat znamky do indexu, lenze ho ma moja spoluziacka co tam ide na opravny termin zajtra, snad mi to da pozapisovat... my este nemame rozvrh a tak rada by som uz videla co a ako...
a dakujem ku gratulacii

lulu4
4. feb 2010

liv: precitaj si potom prispevok od dugy, napisala nam o tom genetone 😀

dugy a tebe diky este raz za IP a za tieto info o genetone.... ja sa stale neviem rozhodnut ale chcela by som tam hrozne ist lebo ja to urcite nevydrzim a ked vidim ako tu baby pisu ze sa babenka vzdy tocia alebo prekrizuju nozicky a ze nevedia... ved uvidime....

janefonda
4. feb 2010

Liv mne tie cipky zabrali neuveritelne- ani jeden balik som nedobrala a tam ich je tusim 6 tych cipkov. Dala som si dva dni po dva a mne sa zaludok ukludnil, odvtedy ma ani nenapina, ani nevraciam-ako mavnutie carovnym prutikom 🙂 Proste ja som uz isla zo svojich zasob do minusu,uz ma davali do nemocky a ja som povedala, ze skusim teda tie cipky a zabralo. Nelutujem, to ze som bola 4 mesiace unavena, znicena, pesimisticka bolo isto horsie, ako dva dni cipky. Mne to za to stalo! 😉

mata1001
4. feb 2010

ahojte baby,vedeli by ste mi poradit?
neviem ci je to pravda ked sa hovori ze ked mas vrubkovane nechty tak ti chyba nejaky vitamin.myslite ze je to pravda?a ked je tak aky vitamin mi chyba?vdaka...

janefonda
4. feb 2010

Lulu: no potiahli nam hrozne ten semester...s tym som vobec nepocitala. Ako väcsina vyucujucich je v pohode, ale niektori su divni a robia skor napriek. Dufam, ze tento semester zvladnem, lebo ako nie je to skolne zrovna najlacnejsie 😠 Budem sa snazit porobit nejake skusky skor ak mi to dovolia a ten zvysok uvidime...tretiu prednasku mame s veducim katedry, tak s nim hodim rec ohladom skusok...

janefonda
4. feb 2010

mata: neviem co presne myslis pojmom vrubkovane nechty? Vitaminy chybaju skor, ked mas biele flaky, alebo mas blede nechty, alebo sa ti nechty lamu, stiepia...

Priečne pásiky - Prechodné poškodenie rastovej plochy, napr. vážnejším ochorením pečene alebo tráviaceho traktu. Pôsobenie jedovatých látok, napr. cytostatík, thália. Poruchy látkovej premeny.
Priečne ryhy - Ťažké poškodenie. Príčina- priečne pásiky.
Pozdĺžne ryhy - Jemné ryhy sú mnohokrát vrodené. Jednotlivé ryhy môžu vzniknúť napr. aj pri reumatickej artritíde, kožnými ochoreniami alebo zraneniami.

mata1001
4. feb 2010

vies jane tazko sa mi to opisuje ale ked si jednym nechtom na pravej ruke prejdem na nechte na lavej ruke tak ten necht nie je hladky ale taky akokeby som tam mala pasy.tak som myslela ze mi chyba nejaky vitamin.ale aj tak ti dakujem za pomoc... 🙂

dugyna
4. feb 2010

lulu neni zac rada som pomohla 😉
lulu presne preto chceme ist s drahym do genetonu..lebo sice v 15tt nam dr povedla ze bud to bol pipik alebo..pupocna snura..a potom sa jej uz nechcel maly ukazat..v 16tt na 3D bol schovany..nozicky pri sebe a pokrcene a spinkal..a ak bude takto schovany aj toho 17.2. tak mi s drahym okabatime jeho a pojdeme do genetonu..lebo my by sme urcite nevedli vydrzat tak ako rogerka do konca tehu

lulu4
4. feb 2010

mata: teraz ked si to zacala riesit som aj ja kukla na svoje nechty a zistila som ze som na tom rovnako ako ty... tak neviem co nam je ci to nie je len tehotenstvom sposobene....

janefonda
4. feb 2010

Baby pokial su to len jemne ryhy nic sa nedeje, ak by boli hlbsie moze to znacit problem s pecenou, ci traviacim traktom. Ale veeela ludi ma jemne pasiky a nic to neznamena. Je to len typ nechtu. Treba si kupit taky lestiaci blok, trosku ich vybrusit, nalestit a budu pekne rovne a leskle 😉

mata1001
4. feb 2010

lulu no ja neviem ale to sa neda ani v googli najst lebo vsak co tam zadas?ryhy na nechtoch?
ja som si vzdy myslela ze ked to niekto mal(moja mama to ma ale nie na vsetkych nechtoch) tak ze chybaju vitaminy...a u mna to teda moze byt...

mata1001
4. feb 2010

jane ale ja som to nemavala,tak teraz neviem... 😢

janefonda
4. feb 2010

mata , tak ti to mozno naozaj sposobilo tehotenstvo, predsa len su to hormonalne zmeny... Tak neviem, mozno behnut ku koznej je najlepsie riesenie. Nech sa na to pozrie ona.

dugyna
4. feb 2010

baby tazko povedat co myslite ako ryhy na nachtoch ak myslite ryhy take obluciky v nechtoch dohora..ako vlnky to byva na nohach u starsich ludi pri onychomykoze..
ale tazko ked to clovek nevidi..moze to byt len tip nechtov..
mata skus si dat ale obrazky aby ti nasla v googli aby si to vedela porovnat..
to potom sa riesi cez kozneho..

elko69
4. feb 2010

dugyna no tak ok teda,som zvedava a potom to bude este lepsie ked uz budes cela vychystana tak potom to sem hned aj hod nech sa mozme na tebe pokochat :D

a teda vsetkym Veronikam co ste tu vsetko len to naj,naj, naj...nech su Vasi drobcekovia zdravy a posluchaju maminy :D

dugyna
4. feb 2010

elko neboj hned ako budu fotky to sem hodim aby ste videli 😉

najk to tu stichlo..

lulu4
4. feb 2010

dugy: kuk IP mas tam info

elko69
4. feb 2010

dugy sak normalne ja ani nestiham citat ked tu baby pisu...vzdy sem dojdem kuk popar hodinkach a mam co robit..hehe

elko69
4. feb 2010

lulu inak ty si mala fakt pekne vianoce tento rok :D som kuk tvoj album som si to tam precitala 🙂

lenocka84
4. feb 2010

ahojte
pozdravujem
dnes sme boli na mini vylete, u jednej mamicky, aj so synovcom
tak sa krasne deti vyhrali, no radost pozerat
co tu mame nove?

lulu4
4. feb 2010

elko: dakujem pekne, veru ze mala, ved som bola dojata az mi slzicky tiekli od stastia.... neopakovatelna radost...
ved potom uz odfotim aj svoje brusino, rastie ako z vody ked to takto pojde dalej tak do leta budem pred sebou nosit riadny sud 😀 zajtra idem na poradnu sa tesim ale aj bojim nech je vsetko ok

lulu4
4. feb 2010

leni: to je super ked sa deti maju s kym pohrat najlepsie ked je to niekto taky im seberovny, ja tu v okoli nikoho takeho nebudem mat, sice tu mam nedaleko super kamosku ale jej dcerka uz bude mat 9 mesiacov ked sa mne babo este len narodi 😀

elko69
4. feb 2010

lulu no odfot veru,aj ja som si robila dokumentaciu a aspon uvidis ci a ako rychlo babetko v brusku rastie - teda ako rychlo rastie brusko :D

lulu4
4. feb 2010

no drahy chce dokonca kupit aj novy fotak aby mi robil dokumenatciu na pamiatku fotil brusino ako rastie a potom nase malinke bude fotit, my obaja radi fotime tak to nase male bude mat ale fotiek 😀 😀

elko69
4. feb 2010

hehe o to nie ako my teda ja,co volakedy som mala iba par foto aj to cierno-bielych...hehe este ze doba pokrocila vpred a my to mozme vyuzivat v plnom prude :D no sak aj aj planujem fotit drobca asi stale len nech uz je tu :D uz mam zalozeny aj albumik prenho..su tam zatial foto rodicov jedna a potom ultrazvuk a ja v 5. mesiaci a est epribudnu hadam foto z . mesiaca od fotografky a 3D ultrazvuk a potom uz konecne aj foto babetka...

janefonda
4. feb 2010

Som sa na cas od vas odmlcala, robila som nam obed, mame pangasa na prirodno so zemiakovou kasou a citronikom 😉 To som uz naucila dokonca aj manzela jest a on rybku nemusi vobec, ale toto spapa 🙂
Lulu aj ja milujem fotit, vsetko mozne hlavne prirodu, ale myslim, ze moj najnovsi objekt bude nasa dcerka 😉 Na Bc. promocie som dostala skvely Lumix tak fotim kde sa len da 😎

lulu4
4. feb 2010

Jane: tak to sme dve co radi fotime, ja som dostala nie na tieto ale tie pred minule vianoce od draheho fotak, to mi skoro oci vypadli, ze ci sa nezblaznil ako ziadny velmi drahy ale nemala som ziadny digi fotak dovtedy tak som sa vytesovala ako male decko.... no kocky idem si rychlo vyfenovat vlasy a utekam do mesta som myslela ze drahy akurat pride z prace ze ho este zastihnem ale asi nie ako tam vidim...

imagelady
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre