Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
14. mar 2010

lulu ja pojdem do za, nie pp
a teraz bude poradna este v ba

a to vracanie ac hnacka vraj boli priznakom,co som sa cudovala

liv1
14. mar 2010

jane ahoj 😉
kukni casual S4, ta trojkolka s fialovym prevedenim. Vanicka je na sirku 40 cm, to je v poho nie?
18teho, to mas za chvilku. Aj ja ceeeeem 🙂

janinna11
14. mar 2010

Lulu na amnio idem nie z vlastnej vole, samozrejme ale, ze ja som musela suhlasit, na genetike mi robili testy na chromozomove aberacie a zistili mi na strukture mojich chrom. nejake zmeny, naznaky zlomov, a to je sposobene vplyvom toxickych latok... cize neviem, aky to ma dopad na nasho dorbceka a bud ist na amnio a vediet to a podla toho sa zariadit, alebo neist a trpnut cely zvysok tehu a ak by nieco nebolo v poriadku, cely zivot by som si to vycitala... ver mi... nie jeden vecer som nad tym premyslala a zvazovala vsetky pre a proti a nie jeden den som nad tym z tej bezmocnosti preplakala... a dospela som k zaveru, ze nas maly je bojovnik a urcite amnio zvladne na 1 s * a bude vsetko dobre, hoci sa v kutiku bojim, vsak je to normalne, ale verim, ze to bude vsetko ok

liv1
14. mar 2010

jane toto je zas ten moj
http://www.baby-kocarky.cz/detail.php?zbozi=603494

co vazi ten co ste si vybrali? myslim len konstrukciu..

z tej stranky co si davala link ste kupovali?

lenocka84
14. mar 2010

liv moja mamina mi nato povedala ze v tej dobe sa nato az tak nepozeralo
mamka vo stvrtok nastupila na MD, a ja som sa v nedelu narodila, a dovtedy normal pracovala, takze nebol cas sa tak obzerat ako teraz
a ani ja by som to nevidela, kebyze nevstavam pupkom hore 🙂
tak ale co uz
booode baby ja este vobec nemam doriesiny ten kocik, ide ma rozhodit
a teraz ma cakaju 2tt balenia, a rozmyslania co si vziat a co nie, kedze idem na dlhsie mimo dom
no uvidime

liv1
14. mar 2010

Jani bude vsetko ok uvidis.. Kedy tam vlastne ides?

janefonda
14. mar 2010

liv aj ty to mas zachvilku za 4tt. to je ok 😉
uz som pozrela, tiez sa mi pozdava 🙂 aj nasa vanicka ma 40 cm na sirku. A hlavne tento casualplay ma tiez normalnu vanicku. Ja by som nechcela mat iba tu prenosnu tasku namiesto vanicky a uz vobec nie na zimu 😒 teda je to vec nazoru samozrejme. vanicka ma byt pevna, dieta tam je 6-9 mesiacov , podla velkosti samozrejme a schopnosti, lebo ak uz bude vediet sediet bude chciet bugynu, pretoze bude pozorovat okolie. Pre to je aj dolezite , aby sa aj bugyna dala dat do uplneho lahu. ja som na kocik tiez dost narocna, tak dufam, ze budeme s nasim spokojni! 😵

janinna11
14. mar 2010

Liv presne ten sa paci aj mne, akurat s cervenym potahom, a podla mna i cen aje ok, len neviem ako to j s materialmi a testami... ci obstal...

janinna11
14. mar 2010

Liv aj ja dufam a verim, ze bude vsetko ok, idem tam vo stvrtok a o 8.30 mam zakrok, drahy bude so mnou a potom aj dalsie 3-4 dni, zlaty je, ze si nasiel cas, aj popri tom mnozstve prace, ktore maa...

liv1
14. mar 2010

hm, nechce sa mi trosku verit, ze kazda zena nevedela co ma na tele po porode, len asi sa o tom tolko nehovorilo. tiez to mozno ani nevedeli pomenovat. ale vsak to je jedno, hlavne nech su drobci v poriadku. tie strie zblednu a su uz teraz nejake moznosti ako to zmiernit 😉

janefonda
14. mar 2010

liv tento http://o-baby.de/katalog/jane/jane-slalom-pro-b...
8 kg ma konstrukcia je celohlinikova, aj to bolo dolezite pri vybere, aby bol lahky.

janinna11
14. mar 2010

Kocky ja uz idem spat, inak Liv v stredu som v tej BA, tak s amozme dohodnut v oriebehu najblizsich dni, ak by si mala cas, zatial pa a dobru noc Kinderka aj vam a aj bruskam 😀 😀 😀 papa

liv1
14. mar 2010

Jane tak to s tou vanickou som aj ja za, bo bude zima a ak taka ako tento rok tak veru este viac potrebna. Ten tvoj ma myslim o 2 kg lahsiu konstrukciu, ale niesom si presne ista. podla mna budete spokojni. ozaj a da sa tam prehodit sportak v smere jazdy, alebo prehodit rucku? v casualplay sa neda 😒 . ani jedno ani druhe.

Jani tak priznam sa ze s tymi testami neviem, preto este nie som ista na 100pro. Ten chlapik na trhoch bol taky priserny, ze som sa plno veci ani neopytala, proste pako. Fakt u cechov na to vobec nie som zvyknuta. Oni byvaju dobri a ochotni obchodnici tak nechapem. Mm tomu povedal, ze sa minul povolaniu 😀

Je super ze bude drahy s tebou, to je perfektne. Urcite to zvladnete na jednotku, niet sa coho bat. Robi sa to uplne bezne vsak som ti uz hovorila 😉 . Kedy prides na SVK definitivne?

janinna11
14. mar 2010

Liv tak do troch tyzdnov som uz spat na SK

liv1
14. mar 2010

Jane ten je super. A je teda az o 3 kila lahsi ako ten moj, to mate velmi dobre. Len je mozno trochu vacsi, a neviem ci by som ho zmestila do auta. Vlastne neviem ani ci ten S4 dam do auta, ale ze kolecka sa daju dat lahunko dole, tak uvidime.

Jani bru nocku aj malinkemu 😉 . A jasne, kludne sa ozvi, mozeme v stredu niekam skocit. 😉

lulu4
14. mar 2010

janina: tak to ti verim, ze to nebolo lahke rozhodnutie ale budem na teba mysliet a velmi ti drzat palceky nech je vsetko v najlepsom poriadku a kedy mas dohodnuty termin? vsetko dobre dopadne uvidis...

lulu4
14. mar 2010

dobru noc kočky ideme si lahnut.papa

liv1
14. mar 2010

lulu pisala ze stvrtok 8:30 😉

bru nocku babulky, idem ja do sprsky a pomaly do hajan. dobre sa vyspinkajte 😵

janefonda
14. mar 2010

liv ani na nasom sa neda prehodit rucka, ale tak to nebola moja priorita, aj ked by som to uvitala... ten moj model je este 2008, ale na 2010 to Jane slalom pro uz ma. Tam uz vies prehodit rucku...tak ale som si povedala, ze nedam o tolko viac penazi len pre to, ze je to novsi model a vie sa tam prehodit rucka. Napr 2009 tento isty kocik v tom istom prevedeni stoji 768 eur komplet, tak potom neviem kolko by uz stal model 2010. A navyse nie je este v predaji, tak by som sa ho uz do porodu asi ani nedockala 😀
My mame nastastie kombi, tak tam napcham kocik uplne v pohodke. 😉 Tiez sa lahko sklada, co je tiez pre mna dolezite.

janefonda
14. mar 2010

dobru nocku tehulky, aj ja idem spat, zajtra ma caka studovna 😖

janefonda
15. mar 2010

dobre ranko...
som tu bola vcera posledna a dnes prva 😲 neuveritelne 😉
ako sa mavate???

lenocka84
15. mar 2010

dobre ranko
ako sa dnes mame?
ja som mala kontrolu po tej pohotovosti,a je to ok
tak som spokojna

janefonda
15. mar 2010

supis leni, ze je to ok 😉 co mas dnes v plane?
ja idem dnes na obed do NR, musim ist trosku zhanat literaturu k diplomovke, radsej teraz, ako ked sa narodi mala som si povedala 😅 ale nechce sa mi, aspon, ze som si dohodla aj stretko so sesterkou, pojdeme na kavicku 😵 a nieco pekne kupim malickej, potrebujem este nejaku zavinovacku. V sobotu som si kupila knizku nejstastnejsi miminko v okoli, tak si pomalicky citam, co robit, aby to tak bolo.

lenocka84
15. mar 2010

ahoj jane
dnes budem len tak vegetit
aspon dufam, navarene mame, kedze ma vcera maminka nabalila, takze pohodka
a postupne idem obkuk svoj satnik aby som sa vedela aj pobalit na tie 4 mesiace

janefonda
15. mar 2010

nie je to take lehke odist teraz na taku dlhu dobu, ze? Pekne pobal veci pre seba a pre maleho, nech mate u vasich vsetko k dispozicii. A kedy odchadzas z BA k vasim vlastne?

lenocka84
15. mar 2010

cca 18.4
a nebude to vobec lahke, a potom este na 1mesiac do pp ku svokre, tak som zvedava ako to zvladneme

onellyo
15. mar 2010

ahojte baby ,,, tak ja som uz od dnes na mateskej, no a k teme kociare ,,,jane ten nejde sportovu cast celkom sklopit nalezato,,, a casualplay na zimu mozte ratat ze 3 mes ,babo s fusakom tam uz nevojde,,, ja som zatial najvacsiu vanicku videla na concordoch!!! lenicka a co ti bolo?? lebo ja cez vykend s horuckou a paralenom,,naordinovala som si sama a dnes v poradni ze v pohode paralen sa moze

lenocka84
15. mar 2010

onellyo zacinajuci zapal mocovych ciest, dostala som atb ale uz je to ok
nastastie

janefonda
15. mar 2010

onellyo, ja som si jane slalom pro pozrela nazivo a sportova cast sa dala dat do uplneho lahu, konkretne na modely 2008. Neviem ako je to na ostatnych modeloch ale na tomto to je. Aspon mne sa to videlo ako uplny lah...tak neviem. 😒
leni dufam, ze aj u svokry to bude ok. ja zasa budem s malickou uplne sama hned od zaciatku, ale si vravim zvladli to ine zvladneme to aj my s mm. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre