Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
10. apr 2010

tu sme 😀 zakecali sme sa v inej teme 🙂

lusa889
10. apr 2010

akej ? nieco mi uslo?

mirka12011
10. apr 2010

ale nie v junovkach sme aj s lenkou tiez hih ty si tu ostala sama juj moja ja idem do vane ale vratim sa tak dufam, ze tu niekto pribudne a vobec ze tu niekto este bude teda ak nezaspim potom 😀

lenocka84
10. apr 2010

lusa sme tu jasne, len ako pise mirka sme sa zakecali 😉 😉

lusa889
10. apr 2010

🙂 nieco zaujimave ste preberali? mne znova zacina boliet moja lopatka ☹

mirka12011
10. apr 2010

lusa prietoky 😀

lenocka84
10. apr 2010

lusa lopatku vyhod a bude dobre 😀 😀 😀 😀

lusa889
10. apr 2010

mirka tvoja oblubena tema 😀

lenocka, taaaak daleko by som ju hodila keby sa dalo, uz by som ju nenasla 😀

lenocka84
10. apr 2010

lusa len skoda zeby chybala co?

janefonda
10. apr 2010

Ahojte, som spät...Som zaspala a teraz som sa zobudila. Som zvedava co budem robit v noci, ked som doteraz chrapala 😀
A vivat poslickovia su spät po dvojdnovej odmlke 😠 Mala sa prevaluje , je zaujimave, ako mi cestuje brucho a nemozem to vobec ovplyvnit 😝
A co nove dievcence u vas?

lusa889
10. apr 2010

no ked tak boli mozno ani nie 😉
idem ja off a haji haji, dnes ma zmohlo zehlenie, to je tak ked niekto vobec nezehli a zrazu sa pusti na kopec detskych veciciek 😀
pekny vecer este, papa

lenocka84
10. apr 2010

jane ahooooj
tak budes pisat na kona, co ine
ja dnes asi zalomim skor, bo som ko, sme chodili 3 hod po obchodaku

janefonda
10. apr 2010

Leni ja uz nedokazem tolko chodit, vzdy ked som na nohach stvrdne mi brusendo a je to veeeelmi neprijemne. Este k tomu mala zatlaci na mocak a tato dvojita kombinacia je znicujuca 😝
To moje zlato ma zase stikutku, vcera ju mala tri krat.
Nechodte vsetky spat, ma tu nechate samu ☹

lenocka84
11. apr 2010

ahojky
jane sa ospravedlnujem ale vcera som zalomila ako batola, co som bola ko z toho chodenia
a dnes sa mi chce mm venovat kedze v stredu odchadzam, a tusim z toho zacina byt aj nervozny

katkaaaaaaa
11. apr 2010

ahojte...prosim vas o radu...vo stvrtok som bola na pichanie vyvolavacky a v nedelu som mala pohlavny styk ...chcem sa spytat ze ak dostanem MS mozem byt kludna ze teda nie som tehotna?prav eseom sa rozisla s priatelom po velmi dlhej dobe a nerada by som bola tehotna prave teraz ked je vetkemu koniec.

lenocka84
11. apr 2010

katkaaaa a kedy byy si mala mat termin MS?

elko69
11. apr 2010

katka no vyskusaj aj tehu test urobit a budes si ista po vysledku,ale vysusaj radsej 2 testy aspon...

lenocka84
11. apr 2010

ahoj elko

elko69
11. apr 2010

ahoj Leni,akurat som po dobrom obede,este si vychutname kavicku teda 3v 1 a bude dobre..hehe a co ty?

elko69
11. apr 2010

idem teda na chvilu off...ale pridem...

dugyna
11. apr 2010

ahojte kocky

mirka tlak mas len mierne zvyseny. ako ti pisala miska skus skor castejsie a kratke prechadzky.
ano zacina vracanim..ale nemusi byt pravidlom a ani vracanie nemusi kocit gestozou s vysokym TK a opuchmi..
ale isto skus aj ten tvarom..a mliecne vyrobky

miska nezistil sa ziadny negativny vplyv epiduralnej anestezy na babatko, tomnozstvo ktore prejde placentou je uplne minimalne. takze sa vobec nemusis obavat. naozaj. doktyrky si bezne davaju pocas porodu epidural, takze sa namusis bat.
a ja si dam epidural urcite tiez pichnut.
neviem co to bolo za pani ktora vam hovorila o tom..alebo ci povedala ze to utlmy babetko alebo ako vam to hovorila..ale nie je to tak..to co naozaj prajde to placenty je minimum...a mozno ta pani na kurze neni aj zdravotnik..teda neviem

lzsa zvazujem medzi kramarmi a atolskou..kedze mas skor termin..tak dufam ze mi porozpravas potom ake to tam bolo..inak ides zazmluvnovat? ja urcite nie.

valria vdaka za info o vejule 😉

leni presne to som si myslela ze to tam bude super extra drahe.. 😒

dugyna
11. apr 2010

jane a ako dlho ta drzali poslickovia?

inak kocky niektore ste pisalai ze ste museli zmenit foto lebo nesmu byt fotky s manzelom..ale u nas v teme v julovkach ma jedna kocka fotku s manzelom...tak neviem

inak aj vy obcas mate problem s dychanim? hlavne po jedle ked sa napraskate a nebodaj ste este nafuknute?to ani sediet nemozem..

janefonda
11. apr 2010

cau dugy, ako pokracujes s pracou? Posielam ti pozitivnu energiu!!! Moj mm bude cely tyzden robit, cize sa mozem ja v klude ucit doma a nebude ma mat kto ani rozptilovat. To zvladnem kludne aj sama, lebo ked sa mam ucit, stale vymyslam co by som jedla 😅
Vcera som cvicila znovu s epinom a uz sa mi podarilo dat 20 cm obvod...Nastastie mam este dost casu, potrebujem to dostat aspon na 29 cm... 😖

janefonda
11. apr 2010

dugy mavam ich tak kazdy treti den, zacnu navecer a pokracuju aj v noci... ale da sa to zvladnut, aj ked je neprijemne budit sa na bolest.

lutsine
11. apr 2010

odkedy si zacala cvicit s epinom? od ktoreho tt?

janefonda
11. apr 2010

lutsine od predvcera cize 35 tt. Epino odporuca tusim dva tyzdne pred porodom, ja som sa rozhodla takto. Aj svagrina zacala 5 tt pred porodom 😉 Pekne pomalicky si to natrenujem 🙂

lenocka84
11. apr 2010

ahojte
ja som sa teraz vratila
mm ma vzal na maly piknik do lesika, sme si dali pizzu, kavicku, a vychutnavali stebot vtacikov
bolo to uuuuuzasneeeee

dugy ale co ine sa da ocakavat od takeho obchodneho centra? to nie je centrum pre slovakov, alebo aspon nie na slovenske priemerne platy

dugyna
11. apr 2010

jane mam asi tak 13 stran so zoznamom literaturnym 15. amusim mat aspon 35. ale dam tam aj nejake obrazky 😉

inak jane rozzmyslam nad tym epinom

no tak ked su kazdy treti den ..tak to je este v pohodke...ta kontrolujem 😉

dugyna
11. apr 2010

a dakujem za energiu idem dalej makat 🙂

janefonda
11. apr 2010

dugy inak kludne staci tento lacnejsi http://www.perinbaba.sk/dojcensky-tovar/starost... ten druhy je uz aj na poporodne zostavenie. Tlakomer nevyuzivas pri predporodnej priprave, az po porode ked ma zienka problem s unikanim mocu, tak sa cvici na posilnenie a tam je dolezity ten tlakomer.
tak nech sa ti dari v pisani, ja pokracujem az zajtra dnes mam volno 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre