Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lusa889
6. máj 2010

amigaa, uf tak to mas o nieco komplikovanejsie s tou listerou, to by som asi konzultovala s lekarom ak by som o nieco pochybovala co mozem alebo nemozem zjest, najlepsie bude poctivo vsetko umyvat a podla moznosti papat domace ovocie a zeleninku ak mas moznost, v tomto ti naozaj velmi neviem poradit,
plesnove syry som nepapala, mozno teraz na konci som si asi raz hryzla ked papal mm ale som zistila ze to nie je ono tak som si uz dala pokoj a bryndzu som jedla v pohode nie casto ale dala som si aj halusky aj pomazanku a tak, ma dobru mikrofloru na zaludok skoro ako acidko 😉

mirka12011
6. máj 2010

😀

lusa889
6. máj 2010

liv, no mala som nieco podobne, tvrdlo mi brusko uz ani neviem v ktorom tyzdni bola som na pohotovosti s mm v noci, kde dr. povedal ze sa mi skracuje krcok maternice a je najaka "nepokojna" podla monitoru tak som bola potom o den u svojej dr. to sa mi skratil zas o nieco a ta ma hned vypisla na PN lezat, resp taky polohah aby mi mala netlacila na dutu zilu, ziadne prechadzky max. na WC, ze ak sa to neupravi a neprejde to tvrdnutie tak sup sup do nemocky, to som sa tak vystrasila ze do nemocky ze som lezala doma jak pet penazi asi 2 tyzdne a naozaj to stalo zato. Na kontrola sa az sama dr., cudovala ako sa to samo super upravilo a boli sme zas OK, tak s vytesujem 🙂
aj tebe drzkam palce aby bolo vsetko ok, aj barby myslim teraz lezka doma, takk tiez drzim palce 🙂

lusa889
6. máj 2010

veji, uvidime ja sa len pod fuz doma usmievam sama na seba ze "Smiech? Sak ta prejde jak pojdem rodit !!!!" len nech vsetk dobre dopadne, nic ine ma nezaujima, hoci by som mala rodit aj o dva tyzdne 🙂

vejula
6. máj 2010

amigaa no to chapem že ked si taketo niečo prežila tak si už opatrna.. Je to všetko o šťastí, ako vraviš tu listeriu možeš chytiť od hocičoho aj pozor si môžeš dávať.. Ale treba veriť že všetko bude dobre... Aj ked ja som tiež streser a tiež som počqas tehu stresovala a teraz zas stresujem, ale snažim sa to ovladať 😉

barbyes
6. máj 2010

ahojte,
diki lusa 🙂 práve som sa zobudila, ja neviem ako posledný týždeň nemám problém vyspávať aj do 11, nechápem, pred tým som bola o 8, najneskôr o 9 hore..
čo inak nové?

vejula
6. máj 2010

lusa verim že budeš mať lahký pôrod, budem na teba potom myslieť... Ale na čo zbytočne stresovať do predu, ja som sa pôrodu vôbec nebála, a vlastne som ani nemohla tušiť aké to bude takže pripraviť sa na to nemôžeš, takže je najlepšie pozitívne myslieť 😉

mimi21mimi
6. máj 2010

dobre ranko baby... tak som tu... vcera som tu cely den nebola a pozeram, ze sa tu popisalo dost stran.... mam co citat 🙂

drzkosa
6. máj 2010

ahojte baby

lusa889
6. máj 2010

ahoj barbys 🙂 s tym spanim to mam ja teraz trosku opacne, sice som nikdy v tehu nespala dlho ale rano som si rano pospala ked mm odisiel do prace a teraz asi posledny tyzden vstavame skoro, ale ja vstanem takmer hned ked odide 😀

veji, presne ako vravis neviem do coho idem, dufam ze vsetko bude dobre a velmi sa aj tesim lebo viem ze uz budem mat malinku pri sebe 🙂

lusa889
6. máj 2010

mimi,, drzoska bre ranko 🙂

barbyes
6. máj 2010

ja by som tiež radšej vstala skôr, potom z toho spania taká oťapená 😝
ja sa tiež na pôrod moc teším 🙂 konečne si budem môcť malinkú chytiť 😵 😵 strach na mňa zatiaľ nedorazil a ani mu nedám šancu 😎

drzkosa
6. máj 2010

mam stale bolesti v podbrusku myslite ze mam ist radsej s tym k mudr . ? Je este skoro ale pre istotu?

dugyna
6. máj 2010

Kocky vy ste toho popisali teda.miri a to kramare je jedna budova detske a jedna dospele a este je tam a budova ministerstva zdravotnictva, a kusok hore je budova cela onkologia a srdcovo cievna nemocnica,takze natresk rano...a rozok teda malej nechutil:(

dugyna
6. máj 2010

Drzoska a ty si este nebola a dr? Popis blizsie bolesti.

elko69
6. máj 2010

mirka ty uz to grckanie beres ako kazddenny ritual tusim 🙂

barbyes
6. máj 2010

dugy, už máš detskú lekárku?ideš dať podľa bydliska alebo máš nejakú špeci? na toto som úplne zabudla a teraz mi to napadlo...musím niekoho vybaviť

drzkosa
6. máj 2010

bola som , krvne testy - ok t ehotna, ale sono az tak o 2 tyzdne ale take pichanie v podbrusku mam casto cez den ...

lusa889
6. máj 2010

baby mam otazku ohladne vajicka do auta, niekde som pocula ze male mimi by sa nemalo v autosedacke prevazat dlhsie ako 2 hodiny, neviete co je na tom pravdy? a kedy mozme mimi prevazat aj dlhsie? 🙂

elko69
6. máj 2010

lusa to by zaujimalo aj mna....

lusa889
6. máj 2010

elko, teraz som totiz zistila ze sada na upevnenie vanicky do auta sa kupije zvlaste 😠 ze "peknu" cenu samozrejme a kedze ja mam rodicov na vychode co je peknych par hodin cesty neviem ako dlho to budem vyuzivat tak hlavne preto ma to zaujima, .....

elko69
6. máj 2010

ja som zase pocula ze vo vanicke sa nema prevazat ani,iba vo vajicku...tak ja neviem teda 😒

mirka12011
6. máj 2010

lusa aj ja som pocula o tom...

lutsine
6. máj 2010

Ano aj ja som to pocula,aj nam vraveli na predporodnej priprave,ze vo vajicku by dietatko spat nemalo ani dlhsie sa prevazat ako 2 hodky.

elko69
6. máj 2010

lutsine a to do akeho veku dietatka nie viac ako 2 hodky??

lusa889
6. máj 2010

elko a preco by sa nemalo prevazat co vanicke? nerozumiem, tak ako sa ma potom babo prevazat ked vo vanicke nie, vo vajicku nie? tak ako? hmmm asi nijak ☹ som z toho somar, ....

a neviete ako dlho by sa takto nemalo prevazat? podla mna je vanicka pre babo do nejak 3-4 mesiacov na prevoz na dlhsiu trasu urcite pohodlnejsia ko vajicko

mirka12011
6. máj 2010

lusa akurat v reflexe davali ze deticky vo vajicku na kociariku by sa nemali vozit viac ako 2hodky ale na prevoz v aute nic nehovorili ved ako inak ho mas prevazat....

mirka12011
6. máj 2010

a ta doktorka hovorila kym babo sa nezacne dvihat tak najlepsie vozit v kociariku vanicku potom mozme aj vajicko....

barbyes
6. máj 2010

lusa a nebolo by lepšie keby prišli Vaši za Vami? aby si sa s malinkou nemusela trebať tak ďaleko? a na tú jednu noc by sa mohli ubytovať aj niekde v hoteli, sú aj lacnejšie...

vejula
6. máj 2010

jj baby v aute vajičko, ale je to myslené tak zby ste nanasadili na podvozok vajičko a nekočikovali dieťa len tak vo vajičku... A s malým bábatkom sa väčšinou ani nechodí ešte na také dlhé cesty, či??? Že v aute asi dlhšie ako dve hodky s ním nepôjdete kým je ešte taký drobček...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre