Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
16. jún 2010

@tadotami no ved tusim teraz je na rade Dugy a po nej ty ak sa nemylim, nie este skorej Pepppe tiez z NR ako ty 🙂
vsetkym sa to pekne krati.. no co si stihla upratat zatial ty upratovacia maniacka? 😀

lulu4
16. jún 2010

@mimi21mimi som ti zdrhla na chvilu, lebo som si povedala ze idem nieco robit, tak som upratala kupelku a wc vycistila a idem robit nakoniec palacinky, lebo mam tvaroh v chladnicke ktory je do zajtra tak ho nechcem vyhadzovat...
Den otcov? fiiiha a to je akoze dnes? no sakris jedneho otca - mojho mam v Prievidzi a druheho - svokra mam tu v BA ale budeme s nimi aj tak az cez vikend.. takze to uz bude dovtedy passe 😵
malinky poslucha ako kedy... vcera mal tichy asi spavy den a dnes uz vystraja 🙂 ale to zaspavanie je horsie v poslednej dobe neviem ako sa vecer ulozit len aby sme zaspali

tadotami
16. jún 2010

@lulu4 no peppe je skorsie ale ak to stihneme naraz tak sme spolu v porodnici a mozno budeme vedla seba rodit.pred 30minutami som dosla s tamarku od doktora.boli sme na tej kontrole.uvarila som jej polievocku-spapala.este chce druhe a ze pojde spat.ja zatial upracem.zmokli sme teda riadne.ty to mas za 74 tusim.aj ja som mala pred chvilkou.a teraz 32svieti.

lulu4
16. jún 2010

@tadotami strasne to bezi ved sa nestiham cudovat este pred nedavnom som odpocitavala ze 150 a take podobne vysoke cisla ale toto je uz ina sila... a ma to aspon lepsie Tamarka? nech si len pospi aj ty si budes moct porobti co sa da? a ako este sijes, vladzes? inak ty si vyucena krajcirka ci si sa sama naucila?
no keby ste to stihli na rovnako bolo by vam teda veselsie v porodke ale tak uvidite ktoru z vas to chyti skor...
ja idem robit palacinky, mam tam tvaroh do zajtra ma spotrebu tak nech ho nevyhodim ale nemam na nic chut, neznasam taketo stavy...

tadotami
16. jún 2010

@lulu4 tamarka je stale rovnako na tom.mame dalsie balenie liekov.ze ma silnu hnisavu anginu.angina je svina.4 roky som do skoly chodila aby som bola operatorka odevnej vyroby 😀 a teraz doma sijem a zere mi to nervy.uz sa mi prevadza skutocne zle.nemozem sa uz tolko zohnut nad strojom,vsade mam malo miesta....a dobry napad s palacinkami.asi aj ja urobim a rozmrazuje sa mi kuracinka a tamarka chce rezen tak jej urobim.

mimi21mimi
16. jún 2010

@lulu4 Den otcov je az v nedelu 🙂 Este mas cas.
fuuuuuu ale si mi spravila chute na palacinky... len sa mi ich nechce robit 😀
Moja mala vyvadza stale... doteraz aspon pri chodzi nerobila nic, ale casy sa zmenili 🙂

maminakatka
16. jún 2010

@misha79 myslis rodit??? ja som z Roznavy ,cize tu budem rodit 🙂)

pepppe
16. jún 2010

@tadotami
@lulu4 noo vsak ako pise tadotami,mozno budeme spolu rodit,,,,takze sup a chystaj sa uz by sme aj mohli pomalicky 😀 dnes som zase bola v nemocnici,,,,hroza kolko zien tam bolo,,,,toto leto sa bude len rodit a rodit 😀

lulu4
16. jún 2010

@pepppe no aj ja si myslim ze tento rok sa narodi strasne vela deti lebo teraz rodia tie silne rocniky ako sa povie tiez 80tky rocniky a vtedy sa rodilo vela deti ved nase mamy mali po 2-3 deti teraz si vlada moze madlit ruky kvoli porodnosti.. ale potom ked pride na rak ta dalsie era rodiciek zas to upadne... to len teraz bude taky booom 😀

pepppe
16. jún 2010

@lulu4 nooo ved hej,,ale tak je dobre,ze sa to takto rozbehlo,nech len pekne platia nam, 🙂 teraz neviem ci mam dijst aj o tyzden,nepovedala mi nic a ja som sa ako vzdy zabudla spytat 😀 ups,,,asi tam v stredu behnem a spytam sa ale podla mna sa chodi kazdy tyzden

lulu4
16. jún 2010

@pepppe no do nemocky by si uz mala chodit kazdy tyzden ako to aj dydy pisala ze chodi dva krat do tyzdna kazdy tyzden uz takto ku koncu...

pepppe
16. jún 2010

noo tak asi pojdem aj teraz v stredu,,,v piatok idem k mojmu gynekologovi,,,,sa mi behat uz tolko nechce veruze,,,ledva sa hybem,ale ked som pozerala na niektore tehulky co tam boli,este som celkom vytalna 😀

tadotami
16. jún 2010

@pepppe ja sa nepotrebujem chystat ale nas tadeas robi v bruchu jak besny a vcera sme ho s tatkom hresili ze si zbura kopancami domcek,voda odtece a bude musiet von.vobec to nepomohlo a dnes to robi zase.vystrkuje tie krpate nozicky a kope mi do rebier.a furt tu malu ritku otrca asi chce po nej dostat nezbednik.zase som si prazdny kocik trochu povozila po spalni.vcera mi mm povedal ze mi sibe s tym kocikom.tak som ho poslala a nech da pokoj a neotravuje.inak vcera ked dali nasi gol mu hovorim tatko neotvaraj si pivo este neoslavuj do konca to bude remiza a ja chcem z tesca melon.a ze no urcite.ze remiza.a trt mara.bolo to tam.nadaval mi ze som hnusna bosorka.no a dajte ludia na mna ze sa v tej porodke stretneme.

pepppe
16. jún 2010

@tadotami no presne to iste mam aj ja,,,vcera mi strasne kopal ten mali a sa hybal,,ako mali mimozemstan,tak sa mi to brusko hmirilo,,, 😀 naa vsak ked chce ist tak velmi von,moze,ja sa len potesim,,,,ozaj dnes aj polnisova porodila 😀

zuzana.996
16. jún 2010

ahojte , chcela by som sa opytat ci niektora z vas nevie : je normalne ked som v 19 tyzdni a zda sa mi ze mam tvrde brusko . zda sa mi to??

tadotami
16. jún 2010

@lulu4 no a ja chodim stale do poradne raz za mesiac.teraz mam ist az 1.jula a dovtedy nic.dnes som tam chcela behnut ale nestihla som tak zajtra a opytam sa ho.prietoky mi robili len raz.ved co je tiez slahnuty?

tadotami
16. jún 2010

@pepppe a co ma polniska?jeeeeej male francuzca sa narodilo.
@zuzana.996 no podla mna je to v norme.tvrdnutie pocas tehu je niekedy bezne.s tvrdnutim pocas porodu je to slaby cajicek.ale ak mas obavy tak behni dr a da ti magnezko.

lusa889
16. jún 2010

Ahojte babule 🙂 ako sa mate v tento uprsany den?

pepppe
16. jún 2010

@tadotami ona ma chlapca 😉 za chvilku pojdeme vsetky 😉

tadotami
16. jún 2010

@lusa889 ahoj zatial pohoda.
@pepppe no ziadna nebude tehu na veky.tak chlapca.no teda.maly francuz.a meno?jan pierre?

zuzana.996
16. jún 2010

tak nic myslela som ,ze mi niekto odpise , odchadza skusit inam ... ☹

lenocka84
16. jún 2010

@zuzana.996 mas ho cele ci len nejaky kusok z neho?

tadotami
16. jún 2010

@zuzana.996 ja som ti odpisala!!!

vefi89
16. jún 2010

@elko a prečo pôrod ťažký??,dlho si mala bolesti??alebo??

pepppe
16. jún 2010

@tadotami to ja uz neviem 😅

bubacikb
16. jún 2010

ahoj poslednu menstruaciu som mala 17.aprila viete mi niekto povedat v ktorom tyzdni presne som?

zuzana.996
16. jún 2010

@lenocka84 no citala som ,ze uz mozem citit pod pupkom maternicu ,no tak prave tam , ta maternica je tvrda ??? je to divne ,ale nic ma neboli tak som z toho trocha mimo ...

zuzana.996
16. jún 2010

@tadotami prepac dakujem som si ani nevsimla , 🙂 no zajtra idem na ultrazvuk tak preto ma znepokojuje to moje brusko lebo sa az bojim....

tadotami
16. jún 2010

@zuzana.996 tak to povedz svojmu dr a da ti to magnezium.berie ho skoro kazda tehula.ja 3x denne.

zuzana.996
16. jún 2010

@bubacikb http://tehotenstvo.academy.sk/ daj si tuto stranku budes tam mat vsetko rozpisane 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre