Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
14. mar 2010

cau Lubi, ty sa pochval 🙂

elko69
14. mar 2010

jane tak malo??ja som pribrala zatial 6 kg ale to som len v 26 tt..to ako sa ti podarilo???

lusa889
14. mar 2010

jane to si na to super, ja som doteraz nabrala okolo 10 kg a tiez pocitam ze este tak 4-5 naberiem, takze na podobne s tymi pocitmi, uz teraz ked si idem vecer lahnut tak vystrazne hlasim "Tulen parkuje, pozor!!!!" aspon mame z toho s mm srandu. Malinka je asi dost velka kazdy mi vravi ze mam dost velke brusku, aj mamina moja mala so mnou dost velke a obaja s mm sme sa narodili trosku ako mackovia 🙂 tak sa tesim ako budem rodit 😀

elko69
14. mar 2010

lusa tak mate aspon kazdy vecer zabavu,no aj ja som bola take vacsie babo cez 4 kg a mm bol male mimco teda zevraj 3,3 kg takze dufam ze maly bude ponom ale zevraj je dost velky,tak asi ani ne..hehe

lusa889
14. mar 2010

elko, mne ani lekar este nepovedal ci je mala mala alebo velka len podla bruska si vsetci myslime 😝 uvidim ako dopadnem na poradni a hlavne potom na UTZ, co mi povedia, ... na druhej strane ked je mala v podiadku nech je mala alebo velka hlavne ze sa ma ok, ..... ked mna mamka vedela porodit budem vediet aj ja 😀

elko69
14. mar 2010

sak jasne aj moja svagrina mala dve deti a obidvoch nad 4 kg a dokonca nad 50 cm a to je tenunka ako ihla...

lusa889
14. mar 2010

prirode proste nevysvetlis, .... 😀

lubka89
14. mar 2010

noé tak ja sa nemam cim chvalit:( zacalo mi tvrdnut bruchu ale len na spodku . neviem co mam robit :( a poradnu mam len o tyzden

elko69
14. mar 2010

no to nie :D veru

lusa889
14. mar 2010

no idem ja nieco zbodnut a potom sa nejak napolohovat do postele, chrbat sa mi znova hlasi o slovo 😖
tak pejny vecer este prajem, kto ide do prace zajtra tak nech vam to rychlo zbehne a vsetkym pekny den zajtra, papa

janefonda
14. mar 2010

elko nic som pre to nerobila, ono to ide takto samo. Tak ale prve 4 mesiace som mala nevolnosti, cize som chudla a potom konecne sa mi polepsilo 😉 a odvtedy aj priberam. Aj napriek tomu, kolko som doteraz pribrala mam uz jednu krasnu striu krvavu na pupku. Ale s tym som pocitala, ide mi cez piersingovu dierku...
Lusa moj mm sa stale smeje, ze som jeho velrybka na susi. Hlavne ked sa potrebujem premiestnit by sa mi uz zisiel zdvihák 😀

elko69
14. mar 2010

skus magnezium myslim na tvrdnutie bruska?alebo zavolaj k dokymu radsej zajtra

lusa889
14. mar 2010

jane ten pocit so zdvihakom poznam, ale aj tak su najkrajsie pocity podla mna 🙂 ,
majte sa babule

lubka89
14. mar 2010

no ved berem magnezko 2 x1 a cislo nemam na doktorku

janefonda
14. mar 2010

Lubka tvrdnutie je normalne, len by ta to nemalo nejak moc boliet...beries magnezko B6??? ja mam naordinovane dve tablety denne.

elko69
14. mar 2010

aha tak neviem sice je este skoro na tvrdnutie alebo mozno pomaly tvrdne a pripravuje sa,neviem...

lubka89
14. mar 2010

nie berem obycajne magnezko. ale to mi tvrdne v tedy ked sa pohne maly tak neviem:(

sarafortuna
14. mar 2010

dakujem za povzbudenie, tiež si myslím že UTZ by bolo lepšie až tak ked budem aspon v 7tt+xy, zajtra srdiečko nemusí byť a zavolá ma tam zase? mám pocit že môj dr. si robí z toho biznis...
ale musím aj tak zajtra ísť lebo chcem ísť na hematologiu - mám totiž trombofíliu, tak uvidím, či to nebude problém a nebudem riziková....
držím vám palce a závidim že už máte 1.trimester za sebou /vidím že väčšina 😉 /

janefonda
14. mar 2010

lubka, moj svokor mi povedal, ze vzdy ked mala kopne maternicu, tak ona akoby jej dala spätnu ranu s tym, ze sa zmrsti. Je to normalny proces, maternica sa stahuje a uvolnuje, pretoze trenuje na porod. Problem je vtedy ak je to velmi caste a este mas aj bolesti... Ak si myslis, ze to nie je v norme, tak chod zajtra k lekarke, za to nic nedas 😉

elko69
14. mar 2010

sara len bud v klude hlavne,ani mne sa hned neukazalo srdiecko ako vravim az po par tyzdnoch ked ma objednal na ultrazvuk prvy,som cakala 4 tyzdne..

magic08
14. mar 2010

baby mam krce v bruchu, viete mi poradit co to moze znamenat a co mam robit... som sama doma, manzel v praci 😒

elko69
14. mar 2010

a niesu to kontrakcie uz???

magic08
14. mar 2010

a co ja viem ake su kontrakcie... 😀 😝 😀 😝

elko69
14. mar 2010

netrvrdne ti brucho a nebolia ta krize aj??

magic08
14. mar 2010

brucho mi tvrdne uz niekolko dni... krize nebolia, ani podbrusko...

elko69
14. mar 2010

a ak je to v pravidelnych intervaloch este asi...

magic08
14. mar 2010

nie su to len krce... dost neprijemne... no pochybujem, ze je to rozbiehajuci sa porod... to si myslim, ze su ine bolesti... no dufam, ze to nebude nic vazne... som trosku nervozna z toho... 😒

elko69
14. mar 2010

teda su to neni take krce ako pri mrske len silnejsie,hlavne si to sleduj ak by sa opakovali tak si sleduj intervaly....

magic08
14. mar 2010

nie, nie su to menstruacne krce... len krce v brusku...

elko69
14. mar 2010

a kde presne v brusku?dole,hore nad pupkom alebo kde?a netvrdne ti brusko vobec?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre