Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
25. mar 2010

ahotje tehulienky🙂 neviete nahodne ako sa dari garonke a garicke?.. ja nestiham citat😅🙂

lenocka84
25. mar 2010

ahojte

awalancha kedze si na zaciatku tehu mozes pocitovat bolesti ako pri ms
ak by slo o mimomaternicove bolo by sprevadzane krvacanim

mirkka ahoj
garicka neviem, ale garonka ok, Tobik pribera, je z neho maly macko
a garonka nejako nestiha pisat, len ked maly spinka

lusa889
25. mar 2010

Ahojte babule, ako sa dnes mate? 🙂

lenocka84
25. mar 2010

ahoj lusa
celkom sa to da, a co ty?

lusa889
25. mar 2010

ja mam dnes oddychovy den, vcera som dost lietala kade tade, a vecer ma dost bolelo a pichalo v brusku tak dnes uz dodrziavan oddychovy rezim 🙂
leni a ako ti je? Aspon trocha lepsie?

lenocka84
25. mar 2010

aaale mna sa stale drzi to prechladnutie, takze nic extra
ale da sa to prezit
kedze som doma, tak mi to az tak nevadi

lusa889
25. mar 2010

ty mas teda stastie 😉 mozno by pomohlo slniecko, sa dobre vyhrat. Mne take stale pomoze a clovek ma hned lepsiu naladu aj svet je krajsi. Inak leni bola si na morfologi v 30 tt? ja som sa na to pytala doki a jedine na co ma poslala su prietoky 😝

lenocka84
25. mar 2010

bola som s havom vonku, na prechadzku
v 30tt na morfo??? nieee, len klasicky uzv, dr. vsetko pomeral, zapisal, ale inak nic
a prietoky uz asi az pri porodnikovi, k nemu idem v 34tt

domeli
25. mar 2010

ahoj lusa, nie som sice lenocka, ale ja som bola tiez iba na prietoky - vraj sa majú spravit najneskor do 32. tt.

lenocka84
25. mar 2010

domeli vacsina bab ich mala az od 35tt a neskor
tak teaz neviem, evidentne je to zase indi vindi na dr. ako sa rozhodne

lusa889
25. mar 2010

no to je zvlastne, niekde som citala, ze by sa malo ist este na morfo v 30 tt, mna tiez len moja doki pomerala, a to je to co sa mi moc nepaci, ked som si pozrela co je vyslo tak mala je vacsia asi tak o dobre dva az tri tyzdne.
domeli, no ja som na prietoky objednana o dva tyzdne a to uz 32 tt nebude ani nahodou 😖 , ale myslim ze na prietoky sa potom chodi kazdy tyzden u porodnika, ze?

lenocka84
25. mar 2010

lusa po 20tt sa nema uz nejako extra brat do uvahy velkost, ci je mensie alebo vacsie babo lebo vraj to skresluje
a taktiez by sa nemal posuvat termin
vraj sa to najlepsie da urcit v 20tt na morfe
a prietoky su od 36tt kazdy tyzden u porodnika presne tak

lusa889
25. mar 2010

to pevne verim, lebo tie "vysledky" v UTZ u lekarky boli fakt ftipne, tak sa spolieham na to ze je to poriadne skreslene 😝
na prietoky teda pojdem normalne, ako by som mala, ale budem to mat este u svojej a potom ma predpokladam posle za porodnikom

jjana17
25. mar 2010

ahojte, ako sa dnes mavate? ja som prave absolvovala preventivku u zubara a aj mi vrrrrtal, tak som cela ubolena....

amorko77
25. mar 2010

ahojte, predavam tehotenske oblecenie za velmi vyhodne ceny, nohavice na vysku 156 cm a tricka velkost M. Vsetko bud vobec nosene alebo len minimalne. Pozrite ak mate zaujem inzeraty pod nickom amorko77.

garonka
25. mar 2010

čafte

Leni ahojkyyyyyy, joj ani dajak tu nemam času len keď Tobik chrape, rano sme museli vonku už o deviatej nevedel zaspať susedia nad nami od pol 7 vrtaju 😠 tak som ich poprosila nech cez obed su ticho, tak mam klídek bučik haja a ja konečne som sa i najedla a dostala sa sem 😀
vefi tu nechodí? ju som tu davno nevidela 😕

jjana17
25. mar 2010

garonka, tak to mas dnes dost pestre, este ze mas takych normalnych susedov, ze v pohode cez obed nevrtaju ked malinky ide hajat

garonka
25. mar 2010

jani to som ich pekne poprosila nech maju štipku tolerancie lebo oni nas fakticky vyhnali rano vonku tym vrtaním joj ale teraz je ticho ako v hrobe super

ako sa maš? čítam, že ti vrtal zubar zubok joj ja by nedala 😀

jjana17
25. mar 2010

garonka, no co som mala robit, potrebovala som peciatku do knizky, tak som tam isla, no ale veru nebolo mi to prijemne, ,,,,,nemusim zubarov,,,

no ved jasne ked ta takto zavcasu vyhnali z domu ,,,,ved mohli ti dat vediet, ze planuju robit od rana, ved vedia ze mas malinke babo

lenocka84
25. mar 2010

ahoj lusy moja
dlho som ta nevidela
ja som chora, nejako som aj teraz zalahla ani neviem ako a zaspala
inak sa to celkom da
bud. tyzden idem ku nasim a potom do pp, som zvedava kedy sa vidime.
inak od 4.5 idu nasi na dovcu, nedojdes s malym ku mne?

domeli
25. mar 2010

lusa, ako je to po tom 32 tt. s prietokmi - to uz neviem presne, pretoze ja som momentalne 34+0 tt. Ale v tom 30. tt (mne konkrétne v 28 tt. lebo babo vykazuje ultrazvuk ako o 12 dni starsie nez podla terminu menstruacie) mi robil UTZ moj gyndos, pomeral babo, napisal orientacnu vahu (kedze presnu opat nemohol udat, lebo babo je KP), pozrel, ci je dosť plodovej vody, kde je umiestnena placenta + zapisal vysledky z krvi a dal vymenny listok na prietoky do porodnice. Ked som tam bola teraz v pondelok, objednal ma az na 36 tt. na ster a az potom budeme riesit navstevy porodnice. Ale je to zrejme individualne u toho-ktoreho dokiho.

garonka
25. mar 2010

leniiiiiii jejda to budeš sama? vedela by som sa zariadiť aby som k Tebe prikvitla maly by mal super vyletik
uf a choroba nie a nie prejsť?
ti starí zas vrtaju no ja ich zabijem

garonka
25. mar 2010

jani tu nik na nikoho neberie ohľad a v tom vchode sme jediny kto ma malinke babo, vadíme každému ak reveme a hlavne po večeroch lebo dôchodcovia chodia spať so sliepkami
je to otras no som rada ak viem na víkend vypadnuť z toho bytu preč

jojka7
25. mar 2010

ahojte kočky som tu prvý krát a presne ešte neviem ako to tu chodí...a čo kde sa robí...ale kamoška mi odporučila túto stránku, že sa tu dozviem veľa zaujímavých informácii, kedže mi minulý týždeň ukázal pozitívny test tak sa hneď pripájam do tejto debaty. už asi 2 týždne som bola veľmi ospalá stále by som len spala teda aj teraz ma zase láme.... a potom mi meškala menštruácia, urobila som si asi 4 testy a pozitívne, tak som hneď vedela.... 😉 išla som k svojej doktorke na gyndu...sa uistiť či je to fakt pravda...a doktorka bola veľmi nepríjemná, nerobila mi žiaden sono,ani ultrazvuk, ani nič mi nepovedala...neviem či nemala svoj deň alebo čo...a preto prosím o radu aby som vedela či jej reakcia na mňa bola normálna že to možno bolo ešte skoro alebo ma len odflákla a neurobila mi žiadne vyšetrenie.Spravila mi iba ster a objednala o týžden. Viete mi niekto poradiť čo musí alebo by mala alebo proste Vám robila gynekologička , teda aké vyšetrenie??? Kedže som prvorodička pochopiteľne ako mnohé z Vás mám strach a také príznaky ako vy a zároveň som aj rada že nie som "iná" tak ma to aj trochu upokojuje že sem tam pichnutie je normálne aj točenie hlavy, pocity na odpadnutie... 🙂

lenocka84
25. mar 2010

lusy ano 2tt budem sama
takze by som bola velmi stastna keby sa Vam podarilo prist,

jojka podla meskania ms sa robi
ale min. krv by ti mala zobrat,
mne cca 4tt+2d robil sono, bol len gestacny vak, po 2tt uz aj srdiecko

hlavne sa ty sama nesmies stresovat

jjana17
25. mar 2010

garonka, aha tak to je na prd ked im vadi aj plac maleho, nechapem takych ludi,

jojka, no to bolo od tvojej doktorky dost hlupe ze ta poriadne nevysetrila, mne hned krv zobrala, a aj sono spravila, takze uvidis o tyzden na dalsom vysetreni ako sa bude k tebe spravat,,,, a blahozelam k babatku

barbyes
25. mar 2010

ahojte, na chvíľu som Vás prišla mrknúť.
A Joji, jej reakcia určite normálna nebola, to čo máš prosím Ťa za kravu?? Na ultrazvuku by Ti asi ešte nebolo nič vidno takže ten Ti urobí až neskôr ako Ti píše Lenka. Ale aspoň Ti to mohla vysvetliť 😒 😒 nechápem 😕 hlavne že si platíme zdravotníctvo...škoda rečí... a ak by Ti spravila vaginálne vyšetrenie určite by Ti vedela tehotnosť potvrdiť(i keď štyri testy hovoria za všetko 🙂 ), krv Ti zoberie až súčasne s ultrazvukom. gratulujem

barbyes
25. mar 2010

gari, to máš fakt hrozných susedov 😒 tiež takých ľudí nepochopím. určite je to plačkanie nepríjemné, ale čo máš s ním spraviť? malé deti predsa plačú... a to Ti to ako normálne vyhodili na oči??

lusa889
25. mar 2010

ahojte babule, padol mi net tak som bola mimo ale uz som spat 😀

jojka, urcite to nieje normalne spravanie doktorky, ci uz ma svoj den alebo nie, .... je pravda ze ja ked som sa chcela objednat tak sa ma hned sestricka spytala kolko mi meska a povedala, ze je dobre pockat este dva tyzdne a tak ma aj objednala a to uz bolo na ultraz

garonka, to je asi syndron dochodcov, ze im vsetko vadi, hlavne ze uz asi zabudli ze aj oni mali deti a riesili podobne situacie, .... tiez budem mat asi podobny problem, mam pomerne dost dochodcov v baraku a stenu nie su odzvucene 😀

jojka7
25. mar 2010

ďakujem krásne všetkým 🙂 a hlavne aj tejto stránke hihihi hneď mi je lepšie keď viem že nielen ja pežívam také čudo 🙂)) hihi pekný deň prajem ahojte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre