Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzikambo
3. dec 2010

@laerke pozri niečo ti pošlem

zuzikambo
3. dec 2010

sakra neviem prečo ale stiahla som si super zoznamy a nejde mi to sem dať ☹

caseyllu
3. dec 2010

@dannizeta ahoj ja beriem Calibrum mami ...sú dve jedny na prvý trimester a druhé na dalšie dva ...mne ich doki dobrovolne prikázal užívat :-P obsahujú vitamíny , ktoré malé potrebuje a kyselinu listovú takže som ani neuvažovala nad tým či ich užívat budem .

laerke
3. dec 2010

@zuzikambo Jeej to si zlata.. Mozes mi to pripadne poslat na maila? 🙂

A hej kupim si tie caje, asi to nebude nic ine, teraz to uz neboli akurat stale chodim na zachod tak je to ocividne 😒

dannizeta
3. dec 2010

@laerke Ja a močák si dôverne tykáme,pred týždňom som dobrala atb.,kedže už nič iné nezaberalo... 😒 Tak prosím ťa nedopadni ako ja, ak nepomôže urolog. čaj,skús brusnicový čaj alebo Uroval sirup.Tebe snáď pomôže 😉 A ešte jedna vec,menej sladkého...vraj aj to má vplyv... 🙂

dannizeta
3. dec 2010

@caseyllu Mne ten môj doktor nič neporadil,taký blb!Tak som nevedela,či to odporúčajú,alebo nie...Diiik! 🙂 Ja som tiež brala Calibrum babyplan 😉 Takže pokračujeme,hej? 😉 Tiež si myslím...a predsa len, je zima a vitamínov v strave máme menej...

caseyllu
3. dec 2010

@dannizeta .. no ono každý doki má svoje muchy ...ale určite hej malému to len prospeje a tebe tiež 😉 práveže teraz dost odporúčajú vitamíny ja sa síce dopuje aj prírodnými ale nad tabletkymi som ani na chvílu nezaváhala..

rajce
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rozsa
3. dec 2010

Ahojte.Bola som na IVF a dneska je 10 den a robyla som test a mam dve ciarky ,asi som tehotna....Jojj ja taka rada som a ked naozaj tak mozem byt rada k bohu ze my dal sancu a ze chned na prvy krat sa podarilo...Lebo daktore zopakuju viac krat a neuspesne...No ale aj sa bojim utorok idem na krv a tam uz bude iste ale na test dobre vydno aj vcera som robyla a mala som velmy slabu ciaru ale dnes.....Odpiste dievcata

kikinkka
3. dec 2010

@monulik0209 ahoj no maličký bude v nemocnici ešte dlho lebo nemá ešte dobre vyvinuté plúcka tak tammusí byť. Ešte k tomu ma zápal pluc a infekciu. No neboj už to nebude dlho trvať a bude ti lepšie.

monulik88
4. dec 2010

ahojte chcem sa spytat poprosit o radu a nechcem zakladat novu temu som tu nova po dlhom nedareni som kvoli tomu zacala pred 3tyzdnami chodit do iscare v BA aby mi pomohli ale priroda a panbozko to zariadili inak 🙂 a teraz mi povedali ze som tehotna je to nas malinky zazrak ale v kt. tyzdni mi doktorka nepodala ze je to este malinke ale podla poslednej menzes 6tyzden a mam taky problem doktorka mi zistila pohlavne prenosnu chorobu kt.doteraz nechapem odkial mam a ani moj priatel nechape tomu a predpisala mi sumamed a utrogestan a velmi sa bojim co bude dalej 13.12 mam ist na kontrolu velmi sa bojim chcela by som vas poprosit o radu kt.mate podobny problem poradte mi ze ci to vsetko bude ok a ako ste to zvladli dakujem

monulik0209
4. dec 2010

@kikinkka no tak drzim palceky,nech sa malicky rychlo vyzdravie a aby si ho mala doma a aby si si ho mohla uzivat 🙂

zuzikambo
5. dec 2010

@rozsa super, to sa s tebou moc teším, gratulujem :o)) 😀 🙂

kikinkka
5. dec 2010

@monulik0209 no ved už by som ho chcela mať doma a držkať ho. No inak už nám prišiel kočík je fakt pekný.Musím pochváliť muža lebo on ho vyberal.

lusia13
5. dec 2010

caves. chcem sa opýtať aku mate plet teraz ked ste tehotne nerobia sa vam virazky alebo nevidite nejake zmeny zvecsene uhry a tak... Ja neviem ale mne sa zacaly nejak robyt velke bolave virazky ktore som pretým vobec nemala aj celkovo moja plet vyzera hnusne a to vlasi radsej ani nespominam a nechty sa mi tiez hrozne lamu. som si myslela ze ked budem cakat babo tak budem vyzerat tak pekne, stastne, rozziarene a radostne a ono to je prave naopak vyzeram ako zbitý pes to som na zaciatku 9 tyzdna a vobec som zatial nevracala taze z toho to nieje.napiste ze ako ste natom vy. Mavate ranne nevolnosti?? cau

janah9
5. dec 2010

tak zajtra nas caka kontrola 16tt tak sme zvedavi, co mimco a ci bude vsetko ok

fleuerette
5. dec 2010

ahojte, dlhšie som tu nebola, tak sa vás snažím dočítať, ste toho teda popísali. ja som nastúpila do novej robotky, ešte tam nemám ani PC, tak som pozadúúúúúúúúúúúúúúúúúú, 😀 . Inak sme boli na prvom screeningu, budúci týžden budú výsledky, tak si držím palce, babadlo bolo strašne neposedné a nechcelo sa dať riadne zmerať. Nakoniec milému pánovi doktorovy ukázalo excelentného fackera prstíkom a bolo domerané

monulik0209
5. dec 2010

@kikinkka no tak potom ked budes mat cas tak nafot. ... a pokukam 🙂 No viem si to predstavit,ja som este neporodila,ale uz by sme malicku chceli mat doma....

matulka616
6. dec 2010

@fleuerette No to bude riadny maly beťár alebo beťarka ked uz v brusku vystrkuje ten spravny prštek 😀 😀 😀

matulka616
6. dec 2010

@lusia13 No u kazdeho je to ine, ja mam velmi suchu pleť odkedy som tehotna, ale zacala som použivat biokozmetiku a dosť to pomaha. Tak skus zmenit kozmetiku 🙂

adulka1981
6. dec 2010

Ahojte, chcela by som sa medzi vás pridať. Nikdy som sem žiadne príspevky nedávala a ani nečítala. Teraz sa to zmenilo🙂)). Menštruáciu som mala naposledy 29.10.2010 a doteraz neprišla. Neviem či som tehu alebo nie. Mrška mešká, no bojím sa urobiť si test, aby zase neprišlo to sklamanie (predpokladám, že to poznáte). Už ani neverím, že tam dve čiarky budú. Vymenila som pred skoro dvomi rokmi partnera a skúšame mimčo. Občas sa mi točí hlava, niekedy sa mi stane, že mi z ničoho nič príde zle, ale o chvíľu to prejde, menzes som nedostala a ani prsia ma nebolia a ani sa mi nezdajú nejako naliate (len trošinku citlivé okolo bradaviek, ale žiadne stmavnutie a podobne) a zdá sa mi, že chodím častejšie cikať a večer o ôsmej zaspím pred telkou ako "kabela". Len som posledný mesiac prežila hrozný stres (zomrel mi náhle člen rodiny a bol to šok), tak teraz neviem či mi to nemešká skôr zo stresu. Len sa cítim nafučaná ako balón, pribratá a včera ma dosť bolelo brucho ako keby som mala zastavené vetry a boleli ma vaječníky ako keď máte ovuláciu a pichá to či čo to je za bolesť. Môžete sa mi k tomuto vyjadriť??? Ďakujem a prajem pekný dník.

zuzikambo
6. dec 2010

@lusia13 Ahoj, ja som mávala celodenné nevoľnosti, ale nevracala som, a trvali asi do 10.týždňa, čo sa týka virážok, nikdy som žiadne nemala, ale ked som otehotnela tak som mala riadne vyhádzané čelo ale aj to mi ustúpilo časom úplne samo, nič som si na to nedávala. Teraz mám čelo úplne čistučké ako predtým.

zuzikambo
6. dec 2010

@adulka1981 Moja, ja osobne si myslím, že podľa týchto príznakov si tehotná, inak to ani nevidím, u mňa to bolo veľmi podobné 🙂

adulka1981
6. dec 2010

@zuzikambo Ozaj si myslíš, že by som mohla byť tehotná??? Myslím, že to by bol po tej smutnej udalosti čo sa prihodila ten najkrajší vianočný darček v týchto smutných chvíľach. Ani nevieš ako by sme sa všetci potešili🙂. Nemusím sa báť tých bolestí bruška? Nemám to často, našťastie. A bojím sa urobiť si ten test, že to tam neni🙂...

shawn7
6. dec 2010

@monulik88 ahoj, Utrogestan je vlastne progesteron a uziva pre podporu resp. udrzanie tehotenstva. Predpisuju ho ako po zakrokoch v CAR, tak aj normalni gyndovia. Sumamed ako aj penicilin sa používajú na rozne infekcie sa všade píšu, že sú v tehotenstve pomerne bezpečné. Určite sú antibiotiká pre plod menšie zlo ako pohlavna choroba ci infekcia.

zuzikambo
6. dec 2010

@adulka1981 Koľko ti meškajú krámy? bolesť bruška je normálna, vieš hormony blbnú a vaječníky sa idú zblázniť, mňa bolelo podbruško a len na jednej strane, ale som chytala také akoby kŕčte, no ako keby si mala dostať krámy, tiež ma stále nafukovalo, prsia mi ani moc nenarástli, boli citlivé ale dalo sa to vydržať a tiež len bradavky ma boleli, a stmavnú ti až neskôr, mne stmavli až teraz. Sprav si test, neboj sa, dopadne podľa tvojich predstáv 🙂

dannizeta
6. dec 2010

@adulka1981 Mne tiež meškali krámy,ale iba 4 dni,keď som na to prišla a test sa mi už ukázal pozitívny.Bolesti ako pred menštr. som tiež mala.Je to tým,že maternica sa zväčšuje.Už akoby mala každú chvílu prísť a stále nič...A citlivé bradavky to tiež som mala a ešte stále mám...Inak mi nič nebolo,žiadne nevoľnosti...to prišlo neskôr...Takže odvahu a urob si test 😉 Ak si tehotná,môžeš sa tešiť už od dnes! 🙂 Prečo čakať..? A aj keby nie,nič sa nedeje...všetko príde v pravý čas...Viem o tom svoje... 😀

adulka1981
6. dec 2010

ahojte moje, no teraz som si urobila test a neukázal mi nič. Takže teraz neviem. Viem, že nie vždy sa dá spoľahnúť na to, že je test správny. Takiež viem, že ten stres čo som prežila robí asi svoje. Ja som len tak hrozne unavená,že už teraz by som spala. Takže tomu nerozumiem. Som hrozne nafučaná, cítim sa ako stokilový medvedík. Mešká mi to už sedem dní, takže neviem. Možno si skúsim urobiť test ešte neskôr ak sa to nedostaví alebo skôr asi v ranných hodinách. Vy kedy ste si robili test??? Inak ste veľmi zlatučké, obe🙂, ďakujem moc.

kikinkka
6. dec 2010

@monulik0209 no viem akoby si ju chcela mať doma lebo mi máme malého Paťka na svete ale ako keby sme ho ani nemali. No ale dočkám sa len musím byť trpezlivá.No hej nafotím a hodím sem potom foto.

matulka616
6. dec 2010

@adulka1981 Skus si prvy ranny ked vstanes. Držim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre