Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

drzkosa
30. jún 2010

@liv1 no to mas dobre ze si doma aspon si oddychnes kym pride miminko aj ked potom budes mat co robit teda ze 🙂) Uz sa ti to ale krati co ti uprimne zavidim....

drzkosa
30. jún 2010

@elko69 no ja tiez dufam ze tieto tepla prezijem v pohode a aj ked mam brusko ale maaalinke a to sa este da...

drzkosa
30. jún 2010

@zuzumajko no ja som ho videla minuly tyzden a malo 7 cm a robilo mi predstavenie no a teraz ho uvidim az koncom jula na poradni 🙂

liv1
30. jún 2010

@dugyna mooooooc na teba myslim, drzte sa s Miskou 😉

liv1
30. jún 2010

@drzkosa krati krati, a ja som tomu velmi rada 😵 . ja som takto potisku zavidela garonke a vefi, ja som bola na zaciatku a oni uz v takomto stadiu. ale musim povedat ze to ubehlo velmi rychlo, tak velmi dufam ze to pojde takto aj nablizsie 2 mesiace 🙂 .. a neboj aj tebe to ubehne ani nebudes vediet ako. dobre mas to ze uz je ti fajn a ze cele leto budes len s malym bruskom, budes si ho moc uzit 😉

drzkosa
30. jún 2010

@liv1 no ano ale uz sa do nicoho nevmestim tak som rada ze si dam letne satky a ide sa do prace 🙂) len horsie to bude v zime tolke vrstvy si davat na seba 🙂) A inak tebe kedy zistili ze mas problemy s krckom?

liv1
30. jún 2010

@drzkosa je sranda ze ja sa stale zmestim do par mojich letnych siat. su dost volne 🙂 .. tusim to bol 21tt, tvrdlo mi velmi brucho tak som isla k dr. a potom na vysetrenie na kramare a rovno si ma tam nechali...
do prace tak to uz ani neviem co je 😀

zuzumajko
30. jún 2010

@drzkosa no caf 🙂 no, ja moje babo uvidim snad az 19. jula. nerozumiem tomu, lebo podla vsetkeho by poradna mala byt kazde dva tyzdne, nie? A ja ju budem mat az po nejakych 4 tyzdnoch a este k tomu na prvej poradni vobec babo nepozeral 😒 a ja som sa tak tesila.

lutsine
30. jún 2010

@zuzumajko poradnu mas kazde 4 tyzdne, od 8.mesiaca je kazde dva tyzdne a posledny mesiac kazdy tyzden.....

drzkosa
30. jún 2010

@liv1 jááj no ja by som tiez rada uz skoncila ale tak pokial nemam problemy tak doma by som sa asi zblaznila. Kolko si pribrala celkovo ?

drzkosa
30. jún 2010

@zuzumajko nie poradna je kazde 4 tyzdne az neskor kazde 2 tyzdne pokial nemas problemy je zbytocne tam chodit kazde 2 tyzdne. Inak ako sa citis?

maminakatka
30. jún 2010

caute baby ,zeny 🙂 ako sa mate ? ozaj ja hladam Todami ,som mala s nou sen 😀

lutsine
30. jún 2010

@maminakatka no mohla by uz porodit....

maminakatka
30. jún 2010

@lutsine mi nevrav 🙂 sa mi snivalo ,ze jej tu manezl napisal ,ze sa im narodil krasny chlapcek 🙂 a dal sem aj fotku 🙂 velmi zlaty bol na nej 🙂 boooooooze nech sem Tami pride ,lebo aj uverim tomu snu 🙂 inak ako ?uz to mas za malo 🙂

liv1
30. jún 2010

@drzkosa pribrala som okolo 6, 7 kil. Uvidime co to da do konca 😀 . A ty? Ci skor si za prvy trimester schudla ked ti bolo zle?

@maminakatka caf 😉 dobre, ide sa niekam k vode. a ty co mas dnes na plane?

drzkosa
30. jún 2010

@liv1 ja mam 5 kg na sebe ☹ ako mi bolo zle stale som jedla nie sladke ale masko, zeleninku a aj tak som pribrala dost ale ja som bola taka vychrtlina. Ale aj tak si davam pozor co jem nechcem priberat zbytocne ale telo si samo povie takze som zvedava kolko to bude dokonca 🙂)

tadotami
30. jún 2010

@maminakatka uz som tu a este stale cela.ale rano o siestej som uz 2 okna umyla a v skolke som bicyklom bola.idem si dat teply kupel.inak celu noc som bola hore co mi strasne brucho tvrdlo.no neskutocne.

maminakatka
30. jún 2010

@drzkosa caveeeeeees ja sedim doma ,oci mam ako vevericka ..... lebo uz neviem spavat ☹ na dnes rano ma tak palila zaha,ze dovi -dopo .....ber aj mna k vode ,kusok sa vyclapkat 😀

maminakatka
30. jún 2010

@tadotami booooze vies akeho anjelika ty budes mat ? v sne mojom bol krasny modrooky 🙂 kurnajs mne uz z konika asi hrabe 🙂

maminakatka
30. jún 2010

@tadotami a kam sa ty skrabes uz na okna 😠 ?

drzkosa
30. jún 2010

@maminakatka no nazdooo 🙂) fu mi hovor dnes rano som inak predychavala ranajky mi akosi nezapasovali ale uz je to ok... Ako znasas teplo? Asi na nic co? Len sa tak kotulkas po byte ci aj vyjdes von??? Hmm ta zaha to musi byt neprijemne, davas si sodu bikarbonu?

tadotami
30. jún 2010

@maminakatka no modrooky bude urcite lebo vsetci mame modre kukadla.len nech uz taha von z toho brucha.dnes to kazdemu vyhovuje.a aj mne.

tadotami
30. jún 2010

@maminakatka musela som podochnutych komarov poumyvat.inak to je strasne ake roje komarov tu mame.uz len ten zvuk co vydavaju.fuj strasne.to su taky hnusny velky.

maminakatka
30. jún 2010

@drzkosa ani nevrav ,som jedla teraz len maslom chlieb a nic na to ,lebo zaha ma pali zo vsetkeho uz ...soda bikarbona ?z tej som pustila taku sablu ,ani neviem preco ☹ tak ja som doma cez den ,zabednena v byte s ventilatorom ,vodou s ladom ,na gauci plachta -hotova Malorca ,co ti poviem 😝 ....uz nech tu mame Samika ,lebo toto je neskutocne ,vcera som mala nohy ako tekvice do kelu ...a ty ako ? dufam,ze si ti nie je blbo ☹ ?

maminakatka
30. jún 2010

@tadotami ty kokso ,hadam ten sen sa aj splni 🙂 potom ked das foto maleho Tadeaska ti poviem ,ci to je ono 🙂 komare ?tak aj my tu mame pekne zoo po zaplavach ☹ a na okna pojdem buduci tyzden ked bude drahy doma ,aby som sa nevystrela ,predsa len bude lepsie ked tu bude dohliadat 🙂

liv1
30. jún 2010

@maminakatka 😀 asi si si ma trochu pomylila s drzkosou. ale vezmem pod trochu poclapkat, ved ani ja sa nekupem, len pekne lezkam v tieni a sledujem manza 😀 ja tiez neviem spat. mala kope ci som na jednej ci na druhej strane, a to vzdy ked si lahnem.
@drzkosa tak to moze byt aj zadrziavana voda, inak kamoska moja pribrala za prve 3 mesiace 4 kila, za cele tehu 20, a aj tak je naspat ako taka spajlicka. 😉

@tadotami ty uz sa rozdvoj 😀 😀 a s tymi oknami a bicyklom si neuveritelna!! 😅

tadotami
30. jún 2010

@maminakatka dala som uz aj do zastrcky su somarinku a podochli riadne.tamarka je jeden velky stipanec.aj som sa vetracky v noci bala otvorit.teplo bolo jak slak ale radsej teplo ako keby nas mali pozrat tie potvory.

liv1
30. jún 2010

vy blaznive. sak neumyvajte tie okna, nech sa malym neobtoci snura okolo krku. 🙄 😉
i ked rozmyslam ze v tomto stadiu ak su dole hlavickou sa to snad ani neda 😅 snad...

drzkosa
30. jún 2010

@maminakatka no ja uz lepsie uz mi nebyva zle ale dnes rano trocha ale inak pohoda len furt by som spala ale co uz... Sa tu tiez nadajam stale studenou vodou lebo uz teraz rano tu je hic som zvedava do kedy vydrzim 🙂) Ti tu Malorcu domacu aj zavidim 🙂))

tadotami
30. jún 2010

@liv1 musim ho nejako vytriast zo seba.ja viem ze sa mu u mna paci ale nech uz vypadne lebo ked si spomeniem na to ze si mam 8meho zase rizikovu odsediet tak mi je zle.naposledy som tam 5 hodin cakala.teraz ma napadlo ze odporucaju po schodoch chodit.mame ich teda dost tak to skusim.ten chlapec si musi mysliet ze som slahnuta-tak sa preguluje.ako keby si myslel ze mamca rob co chces aj tak tu ostanem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre