Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janinna11
21. jún 2010

No my sme zatial v pohode, len my zacina tvrdnut casto brusko, tak sa trochu obavam a budem musiet asi castejsie oddychovat. A ako sa ma mala?? Kopka, vyvadza, ze??

liv1
21. jún 2010

@janinna11 totalne! Ta mi v bruchu robi maximalne rodeo, je to sranda, obcas uz aj mam pocit ze je to nizicka, ci rucicka 😵 . No a je uz maly otoceny hlavickou dole? Krpata uz je, tak snad sa neotoci este naspat 😅
Jani ty pekne oddychuj ak ti tvrdne, aj mne tvrdne aj napriek magnezku a tak vsetko robim len pomalicky.

liv1
21. jún 2010

@vefi89 tak ked stoji tak vas ocakavam 😉 😀

janinna11
21. jún 2010

@liv1 no neviem ci je maly otoceny hlavickou uz dole, na to jedine som sa totiz zabudla opytat, ked som bola naposledy v poradni, ale 7-meho idem posl. krat do plzne, uz mi aj vypise matersku, tak sa musim opytat. Je ale pravda, ze v tehu knizke som zaňiadne KP nenasla, nevies, ci to pisu uz teraz??

liv1
21. jún 2010

@janinna11 netusim. a to ty takto este cestujes? fiha, to je dost narocna cesta hlavne riadne drncadlova.. 🙄

lenocka84
21. jún 2010

@vefi89 ale nevadiiiiii

lulu4
21. jún 2010

@liv1 dobre liv dohodnute, ved ja sa ti dopredu ozvem aj tak neviem kde to presne byvas, budem trosicku hladat... to si napiseme IP potom 😀 len ten trulko neodpisuje tak neviem kedy sa budem musiet trepat do tej Trnavy uz teraz sa mi nechce... ozaj nevies ci mozem teraz v tehu sackovu polievku tu do hrnceka som nemala ani raz za cele tehu ale teraz som si uvarila jednu lebo ma akysi hlad prepadol a obed nie je na stole... lebo som leniva dnes...

lulu4
21. jún 2010

kočky co si myslite o zasobnikoch tych latkovych na plienky je to prakticka vec? da sa to zavesit na postielku, do kupelne hocikam kde prebalujete a mate po ruke plienocky vzdy aj mm ich rychlo najde ked prebaluje... chcem len pocut nazory.. diky

lulu4
21. jún 2010

mozem teraz v tehu vypit tu sackovu polievku do hrnceka za cele tehu som nemala ani jednu ale teraz ma prepadol hlad a ta je tak rychlo po ruke? kto vie nech poradi, ci to neobsahuje nejake latky co by sa nemali.... neviem fakt

barbyes
21. jún 2010

@lenocka84 leni, je nejaká téma mamičiek z prvýkrát tehotné?

barbyes
21. jún 2010

@lulu4 to Ti neuškodí, všetko s ierou je OK, tie polievky síce nie sú zdravé 😒 ale keď si ju dáš sem tam tak je to v pohode

bubulacik
21. jún 2010

ahojte, chcem sa spytat kamaratka ma 3 tyzdnovu dceru asi tak tyzden a pol ju kojila potom jej zacalo mlieko rednut a ked si odsala tak asi po pol hodine sa jej tam objavila voda co bol asi vacsi pomer vody ako mlieka tak malu uz nekoji pretoze ho uz uplne sttratila. a ta otazka ci nahodou neviete cim by ho mohla obnovit?? a ci sa to este vobec da..

misha79
21. jún 2010

@maminakatka 🙂))) tak to jo, ja sa snazim rozhodnut medzi bratislavskymi nemocnicami a velmi sa mi nedari 🙂)

liv1
21. jún 2010

@lulu4 aj ja si myslim ze kluuudne mozes. raz ti to urcite neuskodi 😉

janefonda
21. jún 2010

@barbyes presne nad tym som minule premyslala ,ci nezalozime sukromnu temu maminciek z prvy krat tehotne 🙂 To by nebolo zle, ci?

@lulu4 poradnu mame stvrtok, do vtedy to budem liecit tym canestenom, ako my poradila annag. Inak ako vravim, ja som s tym angelcare max spokojna. A naozaj sa nam ovela lepsie spinka, ked vieme ze mame monitor pusteny a ze nam dava na malicku pozor. Ja urcie nelutujem tie peniazky.

lulu4
21. jún 2010

@liv1 dakujem za radu... no idem ja az teraz varit budem mat aspon na zajtra navarene ten perkelt si idem spravit ked si mi nan taku chut spravila... uz som dve pracky oprala, upratala v skrini jednu policu uvolnila pre maleho kde budem skladat oprate vecicky a vybalila cestovnu tasku po vikende... este idem vlasky umyt.... no o hodku mam doma aj mm tak si musim svihnut 😀 tak papa

janefonda
21. jún 2010

@bubulacik ahoj, skus v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ tam by ti mali lepsie poradit vo vsetkom co sa tyka kojenia! 😉 Aj ked si myslim, ze kamoska nemala prestat kojit...

lenocka84
21. jún 2010

@barbyes nie a uz som rozmyslala ze zalozim
aj by som mohla

lulu4
21. jún 2010

@janefonda dakujem za tvoj nazor na ten angelcare tak to ano ked nieco dava pozor na to ci dieta dycha tak to je uzasna vecicka to hej.... drzim na stvrtok palceky nech to uz mate obe lepsie aby si mala radost z kojenia a nie strach ze ako to bude velmi boliet...
juuj to nas tehulky chcete takto opustit to aspon do augusta ste mohli vydrzat ked porodime aj my ako Liv, Janina, Ja a Gali a potom uz nech pribudaju nove tehulky ale vy mi tu budete chybat to tu bude riadne zyvat prazdnotou 😖

lulu4
21. jún 2010

@lenocka84 hehe apson nam tehulkam starym znamym dajte vediet kde vas zastihnut ked sa budeme chciet nieco opytat alebo len tak s vami pokecat lebo nam tu budete chybat akurat som aj Jane pisala ze to to bude bez vas nuda

lenocka84
21. jún 2010

babulky pozyvam Vas do novej temy, prvy krat tehotne...uz mamickami

tesim sa

lenocka84
21. jún 2010

@lulu4 my sme tu staaaaaaaale

janefonda
21. jún 2010

@lulu4 ved tam mozete za nami chodit!
Aj ja verim, ze to bude co najskor ok, asi sa mi zacina prebudzat dieta 😵 Este ju len zacujem pomrnkavat a uz sa mi spusta mlieko 😀 ta priroda to ale vymyslela 😉

maculienka123
21. jún 2010

@lulu4 urcite ano,ja jem cele tehu vsetko a maly je ok,nic mi nieje.

lulu4
21. jún 2010

@maculienka123 ahoj dakujem za radu, ved ja tiez jem vacsinou na co mam chut ale viem ze tieto sackove polievky sa nikdy nejako neodporucaju jest kvoli tomu glutamanu ci co to obsahuju tak som sa radsej spytala... jej ako tak pozeram mame skoro rovnaky datum porodu vypocitany... ako sa ti dari v tehu, vsetko ako ma byt? uz asi citis poriadne kopance od maleho ako aj ja... ved nam rastu drobcekovia nasi... ako si na tom s vybavickou, kocikom vsetko nakupene ci este nie?

barbyes
21. jún 2010

@janefonda OK, založím. v skupine tém súkromných skupín a nazveme ju ako ? mamičky z prvýkrát tehotné...alebo prvýkrát mamičkami

lenocka84
21. jún 2010

@barbyes uz je hotova, v sekcii babatka mojko
tak sup tam 😉

dugyna
21. jún 2010

@lulu4 ak si union tak ti zapozicaju na pol roka zadarmo

lenocka84
21. jún 2010

@lulu4 ved za chvilu prides k nam, do temy, a ako smutno? cakame ta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre