Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
20. máj 2010

lulu ja som najradsej ked sa zduje a zsije sa do niektorej izby.aspon je klud.snad mi to raz ten hore odpusti ale mna z nej boli hlava.

janefonda
20. máj 2010

lulu citim sa stale rovnako, keby som nevedela, ze som po termine, tak ani neviem ze som tehu. Iba v noci mi je väcsinou dost na hov.... to stale cikat beham, a mam poslickov. Tuto noc ma uz riadne aj krize boleli, som si uz namyslala, ze snad to na mna ide....a rano som sa zobudila a nic 😠 A teraz vymyslam, co idem robit, lebo sa nudim. To je uz take, ani moc nechcem chodit mimo domu, lebo ved co keby a na druhej strane sa hrozne nudim uz . Teda nie ze by som sa ucit nemohla, to hej, ale myslienky mam momentalne uplne niekde inde...uz chcem, aby to moje malicke zlaticko prislo sem medzi nas... a na mna naozaj nic, nic nezabera! Musim pekne cakat, kedy sa mala rozhodne, alebo lekári...

lulu4
20. máj 2010

to verim, myslim ze od kedy si deti zacnu dzavotat a ked uz zacnu rozpravat uplne clovek nema klud.. niekedy by chcel najst ten gombik a spravit off ale to nejde... no tak nech je slecna ofucana aspon budes mat klud chvilu... ale tak maly Tadeas za to nemoze ze ti tlaci na klb jeho neobvinuj, on este za nic nemoze, uvidis ci bude vacsi sinter ako Tamarka... ale take kludnejsie dieta by vo vasej rodine nebolo vobec na zahodenie... takze prajem ti nech je aspon maly take tichsie a kludnejsie dieta...

tadotami
20. máj 2010

baby koncim 🙂 dosla navsteva 😠

lulu4
20. máj 2010

Jane: takze kazda noc je v podstate o tom istom bezo zmeny, no co narobis ozaj len cakat este par dni ze si to rozmysli aj sama, daj si este dnes z toho tonicu zas zo 2 dcl... verim, ja by som uz na tvojom mieste tiez moc mimo domu nesla, tak zacni nejaky dobry film pozerat alebo predsa len do tej skoly nieco? viem, ze myslienky su inde ale aspon zabijes cas... toto cakanie ked budem musiet ja takto cakat ma asi dorazi... ja uz sa neviem teraz dockat...
ako sa povie trpezlivost ruze prinasa...

janefonda
20. máj 2010

tami ja normalne tuzim spoznat teba aj s rodinkou osobne...V júny budem u nasich, tak by sme mohli dat kafe v NR 😉
No co uz, deti su radost i trapenie. ALe to je naozaj zlate, ze si aj ruksak zbalila 😀 Mne nasi vzdy vraveli, ked som trucovala, ze radsej mohli dostat namiesto mna vrece krumpel 😀 no to su teda rodicia- najlepsi! 😉

janefonda
20. máj 2010

lulu no noci stale rovnake... ale tak co uz narobim. Zajtra zasa ceremonia v nemocke, tak som zvedava co nam povedia... Ked ja sa aj o nu uz bojim, ked sa prenasa, je to take, ze sa viac sledujem, ci sa stale hybe rovnako a tak. Brucho tvrdne takmer kazdych 10-15 min, to je uz normalka. Tak ale iste je, ze to u neoze dlho trvat 😉 to je pozitivum 😵 A dam si zasa tonic, mnam...

lulu4
20. máj 2010

Jane ked ti tu tak pisem o tom tonicu dala by som si aj ja ale mozem tu predstavu akurat tak zahnat co by sme si dali a nemozeme aj redbull by som si dala aj dobre chladene sampano ale tak co uz 🙂
no som zvedava co ti teda zajtra povedia, daj nam potom vediet ale si myslim ze len klasika ctg a bude... zas ta poslu domov ale po vikende si uz na teba posvietia ked nic dovtedy verim tomu... to uz asi aj budu musiet nie, ved kolko dni ta mozu nechat prenasat?

janefonda
20. máj 2010

lulu no zajtra normalka ctg a ultrazvuk plus poradna...ked sme sa pytali porodnej babice, tak hovorila, ze 7-10 dni, ak je vsetko v poriadku nechavaju prenasat. No ale ze je to individualne. No ved uvidime! Lulu a ja som si kludne odpila dva hlty red bullu od mm , ked on pil. Aj pohar sampana si v klude doprajem. Zasa nie moc, ale trosku pre chut si dam. No a co!!! To malickej isto neublizi 😉 a ani tvojmu Vladkovi by to neublizilo, neboj. Ako isto to netreba prehanat, ale v ramci normy... 😉

jjana17
20. máj 2010

lulu aka tema alkoholiku,,,,xixi
no mne minule velmi chutilo sampanske,,,tak mm ot voril flasku a deci som si dala,,,,,,

lulu4
20. máj 2010

Jane, Jjani: mate pravdu ked sa to da s mierou tak neuskodi ako vsetko, ja si dam obcas trosku pivka ked ma chyti naramna chut ked niekde vonku sedime s kamosmi a piju pivo tak neodolam aspon hlt alebo si dam nealko aspon pre tu chut 😀
red bull a sampano som neskusala a ani nemame tak ma to nelaka 🙂

jjana17
20. máj 2010

ja redbull som v zivote ani nemala v ustach tak neviem mne to nechyba
a pivko je zevraj dobre na precistenie ladvin ktore su v tehu dost namahane,,,idem ja off pozriet maminu piekla nejake zakusk idem kostnut

lulu4
20. máj 2010

Jjani ale tak zase jeden mi mozes doniest 🙂 xixi keby to tak islo ale nie kočky ja si robim od zaciatku tyzdna chute bud na palacinky alebo babovku a jedno z toho si do konca tyzdna urobim som sa rozhodla 🙂

janefonda
20. máj 2010

lulu my sme mali min. tyzden babovku a predvcerom palacinky 😉 Tiez ked si dlho robim na daco chute musim si to urobit 😵

Ozaj Dugy ma obhajoby dnes, ze??? No ak ano dufam, ze uz stastlivo za sebou 😵 😵 😵

dadika1114
20. máj 2010

ahojte neviete co znamena ked mi napisal doktor na sone do kolonky pohlavie DCKˇ=34

mirka12011
20. máj 2010

jsne dugyna ma B-cko hihi sikulka

dugyna
20. máj 2010

ano ano mala som dnes uspesne sme to obe zvladli malcika si rano veselo kopkala .. 😉 asi sa jej pacil ten rozruch 😀 a rano ma hned privitala tym ze ako som sa zobudila tak som zbadala jej hlavicku hore vstrede medti rebrami takze nas Miska si pkene sedka..co by ona bola dole hlavickou..nie 😉,a sedka si na mojom mechuri...
miri vdaka 😉

lulu4
20. máj 2010

Jane o tej babovke viem ked si robila to uz vtedy di mi chute narobila, no asi ju zajtra spravim alebo bublaninu, lebo ta chutila minule mojej svokruse, tak asi ju spravim a zanesiem jej par kuskov, nech ma radost aj niekto iny okrem mna 🙂

maminakatka
20. máj 2010

caute baby 🙂 ten moj synator stale vymysla ,teraz som dojedla oravsku slaninu s 3 rozkami ,teraz jem obrovsky strapec hrozna .....kolko kilova pojdem rodit ? vsak som uz pribrala 16 kg 😨

janefonda
20. máj 2010

dugy respekt!!!! Gratulujem sikovnica jedna 😉 😉 😉

Je mozne, aby sa moja krpana do rana nejako vyrazne posunula? Som zvedava, lebo mam pocit, ze je vypucana tam kde som ju este nikdy mecitila 😠 Zajtra sa presvedcim ci to tak je, kedze nas caka ta nemocka 🙄

Mirka som rada, ze si este tu 2v1 😉

mirka12011
20. máj 2010

jane tu som hihi som schrupla tak som kukala hokej tych cechunov hnusnych maju tolko stastia ze az som si zvysila tlak a tak som sa napapala a som tu hih zajtra rano uch vstat a ist zas do nemocnice no teda nezavidim si hih ani tebe ked ides tiez ale aspon budeme vediet co noveho....

janefonda
20. máj 2010

kati no co narobis, ked vam chuti 😉

Lulu len pekne urob bublaninu, aspon si pochutis! Ja som mala dnes spagetky s tvarohom , slahackovou smotanou a cukrom 😵

dugyna
20. máj 2010

jane dakujem 😉
hej mohla sa ti posunt a u by sa mohla aj posunut smerom von nie? 😉

maminakatka
20. máj 2010

jane : veru chuti 🙂 to boli casy ked som vazila 53 kg 🙂) xi xi ,ale tak Samko potrebuje papat ,aby bol velky chlap z neho,ako jeho ocinko hovori .......baby ozaj ako budete rodit normalka ? alebo epi ?

janefonda
20. máj 2010

no mirka tak obe vstavame zajtra, ale aspon vieme, ci su tie nase zlaticka v poriadku 😵 ja mam termin na deviatu, tak si beriem aj ucovko, zasa tam stvrdnem 2-3 hodky 🙄

lulu4
20. máj 2010

maminakatka. veru co narobis, chute su chute... teraz sa neda hladovat... ja neviem este som nad tym intenzivne nepremyslala ale nad epi trosku uvazujem, lebo keby mam dlho kontrakcie tak by ma asi vystrelo a potom ta ulava po epi, no neviem a ty?

mirka12011
20. máj 2010

jane ja idem o 8.00 na interne dat krv potom utekam na ctg-cko a tam stravim teda pol dna ako vzdy hihi tak neboj budem sa nudit aj ja teda vzdy je s kym pokecat 😅 aspon ja s tym nemam problem niekomu sa prihovorit a hodit rec hahaha

lulu4
20. máj 2010

o tej nemocnici ani nepiste to sa mam na co tesit a este v lete tam chodi v horucavach a ked tam bude takto ako vy 3 hodky, to bude teda a hlavne vela lekarov bude mat dovolenky ved leto... ale tak nejako bude...

janefonda
20. máj 2010

dugy no mohla by najst konecne ten spravny smer a vybrat sa nim na prechadzku 😉 prave som jej hovorila, ze ved tam uz musi mat tesno, a ze tu bude mat veeeeela miesta! 😉

kati tak ked ty si zacinala na 53 kg tak to mas v pohodke. Ja som zacinala tehu na 57 kg a teraz mam krasnych 68 kg 😅 Ja budem rodit ako pride...normalka, ale pri prichode do nemocky si nahlasim, ze mozno budem chciet epi.

maminakatka
20. máj 2010

lulu: no neda sa hladovat ,ale ten moj by len to chcel ,aby som jedla,kupuje stale dobrotky 🙂 ja idem rodit normalne ,aj ked sa bojim ,ale tak prezili ine ,musim aj ja ..... a hadam prezijem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre