Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
21. máj 2010

@janefonda ako si to krasne napisala ze caka dole hlavickou na najvacsiu cestu zivota, fakt krasne

janefonda
21. máj 2010

@elko69 no keby si vedela ako to je u mna s tou zapchou. Podobne ako s vyvolavanim Natalie. Nic nezabera... ja som mala vzdy zarucene, ze ak si dam teplu vodu na lacno, potom activiu a dorazim to kavou s mliekom, tak sa z toho musim ....... ale tentoraz nic ☹ a mala som aj kompot a ani to nic nezrobilo.

janefonda
21. máj 2010

@jjana17 😵 😵 😵 hej caka zlatko moje! A ja cakam s nou 🙂

jjana17
21. máj 2010

@janefonda ono podla mna tu zapchu mozes mat aj z toho ako uz malinka tlaci na vsetko,,,ja neviem ale toto ti nezavidim, fakt nie je nic horsie ako neist normalne na wc

elko69
21. máj 2010

@janefonda aha tak potomto co si opisala by som sa aj ja asi riadne ........ 🙂 🙂 🙂 no mas to veru tazke ...ale tak hadam sa coskoro vsetko pohne dobrou cestou...

ok babule idem ja off,vecer s aozvem,moc toho zase nepopiste lebo ptom nestiham citat....

lutsine
21. máj 2010

Jane mne zaberaju jablka..ked ich zjem 3-4 za den,tak na druhy den idem na velku bez problemov.

jjana17
21. máj 2010

ja ako jem poslednych par tyzdnou zelezo mam tiez take starosti,,,,a tiez jablka ked jem je to trosku lepsie

janefonda
21. máj 2010

no uz mame domka obedik, dnes mm objednal cinu 😉 je super, ze to tu netrva ako v BA, ze za hodinu a pol 😕 pekne 25 min. presne od objednania 🙂

Ja si myslim, ze to mam skrz to ze tam mala tlaci, lebo aj tlaky na konecnik mavam dost silne. A cele tehu s tym problem nebol, len posledne dva tyzdne ☹

lutsine
21. máj 2010

ja mavam tlaky na konecnik stale...

tadotami
21. máj 2010

a som tu zase na chvilku 😀 obedik sa pecie,posta vybavena este povysavat obyvacku a lezat trochu.

maminakatka
21. máj 2010

ahojte kocky 🙂 jane: ak mozem poradit tak susene slivky na stolicu ,zaruceny recept ,poradila maminka a babka 🙂 lebo tiez mam problem od kedy som tehu a nefajcim

jjana17
21. máj 2010

tami co dobre varis

janefonda
21. máj 2010

kati dik, slivky som uz tiez skusala, ja mam pocit, ze to tam mala zasprajcla 😒

lutsine, ale tie tlaky nic prijemne, ze...

tadotami si to zo zleho konca zobrala. Si si mala najskor lahnut 😉 Aj ja to idem teraz urobit a asi aj zaspim, mame totiz idealne pocko na spanok 🙄

maminakatka
21. máj 2010

jane: jaj tak len nech uz je tu male zlaticko krasne 🙂 baby aj mne zvykne sem-tam stvrdnut brusko je to v pohode ? a citim sa ako nafuknuta ....a vcera sa objavili prve strie ,moje nervy stipalo to ako poraza ☹ a s tym pocasim ,neviem ako u Vas ,ale nam tu konecne vykuklo slniecko 🙂

jjana17
21. máj 2010

u nas je tak vseliako vcera vecer som premyslala ci zobrat veci z balkona, no dobre ze som ich zobrala tak lialo nad ranom by som si potom nadavala
teraz tu svieti slniecko je dost dusno ale aj sa pomraca, no uvidim ci nieco neprinesu oblaky nejaku burcinu

maminakatka
21. máj 2010

no tu tiez akosi mraky privial vanok ☹ a to som sa tesila,lebo dnes ideme k maminke ,ze bude opekacka ☹

tadotami
21. máj 2010

jani pecene kura+ryza.v tescu maju akcosku tak ten moj kupil 😀
jane.....inak sa mi nedalo.potom dojde velka zena zo skolky a neurobila by som nic.

vejula
21. máj 2010

caaafte kočky

jjana17
21. máj 2010

tami tak to je pochutka,,rychle a dobre
a co mala vcera posluchala??

tadotami
21. máj 2010

prepacte damy,nastal vypadok netu 😠
jani ja kura nemusim 😝 mm je to jedno,a tamara miluje lavu nohu.pravu nezje ale len lavu 😀

jjana17
21. máj 2010

tami a teraz to myslis vazne s tou nohou alebo nie,,xii

tadotami
21. máj 2010

jani smrtelne!!! inu nazje.ona si to na tanieri primeria podla klba a zje len lavu.je trafena 😀

mimi21mimi
21. máj 2010

halooo je tu niekto?

janefonda
21. máj 2010

@mimi21mimi ahoj ja som tu 😉

mimi21mimi
21. máj 2010

janefonda .... chcemsa s niekym poradit ohladom epi-no .... hlavne, kde sa to da kupit... 🙂 vies o tom nieco?

janefonda
21. máj 2010

@mimi21mimi ja ho pouzivam takze viem 😉 sice teraz uz tyzden nie, ale to len pre to ze uz cakam na porod...a cakaaaam a cakaaaam!
http://www.perinbaba.sk/catalogsearch/result/?x...

Su dve verzie epina , a na predporodnu pripravu staci aj to lacnejsie z tych dvoch co som ti poslal link. Ja mam sice ten druhy, ale ten tlakomer co ma ta drahsia verzia je hlavne na poporodne cvicenie, ak treba posilnit vnutro, napr. ked ma zena problem po porode s unikanim mocu a tak. Cize staci aj to lacnejsie. To uz aby si ho aj objednala, lebo priprava by sa mala zacat 35-36 tt 🙂

mimi21mimi
21. máj 2010

@janefonda a nie je mozno to kupit aj normalne? treba to z internetu objednavat?

janefonda
21. máj 2010

@mimi21mimi ja som sa s tym nikde inde nestretla... Ale viem ze odtialto to baby objednavali. Skus sa este spytat barbyes, aj ona ho pouziva, ze odkial objednavala ona.

mimi21mimi
21. máj 2010

@janefonda hehe tak to asi nehrozi, prist do nejakej lekarne alebo obchodu a kupit to tam :-/

janefonda
21. máj 2010

@mimi21mimi no to urcite nie...hlavne ked je vela ludi voci niecomu novemu skor skeptickych. Ja mam moje epino od svagrinej a ona ako prvorodicka krasny porod, bez nastrihu. A je lekarka, aj jej muz je lekar a moj svokor je gynekolog a vsetci su zato , ze to treba skusit 😉 Cize ja tomu verim, ale viem ze aj tak ma mozno budu musiet nastrihnut, no verim, ze celkovo to ulahci porod a mozno to bude aj bez nastrihu 😉 Este jedna potrebna vec podla mna- lubrikant na vodnej baze 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre