Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
20. jún 2010

@janefonda no neviem mne pomaha ten aventacky krem zatial,mamina mi kupila ked osm bola v nemocnici aj klobuciky lebo sestre pomohli ale teda mne ich maly odmietal a neviem ci su alebo niesu vhodne,ale viem ze setria bradavky a myslim ze ked su dokusane tak asi to nemusi byt zle...

elko69
20. jún 2010

baby tak preventivne s apytam co vam odporucili na zabu ked ma babetko??cukor alebo fialovu vodu?

moniciak
20. jún 2010

@hmla a stavim sa ze partner chlapca...aj u nas to tak je 😀

hmla
20. jún 2010

@moniciak tak každý kope za svoj tím , no nie ? 😀 ale on by sa určite potešil aj babe a ja naopak 🙂

maminakatka
20. jún 2010

@elko69 tie klobuciky som si kupila aj ja ....sestre pomohli velmi ...inak caute baby

lauraa
20. jún 2010

@janefonda v rakusku si mozes odsavacku zapozicat ...staci ti predpis od vasho hausarzt... 😉 mendelu elektricku , ktoru asi poznas z nemocnice....

elko69
20. jún 2010

@maminakatka no aj mojej ale mne ich maly nechce...

maminakatka
20. jún 2010

@elko69 tak to je ine ,ono vsak vraj zalezi aj na velkosti tych klobucikov ...ja som si kupila take tie najmensie ,najviac sa podobaju bradavkam ...no uvidime ,ci ich prijme 🙂 ja som musela toto riesit nakolko mam ploche bradavky

elko69
20. jún 2010

@maminakatka a neskusala si sa obratit na laktacnu poradkinu??zevraj aj s plochymi bradavami s ada dobre kojit len sa treba naucit ako babo dat prilozit...jedna holka tu radi a poradila aj mne..annag sa vola a najdes ju v teme dakujeme annag...mne dobre zatial radi ...ja som mala tie najmensie klobuciky tie S velkost...

janefonda
20. jún 2010

@lauraa dik, presne tu sme mali v nemocke. moja svagra si tiez pozicala...ved uz nad tym uvazujem. 😉

maminakatka
20. jún 2010

@elko69 ja este nekojim ,nemam este mimčo 🙂 ale coskoro budem ...toto nemaju cislovanie co mam doma,ale viem ,ze segra mala S a ja mam este mensie tie bradavky 😀

elko69
20. jún 2010

@maminakatka no oni radia uz aj tehotnym zenam,lebo je lepsie ked uz hned ako babo dostanes vies ako si ho mas prilozit...

maminakatka
20. jún 2010

@elko69 aha chapem

elko69
20. jún 2010

@maminakatka a najlepsie je ked hned po porode ti ho rpilozia aby vyskusal svoj saci reflex...mne ho davali..

janefonda
20. jún 2010

@vejula trapi ma to, ze si tym musime prejst ☹ ako dlho vam trvalo kym ste sa z toho dostali? A co si presne robila ty pre to aby vam to preslo?

vejula
20. jún 2010

@janefonda najprv som davala ten canesten a potom tu sodu bikarbonu aj ja aj malemu pusinku vytierala. No a ked už to bolo lepšie tak som si mastila tym multimam lanolin a aj tie naplaste multimam som mala. A trvalo to cca 2 tyždne. Neboj prejde to a bude dobre 😉

elko69
20. jún 2010

baby o com to pisete?co vas trapi???

janefonda
20. jún 2010

@elko69 o mykoze v pusinke malinkej a zapalenych bradavkach, na ktorych je tiez mykoza ☹ trapime sa s tym od piatka a este sa zrejme aj njaku dobu budeme 😔

barbyes
20. jún 2010

ahojte, ako sa tu máte? my sme dnes prišli z nemocky domov. všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za gratulácie, mooooc potešili 🙂

janefonda
20. jún 2010

@barbyes ahooooj! Vikinka je krásna!!!! Ešte raz želám všetko dobré! 😉
My sa trápime s mykózou ☹ v pusine a na bradavkách...

barbyes
20. jún 2010

@janefonda ďakujem, to ma mrzí, že máte problémy...mne sa akurát začalitak kvalitne nalievať prsia a príšerne to bolí tak si to aspoň ručne odsávam a zyjtra mi zbehne kúpiť Vladko odsávačku. ešteže sme dostali z nemocky aj jeden VIA pohárik od Aventu...euper podol

janefonda
20. jún 2010

@barbyes aspoň bude mliečko 🙂 To naše zlatíčko nie a nie spinkať 😒 už neviem čo urobíme, aby si pospala. Už je unavená, mrnčí padajú jej očká a nič z toho 😠
Dnes budete mať prvú noc doma. Tak si ju užite rodinka 😉

barbyes
20. jún 2010

@janefonda užijeme, ďakujem 😉 taká som rada, že už sme doma, už mi bolo dlho v nemocke 😝 a tomu mliečku sa samozrejme veľmi teším len to bolí a keď ho nemám čím odsať 😒
my sme dnes v noci vôbec nespinkali, malinká sa rozhodla ponocovať tak sa musela mamina prispôsobiť 😀 dúfam, že dnes v noci si pospinkáme 😎

barbyes
20. jún 2010

odchádzam sa venovať malinkej a mužíkovi
pa

hmla
20. jún 2010

ahojte,
my sme dnes oddychovali,poobede boli u rodičov a na nákupe,teraz už pôjdem len do sprchy a pozerať tv 🙂 ráno zasa do práce 😒 ten víkend tak strašne rýchlo letí 🙄 ale čo narobíme
ako ste víkendovali ? 🙂

lenocka84
20. jún 2010

@hmla neviem ako ostatne baby, ale ja som mala uzasny vikend,.prisiel mm, a boli sme na chate

hmla
20. jún 2010

@lenocka84 fíha a kde máte chatu ?🙂

lenocka84
20. jún 2010

@hmla tu na kysuciach,bolo super

hmla
20. jún 2010

boli ste sami , či ešte s nejakou rodinou,alebo známymi ?

lenocka84
20. jún 2010

@hmla len ja s mm a malym,kedze sa dlho nevidime chceli sme byt sami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre