Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
21. jún 2010

@liv1 no ale podla mna to uz ani vyznam nejaky nema, lebo uz vlastne koncim tehu, cize keby mam cukrovku tak o tom do teraz ani neviem, no haluz proste co si budeme vraviet,,
no v tomto je aspon taka moja dr ze ked nieco som nemala dobre tak ma kontrolovala kazdu chvilku nie az po 5 tyzdnoch,,to sa mi zda byt brutal dlhy cas

janefonda
21. jún 2010

ahojteeee,

@elko69 Ja som to zistila tak, ze mam cervene bradavky ahrozne to reze ked kojim. A mala ma na jazyku biely povlak, ale nie taky ako mala z mliecka, ale fliaciky, a uvidela som jej to aj na dasienku... Tak sa teraz trapime...snad nas to rychlo prejde. Teraz si natieram bradavky canestenom a umyvam ich roztokom z jedlej sody s vodou. A malej tym vytieram pusinu, ale nema to moc rada a aj tak neviem ako sa mam dostat hlbsie do pusiny ☹ Ale vo stvrtok mame lekara, tak nam snad viac poradi. Dnes ide manzo dolekarne spytat sa este tam na nieco co by bolo dobre...

elko69
21. jún 2010

@barbyes ale ahoj vitaj,ako sa citis?aky bol porod??a ako sa ma malicka??

liv1
21. jún 2010

@jjana17 ak by si ju nahodou mala tak aj tych 5 tyzdnov diety do porodu nieco spravi si myslim. ale kazdopadne je to neskoro. a co sa mojej dr tyka, tak prerabaju stredisko to kvoli tomu, ale aj tak. proste mala by zabezpecit poradnu niekde inde. ale urcite si niekoho vybavim aj tak, lebo 5 tyzdnov nevydrzim nevediet ci je vsetko ok.

elko69
21. jún 2010

@barbyes a krasna foto malinkej...zlatunka je 🙂 este raz blahozelam...

maminakatka
21. jún 2010

@mimi21mimi ahoj vobec sa nemusis bat zubara ,ten ti v tehotenstve nic nebude robit ,lebo ani nesmie 🙂 ja som mala problemy so zubom mudrosti a zapal dasien ,velmi silny a nechcel mi nic robit ,len mi cistil harmancekom ,na zapal som musela brat antibiotika ,lebo bol taky silny ....cize pohoda ,len kludne chod a ked by ti nahodou cosi predsa len chcel robit ,povedz ,ze sa na to necitis ,musi ta respektovat 🙂)))

liv1
21. jún 2010

@janefonda ahoj 😉 tak to ma mrzi ze mate taketo problemy, snad to ryyyyyyychlo prejde

jjana17
21. jún 2010

@liv1 no ved ano to mas pravdu s tou dietou
no tak to ano ved nevies co sa ti v tele deje ci sa neotvaras atd,,,si myslim ze by si mala niekde sa ist dat kuknuit

janefonda
21. jún 2010

@liv1 aho, v to dufam aj ja...ale nejaky ten tyzden to potrva zial... Je to neprijemne, lebo ma hrozne bolia bradavky..a hlavne sa toho treba rychlo zbavit.

elko69
21. jún 2010

@janefonda cele bradavky alebo len dvorec bradavky??jako mna to rezalo trosku od zaciatku jak som zacala kojit a hlavne ked je moc hladny a taha ako o dusu vtedy to boli celkom,ale zatial som nesporozovala ziadne biele flaciky na jazyku a to su teda take malicke biele flacky a nie ze cely jazyk biely???a co sa moze stat ak to nespozorujem??

liv1
21. jún 2010

@barbyes mooooooc gratulujem k malinkej je zlatunka, tesim sa na dalsie foto 😉

lulu4
21. jún 2010

ahojte babuľky aky ste mali vikendik? Ja dobry aj ked rychoo ubehol, to bola moja posledna, alebo predposledna navsteva u starkych a rodicov pred tehotenstvom... a potom sa tam ukazeme uz az s drbocom mozno az v oktobri, novembri, strasne mi to bude chybat 😖 😖

@janefonda nech sa vam to co najskor zahoji malinkej v pusinke a tebe bradavky aby si mala zase radost z kojenia. aj tvojmu mm nieco poradili v tej lekarni? a s tym canestenom a sodou to aspon trosku zabera? kedy idete s malinkou na poradnu, ze by ti aj dokina poradila nieco?

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 ahoj Janka glukotest teraz ??????????? 😠

lulu4
21. jún 2010

jeeezis ja uz neviem ani pisat 😀 ze posledna navsteva pred tehotenstvom... xixi som chcela napisat ze pred porodom 🙂

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka ani mi to nevrav,,,,,,si vies predstavit aka som bola nasrdena teda aj som

lulu4
21. jún 2010

@jjana17 ahoj Jani, tak predsa ti ta tapa robila ten glokotest teraz? ani by som si ho nedala robit, jej musel dobre niekto povedat ze co ich nerobi tak sa zobudila zo zimneho spanku... ved to nie je normalne sa na to chodi uz od 26tt a keby si nahodou mala tu tehu cukrovku to by ti fakt velmi pomohla uz teraz... normalne som sa vytocila za teba, ved to nie je normalny pristup a s takymito vecami sa nema zahravat...

jjana17
21. jún 2010

@lulu4 no ty si teda sikulkaa,ixixi

jjana17
21. jún 2010

@lulu4 no ja som sestricke povedala svoje ale ona s tym nic nema co doktorka napise to musi spravit,,vies ako, no ale po porode menim doktorku to je jasne,,,
ja som povedala mne keby v tu ranu tlak odmera tak jej prasknem cely tlakomer tak mi srdce buchalo od zlosti
ale ta vodicka no bleeeee to ti poviem

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 dost blba ta lekarka si myslim ,cukrovka nie je sranda ,ale tak co uz ...a ako si dopadla ?? vsetko o.k ?? vysledky ??

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka no ani mi nepovedali nic, o desiatej zobrala vzorku z prstu a dovidenia, ze pri dalsej navsteve asi,,,,a ta ja 30. buduci tyzden,,,,,

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 to je tava a riadna .....mne to o 2 hodiny povedali ....nechape ...ale neboj Janka ,urcite to bude o.k ..a inak ako sa citis ??

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka no ja pevne verim ze vsetko bude ako ma byt,,
no citim sa dobre , trosku nemotorne dost ma krize bolia a v noci spim tak na pol oka, a staaaaale mi uz beha po rozume porod

jjana17
21. jún 2010

baby ved na karte mam svoje telefonne cislo, hadam keby som mala tie vysledky zle tak mi zatelefonuju alebo mi to povie doktorka poobede ked pojdem na sono,,,,

janefonda
21. jún 2010

@elko69 na to isto prides. Ono ten povlak na jazycku malej je taky silnejsi biely a su tam aj fliaciky biele rozlicnej velkosti. A hlavne fliacik moze byt aj na dasne, co pri normalnom povlaku z mliecka nie je. A bradavky su cervene a zacervenanie je aj okolo nich na dvorci. A hrozne to boli pri kojeni. Prosto hned mi bolo jasne, ze nieco nie je v poriadku 😒

happy8051
21. jún 2010

caute :D hlasim sa do klubu tehotnych na rizikovom :D ododnes sme doma.

liv1
21. jún 2010

@jjana17 ja si tiez myslim ze by ti zavolali, ja som mala vysledky do druheho dna.

@happy8051 a preco?

jjana17
21. jún 2010

@liv1 idem skusit zavolat sestricke

janefonda
21. jún 2010

@lulu4 dakujeme, ideme na poradnu vo stvrtok. Canesten zabera na bradavky je to uz ovela znesitelsnejsie. Tak dufam, ze sa z toho rychlo dostaneme, aby sme sa takto netrapili. My mame tolko lekarov v rodine, kazdy nam dal nejake rady, ale vsetci su od nas daleko tak nam nemozu nic predpisat... Zatial budem robit to co doteraz a vo stvrtok uvidime co nam povie lekar .

janefonda
21. jún 2010

@happy8051 a co to? dovod? duam, ze nic vazneho.

jjana17
21. jún 2010

@jjana17 ze vysledky budu v stredu,,lebo v utorok nerobila,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre