Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

drzkosa
21. júl 2010

@jjana17 drzim palce paaa

drzkosa
21. júl 2010

@maminakatka chiii no neva aspon mi potom budes davat rady ako rychlo zhodit kila dole 🙂)

maminakatka
21. júl 2010

Baby idem aj ja off ,susit vlasky a lahnut ,kym pojdem do poradne ..majte sa tu a drzkajte sa 😀

denka_
21. júl 2010

ahojte.. citam ze takmer vsetky coskoro rodite 🙂 joj ale uz to budete mat za sebou 🙂 chcela som sa vas opytytat ako vyzeralo vysetrenie v 12 a 20 tyzdni - ten trippletest - co zistuju ci je dieta zdrave,... ja som v 11 a buduci tyzden idem na to prve vysetrenie.. To zistuju na zaklade ultrazvuku ? cez brucho alebo zo spodu - z vnutra ? a co meraju babo alebo ako to prebieha ? nie je mi to velmi jedno .. ☹
dakujem vam ..

mimi21mimi
21. júl 2010

@denka_ ahojky... trippletesty su odbery krvi.

lulu4
21. júl 2010

@jjana17 Ahoj Janka som ta tu nezastihla lebo som sa az teraz prihlasila, som citala ze by ti mali dat vediet uz zajtra co a ako s porodom? juuuj ty uz mozno zajtra, pozajtra budes mat Šimonka pri sebe, to by bola nadhera... drzim ti palceky nech ti vsetko dobre dopadne, budem na teba mysliet a daj vediet co a ako...

zuzumajko
21. júl 2010

@marcelkatt ahojky moja, tak ja uz mam po amnio dnes a zajtra mame vysledky, lebo som si doplatila FISHa testy aby sme to mali skor. Dnes to slo velmi dobre, podarilo sa na prvy vpich, ale potom zacali hrozne tlaky, tak mi dali infuzku a cakala som kym to stecie dole.
@drzkosa ahojky 🙂 my sa teda zajtra dozvieme co to bude, ci dievcatko alebo chlapciatko, lebo budu vysledky. Ale aj ja som viac menej presvedcena, ze mi to je jedno. Zo zacitaku som chcela dievcatko, ale teraz aj chlapceka by som prijala 🙂 maleho Simonka 🙂

vefi89
21. júl 2010

@pepppe však sme vonku stále....ale mne to nevadí, som rada, že si ho užívam plnými dúškami 😵

mimi21mimi
21. júl 2010

@zuzumajko ahoj... drzim palceky, aby bolo vysledky v poriadku... ale ved urcite budu 😉

zuzumajko
21. júl 2010

@mimi21mimi dakujeme mimi, snad to bude fakt dobre. dufam v to 🙂

mimi21mimi
21. júl 2010

@zuzumajko a co su to tie fisha testy? o tom ja este nepocula...

janefonda
21. júl 2010

@pepppe no na to rychlo prides ako sa prejavuju. Väcsinou byvaju vecer od 18:00- 20:00. To je ked sa babo trapi a nevie sa vykakat...boli ho brusko, place, je nervozne... U nas to ale nastastie nebolo take zle. Ale viem, ze niektore dedicky sa s tym trapia aj prve tri mesiace. vtedy treba hladkat brusko v smere hod. ruciciek a dobre su aj teple obklady, my mame ten vankusik s visnovymi seminekami co vies zohriat v mikrovlnke a to si udrzuje dost dlho teplotu. Tak to je super vec 😉 a ked ani to nezabera, tak espumisan a este neviem co vsetko sa dava. neboj rezim si vytvorite. 😵

lutsine
21. júl 2010

@jjana17 ja som s takym tlakom na konecnik a bolestami podbruska skoncila na pohotovosti,kde doki zahlasil,ze rodime,bola som otvorena na 6 cm už,tak mi len praskli plodovku a potom to už rýchlo išlo samo, za 3,5 hodky bol maličký na svete. Takže tym tlakom a bolestami sa u mna prejavovali kontrakcie a otvarala som sa.... 🙂

drzkosa
21. júl 2010

@zuzumajko no super moja tesim sa s tebou ze zajtra budes na istom... Kolko si zaplatila ze tie vcasne testy? Budem mysliet na teba nech to je ok a ty sa isto ozvi hned 🙂

marcelkatt
21. júl 2010

@zuzumajko Srdiečko som moc rada, že to máte za sebou. Zajtra budú určite výsledky SUPER, verím tomu a ver aj ty moja. Myslím na Teba i miminko.

zuzumajko
21. júl 2010

@mimi21mimi ahojky. To su akoby urychlene testy. Vysvetlil mi to genetik. Doplacaju sa, lebo poistovna to cele nepreplaca. Mali by byt hotove do 30 hodin od odberu, tak predpokladam ze zajtra uz budem vediet. Mam totiz pokrk tych negativnych sprav, tak nech som si na istom..
@drzkosa ahojky. doplacala som 184 eur 😒 a to som na tom este dobre, lebo som v dovere a ta preplaca najvyssiu moznu mieru tych testov.
@marcelkatt Marci, strasne tomu verim, zajtra vam dam vediet hned ako nam zavola genetik..trosku sa bojim, ale snad to fakt bude dobre 🙂

marcelkatt
21. júl 2010

@zuzumajko musíííí!!!!!! Moc Ti držím, resp vám palečky! My čakáme do 5teho augusta, ale vydržíme a tiež veríme, že bude všetko ok! V utorok idem na morfol UZV tak hádam mi môj dr povie, že nič zlé nevidí.

drzkosa
21. júl 2010

@zuzumajko uvidis ze zajtra bude tvoj stastny den, vsetky ti tu budeme drzkat paločky neboooj a budem sa velmi tesit s tebou 🙂) Inak aj ja pozeram take tie univerzalne farby... Mas uz postielku vybratu?

zuzumajko
21. júl 2010

🙂 @marcelkatt moja budem na vas mysliet nech sa aj vam zadari dobre!! nech su vysledky okej!! dali ste si zistit aj pohlavie? 🙂 my podla mna budeme mat chalana 😀 mm sa zblazni od stastia podla mna 🙂 uz ides na morf uzv? ja si radsej pockam, objednala som sa az na 21 tyzden, aby bolo babo vacsie. Pre istotu, lebo vraj obcas dobieha svoju velkost ten moj maly chlapcek, ale teraz sa uz dobehol, tak dufam ze aj ten 21 tt bude okej. Ale neboj, velmi dufam ze vase testy budu okej. Ja sa inak hrozne bojim tych vysledkov, ty nie? 😒

marcelkatt
21. júl 2010

@zuzumajko My čakáme chlapčeka, bude sa volať Patrik. Môj gynekológ mi v 16tt povedal pohlavie, takže druhý synček. Z amnio Ti povedia inak pohlavie na 100%. A ďakujem aj ja Tebe za podporu a povzbudenie.

zuzumajko
21. júl 2010

@drzkosa dakujem, si zlaticko. A ty sa ako citis? Co tvoje vysledky testov AFP? Vsetko v pohodicke? Vies co? Moja mamina kupila mojmu babatku take tie body biele. Myslim ze 5 kusov alebo tak, lebo tie biele sa zidu vzdy, aj doma, aj von a tak..a napr. som sa rozhodla, ze kupim len par malinkych veci, mozno 4 nejake oblecka, lebo predpokladam, ze babo bude vacsie ako su klasicke novorodeniatka - po manzelovi 😀

drzkosa
21. júl 2010

@zuzumajko ano aj ja to nebudem prehanat s obleckom isto aj neico podostavam a tak .. bielu ja mam rada 🙂... No ja cakam na vysledky tak tiez mi drzkaj palceky nech su ok 🙂) ..

lulu4
21. júl 2010

@zuzumajko ahoj Zuzi myslela som na teba, tak to je super ze to preslo vsetko rychlo a mas to za sebou a verim tiez ze vysledky budu oki... ked budes mat od genetika info hned nam daj vediet dobre? a hlavne aj pohlavie.. ci budete cakat chlapceka ako my 😀 ja sa na neho veeelmi velmi tesim uz by som si ani dievcatko nevedela predstavit 😵 no je blbe ze si clovek musi doplacat taku vysoku sumu ale verim ti ja by som to asi tiez chcela vediet cim skor na tvojom mieste...

maminakatka
21. júl 2010

caute baby som doma z poradne .........vsetko o.k v pondelok idem este na ultrazvuk a povie mi ktory den rodim 🙂 ale buduci tyzden na 100 % maly bude na svete .....ej ale sa bojim

mimi21mimi
21. júl 2010

@maminakatka ale urcite sa aj tesis 🙂 neboj, bolest rychlo prejde

jjana17
21. júl 2010

tak kocky akosi nemozem oka zazmurit.este sme sa stihli vecer s muzom chytit cize mam nervy uplne na spagate.co uz narobim.maly je v brusku stale hore ako keby sa postupne presuval nizsie a nizsie.a strasne ma boli podbrusko ako mam vajecniky.teraz neviem ci su to kontrakcie alebo maly mi tak tlaci.no necham sa prekvapit ci sa to bude stupnovat alebo to sa ukludni.tak ja pomalicky v okne sledujem nocny zivot na sidlisku,len skoda ze nie je vikemd to bo bolo veselsia podivana.tak dobru

mimi21mimi
22. júl 2010

@jjana17 hmmm tusim nie som jedina, ktora sa vcera pochytila s mm. Mne sa to podarilo dvakrat... nastastie este pred spanim.... tak teraz asi este spis, cooo? Ako to pokracuje s tymi bolestami brucha?

maminakatka
22. júl 2010

@mimi21mimi velmiiiiiiiiii sa tesim na moje male babo 🙂

mimi21mimi
22. júl 2010

@maminakatka a kedy ides do nemocky? 🙂

maminakatka
22. júl 2010

@mimi21mimi v pondelok mi povie ....ale buduci tyzden rodim 😨

jjana17
22. júl 2010

ahojte dnes po poradni,,,takze zajtra nastupujem do porodky o 7.00 tam mam byt, ako pridem mi daju vlozia nejaku tabletku,nazvali to rozbuskou co ma dost pobavilo a do hodinky a pol by mali prist kontrakcie a doki vravel ze do 15,30 by som mala porodit,,,,,,,takze drzkajte mi palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre