Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
23. júl 2010

@mimi21mimi ved to ,ze co to tam mame nie ? 😝 len ked zacne kopat ,vtedy si ho predstavujem ,ako asi vyzera ,aky je ...ci po mne ,ci po mojom 🙂 neskutocne som zvedava 🙂 u nas to je tak ,bozka brusko ,obskakuje ma ,snazi sa no ...ale ked zacnem :tu ma boli ,tu ma pali ..hned ,a co teraz ?ako ti mam pomoct moje zlate ...a aj som ti taka vtedy svina ,zdrbem ho hned ,ze on nevie co to je a podobne ...a potom mi je ho luto ☹ ale tak fakt nevedia co to je ,ake to je ..nemam pravdu ? 😀

mimi21mimi
23. júl 2010

@maminakatka tvoj sa aspon snazi... moj to nevie pochopit... ked som mu minule vynadala, ze nedosiel domov, ked ma bolelo uz dlho brucho dolu, tak povedal, ze nevedel ze sa to moze tykat porodu (pred 2 tt) 😀 moj to este vobec nechape... tvoj aspon trosku 😉
No idem ja s autom, treba ho dat vytepovat, kym mam este cas.... 😉

janefonda
23. júl 2010

@mimi21mimi ja som rodila v AT, krv mi zobrali hned ako sme prisli do nemocky tak neviem ci si daco robili potrebne k epi. Tu to nemusis nahlasovat skorej jednoducho dojdes, ze rodis a ked chces vyziadas si epi.

@maminakatka 🙂 ja som mala rodit normalne, ale po 23 hod. kontrakcii som stale nebola otvorena cize zvolili sekciu. To bolo pre mna uz vykupenim.Epi som si dala pichnut, potom stacilo uz len dopichnut a mohlo sa zacat s cisarakom. Ja som dost dlho otalala s epi, ze este nieeee, ale bola to chyba. Mala som si ju dat pichnut skor.Bola to obrovska ulava 🙂

maminakatka
23. júl 2010

@mimi21mimi 😀 neboj on pochopi ked sa malinka narodi 🙂 o.k bezkaj a pekny dnik ti prajem

janefonda
23. júl 2010

@mimi21mimi netepuj, mozno ti tam odtecie plodovka a poto robota nazmar 😀 😀 😀

maminakatka
23. júl 2010

@janefonda a po spinale ta to velmi bolelo ? mna to caka a bojiiiiiiiiim sa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

drzkosa
23. júl 2010

@maminakatka ahojky, mam zle testy musim na amnio... idem sa zblaznit ☹

maminakatka
23. júl 2010

@drzkosa ajoooooooj moja ,neboj bude vsetko o.k ,naozaj ....len klud ,babo je urcite v poriadku

janefonda
23. júl 2010

@maminakatka co ci ma bolelo?Ako jasne, ze ta boli telo po sekcii, je to predsa operacia.Ale za seba ti mozem povedat, ze prvy den je najhorsi a potom je kazdy uz citelne lepsi! Neboj zvladnes to tak ako aj ostatne maminy. Bude dobre! 😵

@drzkosa to ma mrzi, ze mas zle testy...vsetko bude dobre! Aj tak si niekedy myslim, ze kazda druha ma zle testy a posielaju ju na amnio. Su z toho dobre prachy...

drzkosa
23. júl 2010

@janefonda mi ani nehovor, ta neistota je strasna, ale pevne verim ze to bude vsetko ok ...

drzkosa
23. júl 2010

@maminakatka verim tomu buduci tyzden pojdem na amnio a vsledky by som mala mat do 3 dni tak drzte mi palcoky

maminakatka
23. júl 2010

@janefonda no po sekcii som myslela ........hadam vydrzim .-)

maminakatka
23. júl 2010

@drzkosa budem drzat moja vsetky a ako pise janefonda ,tiez si myslim ,ze je to len biznis ...vsak poistovne nech platia ,nebojkaj bude dobre 😵

janefonda
23. júl 2010

@drzkosa urcite to nie je teraz pre teba lahke...budeme na teba mysliet a aj na tvoje babo! 😵

janefonda
23. júl 2010

@maminakatka jasne ze vydrzis, pre babo vsetko! 🙂 hlavne budes mat krasnu motivaciu pre rychle zotavenie sa! 😵

maminakatka
23. júl 2010

@janefonda no to iste mi povedala aj Tami ,ale ja som bojko ....ale pre Samka aj nemozne spravim 🙂 uz nech je tu

mimi21mimi
23. júl 2010

@janefonda do nemocky pojdeme na manzelovom aute 😀 nech mi to len pekne vytepuju....

mimi21mimi
23. júl 2010

@maminakatka Ja uz som rozmyslala nad vsetkymi moznymi "babskymi" receptami na urychlenie porodu, ale zevraj jedine co skutocne zabera je sex... a to sa mi veru vykonavat nechce a mm na to asi nenahovorim 😀 😀 😀

drzkosa
23. júl 2010

dakujem baby budem to potrebovat a inak neviete ako dopadla Zuzumajko?

mimi21mimi
23. júl 2010

@drzkosa drzim palceky a kedy ides?
zuzumajko tu myslim ze cely den ani nebola vcera....

janefonda
23. júl 2010

@mimi21mimi mne nezabralo nic, ziadny overeny recept. Nakoniec sa mala vypytala den pred tym, ako by mi stanovili den porodu.Na siesty den prenasania 😝

drzkosa
23. júl 2010

@mimi21mimi buduci tyzden idem asi v stredu tak sa uz trasiem cela ... Ale idem za priplatok nech to viem uz skor ako o 3 tyzdne nech sa nestresujem...

mimi21mimi
23. júl 2010

@janefonda eeeejha, keby som mala v tomto teple este aj prenasat, tak ma ozaj porazi.... ja mam do terminu este 19 dni... ach jaj...

@drzkosa neboj, kopec bab malo najskor zle vysledky a akurat ich moc postrasili a nakoniec bolo babatko v poriadku

mici123
23. júl 2010

ahojte babulky, dlho som tu nebola a hlavne moj prispevok bude trosku mimo vasej temy, no absolutne nemam prehlad o tych najnovsich 😒 chcem sa vas opytat, malinku vec 🙂 do 4. augusta cakam na cervenu, ktora dufam nepride, no neviem ci som naozaj tehu, opisem vam pocity, kt. mam a dufam, ze mi niektora povie ako na tom som.. lebo do 4ho ma asi vystrie.. byvam velmi unavena, zaspim na pockanie na gauci v obyvke hocikedy pocas dna, momentalne sa mi vobec prsia nenalievaju ako je to vo vsetkych priznakoch opisovane, no citim sa akosi inak, moje bruseno je akosi ine, len sa bojim aby to nebol iba vsugerovany pocit.. byva mi aj tazko a dnes ma brutalne boli kostrc a vlastne mavam obcasne pichanie v brusku a podobne veci.. s priatelom sme sa lubkali 19ho a 21 na ovulku v najpriazdnivejsom dni, dnes je 23ho a neviem ci mozem tieto priznaky, resp. pocity mat uz tak skoro ak by som bola tehu, asi je to len o psychike, no neviem a preto sem pisem.. testik neviem ci si mam takto skoro robit a vobec neviem ci by bola aj nejaka hladina hcg nameratelna, tak som nedockava.. poradte mi, do 4 augusta neviem ako to vydrziiiiiiim 🙂

janefonda
23. júl 2010

@mimi21mimi ved sa ma ochladit 😀

mici123
23. júl 2010

zlata 😀

drzkosa
23. júl 2010

@mimi21mimi no ved v tom dufam ze tie testy nie su az take presne cotu citam

janefonda
23. júl 2010

@mici123 len pekne este par dni vydrz a potom si urob testik!Prajem ti , aby tam boli kolajnice 😉 my sme sa o babo nesnazili, cize som vobec necakala, ze mozem byt tehotna, ale vedela som ze je nieco ine. Kupila som test a bol pozitivny 🙂 To mi menstrucia meskala jeden den 😝 Mna boleli prsia, ale tak to mna vzdy ked mala prist mrska, ale teraz to bolo ine. A o par dni po testiku, som mala jasny sprievodny jav tehotenstva- nevolnosti 😠 ten pretrval 4 mesiace 😖

mimi21mimi
23. júl 2010

@janefonda noo to teda bude ochladenie na dva dni ☹ keby to aspon tyzden vydrzalo... alebo rovno cele leto 😀

@drzkosa hej hej... aj jednu znamu mam, ktorej vysli zle testy... ale na odber pl. vody nesla a babatko ma zdravucke 😉

janefonda
23. júl 2010

@mimi21mimi no ale to ma byt dlhsie to ochladenie...skoro tyzden bude len do 25 stupnov. Takze to je idealny cas na porod, nech tu svoju princeznicku nedovedies do takychto horucav 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre