Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janefonda
26. júl 2010

@lulu4 stale sem nakukam,len aby som vedela ako pokracujes v tehu. Verim, ze u teba bude vsetko v poriadku a uz o par tyzdnov budes mat Vladka pri sebe 😵

@neverendinglove vitaj tu medzi tehulami, aj ked ja uz sem vlastne nepatrim, no ale dlho som okupovala tuto temu 😝 Ja len ze od konca tehu mas este dost daleko 😀 😀 😀 neboj este si vselico uzijes, ale aj tak je to jedno z najkrajsich obdobi v zivote!!! Moja mala ma dva mesiace a stale mi to brusko chyba, cize uz teraz viem, ze si zaobstarame s mm aj druhe 😉 ale chvilocku to ma este cas 😅 Krasne tehulkovanie ti prajem! 🙂

pegas174
26. júl 2010

ahojte kocky, takze po kontrole u lekarky nam krasne bije srdiecko, teraz sme v 7 TT, drzim si palceky nech krpcek krasne rastie

mimi21mimi
26. júl 2010

@lulu4 ahojcek.... v stredu mam konecne poradnu.... a dufam, ze mi tam povedia, ze uz idem, resp. dufam ze dovtedy porodim, lebo mam pocit, ze to babo v brusku ani neodpocivat, stale sa vypucuje do kazdej strany a neda mi vydychnut.... uz aby bola na svete!
A ty sa ako mas? Ved ty uz to mas tiez za par? Co ti povedali na poradni? Skor sa malinky nechysta von?

pepppe
26. júl 2010

@pegas174 super spravicky,drzim palceky 😉

maminakatka
26. júl 2010

@mimi21mimi fakt 😀 ,segra mala termin 28 a rodila 14 ,cize presne dva tyzdne skor 🙂 meno sme vyberali da sa povedat spolu a hned 🙂 ja som mala navrh dvoch mien ,Samuel a druhe po ockovi Tomas ,ale to nechcel ,ze sa mu to nepaci ,ked sa vola dieta po rodicoch 🙂 cize ostal Samko 🙂 a dievcenske som vybrala ja a strasne sa mu pacilo 😀

maminakatka
26. júl 2010

@lulu4 ahoj moja ,neboj dam urcite vediet 🙂 a potom dam aj foto maleho ,mame doma mobil net ,tak ked sa budem citit lepsie ,poviem mojmu nech mi donesie laptop do nemocnice 🙂 a co mi tieklo po stehnach ani netusim ,ale to nebola kvapka ,ani dve ..aj mi bolo trapne,lebo to mohol byt aj taky kopanec do mechura ,ze mi odisiel moč ...ale o tom nie som presvedcena ,preda len to ma svoj zapach a toto vobec nepachlo .....cize zahada ...inak ako sa citis?

drzkosa
26. júl 2010

@maminakatka no ahojky takze ty uz tento tyzden ides na to 🙂 drzim moc palceky ja tiez idem v stredu tak tiez si na mna spomen ...

maminakatka
26. júl 2010

@drzkosa ahoooooooj no pravdepodobne ano ,dnes idem o 13-tej k lekarovi ,tak uvidim ,ktory den ...neboj budem mysliet na teba ,bude vseeeeeeetko o.k 😀 😀 😀 😀 😀

drzkosa
26. júl 2010

@maminakatka jaaj zavidim ... ja budem vo stvrtok vediet vysledok...

maminakatka
26. júl 2010

@drzkosa vies kao sa bojim ? ale i tesim .....teraz z piatka na sobotu ,co bol plany poplach som div nezosalela ,na porodnej sale som bola ,teda vetj vzdycharni ,ty kokos som nespala ani sekundu ...sustredila som sa len na muchu ,co sedela na stene 😀 😀 😀 😀 😀 🙂 neboj vo stvrtok budu dobre vysledky ,musia byt 🙂 len klud a pokoj 🙂

drzkosa
26. júl 2010

@maminakatka ved som ta citala 🙂) neboj tento krat to bude na ostro... Pocuj ja verim ze to bude ok...

maminakatka
26. júl 2010

@drzkosa tak to bude uff 😨 ,ale uz budeme mat aspon Samka 🙂 .....inak ako ? ochladilo sa nam ,tak hned je lepsie vsak ? 😀

drzkosa
26. júl 2010

@maminakatka ano aka som rada ze uz konecne sa aj vyspim normalne... Vikend bol tak bolo super az na to myslenie stale na to ved vies... Ale idem uz pozerat aj vecicky dajake nech mam ...

maminakatka
26. júl 2010

@drzkosa ved aj ja ,aj buduci tyzdne take hlasia ,som happy normalne 🙂 vsak ani kupat sa uz nedalo ,ani nic ,take mam brucho ,div nie pod nosom ...maly v kuse vystraja ,ja neviem uz co je s nim .....nemysli na to ,podla mna je to fakt biznis ....vsak co tu pisu baby skoro kazda mala blbe vysledky a potom ,ze je babo o.k ....neviem preco tak desia tie mamicky

mimi21mimi
26. júl 2010

@maminakatka a ake si mala vybrate dievcenske meno? my sme chceli dat chlapcenske tiez po ockovi....
No co, kedy odchadzas na poradnu? 🙂

maminakatka
26. júl 2010

@mimi21mimi takto ja nemam manzela ,len zijeme spolu ,zvyknem sem pisat ,ze mm ,ale to len pre tu skratku 🙂 cize sme boli tu na matrike a vybavili sme predcastne otcovstvo 🙂 tam sme musely ( ci sme chceli ,alebo nie ) urcit meno aj pre dievcatko ,aj pre chlapceka 🙂 dievcenske bola a je Sofia 🙂 cize tak ...a tvoj mm sa ako vola??? poradnu mam o 13:00 drz palceky 🙂

tadotami
26. júl 2010

ahojte dievcata.preberate mena?

mimi21mimi
26. júl 2010

@maminakatka moj sa vola Matej... tak sme chceli maleho Matejka... aj to uvedieme v porodke, kedze pri prijme pytaju aj take aj take meno....
Juuuuj tak to musis este vydrzat, myslela som, ze tam ides rano a uz to pomaly aj budes mat za sebou.

mimi21mimi
26. júl 2010

@drzkosa Ahojky... ako sa mame?

@tadotami Hej hej.... ale uz len tak, lebo mame vybrane 😉

maminakatka
26. júl 2010

@tadotami ahoj Tami ,asi tak nejak 🙂 ako sa mate ? co nove ? rana sa uz zahojila ? pocuj z piatka na sobotu som bola hospitalizovana a hovorila som sestricke ,ze ked porodim ,tak budem pit colu a kofolu ,ze vraj nesmiem ,ze oni nedovolia take len vodu a caj .....

maminakatka
26. júl 2010

@mimi21mimi pekne meno 🙂 joj by som to uz chcela mat za sebou sakra .....uvidime co povie dnes ,aky den sa Sam narodi 🙂 ten moj ma taku poselu rit ,ze az 😀 ...nevie sa dockat a v kuse oxiduje v izbe ,kde je kociarik ....ma drbne z neho ....a partia sa samozrejme chysta fajne opit ,tak ma denne bombarduju cez fb spravami ,kedy idem ....fajne nie ? 🙂

mimi21mimi
26. júl 2010

@maminakatka jaaaaaaaj aj u nas sa planuje to opijanie.... zeny si odtrpia porod a chlapi sa pojdu opit... no kde je spravodlivost? 😀
Este by bola sranda, kebyze ideme rodit naraz.... mohli by sme, ked uz ten termin mame tak blizko seba. 🙂

tadotami
26. júl 2010

@maminakatka sama anesteziologicka mi to pred sestrickami kazala.tie sice neboli nadsene z toho ale stala som si pevne za tym.a ked ta prevezu na 6stonedelie nikto ta nekontroluje co pijes.videli ze mam pri posteli kofolu a nic nehovorili.opytaj sa ich ci je lepsie potom aby si mala velke bolesti hlavy a tlacili do teba lieky od bolesti.musis si stat pevne za tym ze ju pit budes.potom nemozes jest a z tej kofoly mas aj energiu ktoru budes potrebovat.

tadotami
26. júl 2010

@mimi21mimi aj nam to s peppe tak na rovnako vislo.stretli sme sa na 6stonedeli.aj sme to tak planovali.v noci sme 8hodin spinkali.len keby sme aj cez den potiahli by som sa nenahnevala.

mimi21mimi
26. júl 2010

@tadotami 8 hodin? Ale to je pekny spachtosko 😉 to musis mat radost... a Tamarka sa stara o braceka?

maminakatka
26. júl 2010

@mimi21mimi ved to ,som mu povedala ,ze ho zahlusim ked to prezenie ..nie ze dojdem domov a prilepim sa na dlazku 😝 😝 😝 a bude tu bordel .... ja rozmyslam nad bolestou a oni nads pitim 🙂 ved to ,ale vravim ,baby sa rodia skor ,tak nech to tak aj je nie ? samko bude mat frajerku 🙂

tadotami
26. júl 2010

@mimi21mimi uz ju ten osial presiel.necha ho revat v kociku a robi sa ze ho nepocuje.mrcha jedna krpata.

mimi21mimi
26. júl 2010

@maminakatka tak mi dnes musis napisat, kedy ides a ja tu nasu presvecim 😀
Ja mam stastie, ze byvame s mojim otcom, takze zapijanie sa presunie do nejakych podnikov v meste.... teda aspon dufam.... este keby sa aj oco pridal, to by dopadlo 😀

maminakatka
26. júl 2010

@tadotami tak ja teda budem pit kofolu :-ň aj tak budem mat sukromnu izbu ,co oni budu vediet 🙂 pokym budem na intenzivke sa nebude dat ,lebo tam bude len caj a voda ,ale potom to dlabem 🙂 a maly a ma ako ? rastiete ? a co jazva boli ta ? ozaj a co to bolo vtedy ,co si krvacala ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre