Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

00matula
4. aug 2010

@happy8051 kraasne fotecky 😉 Tusim aj tebe mala vyplazila jazyk ako aj mne 😀 Prajem vsetko dobre

00matula
4. aug 2010

@mimi21mimi ahoj, no ako bolo v nemocke?

mirka12011
4. aug 2010

@tadotami uska mame prepichnute uz mesiac 😀
ortopedicke gatky uz nosit nemusime tak mame malinky zadocek a nie velku ritku z tych gatoch 😀

tadotami
4. aug 2010

@mirka12011 uz som si vsimla na fotkach ze je uz riadna baba s nausnickami.no o tych ortopedickych mi nieco hovor.ved ked mu ich natasim tak ide cely dole brehom.ritku ma hore a hlavku dole.

mimi21mimi
4. aug 2010

@00matula Ahojky.... rychla poradna to bola a nic noveho mi nepovedali... takze rodit sa nechystam zatial a dalsiu mam v stredu... co ty? Mala sa este nepyta?

mirka12011
4. aug 2010

@tadotami 😀 😉 😅 ale sak o chvilu uz ich nosit nebudete

00matula
4. aug 2010

@mimi21mimi takze to mas potom presne na termin,co? Kto tam dnes bol? A kolko ti vazi mala? Ja stale nic ☹ priatel mi celu noc hladkal brusko a dohovaral malej aby uz vyliezla ale nepomaha 🙂 Idem zajtra do poradne tak uvidim, ci sa aspon otvaram abo ci je to stale na bode mrazu...Ale zacali ma viac a viac boliet lonove kosti, ako by som celu noc sexovala 🙂 🙂 Mala sa stale vrti, tak je dobre

mimi21mimi
4. aug 2010

@00matula dnes tam bol Deckov... to je ten doktor, ktoreho som ti spominala, ze ma poslal na kyret vtedy... tak som mala priserny pocit, vahu mi nepovedal, ja som sa ho nic nepytala a rychlo som sa odtial pratala.....
A tebe nevraveli na poradni, na kolko si otvorena?

lulu4
4. aug 2010

Ahojte tak 1.poradna v nemocke za mnou,ako nic proti tej dokine co tam k nej budem chodievat ale zlata moja uzasna gynekologicka.asi 5zien bolo predo mnou ale islo to rychlo.to vysetrenie zo spodu bolo dost bolestive auu,takymto vrtanim sa tam dole porodim o tyzden.napis.mí ze hrdlo ci co to na 1cm otvorene.tlak mi dobre vyskocil.mam si merat aj doma.na utor.som objed.na CTGmonitor a str.dalsia poradna.a posledny mes.sa uz nerobi sono lebo to nespominala vobec?

mimi21mimi
4. aug 2010

@lulu4 ja som bola na dvoch poradniach a ulztravuk mi robili zakazdym....

00matula
4. aug 2010

@mimi21mimi nooo deckova som mala minule, ale tusim som si minule poplietla meno s cechom a pisala som ti ze tam bol cechov 🙂 A na papieri co dal tak ti nenapisal? ..To bol on??? mne pripadla celkom v pohode...ale zdanie klame...:( Vcera mi doktorka povedala, ze som na volny prst a deckov mi vravel pred tyzdnom ze na tesny prst, tak myslim, ze on ma hrubsie prsty ako doktorka...Dufam, ze deckova nebudes mat aj pri porode!!! Ked tak, tak mu potom riadne vynadaj, ze rodis dieta, ktore chcel zabit!!!!

00matula
4. aug 2010

@lulu4 Ahoj lulu, to mate nejake divoke tie poradne...nam to robia v TT v jeden den, a uzv je zakazdym ako uz mimi pisala...nas zas meraju na prsty 🙂 a ako sa inak citis? Aj si bola potom u tej koznej?

mimi21mimi
4. aug 2010

@00matula noo to mi kazdy vravel, ze som mu to dnes mala povedat... ale ja som bola rada, ze som odtial vypadla...
mne vahu nenapisal do papiera ... iba ze som otvorena stale na spicku prsta a krcok ma 1,5 cm, tak ako minule....

00matula
4. aug 2010

@mimi21mimi no lahko sa to hovori, cloveka to v tom okamihu ani nenapadne ze? ale to je teda dobry hajzlik, ze ti nenapisal, asi si ta pamatal... Mne dal minule vahu malej o 50g nizsiu ako mala pred tyzdnom na poradni..co uz... Esteze sa tam lekari striedaju 🙂 Takze ani ty sa nejako neotvaras....niektore uz byvaju aj na 2-3 prsty kamoska tak bola v termine na 3 prsty a viac nic..isla cisarakom

mimi21mimi
4. aug 2010

@00matula nooo mozno sa otvorim z nicoho nic behom tyzdna.... bodaj by 🙂
akurat tak mne sa podarilo za tyzden kilo schudnut, aj ked brucho mi riadne narastlo.... neviem kde som to schudla 😀

smileface7
4. aug 2010

Ahojky,
ja som tiez prvykrat tehotna, no ako vidim, prezivate to intenzivnejsie ako ja..
Včera sme mali 12.tyzdnov. Bruško už mám, ale to ešte len moje :o) tučnučké :o)) Ale aspoň sa môžem tváriť, že už je to bábo :o)
Pichanie mávam aj ja, ale také, akoby kŕč, keď sa napríklad zdvihnem z čupnutia. Je to iné ako pichanie v brušku. Ale myslím, že to nič neznamená...
Okrem toho máločo zjem, lebo všetko má zlú chuť, pre mňa. Ani len chlieb s maslom mi nechutí... Ale už asi 5.deň sa mi chute trochu zlepšujú. Taktže myslím, že už to čoskoro prejde.
Oproti niektorým mamičkám mám asi dosť veľkú výhodu, že nevraciam. Ani raz som nemala pocit na vracanie. Ale aj napriek tomu som schudla 2 kilá. Ale už ideme len priberať, ako to tak vidím...
Ozaj, vraj chlapček má rád uhorky, kyslé a dievčatko mliečne výrobky... tak to ja mám dievku ako lusk, lebo okrem mlieka mi do krk fakt nič nezlezie... Hm, ale ktovie, či sa tomu dá veriť :o))

Ok, neviem, či to niekto budete čítať, ale budem rada, keď odpíšete. Na čokoľvek. Alebo napíšte pokojne aj mail na adresu: smileface7@gmail.com. Rada si pokecám s niekým, kto je na tom podobne ako ja :o)

Zdravím všetky maminky!!! A nebojte, nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť horšie :o) ...ale bude dobre! :o))

mimi21mimi
4. aug 2010

@smileface7 peeeekne optimisticky si to napisala.... zelam hlavne zdravicko a vela pohody do nasledujucich tyzdnov 🙂

dugyna
4. aug 2010

@smileface7 gratulujem🙂.a tymi chutami si nebud ista.my sme si mysleli najprv ze bude chlapcek-jedla som maso,kysle,klobasky a cokoladu som nemohla vidiet.chute sa mi v polke tehu zmenili cokolada mliecne vyrobky a nanuky. Ale my sme boli v genetone v 15.tt a tam nam vyslo na 100%dievcatko.

dugyna
4. aug 2010

@lulu4 no na antolskej je sono kazdy tyzden,ale ctg robia len ak su zle prietoky na sone alebo prenasas cize po 40tt.

lulu4
4. aug 2010

@smileface7 jeeej na to ze si pomerne na zaciatku tehu krasny optimisticky prispevok, tak by to malo byt... veru veru chute sa menia ako si sama napisala a je to tak neviem ci sa im da verit ale asi by som sa na to nespoliehala pretoze mne sice na zaciatku byvavalo na zvracanie ale nevracala som nastastie len tocenie hlavy, slabost a to som potom musela v mensich porciach ale castejsie jest... ja praveze na zaciatku co som milovala mliecne vyrobky som nemohla mlieko, jogurty ani len citit dobry mesiac... potom to akoby zazrakom preslo ale som ich jedla aj tak pomenej ako inokedy, je pravda ze mi viac chutili take ranajky ktore mam zauzivane do dnes, celozrnna zemla s maslom, sunka a paradajka... ja som sladke nemusela... uz teraz od toho 8. mesiaca tehu si zobnem aj sladke alebo dam nanuk a tak... ale teraz ked je sezona milujem melony, z tych sa clovek dobre naleje a aj zasytia...tazko povedat co cakate ale ja som mala napr. zo zaciatku takeho tusaka ze to bude chlapcek a aj tak je...takze taka moja vnutorna intuicia ma nesklamala.. 😀
aj by si chcela viacej dievcatko? ci ti to je jedno len aby ste boli zdravucki?
ono pocas tehu sa ti bude vsetko postupne menil ci uz telo a to hlavne aj chute, nalady a pod.. je to ale krasne obdobie ktore si treba vychutnat a ja dakujem za to ze som ho prezila tak ako som ho prezila a uz sa pomaly blizime do finale a cakame kedy si to malicky rozmysli a ci pocka do terminu alebo sa vypyta skor... drzim ti palce nech mas aj ty krasne tehulkovanie aby si mala na co spominat 😀

lulu4
4. aug 2010

@00matula no ved aj ja som bola z toho prekvapena ako to funguje... ale tak min. tyzden mi robila sono este moja tak si asi povedali ze tento netreba ale utorok mam ten CTG monitor a v stredu zas poradnu ale uz teraz sa desim toho vysetrenia zo spodu a potom ze nech ti nevyskoci tlak... sakra... tak sa rovno opytam aj na sono.. lebo ono nie je priamo v tych ambulanciach kde vysetruju ale na 8.poschodi v tej nemocke kde je porodnicke oddelenie, tam sa treba zas objednat.. aby som sa tam tolko krat trepala.. ved to uz budem este menej vladat a musim trolejbusom ked je drahy v praci lebo auto je sice pred domom odparkovane ale nemam vodicak... a uz mi aj mama hovorila ze nebehaj uz moc sama a trolejbusmi a tak nevies kedy to na teba pride... no je dobra ale to sa ma zakazdym moj manzel pytat z prace?

maminakatka
4. aug 2010

@tadotami ani nevrav ☹ nebol dobry vobec a este budem vazne rozmyslat ,ci donesiem dieta na svet......rodit som mala v piatok ...vo stvrtok som isla do nemocnice a 2 hodky co som tam bola a uz ma viezli na operacku ☹ maly sa nam skoro zadusil a ja som skolabovala na stole operacnom ,neviem co sa stalo ci stres ,alebo co .. proste mi doslo nedobre ,nevedela som dychat ,tak som tam dala zabrat personalu ☹ mam strach rodit este ...... ale maly je zdravy a to je zaklad vsak to bol obrovsky valibuk 50 cm a 4020 g...

maminakatka
4. aug 2010

@mimi21mimi prezila vsak precitaj ,co som pisala tami pred tymto prispevkom ☹

mimi21mimi
4. aug 2010

@maminakatka ako tak citam, tak to si mala riadne zle... ale nastastie uz mas po tom 😉
Mna chytila riadne zla nalada... z nicoho nic, nech mi nikto ani pod ruku nejde dnes!

maminakatka
4. aug 2010

@mimi21mimi no ano ....len rana ma boli a stipe a aj bradavky ....maly nam spinka a ja som tiez vystavena uz ...co sa stalo moja ?? ☹ nebud smutnucka

mimi21mimi
4. aug 2010

@maminakatka a pekne spinka? kojis v pohode?
nestalo sa vlastne nic.. len mi uz lezie vsetko na nervy.... sak to poznas no nie? 😉

maminakatka
4. aug 2010

@mimi21mimi ale ano ,zatial mi prespi tak cca 4 hodinky v kuse ,napapa sa a zase .... minule nam spal 5 hodin 😀 ...kojim ,len ma bolia strasne bradavky a maly je hlados vela papa ,moja "mliekaren " nestiha 😝 😝 😝 😝 😝 ...neboj uz coskor budes mat aj ty 🙂

mimi21mimi
4. aug 2010

@maminakatka no podla dnesnej poradne sa este nic nechysta a to uz mam tyzden do porodu....
pouzivas nejaky krem na bradavky? Ja mam taky dobry, ktory nemusis pri kojeni zotierat.

maminakatka
4. aug 2010

@mimi21mimi moja to moze prist kedykolvek 😀 😀 😀 to lekar nevie 🙂 davam si bepanten myslim sa vola...a ty mas aky ??dost to boli inak ked popukaju bradavky

mimi21mimi
4. aug 2010

@maminakatka ja mam znacky babylove... segra hovorila ze je dobry... ale kedze skoncila so zapalenou bradavkou tak neviem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre