Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
18. aug 2010

@janefonda ved hej vyhnut sa tomu nevyhnem to je jasne a ani sa nechcem ved sa uz s mm nevieme dockat akurat som sa ho pytala ze kedy pride chrustik na svet a on ze to je tajne 🙂 to je ale pripad...
no ja by som ale bola velmi za ten august, lebo nikto z rodiny nie je v auguste bol by jediny nas malicky a este by to nemal zle do skoly nevychadzali by mu roky zle.. by pekne od septembra mohol nastupit do skoly ale takto to uz nebude bohvie co ked to bude september ale tak nevyberiem si.. ale bodaj by mala aj ta dr. pravdu ze ma uz nechce na dalsej poradni v stredu vidiet.. brala by som to 🙂

janefonda
18. aug 2010

@lulu4 tak teda a ja ťa tu už tiež nechcem budúcu stredu vidieť!!!! Vladko šup von z bruška!!! 😀 😀 😀

lulu4
18. aug 2010

@janefonda budem mu pekne dohovarat a poviem ze aj teta Janka s Natalkou ho vyhanaju von, ze vsetci na neho cakaju... 😀 ved mama so starkou mi kazdy den volaju ako sa mam ci nic nove? ved to poznas uz to cloveku dobre lezie na nervy, mm je uz ako na ihlach ten mi uz aj zakazal do prace mu volat ze mu mam zavolat len ked uz to na mna pride ze takto strati nervy uz 😀

gali
18. aug 2010

@lulu4 ahoj, som dnes na Teba myslela, ze co a ako 😉

lulu4
18. aug 2010

@gali zlata si ze si si spomenula no vidis stale nic iba 1,5 cm otvorena a dr. ze ma nechce buducu stredu vidiet na poradni nech porodim keby sa tak malemu dalo rozkazat... no ved uvidime kedy si to rozmysli ale uz ani sediet dobre ani lezat nic... hlavne ked sa mi pod rebra nahrnie ako teraz... 😖

maminakatka
18. aug 2010

@mimi21mimi ahoooooj tak len nech pekne rastie nevesticka nasa 🙂 ten nas je cim dalej ,tym viac vybity ako poistka 🙂 kazdy vecer som pravidelne ocikana pri kupani ,do plienky nalozi stale vtedy,ked ho prebalujem ja a nie ten moj 😝 😝 😝 a este sa tak huncutsky usmieva 🙂

gali
18. aug 2010

@lulu4 joj, presne toto poznam. Nic mi tak nevadi, teda nic mi nevadi 😎 okrem toho, ked mi kole pod rebrami. Uff, to je dost neprijemne...

mimi21mimi
19. aug 2010

@maminakatka tvoj mm ho prebaluje? Lebo moj okoolo malej stale beha a vsetko porobi, len prebalovat ju nechce... neviem preco a ani sa nepytam... som rada, ze toho tolko spravi 🙂
Uz snad dnes pojdeme kocikovat.... len este nemame dofukane kolieska na kociku 😀

maminakatka
19. aug 2010

@mimi21mimi jasne prebaluje,ale ked je pokakany tak nie 😀 ho napina 🙂 inak pomaha so vsetkym ,jeho robota je dat maleho odgrgnut -to je uz normalne ze ritual 🙂 a ked kupeme stale dvaja ,teda ja kupem a on asistuje a podava co treba 🙂 ako ti spava malinka ??? papa dobre? kojis ju ??

mimi21mimi
19. aug 2010

odsavam jej mlieko, lebo ked ju prilozim rano tak do vecera mi spravi chrasty na bradavkach :-/ a mam malo mlieka, takze musim dokrmovat Bebou. Inak spinka tak po tri hodiny.... v noci potiahla 5, lebo vecer nechcela spat a stale vymyslala 🙂

maminakatka
19. aug 2010

@mimi21mimi presne ten problem som mala aj ja ...a ked si konecnce prsniky zvykli na kojenie ,tak ma chytil zapal mocovych ciest ☹ teraz som sa snazila obnovit laktaciu ,aj sa podarilo ako -tak ,ale maly mi moje mlieko vyvracia ...pije nutrilon comfort ,ale to je neskutocne drahe do kelu ...pohodlnejsie by mi bolo kojit a aj lacnejsie ...hadam sa to napravi a aspon z casti bude kojeny ...aj nam tak spava tie 3 hodky ,vonku aj viac ,to potiahne aj 4 🙂 ....v noci sem -tam vystraja ,neplace ,ale on ti ma cas hodku a pol sledovat okolie 🙂 a ja samozrejme nespim -to ma asi po ockovi tie huncutstva 🙂

mimi21mimi
19. aug 2010

@maminakatka s tym pozeranim to mame doma aj my :D ale akurat vcera sa nieco baby bavili v druhej teme, ze je dobre sa neprihovarat ... tak som to skusila, dvakrat bol plac s postielky, dala som jej dudlik a bol klud.... aby sa naucila rozdiel medzi dnom a nocou.
Takze ty teraz vobec nekojis? Mne sa vcera podarilo dat jej cez den moje mlieko a v noci tu Bebu. Skusim to aj dnes, len uz ma vytacaju niektori "mudri" ludia, ktori do mna stale hustia, co mam jest, aby som mala mlieko... ako keby to neviem.

Co robi Jasminkin nastavajuci? 😀

katkulik32
19. aug 2010

Ahojte. Som tehulka 5 tyzden. Mam 32 rokov, takze vek je uz najvyssi. Babatko som chcela dlhe roky, teraz som otehotnela a okrem placu nic nerobim. Moj partner nepracuje, pretoze ma silnu reumu, ja som bola vzdy karierovy typ, takze mam vysoku poziciu v nemenovanej spolocnosti. Som velmi na vazkach co robit. Velmi som tuzila po babatku, teraz mam strach zo vsetkeho, priatel bude pravdepodobne na materskej a ja pojdem do prace, len sa bojim aby pocas tehotenstva mi nebolo zle a vydrzala som v praci, uz som odlozila aj vsetky sluzobne esty, budem sa snazit sediet len v kancli a nestresovat sa. Dnes mi prisli na rozum velmi zle myslienky - prerusenie, prosim neodsudzujte ma, nemam podporu v rodicoch, koli tomu, ze partner nepracuje a nemozem sa o nas dobre financne postarat. Dakujem za kazdu radu.

katkas1
19. aug 2010

@katkulik32 tak ked si tak velmi chcela babo, nad cim rozmyslas?Co ak sa to uz viac nepodari?A ked mas podporu u rodicov, nemas sa coho predsa bat. Kopa zien ide do prace a manzelia su na materskej. Uvidis ked ti daju to male klbko do narucie, nebudes mysliet na nic ine, len na to ako ho milujes.

katkulik32
19. aug 2010

No praveze rodicia ma nepodporuju, lebo nemaju radi mojho priatela, ktory vsak beha okolo mna ako nikdy. Uplne situacia sa zmenila a prestali snim komunikovat, lebo ze sa nebude moj koli chorobe postarat o nas a budem to ja co budem zase makat cele dni a noci. Preapdla ma panika, ale brutalna, vsetkeho sa bojim a placem jak nikdy, pripadam si jak psychopat.

lauraa
19. aug 2010

@katkulik32zvaz vsetko za a proti, tiez som otehotnela prave vtedy ked som to najmenej cakala ..... dnes mam krasnu dceru a nedala by som ju za nic na svete aj ked nie vzdy je to prave vsetko ruzove.....drzim palce.....urcite s arozhodnes spravne.... 😉

mimi21mimi
20. aug 2010

@katkulik32 neboj, vsetko sa da zvladbut ked sa chce a partner ti so starostlivostou o babo urcite pomoze. taketo stavy su normalne. ja som otehotnela omylom pocas uzivania antikoncepcie a tiez to zo zaciatku nebolo s tou podporou uplne ruzove, ale casom sa to zlepsilo a teraz, ked mam malu pri sebe, nemenila by som za nic na svete. nehovorim, ze je to jednoduche ale stoji za to, zatat sa a vydrzat 😉

gali
20. aug 2010

@katkulik32 myslim, ze by si vsetky tie pochybnosti mala hodit za hlavu, vobec sa tym nezatazovat a uvedomit si, ze tehotenstvo je prirodzena vec. Ja som mala v robote turisticky kruzok - do 8.mesiaca som aktivne chodila na tury, bola som doma sama, lebo manzel ako naschval musel chodit na tyzdnovky. Od 6m mi Dr. hovoril, ze sa mi skracuje krcok a nemam moc hopkat. Dohopkala som to do 39tt. Jednoducho ked musis tak musis. Vsetko je to o psychike. Ked si povies, ze nemozem byt chora, musim makat bude dobre. Bezne som spavala 4-5h, lebo viac nebolo casu, ale boli tu vikendy - sice niekedy len 1 den, ale to male si na to zvykne. Hlavne pravidelna strava, pozitivne myslenie a vsetko bude fajn. Neboj nic. Hlavu hore, zvladnes to 😉

marusinka80
20. aug 2010

@katkulik32 je cudne niekoho odsudzovat kvoli chorobe, hlavne rodicia by uz mohli byt skusenejsi...ja si myslim, ze ked sa chce, tak sa da zvladnut a prekonat velmi vela, dolezite je, ze ta podporuje priatel. 😉 tak sa neboj, ze by ste to spolu nezvladli.

liv1
20. aug 2010

Caute babule. Tak som sa sem konecne dostala po takom straaaaasne dlhom case.

Gali, Lulu, Janina, ako sa mate? Este nerodite? 😉
Nechcem provokovat, ale som takaaaa stastna ze to mam za sebou, velmi velmi. Ale mozno hlavne preto ze som prelezala poslednych 6 tyzdnov v tej nemocke a uz som toho mala naozaj dost.

Malinka nam robi velku radost, uz sme 3 dni doma a veeeelmi pomaly sa dostavame do nejakeho rezimu.

mimi21mimi
20. aug 2010

@liv1 Ahoj Liv, tak gratulujem 🙂 My sme doma tyzden a nemam pocit, ze nejaky rezim mame 😀 Mala je hore kazdym dnom dlhsie a dlhsie.
Aky si m ala porod?

happy8051
20. aug 2010

@liv1 gratulujem k Elinke tak si to zvladla🙂 aky bol porod?

maminakatka
20. aug 2010

@mimi21mimi ani ja sa v noci neprihovaram ,on si len pokojne pozera okolie 🙂 kojim ho ,ale mam malo mlieka tak musim prikrmovat ..a mudry ludia su aj v mojom okoli a este ma aj odsudzuju ,ze dokrmujem ...sila toto,nechapu ,ze malemu nestaci ..dnes sme ho vazili ,ma takmer 5 kg uz 😀 😀 😀 😀 😀 ....inak sa ma dobre a co nevesticka nasa krasna bambulka 😀 ??

mimi21mimi
21. aug 2010

@maminakatka vasa nevesticka zacina nejako malo spinkat cez den, ale to je dobre... v noci spi pekne.
Mne sa dnes podarilo rano odsat ledva 40 ml mlieka a to mavam rano najviac.... a snazila som sa aj stravu prisposobit, aj vineu pijem (uz ju nemozem ani vidiet 😀 ) a nic z toho 😕

mirka12011
21. aug 2010

@mimi21mimi zrob si "vtacie mlieko"

mimi21mimi
21. aug 2010

@mirka12011 co to je?

gali
21. aug 2010

@liv1 jeeej, Liv 🙂 rada Ta tu vidim. Si si riadne uzila, chudatko, ale hlavne, ze ste uz doma a v poriadku. Tesime sa s Tebou. My sa mame fajn, v pondelok ideme na pasy a k Dr. a som zvedava, ze co nas caka. Zatial to skor vyzera, ze malej sa veeelmi paci dnu, nechat sa obskakovat, nosit, chovat... 😀
Drzkajte sa a prajem vsetko dobre. 🙂

mirka12011
21. aug 2010

@mimi21mimi hih to je vanilkov puding a do toho zrobim z bielka take halusky a das do toho taka pochutka na tvorbu mlieka....fajne sladke aj sa z toho najes....poslem ti recept hihi

liv1
21. aug 2010

@gali dakujem aj vy sa drzte, uz sa vam to blizi, tesim sa ako sa pridate coskoro 😉

liv1
21. aug 2010

@mimi21mimi ahoj mimi, no tak veru aj ja mam ten pocit, ze nejako sa skracuje doba spania ach jaj 😀 . je to teda pekna makacka, kto by to bol povedal. porod bol super, od odtecenia plodovky bola mala na svete za tri a pol hodky. museli ma nastrihnut, chvala bohu to stihli takze som sa neroztrhala, a az na problemy s konecnikom a teda tej 5centimetrovej rany sa to da. horsie ako porod bolo snad to potom. mimi a ty si ako rodila? cisarskym ze ak si dobre spominam? a jeeej prave mi trklo ze vy ste o 2 dni starsie 😀
inak k tomu porodu, mi neverili ze mam take kontrakcie, lebo blba som sa usmievala ked mi kontrakcia presla, tak si mysleli ze pohodka a pichli mi nejaku injekciu, asi na ukludnenie alebo co neviem a ze pospite si. ja kukam na nich, ze spat?? vsak ja mam kontrakcie kazdych 5 minut a dost sa to stupnovalo. po porode mi sestra hovori. no vidite, ja som vam neverila ze mate kontrakcie. no chapes?? to si budem vymyslat pri porode ze rodim 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre