Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
28. aug 2010

@mimi21mimi ano ide k porodu ale ked to nebude zvladat vyjde na chodbu radsej tak sme sa dohodli nebudem ho za kazdu cenu tam drzat ked mu bude zle... uz letim lebo uz skaredo na mna pozera

mimi21mimi
28. aug 2010

@lulu4 mne velmi pomohlo ze moj mm bol na vzdycharni hlavne! .... to zvladne aj tvoj.... potom pri porode som ani nevedela ci je tam... a aj tak som nakoniec sla sekciou takze ho vysupovali na chodbu a mna previezli... ale keby som mala byt na tej vzdycharni sama, tak mi je este horsie.

mimi21mimi
28. aug 2010

@happy8051 a ty sa ako citis?

happy8051
28. aug 2010

@mimi21mimi celkom pohoda, mam taky kludnejsi rezim, menej chodit, viac lezat, aby sa krcok este viac neskracoval... ale bolesti nemam, tak myslim, ze je to ok.... mala je neskutocne aktivna, hlavne vecer a v noci, brusko sa mi vlni z toho, ako sa hybe 🙂
v utorok mam kontrolu v hainburgu, tak uvidime, ako sme na tom 🙂 a na konci septembra sa docasne stahujem do BA, aby sme stihli prist do Hainburgu, ked sa mala vypyta na svet 🙂

happy8051
28. aug 2010

@lulu4 myslim, ze to je uplne super dohoda... susedka nasilu nutila manzela aby ostal pri nej cely cas a nezvladol to chudak 🙂 myslim, ze treba respektovat jeden druheho

mimi21mimi
28. aug 2010

@happy8051 tebe sa to uz tiez pekne blizi... 🙂
Mozem sa spytat, preco ste sa rozhodli pre dve mena? My musime este jdno teraz vymysliet kvoli krstu, lebo ako Jasminu nam malu nepokrstia.

happy8051
28. aug 2010

@mimi21mimi veru, teraz to zacalo ist strasne rychlo, od zajtra sme uz v 34tt. s tymi dvoma menami to u nas prislo uplne necakane, len som raz premyslala ake meno by sa este hodilo k menu Natalia a prisla som na to ze Laura. nema to nejaky speci dovod...
ale zase je sranda, ze samotne meno Laura by som si asi nezvolila, skor sa mi tato kombinacia paci 🙂
a mas pravdu, Jasminke budes musiet este druhe meno vymsliet, lebo ti ju nepokrstia, myslim ze to zavisi od toho, ci je meno svate, alebo ci je v kalendari....
mas uz nejake tipy??? asi by to malo byt nejake kratke meno...

mimi21mimi
28. aug 2010

@happy8051 hej hej, svate meno treba... mam taku stranku, kde je zoznam mien... ja som chcela dat Nataliu, pretoze tak sa mala aj nasa povodne volat... ale asi to necham na manzelovi, kedze ja som vybrala Jasminku 🙂 No a on vybral zatial Simonu, Lujzu a nieco ako Josemaria (len to nie 😀 ) a este Natanael, ale to mu musim vysvetlit - ze je muzske.

happy8051
28. aug 2010

@mimi21mimi ano Nataneal je muzske meno 🙂)) Lujza je k Jasminke celkom fajn 🙂

maminakatka
28. aug 2010

@mimi21mimi jej dakujem Jasminke ,hadam budem raz dobra svokricka 😀 😀 😀 😀 😀

gali
28. aug 2010

@lulu4 vidim, ze statocne bojujes. Mne je dnes super, celkom nadejne je zajtra to kino. Premyslam, ze by som mala niekam vybehnut, lebo sa mi nechce cely den presediet. Inak tie palacinky..., mnam 🙂 Drzim palce a myslim na Teba.

mimi21mimi
28. aug 2010

@happy8051 no to je meno na ktore som ani len nepozrela... ale mas pravdu... take kratsie treba 🙂 Mne sa paci Sona, po mojej mamine, ale nie je to svata meno.

mimi21mimi
28. aug 2010

@maminakatka nooo tak tomu verim 😀
Vy davate Samka aj krstit?

mimi21mimi
28. aug 2010

@mimi21mimi ako si na tom s mlieckom? lebo mne akoby odchadzalo ☹

mimi21mimi
28. aug 2010

@maminakatka ako si na tom s mlieckom? lebo mne akoby odchadzalo ☹
boooze som to n ajskor poslala sebe... tuto spravu 😀

gali
28. aug 2010

@mimi21mimi ahoj, suhlasim s happy, ze ta Lujza znie fajn 🙂

mimi21mimi
28. aug 2010

@gali nooo tak to asi bude teda Lujza 🙂 dnes to poviem mm... aaach ideme na svadbu aj s malou .... som zvedava ako to zvladne, ale vozenie v aute ju "bavi", takze cesta bude v pohode....

a ty co? rodit sa nechystas? 🙂

maminakatka
28. aug 2010

@mimi21mimi my maleho nekrstime ,nie sme veriaci ,bude len zapis na matrike 🙂 a mliecko ? ☹ ☹ ☹ co ti poviem zo smilov pochopis .....nic ,ked aj potlacim bradavku len kusocek mi ide -minimum ...a maly mi uz ani nechce dat do ust ,lebo ked da ma len nervy ,nic mu nejde ☹ ...inak vcera som prave rozpravala s kamoskou jej po spinaly hned v nemocnici odislo ..ja fakt neviem ,ci to ma suvis ,lebo aj druhej odislo takto

happy8051
28. aug 2010

@mimi21mimi kup si senovku v lekarni ak mas malo mliecka, vraj to super pomaha... alebo cajik na kojenie.

maminakatka
28. aug 2010

@mimi21mimi a inak mne tiez sedi k Jasminke meno Lujza 🙂

mimi21mimi
28. aug 2010

@maminakatka zevraj ked sa rodi sekciou su s mlieckom problemy, mna to ale strasne trapi, lebo to materske mliecko je dobre na imunitu dietata....
a este ked nam vravi buduca svokricka Lujzu, tak asi dame Lujza 😀

mimi21mimi
28. aug 2010

@happy8051 Ja som skusala len vineu a meltu... a mam aj ten caj, ale styri baby mi hovorili, ze s tych cajov mali potom deti bolesti bruska, tak som ho nepila...
co je to ta senovka?

maminakatka
28. aug 2010

@mimi21mimi ja som vyskala na to mliecko vselico od cajov sackovych az po bylinkove tie sypane,potom homeopatika,vineu ,pivo tmave,polievky so zapraskou a nic nepomohlo ,....uz mi aj svokra aj maminka hovoria nech sa netrapim ,ze to uz nema zmysel ,lebosilou mocou chcem kojit 😢 😢 😢 ...asi mi to nie je sudene fakt a tolko penazi ,co sme investovali do tych somarin a nic ....a mlieko umelo je tak drahe ...tiez by mi bolo pohodlnejsie vytiahnut prsnik a papal by ,ako takto v noci vstavat ,ohriat ....a Jasminka krasnucka princeznicka moja nevesticka 😀 😀 😀 😀 😀

maminakatka
28. aug 2010

@mimi21mimi vyskusala malo byt 😝

mimi21mimi
28. aug 2010

@maminakatka takze ty uz viac menej davas len to umele mliecko ze?

tadotami
28. aug 2010

@mimi21mimi my sme to mali jednoduche.bola svata tamara a aj tadeas.takze no problem 😀

happy8051
28. aug 2010

@mimi21mimi neviem presne co to je, ale citala som tu na MK ze je to super... a este z takych babskych receptov viem, ze vtacie mlieko je dobre a tzv. zaprazene polievky 🙂 teda polievky so zaprazkou, to viem, ze pomohlo skoro kazdemu

mimi21mimi
28. aug 2010

@tadotami no tak to je ono... 😀 keby bolo svata aspon moje meno... ale Miroslava tam veru nie je :-/ tak asi dame tu Lujzu a bude pokoj.... len neviem, ci sa na kosielku vysivaju obidve mena, alebo ako....

maminakatka
28. aug 2010

@mimi21mimi ano ja uz len to umele ,sem-tam mu dam prsnik ,ale ako som pisala nic nejde ...len ma nervy ...obcas sa pohra s nim a vypluje ☹ zufalstvo ....ja uz fakt nemam silu ,par ludi ma odsudilo preto ,i ked neviem preco ...nechapu ,ze ak raz nemam ,neviem mu dat 😢 😢 😢 😢 a ked nic ine nepocuvas len : davaj mu ,prikladaj ho ,preco nedas ....este aj placem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre