Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

milka10013
23. dec 2010

Ahojte baby som v 5tt a dnes som si nasla taky hnedy vytok..nemavam to casto raz zacas..starsne sa bojim..a moj lekar ma už dovolenku tak neviem co mam robit...a mavam mierne krce pod brusku ako pri menstruacii..prosim poradte mi🙂)

zuzulik7
23. dec 2010

@milka10013 ahoj, nemas sa coho bat, taky vytok to je normal... a tie krce tak tie mozes citit este par dni ci tyzdnov, je to ok 😉

pepi_petra
23. dec 2010

@milka10013 ahoj ked tvoj dr ma dovolenku,chod na pohotovost..

milka10013
23. dec 2010

@zuzulik7 vsade pisu ze moze sposobit hematom ani neviem co to je..kiež by si mala pravdu

zuzulik7
23. dec 2010

@milka10013 taky vytok je bezny pred MS a tiez pri konci MS, teraz si len par tyzdnov tehu, tak to je v case kedy by si mala mat MS, nie je to tak? Ja som to tak mala tiez. Pises, ze to mas raz za cas, tak si ozaj nerob starosti teraz,... ak sa ti predsa nieco nebude zdat, tak si zajdi na tu pohotovost, pre klud na dusi ;) a tiez si mozes pozriet diskusiu o spineni v tehotenstve.

pepi_petra
23. dec 2010

@milka10013 hematom je krvna zrazenina.Mala som to aj ja.dr mi dala lieky duphaston a kazala klud na lozku.Pri zhorseni spinenia mi povedala ,ze nemam na nic cakat a ist na pohotovost.

matulka616
24. dec 2010

Vsetkym tehulkam a ich rodinkam prajem krasne a pokojne Vianoce 😵 😵 😵

milka10013
24. dec 2010

Ahojte som v 5tt a mam slabí vytok taky hnedy..mozem prist o babatko

buburka
28. dec 2010

@milka10013 Ahoj, ja som mala take spine az do 15tt + 3x cista krv, 2x som lezala v nemocke ☹ A potom prestalo a odvtedy pokoj....vyzera ze sme v poriadku 😀
Drzim palce, aby babo vydrzalo

rebecca16
28. dec 2010

Ahojte babule....som na koci 5tt. Lekarom to este potbrdene nemam. Len testami a teplotou, ktora sa drzi stale hore. Vcera som sexe spinila..nebolo toho vela, len trochu...ale bolo. Vylakalo ma to, myslite, ze je to ok. K lekarovi som chcela ist az v cca 7 tyzdni, ked bude uz nieco vidiet aj na usg...ale idem k nemu radsej uz zajtra. Mali ste niktora spinenie bezprostreden po sexe?

nela00
28. dec 2010

@rebecca16 ja som mala špinenie v 9tt. išla som a bol tam malý hematóm. malé bolo ok. mala som kľudový režim. na kontrolnom ultrazvuku sa hematom zmenšil a prestala som aj špiniť. radšej choď k dr. už zajtra.

rebecca16
28. dec 2010

@nela00 idem hned rano. Ale nemyslim, ze nieco zisti alebo uvidi....predsa este je skoro. Ak by som mala hematom tak to sa da vidiet len na usg..a ten mi zajtra este robit nebude. Uvidim teda ako to dopadne. Dakujem.. 🙂

marsi28
31. dec 2010

ahoj tehuľky, som rada že sa môžem pridať k tejto téme, pretože dlho som blúdila len vo fórach typu snažilky a pod.
som v 21tt a doteraz som nemala žiadne problémy... ale už asi druhý deň mám bolesti v podbrušku, mám dosť napnuté bruško a mám pocit, že moje bábo je úplne dole, tam totiž cítim pohyby a jemné vrtenie... snáď to nie je nič vážne... k lekárovi na poradňu idem 5.1.2011.

milka10013
31. dec 2010

@buburka no aj ja som sla na pohotovost a si ma tam nechali..zatial vyzera to ok ziadne spinenie

buburka
31. dec 2010

@milka10013 drzim palceky 😉 to spinenie sa vyskytuje u vela zien a na pricinu sa ani nepride a spinenie potom vo vyssom stadiu tehulkovania prejde. ja to mozem len potvrdit 😉

buburka
31. dec 2010

Do Nového roku veľa pohody,
šťastnej nálady,
žiadne nehody,
významné dohody,
humorné príhody
...a ďalšie života výhody.
Verim, ze rok 2011 bude plny radosti a zdravicka pre nas pre vsetky a tiez pre nase deticky

pimma
1. jan 2011

vsetkym zelam vela stastia do noveho roka a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂
chcem sa opytat- uz piaty den mam zvyseny krvny tlak 135-140/70 a pulz okolo 90-100/min. je to nasledok stresu, ale teraz uz som relativne v klude a neklesa mi to. mate s tym skusenosti?

fleuerette
1. jan 2011

Všetkým prajem šťastný nový rok 2011, veľa zdravíčka, kopec peniažkov, radosť z detičiek a nech vás polovičky poslúchajú.

nosoroztek
2. jan 2011

ahojte, tak po dnesku sa k vam pridavam aj ja.....po tyzdni meskania ms som si urobila tehotensky test a som v tom...teda, aspon podla testu, zajtra sa idem objednat k lekarke, aby mi to cim skor potvrdila alebo vyvratila...pocity mam zmiesane, nakolko je to vsetko neplanovane a keby ma nepobolievalo podbrusko, tak si to ani neuvedomujem, pretoze ziadne ine priznaky nemam....

dannizeta
3. jan 2011

Ahojte tehulky! Prajem všetko dobré do nového rôčka, hlavne veľa,veľa zdravíčka nám aj našim bábätkám... 🙂 Nech je tento rok krajší ,lepší, a veselší... 🙂 🙂 🙂
Tak čo máme nové?? Nejaké nové bábätká?? Inak monulik0209,teba tu nejak nevidno....žeby už?? 😅

suee
3. jan 2011

Milé budúce mamičky, dovoľte mi popriať len a len to najlepšie v novom roku, nech je plný pohody a príjemných zážitkov a hlavne zdravých krásnych detičiek.
🙂

suee
3. jan 2011

@dannizeta Ahoj, tak oznámili ste rodinke milú správu?? aké boli reakcie??

janicka
3. jan 2011

ahojte babulky. Takisto vam vsetkym prajem stastny novy rok 🙂
A chcem sa vas spytat... ktora ste v 17./18. tyzdni, ci uz mate viditelne brusko...?

monulik0209
3. jan 2011

@dannizeta nie moja este nic,ale 9.01. uz idem do nemocky a 10.011 mi robia sekciu......zajtra mam poradnu,tak uvidim ako dopadnem co mi povie doktorka..... a vy ste ako oslavili sviatky???

dannizeta
4. jan 2011

@janicka No ja som momentálne v 17.tt a už bruško pomaly vykúka...doteraz to nebolo vidno.Veď aj doma som to utajila do 4 mes. a nikto si nevšimol 🙂 Ale začínajú sa mi robiť strie,neustrážila som si to..teraz si už bruško poctivo krémujem,tak dúfam,že to ešte ako tak zachránim 😀

dannizeta
4. jan 2011

@monulik0209 My sme mali hrozné sviatky...aj keď sme to už čakali,tak aj tak to bol šok...zomrel nám otec...Takže nanič Vianoce...dúfam,že už také nikdy nezažijem.. 😖 Nech je ten nový rok krajší... Držím vám palce kočky! 😉

monulik0209
4. jan 2011

@dannizeta no to mi je velmi luto ☹ aj ja som sa dneska dozvedela ze ziadnen cisarsky sa robit nebude,lebo malicka sa do rana otocila,tak uz len teraz cakat,kedy to na mna pride.....uz sme sa tak tesili,ze budeme mat malicku pri sebe a teraz zase to nekonecne cakanie...

dannizeta
4. jan 2011

@monulik0209 No vidíš,maličká si urobila po svojom 😅 Neboj,príde to ani sa nenazdáš...Posledné týždne sú fakt ťažké,ale to zvládneš...Kamoška mala pred pôrodom v lete,keď bolo okolo 40° C,tak to už jej bolo naozaj zle,chudinke..Takže nič len vydržať...a možno sa nenazdáš a do týždna budeš mať malú na rukách 😉 🙂 🙂 🙂

monulik0209
4. jan 2011

@dannizeta no bodaj by,lebo uz moc nevladzem,dost mi puchnu nohy,uz ani tak nevladzem,vsetko boli.....ale koli babatku sa to da vydrzat,uz sa vsetci na nu strasne tesime...

fleuerette
5. jan 2011

@dannizeta ahojky, ako tak citam, tak ste mali ťažke vianoce, uprimnu sústrasť
a ako prebehlo oznámenie o novom členovi, aspoň to trochu potešilo srdiečka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre