Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

denulka28
11. jan 2011

@dannizeta Citam knihu tehotenstvo tyzden po tyzdni a tam je pisane,ze ta tekutina je vlastne riedke mliecko a moze sa vylucovat uz od 13 tyzdna,Ze to nie je nic iba ako hovoris Hormony.Moze sa stat,ze si na bradavkach najdes aj biely prasok,ze to uschne a ma sa to iba umyt teplou vodou

lenka0283
12. jan 2011

caute baby....ja mam 16nasteho termin a doktor mi povedal ze to bude asi skor...zacinam mat trocha strach lebo neviem kedy to pride...existuju nejake priznaky nez sa ma babo narodit? napr ze zacne vela kopat alebo sa prestane hybat? dakujem

fleuerette
12. jan 2011

Pomaly sme sa dostali do štádia, že začíname riešiť "motorove vozidlo" pre mimi. Ešte som sa ani nerozbehla a už som z toho zúfalá. Prešla som všemožné diskusie tu aj na iných portáloch a nie som o nič múdrejšia. Neviem si nájsť žiadne všeobecne platné záchytné body, ktorý áno a ktorý nie. Mám poci, že je to čisto o subjektívnom stanovisku. Príklad: nájdem značku a typ, pozerám čo sa píše napr. o manipulovaní....... 5 báb napíše že je skvelý, dá sa ovládať aj jednou rukou a ďalších 5 napíše že ovládanie je príšerné. Pevnosť.... to isté 5 napíše, že je super a ďalších 5, že sa rozhegá za pár mesiacov. Som v koncoch...
Ako ste riešili kočík vy ☹

adka83
12. jan 2011

Mne poradila priatelova sestra, ktora ma teraz tiez male mimi...s kocikom je neuveritelne spokojna a rozhodla sa pren tiez po dlhom patrani a diskusiach s kamaratkami ktore ho tiez maju...je velmi sikovny, lahky, lahko sa sklada, manipuluje a dokonca aj po snehu sa s nim dobre jazdi a okrem toho je aj velmi chutny....my ho uz mame objednany tiez. 🙂 Je to Teutonia Spirit S3.

monulik0209
12. jan 2011

@lenka0283 ahojky ja mam termin 18.01. a to je normalne ze sa bojis ci vsetko zvladnes...neboj zvladli to aj ine,zvladneme aj mi.... no a k tym priznakom....zacat by sa to malo kontrakciami a bolestami ako pri menstruacii,bolia aj krize,moze odtiect plodova voda a vtedy uz treba utekat do nemocky.....neviem ako je to stymi krizami,pretoze mna stale bolia-mozno to bude tka ina bolest....Zevraj co mi ostatne hovorili,ze kontrakcie urcite spozname,ze ked to na nas pride....

fleuerette
12. jan 2011

@monulik0209
@adka83
kočky držím palčeky, nech to dobre zvládnete 😀 , už to máte zapár

lenka0283
12. jan 2011

@monulik0209 dakujem...🙂 no krize bolia aj mna...dufam ze to zvladneme a vsetko nam dobre dopadne...kontrakcii sa bojim asi najviac ale to asi kazda 🙂 mas termin skoro ako ja tak uvidime ktora pojde prva..tak teda drzim palceky 🙂

dannizeta
13. jan 2011

Včera večer keď som si ľahla spať,som zažila prvé malé kopančeky nášho bábätka! 😀 😀 😀 Asi sa mu nepáčila zmena polohy... 🙂 Teším sa na ďalšie...konečne aj cítim,že tam je... 😅

monulik0209
13. jan 2011

@fleuerette dakujem dufam ze to uz dlho nepotrva 🙂 🙂
@lenka0283 no to som aj ja zvedava kto prvy porodi,ktoru to prvu chyti 😀

martinaa1
13. jan 2011

Ahoj, bola by som rada, ak by mi niekto poradil.. zistila som, že som tehotná. ukázala mi to aj BT a aj tehotensky test, ale nemám vôbec tehotenské príznaky..(u doktorky som ešte neboloa) ani mi nie je zle, a vôbec ma nebolia prsia..je to normálne? lebo som čítala, že niekto mať nemusí tehotenské príznaky, ale každá z nich tam aj napísala, že jediný príznak mali a to bola tá bolesť a naliate prsia.. ďakkujem

janicka
13. jan 2011

ahoj martinaa1
Ja som takisto nemala ziadne tehot. priznaky... a nemam ich doteraz....!!! A to som uz v 19. tyzdni... Tak si to hlavne uzivaj, preto ze je to super, nemat nevolnosti a rozne chute... Bodaj by ti to vydrzalo co najdlhsie 🙂
Je to uplne normalne.

monulik0209
13. jan 2011

@martinaa1 ahojky ako pise janicka,nemusis mat ziadne priznaky,objednaj sa u dokiho na potvrdenie tehotenstva a budes si 100% ista.Nech vsetko dobre dopadne,drzim palce 🙂

martinaa1
14. jan 2011

Ďakujem Vám veľmi pekne za rady..dosť mi to pomohlo, lebo som sa už začínala trošku aj báť. ale upokojili ste ma..na budúci týždeň sa chystám k doktorovi, tak dám potom vedieť, ako som dopadla : ))) 🙂

monulik0209
15. jan 2011

@martinaa1 drzim palceky aby to bola pozitivna sprava 🙂

laerke
17. jan 2011

@dannizeta Gratulujem! 🙂 Mna vzdy mala hrozne dokope ked si lahnem na bok, neviem ci sa jej to paci alebo nie ale to su take pecky.. Vcera mi trafila mechur, mala si vidiet ako som sprintovala na zachod 😀

dannizeta
17. jan 2011

@laerke :D Niekde som čítala že baby má svoju polohu a keď si ľahneš,tak sa samozrejme zmení a ono si zase musí hľadať svoje miestečko nanovo...preto tie kopance...tak neviem 🙂 Ja to ešte nemám také nepríjemné ako ty,takže som vďačná za každý pohyb ktorý ucítim... 😅 😅

dannizeta
17. jan 2011

Inak babenky,pre mňa je to síce ďaleko,ale plánuje niektorá používať klasické bavlnené plienky.Len tak rozmýšľam...sestra robí v Londýne au-pairku a mnohé mamičky miesto pampersiek opäť používajú klasické plienky...vraj pampersky nepriaznivo ovplyvňujú plodnosť detí a tiež z hľadiska k život. prostrediu kvôli veľkému množstvu odpadu..Ja si teda neviem predstaviť,že by som plienky vyvárala... 😀

denulka28
17. jan 2011

ahojcek.Prosim vas viete mi niekto poradit?Som zufala,mam taku chrípku,ze ledva zijem.Kasel,nadcha,bolest hlavy,no proste vsetky tie prijemne veci okolo toho.Viem ze sa nesmu brat ziadne lieky ale ja som to proste nevydržala a dala som si olynth do nosa,lebo ma uz skoro zadusilo.Niekde na nete som citala ze sa moze aj pocas tehotenstva.no na inej stranke,ze sa zase nesmie mate s tym niektora skusenosti?Mozem si ho dat aspom raz za cas,

monulik0209
17. jan 2011

@dannizeta ahojky,ja budem urcite pouzivat jednorazove plienky,lebo si neviem predstavit,ako by som to vsetko zvladala naraz,aj starat sa o babo,domacnost,a aj vyvarat a prat plienky a nasledne ich este zehlit.....

laerke
17. jan 2011

@dannizeta Je to mozne 🙂 vobec to nie je neprijemne moja, na zaciatku ma fakt kopala velmi malo az som sa bala, do 25tt skoro nic tak sa vytesujem ze uz sa hybe ako ma, doktor pohrozil testami a zrazu sa rozkopala 😀

Inac planujes 3Dcko? 🙂

dannizeta
17. jan 2011

@laerke Jaaj,tak ja že to nie je príjemné,keď sa ideš docikať 😀 😀 Akurát dnes sa idem telefonicky objednať na morfologické sono do Prešova...tak sa spýtam,aké sú možnosti...Len si myslím,že keď budú drobcovi robiť komplet prehliadku,počítať pršteky atď., tak na tom obyčajnom to asi nepôjde,veď tam vidno len také machule 😀 takže dúfam,že 3D...potom dám vedieť 😉

laerke
17. jan 2011

@dannizeta Co vravis, to je prijemne jak prasa 😀 😀 Ani nejdem hovorit ako mi parkrat "uslo" 😀 Naj to je ked sedis v autobuse 😀
Morfo je super, mne tam povedali pohlavie 🙂 Akurat tvaricku doktor nevidel, preto idem teraz na poslednu chvilu na 3Dcko.. Hoci uz je dost neskoro tak ak mala bude otocena ku mne, je to cele nanic a 70 euro poleti von oknom 😀 No doktor povedal, ze je to moje dieta, tak jej mam dohovorit 😀 Tak drz palce a daj potom urcite vediet, som zvedava co to je zac 🙂

diwa
17. jan 2011

@denulka28 ahoj..skus Pinosol,ten mozu aj tehotne zeny..ale ak si si dala olynth len raz,alebo len parkrat,nemyslim,ze by to bola nejaka tragedia..Akurat vcera som sa stretla s priatelovou tetou,ktora je lekarka a ta bola totalne nastvana,ze by zrusila cely internet,lebo tehotne su potom z toho zblbnute a ak si tam precitame,ze si mame na telo prikladat kravske lajno,tak si ho prikladat zacneme,lebo to bolo na nete 🙂

denulka28
17. jan 2011

@diwa dakujem za radu,dobre som sa zasmiala,ale ta teta mala s tym netom pravdu.aj moja mama mi hovorila,ze nech tam radsej nechodim citat,lebo potom sa bojim vsetkeho,ze ona nemala internet a porodila 3 zdrave deti

diwa
17. jan 2011

@denulka28 presne tak..to hovori aj moja mama..ze nemali ani internet,ani na ultrazvuk nechodili kazdu chvilu a ani ich nenapadlo,ze by nieco nebolo ok.

janicka
17. jan 2011

ahojte 🙂
Ja len pridam vyrok svojej babky... bola som z neho dost prekvapena... podotykam, ze babka ma 82 rokov... Po amniocenteze som ju bola pozriet... a aj som jej hovorila, co vsetko som uz podstupila... a kolko ultrazvukov a vysetreni krvi a tak... Aj ona mi povedala, ze volakedy ked ona prisla k lekarovi a povedala mu, ze si mysli, ze je tehotna, lekar sa jej spytal... A kedy si asi myslite, ze by sa to malo narodit... ona povedala zhruba kedy a on nato: dobre, tak pridite tak mesiac predtym a ja vas vysetrim... Nastastie vsak bolo vsetko v poriadku...
Ale babka mi na to povedala len tolko, ze nech si z toho nic nerobim, ze cim viac vysetreni a informovanosti, tym lepsie... oni tu moznost za mladych rokov nemali... a ze ano, deti sa rodili... ale keby som vedela ake vselijake...
povedala: ,,takych divnych deti bola razom plna dedina"...
Takze ja si myslim, ze je dobre vela vediet, ale aj napriek tomu vsetko brat s rezervou... 🙂

lenka0283
17. jan 2011

Caute baby 🙂 16.nasteho januara v nedelu som mala termin...a stale som neporodila....v stredu idem k doktorovi...nemate niektora skusennosti a neviete ci si ma tam uz moze nechat alebo ma este posle domov?? dakujem 🙂

monulik0209
17. jan 2011

@lenka0283 ahojky ani ja to neviem,ja mam zajtra termin a este som tiez neporodila ale zajtra idem k doktorke,tak som zvedava co mi povie...asik to bude zavisiet od nasho stavu ako sa rozhodnu doktori ci nas este poslu domov,alebo uz hned do nemocky.Ja si radsej zajtra berem vsetky veci do nemocky a uvidim...

lenka0283
17. jan 2011

@monulik0209 asi ano..kazda to moze mat inak...ja by som radsej este bola doma ale tak ked bude trerba tak nic nenarobim 🙂

monulik0209
17. jan 2011

@lenka0283 no ja to iste,nerada by som bola v nemocke nejake tri dni a neporodila by som 😝 nemam rada nemocky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre