Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
15. apr 2010

no môj Tobi sa už guľa sranda z neho ake ma fajne nožky a ručky 😀
a Leni doma ako nenudiš sa?

lenocka84
15. apr 2010

lusy a uz dviha hlavicku??
tak som tu len 2. den, ale za chvilu sa to prejavi, bo sak nuda het
neviem co budem robit dalej

garonka
15. apr 2010

leni dviha dviha pekne a aj na brušku no fešak je
joj už je horeeeeeeeeee tak idem papať 🙂

lenocka84
15. apr 2010

lusy tak mu daj pusinku na licko, nech poslucha

mata1001
15. apr 2010

ahojte baby je normalne ze ma boli podbrusko aj po mensich prechadzkach?sice nie kazdy den ale uz coraz castejsie...

vejula
15. apr 2010

No tučko je to 😀 😀 😀

Však mliečka mám hoooodne, až moc vela aj dvojčata by som ykojila mi povedali sestričky v nemocke a mne sa zdá že ja trojičky.... Tak musím vela času tráviť odsávanim, ale najhoršie že ručne lebo mam popukané bradavky ☹ a velmi to bolí aj ked kojim...
Kočky čo už máte bábatká používali ste na bradavky nejaký krém??? Viete poradiť ktorý je najlepší?

lenocka84
15. apr 2010

veji bud rada ze mas, vies kolko bab by chcelo a nemoze?
inak ze na popraskane bradavky je dobra aj klasicka kalciova mast, ja ju mam uz kupenu

vejula
15. apr 2010

jj lenočka, len ked kalciovka sa musí pred každým kojením umývať, a mna aj to dosť bolí ked to v kuse zmývam, chcela by som si kupiť asi niečo s čím môžem normálne kojiť.

A to vieš že som šťastná že mám mliečko, je s tým síce sj kopec starosti, myslím s tým odsávaním, ale určite to stojí za to, pre maličkého je to určite to najlepšie 😉

elko69
15. apr 2010

vejula az teraz som sa dostala na net a citala ako si to prezila vsetko, sice cisarsky sa hovori ze je horsi teda co sa tyka zotavovania ale aspon sa nemohli vyskytnut nejake komplikacie lebo keby ta asi mali nechat rodit tych 6 hodin pri kontrakciach kazdu minutu tak to by si nemusela asi zvladnut a bola by si hned vycerpana a este tlac potom,ze? takze super teraz ked ste uz obidvaja domenka a v poriadku,verim ze to musi byt krasny pocit vidiet toho maleho cloviecika po tolkych mesiacoch,na to s avelmi tesim uz aj ja a neviem sa dockat toho...krasne no 🙂 🙂 🙂 🙂

janefonda ja darujem zase celodenne palenie zahy 🙂

elko69
15. apr 2010

baby neviem ci som sa uz pytala,lebo ta tehu demecia s aprejavuje uz davno u mna,ale kedy sa zacnete vy balit do porodnice??

elko69
15. apr 2010

baby mne teraz mamina doniesla ze na bradavky kalciovu mast a to je aj na zapareniny pre babo ale treba vzdy dobre umyt bradavku potom ked sa ide kojit,to mi kupila normalne v zdravotnickych ked si pytala mast na bradavky tak jej dali hentu...mna teraz zacinaju normalne ze palit niekedy a boliet?je to normalne??uz mi z nich vyteka aj take biela tekutinka kazdu chvilu,nejako skoro,nie??

lenocka84
15. apr 2010

elko aj vejula ale su 2 druhy kalciovky, tato co mam ma aj napisane ze sa nemusi umyvat
tak teraz neviem

elko aj mne sa zacalor obit koklostrum, obcas len vodicka, obcas uz taka mierne zlta tekutina

elko69
15. apr 2010

no viem lebo co som mala kalciovku na tetovanie ked som kupovala mala iny obal ako tato..tu je nakreslene na obale ze je na prsniky a na zadocek dietatka a na odreniny ale teda zevraj si mam umyvat prsniky...a ty co si davas aspon tie obyc odlicovacie tampony do podprdky??jako minule som si bola davat upravovat saty na svadbu co v maji ideme a zrazu mokry flak som to rychlo musela zaprat...

lenocka84
15. apr 2010

elko ja uz mamkupene tie klasicke vlozky do podprsenky, tak tie davam, ale nie kazdy den

elko69
15. apr 2010

no tie mam kupene uz aj ja ale tak este to odkladam kym mozem a davam si tam tie tensie ale aj to nie vzdy tak ako ty pises....jako jedna holka co rodi v maji som sa jej pytala a ta hovorila ze ona to este nema...som zvedava od coho to zavysi...

zuzu1111
15. apr 2010

ahojte baby. 😉
Vejula malý je nádherný, blahoželám...a nech vám robí radosť...Chcem sa spýtať, môže tehotná huby? Lebo ja ich mám veľmi rada, často dávam do varenia šampiňóny -aj čerstvé, aj z konzervy, tiež ich mám rada na pizzy, v lete praženičku z hríbikov....Tak či sa toho budem musieť teraz vzdať alebo je to v pohode?

janefonda
15. apr 2010

caute...
u nas krasne slniecko cely den, taka som rada, uz sme aj na prechadzke boli 😉 len nech to vydrziiii 😵

Zuzu ja tiez papam huby, ako nie denne, ale dam si hoci kedy. Rozhodne som ich neodstranila zo svojej stravy. Inak ja vseobecne jem uplne vsetko, podla mna netreba stravu az tak selektovat. Hlavne sa stravuj pestro, nech mas vsetky vitaminiky, ktore treba tebe aj babu 🙂

Vejula maly je fesacisko!!!! 🙂

Inak velku chvalu dostava krem od aventu na bradavky. Teda mamicky co poznam si ju vychvaluju, ze je super. 😉

domeli
15. apr 2010

vejula, aj ja blahoželám ku krásnemu Dominikovi (inak, ak my máme vybrané toto meno, ak to bude chlapciatko).
Okrem chvály na krámu od aventu mamičky odporúčajú aj Multi mum lanolin - nemusí sa zmývať. Je vraj veľmi dobrý, no aj dosť drahý (tuším 16-17 euro).

elko69
15. apr 2010

no sak asi vyskusam kupit aj ja ten avent lebo verim ze to vyuzijem....

lusa889
15. apr 2010

ahojte ...
elko kolostrum ja tiez nemam, anni poslickov jedine palenie zahy mi to vsetko nahradza 😠 a statocne

vejula maly je fesaaaak 🙂

zuzu1111
15. apr 2010

janefonda...ja si tiež myslím, že všetko s mierou...lebo keď som čítala tú tému, čo by tehotné nemali jesť, tak som sa zasmiala, že kým dôjdem na koniec, tak zistím, že skoro nič 😀 😀 😀 😀 ...Ja som sa zatiaľ vzdala len plesňového syra (pre istotu) a bylinkových čajov (to odporúčala doktorka). Ja som bola inak veľký čajíčkar, kávu nemusím, len veľmi príležitostne

janefonda
15. apr 2010

zuzu presne, niektore tehule to az prehanaju. Treba mat predsa pestru stravu 😉 Ja som par krat za tehu ani tym plesnovym syrom neodolala no a co. A pijem aj cajiky, nie denne, ale mätovy a aj harmancekovy si sem tam neodpustim 😉

elko69
15. apr 2010

poslickov tiez som este nemala ale asi je aj skoro na to este asi...to asi este pride...

lusa889
15. apr 2010

ja som si dnes kupila cajik z malonovych listov, vraj je to dobre na porodne cesty, tak si budem robit 🙂 a jem tiez vsetko, okrem plesnoveho syra a vyprazaneho, to mi teraz absolutne nechuti, 😖

janefonda
15. apr 2010

elko poslickov nemusis mat, a budte rady ze ich nemate, nie je to zrovna prijemne. Ja mam tvrdnutie bruska, poslickov, palenie zahy... cize skoro vsetko som schytala 😝 ale ved sa mi to uz krati 😉

lusa889
15. apr 2010

elko ja mam obcas taky pocit, ze z tychto "priznakov" ja nebudem mat nic, rovnako ako ked som bola na zaciatku, keby mi lekarka nepovedala ze som tehu ani by som to nevedela 😀
len dufam, ze zistim kedy rodim, najviac mam asi strach ze mi odtecie plodovka v sprche ☹

janica81
15. apr 2010

ahojte 🙂

Jane ja este nie som tak daleko ako Vy... ale rada Vas citam.... plne s Tebou suhlasim ze prehanat to netreba.... ja si niekedy dam aj trosku koly, zleney caj...aj ciermy s citronom..vsetko s mierou...ale si doprajem... a cez velku noc...uz mi nebyvalo zle som si dala aj salat s majonezou, aj udene... samozrejme normalnu porciu pre chut...
😅

zuzu1111
15. apr 2010

och baby, ani neviem o com hovorite 😅 ...pre mna je to vsetko zatial velka neznama....este mam na vsetko cas.... co su ti poslickovia? 😕

janefonda
15. apr 2010

lusa aj ja chcem taky cajik ako si kupila...kupuje sa to v lekarni? Lebo tam sa este chystam na nakup, chcem alkohol malej na pupik, sudokrem na zadocek, takze pridavam aj caj do zoznamu, a skusim si kupit tie pastilky rennie na palenie zahy...

snazilkant
15. apr 2010

ahojte kocky mozem sa k vam pridat hoci vy sa uz pomali chystate na porod 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre