Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
18. jan 2010

akdarka gratulujem ku knižočke 🙂 isto to bol super pocit vidieť tam to mini srdiečko 😉
prajem úspešné tehulkovanie 😉

mata1001
18. jan 2010

ahoj akdarka a uz ti brali krv?mna to caka v piatok... 😝

akdarka
18. jan 2010

diky jane, ty si uz odcestovala k manzelikovi? nespominala si 18.1.?

akdarka
18. jan 2010

mati, ano uz som odovzdala moc a krv - a idem najblizsie 2.2. ale mas uz knizku, vsak?

janefonda
18. jan 2010

ešte som u našich, v stredu mám poslednú skúšku tak to snáď vydržím 😵
a potom mám 26. ten glukózový test, čiže úplne najneskôr odcestujem 27. 😀 čo by bolo aj super, lebo manželík má 28. narodky a chce mať svoje dve baby pri sebe 🙂

mata1001
18. jan 2010

ano ja som ju dostala 8.1.je to najkrajsia knizka aku som kedy videla.
ja neviem ako to zvladnem,treba mi rano vracat a este k tomu mam ist na lacno.ach jaj...ň
tebe nebyva zle?

akdarka
18. jan 2010

a chodievas autom, alebo ako? tak to verim, ze chce mat svoje fesandy pri sebe 😉 chystate sa este na nejaky vylet do porodu? ja by som chcela na jar do Rima alebo aspon do Prahy

akdarka
18. jan 2010

mati, mne je tiez zle kym si nieco nedam papat. ja som dnes zaklopala sestricke a poprosila ju nech mi urobi odber a potom som si hned ako bezdomovec dala chlebik so syrom (co som si z domu dovliekla) 😝

akdarka
18. jan 2010

idem na prechadzku so psom - potom pridem 🙂

mata1001
18. jan 2010

aj ja som nad tym uvazovala ze sa doma vygrckam a potom rychlo pojdem(nemocnicu mame skoro cez cestu)a zaklopem tam,nech mi ju rychlo zoberie a potom sa najem.vobec ma asi nebude trapit ze vonku je 30 ludi...

janefonda
18. jan 2010

teraz má manžel auto, čiže ja pôjdem vláčikom. Ešte sa to dá zvládnuť, ale asi už posledný raz predtým než sa malá narodí, lebo predsa len to trvá 7 hodín a musím 3-4 krát prestupovať. A ja s bruchom a kufrom no parádny pohľad na mňa 🙂 Ale bežne cestujeme spolu autom, nakoľko keď sme dvaja je to aj lacnejšie, pohodlnejšie a rýchlejšie.
Ja by som tiež šla na nejaký výlet! Boli sme aspoň lyžovať a teraz už asi budem pendlovať len medzi SVK a Austriou 😀
Mata býva ti zle? a skúsila si už čípky?

mata1001
18. jan 2010

jane ano skusila.ked som ich brala tak bolo dobre.nic mi nebolo.a uz ich nemam a uz nie su ucinky a uz sa grckanie dostavilo. 😝 😝 😝

nezavidim ti to cestovanie...

elko69
18. jan 2010

ahojte tehule,ani vas teraz nestiham citat,ked uz pracujem v praci vobec nemam cas a ked dojdem dom som rada ze PC nevidim,ale dostala som dovolenku na par dni tak to hadam napravim...inak pekny vecer..idem si zahrat s muzickom a maminou karty tak ich hadam obohram a o 8 je dobra komedia tak pojdem skuknut,moc sa tu nerozpise sak nestiham 😉

janefonda
18. jan 2010

mata a ja tebe zasa nezávidím nevoľnosti, keďže viem čo to je. Mne prvé čípky vôbec nezabrali a potom som dostala inú značku a odvtedy je dobre klop, klop, klop. Ale trvalo mi to 4 mesiace 😖 už som bola z toho vyčerpaná. Dúfam že ti to skoro prejde 🙂

mata1001
18. jan 2010

dakujem aj ja uz mam tych nevolnosti plne zuby.uz nech to skonci...aspon nech uz som po 4 mes.

liv1
18. jan 2010

Ahojte babulky. Pozeram ze sa bavite o nevolnosti, tak ja teda tym tiez poriadne trpim. Sice nevraciam, ale tak ma napina, ze je to uplne rovnake. A okrem toho nemam absolutne ale absolutne chut nieco zjest, jem totalne nasilu.
Nech uz to prejde, lebo neviem. ☹

janefonda
18. jan 2010

Presne take pocity som mala aj ja Liv. Nič mi nechutilo, ale teda ja som aj vracala, schudla som 3 kg , ešte aj cez svadbu mi bolo hrozne zle, ale zvládla som ju, veď sa už neplánujem viac krát vydávať, tak som si ju užila aj tak. 🙂 Nebojte babulky snáď vám to už skoro prejde. A potom si budete tehotenstvo užívať plnými dúškami!!! počkajte keď vás drobec prvý krát kopne, to je neuveriteľný pocit! 😵

liv1
18. jan 2010

jane a kedy ta to preslo? pamatas si este? 🙂

janefonda
18. jan 2010

Liv mne to prešlo v druhej polovici novembra. Čiže ku koncu štvrtého mesiaca. Ale mne zabrali vtedy tie čípky, ustálilo mi to žalúdok a odvtedy sa mi už nevoľnosti nezopakovali 😉 Našťastie!

liv1
18. jan 2010

Hm, tak to si asi nastudujem nieco o tych cipkoch... 🙂 Vydrzat este 2 mesiace takto nie je velmi prijemna predstava.

janinna11
18. jan 2010

Ahoj Liv, tak pozeram, ze sme obe v 8tt, uz mas knizku?? Ja este nie, idem az 3.2, na kontrolu, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku🙂)

dugyna
18. jan 2010

ahojte baby uz som tu..mali sme navstevu boli u nas znamy s 1,5mes syncekom..tan nas hafan ho dobre znicil..xixi uz sa tesim dufam ze ked mali zacne chodit tak tiez ho vybeha aby bol vecer uneveny 😉

liv1
18. jan 2010

jani ja tiez este nemam, na prve krvne testy a sono idem teraz v stredu. myslim ze tie knizky davaju az neskor, no neviem sa dockat 🙂. co hovoris na pripadne znamenie nasich deti? 😀

dugy akeho mate hava?

janinna11
18. jan 2010

Liv, to mi je teraz viac menej jedno, ze budu panny 🙂) hlavne si najviac zelam, aby bolo vsetko ok a aby som konecne pocula bit srdiecko, ale do 3. 2. asi zosaliem.. je to este strasne dlho. A co sa tyka toho znamenia, ja som skorpion, cize komplikovanejsie to uz byt asi nemoze, ale urcite budem podla znamenia vyberat meno 🙂) nie kazde je totiz idealne 🙂) A co Ty?? ake si ty znamenie??

janinna11
18. jan 2010

Liv a termin 27.08. Ti vyratal doktor, alebo Ty podla PM?? Mne to vychadza podla PM z mojich vypoctov na 31.08. a 1.09. 🙂)

liv1
18. jan 2010

Jani ja som blizenec 😀 to mas prast jak uhod 😀 😀 . jasne jasne, budem stastia bez seba ak bude vsetko v poriadku. jedno ake znamenie..

Ten termin mi vyratal tento system, podla mojich vypoctov by to malo byt 31.8. kedze poslednu mrchu som mala 24.11. Tak uvidime, co bude realita 🙂 Odkial si ak to nie je tajne? 🙂

janinna11
18. jan 2010

Liv, tak ja som mala mrsku 25.11, cize sme na tom skoro rovnako🙂) Ja som zo stredneho Slovenska, ale posledne obdobie som zila v Puchove-to vies, intrak, ale teraz som v Plzni-pracujem tu, odisla som z SK rovno po vyske... A Ty co robis??Studujes, alebo pracujes, kde??Priamo z BA pochadzas??

dugyna
18. jan 2010

baby ja som najprv pribrala dve kila potom som z nich jedno schudla..potom dlho nic..a za mesiac 3kg.takze dokopy 4kg

janinna11
18. jan 2010

Dugy a v ktorom tyzdni si pribrala tie 3kg?? Ja si myslim, ze som uz tiez nieco nabrala...nejak tazko zapinam nohavice....a mam akesi nafuknute tvrde brucho, aj ty si to mala??

liv1
18. jan 2010

Jani tak sme na tom s tym terminom velmi podobne super 😀 . Ja pochadzam z BA, pracujem, podnikam v reklame, a vysku som skoncila pred takmer 3 rokmi. A tiez hned po jej skonceni som odisla do CZ, do Prahy, ale teraz sme uz s manzelikom zase v BA. A ty co robis v Plzni? Paci sa ti tam? Zatial som tam este nebola...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre