Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
29. jan 2010

tremonti: tak to by ti mal jasne povedat ci si tehu alebo nie, skus si tam zavolat buduci tyzden... z krvi to zistia najskor... a kedy mas najblizsie prist, co ti povedali?

jjana17
29. jan 2010

tremonti , ja ked som bola prvy krat u dr a robila mi sono tak mi povedala ze tam nieco je , nejaka dutinka a ze to vypadá ze to ma tak 2-3tyzdne. na druhy den zobrala krv a ked som poobede volala tak mi vedela na 100% povedat ze som tehotna

liv1
29. jan 2010

je to lepsie, dakujem za opytanie. zacinam sa citit ako clovek 😀 a ty ako lulu?

liv1
29. jan 2010

tremonti vitaj, gratulujem 😉 mne brali 4 skumavky az ked som bola v 8tt..alebo 9 uz neviem

jjana17
29. jan 2010

liv este ti tak byva zle

liv1
29. jan 2010

od vcera je to lepsie. i ked vecer som raz ... ale uz to nie je take zle.
jani tebe nebyva?

tremonti
29. jan 2010

mam prist opat o tyzden piatok,ale o krv si zavolam skor bojim bojim🙂 pozeral aj ci to nieje mimomaternicove ale vraj nie a vystelku maternice mam extremne hrubu takze mimomater vylucuje.

jjana17
29. jan 2010

vies co mne sa to trosku po vianociach ukludnilo, najhorsie to bolo ked som bola v 6-8tt to bolo katastrofa, dnes uz len tak raz za tyzden ked mi nieco nezapasuje utekam, ale este mam taky odpor k jedlam a velmi malo toho dostanem do brucha, i ked vcera som mala velku chut na pizzu tak som si dala a ani mi z nej zle nebolo tak som sa tak tesila 🙂 🙂 🙂

jjana17
29. jan 2010

tremonti, no tak si myslim podla mna ze si tehulka urcite, a tie pasiky na testoch su silnejsie ako co som mala ja!! hlavne sa neboj, nemas dovod 🙂 🙂 🙂

dugyna
29. jan 2010

tremonti ja som bola v 5tt a dr na sone videla plodovy vak a tak sice este nebolo vidno srdiecko..ale bolo vidno ze som tehu..a strasne ti gratulujem je to krasne..a inak to tak byva ze prva krat pred tou poradnou kopec parov otehotnie..lebo uz nie su v takom strese..

mata maternu si nekupuj..ani tie ine blbosti z toho su zbytocne velke deticky..staci ti obycajna kyselina listova..si vypitas v lekarni a ked tak celaskon ostatne ma baby zo stravy takze asi tolko..a naozaj maternu nekupuj..su to len reklamna tahu..papkaj radsej ovocie a zeleninku..

kocky a kde je garnoka??

andreaerdna
29. jan 2010

Ahojte, som tu nová a vyzerám na 4tt a nejaké dni. Už pár dní tu čítam diskusie, ale zatiaľ sa pridávam len neisto. Ale dnes som čítala príspevok tremonti... a vidím, že sme asi rovnako na tom. S tým, že my sa nesnažíme tri roky. Posledná ms 28.12. U dr som ešte nebola, chcem ísť až tak o dva týždne, aby už čosi bolo vidno.

dugyna
29. jan 2010

vitaj andreaerdna 😉 a testik ma 2ciarky?tak gratulujem

andreaerdna
29. jan 2010

Dakujem 🙂 prvy testik bol 22.1. - negativny, potom 26.1. dva pozitivne a 28.1. tiez pozitivny. Nenormalne ma bolia prsia, co ma bolievali vzdy pred ms tak tyzden, teraz ma bolila uz tri tyzdne.

jjana17
29. jan 2010

dugyna to si povedla jednu velku pravdu ze ked uz si zmierena s tym ze tak lahko neotehotnies, ze musis nieco podstupit tak to pride, ja som tak mala uz slubenu laparku,,,,

garonka
29. jan 2010

ahojte som tu 2v1 🙂

v noci sme boli s havom na pohotovosti, a teraz od rana sme snim boli na odbery krvi a rengen nevieme čo mu je až o pol 4 🙄

idem si vas prečítať čo ste počmarali

mata1001
29. jan 2010

dugyna ale v lekarni ked si pytam kyselinu listovu tak mi vylozi 4 druhy.doteraz som brala acidofolan a to je len do 3 mes.ja fakt neviem co je dobre...

prvosienka1980
29. jan 2010

Ahojte tehuľky.Ja som tiež prvykrát tehotná a termín mám za týždeň,7.2.2010.Teším sa nato.Už to chcem mať za sebou.Držte mi palčeky.

andreaerdna
29. jan 2010

prvosienka: budem držať a už by som chcela byť na tvojom mieste 😉

jjana17
29. jan 2010

andreaerdna, vitaj, tak tolko pozitivnych testov, tak to musi byt uz tehulkovo, no inak ta bolest prs aj mna na zaciatku sprevadzala ani na bruchu som nespala

jjana17
29. jan 2010

garonka, a ako ste vedeli ze je chori co mu je

garonka
29. jan 2010

jjani bol čudny, chvost mal spusteny dole a jazyk mal vonku ako besny, a pes keď ma spusteny chvost niečo mu je, dokonca bol sklesly tak uvidíme čo mu vlastne je
cvakli sme za všetko 150 € 😔

jjana17
29. jan 2010

coze tak vela, nas havo ked mu ostalo zle mal jeden den horucky vysokanske, nic nejedol tak mamina ze hadam je prechladnuty tak mu dalal decky panadol , kleslo mu to ale nic nejedol, ked ani druhy den nebola taka normalna isli k dr a ten povedal ze sa otravila a do 2 dni zomrela, malo to rychli priebeh, no doktor robil vsetko pre to aby ju zachranil infuzie, rozne injekcie, no ale taketo palky sme veru neplatili vobec, iba nejakych par korun za ihlu a tak

andreaerdna
29. jan 2010

jjana17: dakujem, a tiez si myslim, ze to musi byt 🙂 A ja som najradsej spavala na bruchu a teraz asi dllllho nebudem 🙂 Ale oplati sa, nie?

garonka
29. jan 2010

jjani my sme boli v nemocnici pre psov teda priamo na veterine kde je aj škola a študentka nam tam pomahala lebo sme navedeli našho psa položiť na stôl aby si ľahol ked ho rengenovali, tam sa plati za všetko ale veľa veľa
dostava antibiotika tak hadam uvidíme čo mu je
a som nejaka zaspata z toho počasia tak potrebujem slnko 😅

jjana17
29. jan 2010

andreaerdna, no jasnacka ze sa oplati, aj ked mi bolo zle a tiekli mi slzy co som nevládala uz vracať, som si vravela je to pre dobru vec,,,,, 🙂 🙂 🙂

jjana17
29. jan 2010

garonka, ked to ma pomoct tak treba vsetko skusit, lebo to je najhorsie ze on ti nepovie co ho boli,,,,ale podla mna su to strasne ceny ,,,,,,,,,jej ani nevrav dnes som si dala kavu a mam pocit ze to bolo skor uspavadlo ako povzbudenie

andreaerdna
29. jan 2010

tak mne je zatial dobre *klop, klop, klop* 🙂 Kedy si bola prvykrat u dr?

jjana17
29. jan 2010

adi ja som bola prvy krat ako som pisala ked malo mimi ale 2 tyzdne

garonka
29. jan 2010

jak vam tu kavu zavidím ci panečky keby som ju vypila šľahlo by ma 😠
hlava ma bolí z toho stresu a ani v noci som poriadne nenaspala 😔

jjana17
29. jan 2010

garonka, tak si trosku lahni predychaj to vsetko lebo stres ti urcite nerobi dobre, ty nesmies kavu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre