Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

eva3107
12. jún 2009

HAthor1231....no super...je to vlastne moje prve tehotenstvo takze ...snazim sa zbierat co najviac informacii....Dakujem

hathor1231
12. jún 2009

eva,
urcite si nieco najdi, ved nie je nad pocit, ze vies ako zachranit dietatko,ktore nedycha!!! aj taketo veci sa stavaju 😔
moc ti nepomozem,ako je to rozmiestnene po regionoch, ale aj keby si mala dochadzat, si len v 9tt a mas este dost energie 😉 ja osobne som strasne tuzila ist na jogu 😔 nepodarilo sa 😔 nevadi, ved aj tieto skusenosti su na nezaplatenie... skus pozriet v nemocnici, kde budes rodit, ci tam nieco take nemaju 😉

eva3107
12. jún 2009

Dakujem-....urcite sa na to pozriem ....ci u nas v presove nieco take nie je... 🙂

eva3107
15. jún 2009

Ahoj Wanduska
Ano je to normalne...je to moje sice len prve tehotenstvo, a zacinam treti mesiac, ale u lekarky som bola na stvrty tyzden , tiez mi povedala ze este srdiwecko nevidi, ale to nevadi pretoze srdiecko zacina byt vidno az
5-6 tt takze sa bat nemusis...potom som sla o 2 tyzdner a uz to bolo vydiet krasne... 🙂

ema1987
17. jún 2009

halooo je tu niekto??? 🙂 🙂 🙂

eva3107
17. jún 2009

Ahoooj Ema...

ema1987
17. jún 2009

ahojky ako??,sa mas mne bolo doteraz celkom tak na ho...??? ☹ ☹ 😒

kim_rossi_stuard
17. jún 2009

AHojte 🙂
ja som tiez "prvotehulka" 😀 😀 😀 😀
tesi ma ze som tu nasla baby ako ja a ked potrebujem pomoct aspon si nieco najdem 😎

ema1987
17. jún 2009

no to hej aj ja som prvo tehulka. 🙂

eva3107
17. jún 2009

No aj ja sa k vam pridavam 🙂 , tietz som prvatehulka...Preco si sa mala na ho..? Ema?

ema1987
17. jún 2009

eva3107
rano mi bolo strasne zle myslela som si ze budem volat WC ale uz to preslo to bolo ranko len zaujimave je na to to ze zatial mi takto nebolo zle zatial som nevracala vobec a dneska som myslela ze to bude len len ale nakoniec sa nic nerobilo len som zvedava co to bude zase zajtra -. 🙂 😒

wanduska
17. jún 2009

ahoj Eva 3107, medzitym aj nam videli srdiecko..

a dnes som bola u zenskej, no neviem, ci ju platia za strasenie, ale my sme teda odtial dost zhrozeny vysli..

ozaj su tu nejake zacinajuce tehulky z ba?

vychovavatelka
17. jún 2009

ahojte super ja mám tolko otázok a budem vdacna za poradenie, zacali sme nakupovat vybavu ale neviem co je take prvorade vsade psu nieco ine ale konkretne co podlozka kvoly nahlemu umrtiu no co to bez dôvodu prestane dychat a zomrie nutnost alebo môzem byt bez toho 🙂

trinitka87
17. jún 2009

🙂

kim_rossi_stuard
17. jún 2009

Myslim ze skor by si mala to dieta obliect a zakryt 🙂, aby nezamrzlo, alebo neprechladlo ako ho budes sledovat ci dycha vdaka podlozke.....je to otazka priorit a financii, keby sme v rodine mali takyto druh umrtia tzv.SIDS/ nahle umrtie dojciat/ asi by som si ju koli dobremu pocitu kupila, ale myslim ze bezny ludia...tym myslim tych co zarobia okolo 400-500 eur mesacne na slovensku,a este aj splacaju neaku hypoteku, najmy, eletriku atd na takuto vec nepomyslia, skor riesia kocik 😎

mna minule napadlo, toto iste ale s inym vyrobkom - vola sa to odpad na plienky, a je to nieco ako biely kos, kde vlozis pouzitu plienku a ono ti ju vnutry zabali do sackou kazdu zvlast a potom to nesmrdi a ty nemusis chodit denne 15-krat vyniest smeti🙂

melany_s
17. jún 2009

ja by som neporovnávala monitor dychu s košom na plienky. pre mňa bol monitor jednou z priorít, radšej by som ušetrila na niečom inom. myslím, že ten monitor je úžasná vec, odporúčam kúpiť

vychovavatelka
17. jún 2009

díky melany stále to zvažujem dala by som to kúpiť rodine 🙂

hajdylca
17. jún 2009

baby nie som si ista, ale tusim ,ze niektora zdravotna poistovna zapoziciava ten monitor dychu - sa mi zda, ze na nejaku urcitu dobu, nie som si vsak ista, ci to este stale plati....

eva3107
18. jún 2009

Wanduska...neboj...niektory lekary su totalne bezcitny... 😠 ...najlepsioe je ich nakopat do zadku!!!
Som rada..., ze uz vam videli srdiecka...ja uz sa neviem dockat mojej dalsej kontroly.... ☹

eva3107
18. jún 2009

Hajdylca...nooo este som o tom nikdy nepocula...tak neviemm...prepac ☹

kim_rossi_stuard
18. jún 2009

treba zistit a dat vediet! ja sa spytam v vszp 😀 😀 😀

hajdylca
19. jún 2009

eva3107 skus tuto pozriet https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tiez tam o tom diskutuju...

hajdylca
19. jún 2009

alebo http://www.lady.sk/index.php?kategoria=99&id=47... len neviem, ci to este stale plati...

tinkadublin
19. jún 2009

ahojte baby, ja som tiez prvotehulka tak sa k vam rada pridam 😉 aspon si mozme poradit navzajom no nie? prajem pekny vikendik!

babush
19. jún 2009

Ahojte...chcela som sa spytat, ci ste v prvom trimestri uzivali, alebo uzivate nejake vitaminy a ked ano..tak ake. som prvy krat tehoska, aj mi byva teda dost tazko (neviem sa dockat konca 3. mesiaca). Kamoska mi ale vravela, ze by sa nemali tie vitaminy kazdy den, lebo sa z toho rodia velke baba...tak neviem co je na tom pravdy, alebo su to tie jedna-babka-povedala pravdy 🙂

zuzinka770
20. jún 2009

ahojte ja sa tiez pridavam,k tym stastnym ktore cakaju prve vytuzene mimi..som v 22 tt a budeme mat chlapca 🙂 casto mavam take zvlastne pocity v brusku a ked si prilozim nam ruku tak citm maleho0,mozu byt pohyby v pitom mesiaci uz take citelne????som z toho zmetena 😉

to.beruska
20. jún 2009

Ajojte!tak ja sa pridavam tiez k prvorodickam.Este vas nemam docitanych..no co sa tyka kosu na plienky my nad nim tiez rozmyslame.aj ked byvame na dome ale nemozem si dovolit nechat plienky vonku na schodoch kvoli mackam a psom a na ulicu zakazdym s jednou plienkou sa mi dost nechce.a na zaciatku sa väcsinou prebaluje kazde dve hodiny.tak je to dost.
co sa tyka vitaminou.ja so do 12tt uzivala femibion 800.na zaciatku som ho uzivala kazdy den.teraz uzivam uz 400 ale tu si davam raz za tri dni
zuzinka770:je to normalna vec ze teraz uz citis pohyby.u niektorych je to uz od 18tt.citis take skvracanie bublinkovanie sem tam aj kompancek uz 🙂

hathor1231
20. jún 2009

zuzinka,
uz je na case. niekto hovori,ze druhorodicky (a viac) citia pohyby uz po 16tt a prvorodicky okolo 20tt.
ja mam prve a v 18tt som si bola ista,ze je to babo...
skus si dat nieco dobreho na jedlo (alebo mliecko) a lahni si na chrbat. ked je take drobne a ty si zaneprazdnena, je normalne,ze ho ani necitis. svojimi krokmi dietatko uspavas a ked si lahnes alebo sedis,babo vstava a hybe sa (nie kazde,ale vacsina) a takisto ich povzbudi nieco dobreho na papu 😉 . tak si skus lahnut a nebud smutna,ak ani po hodinke nic neucitis, pockaj 😀

sisiska
21. jún 2009

ahojte, kocky, chcela by som sa spytat na vas nazor, manzel varil krupicu z mlieka, o ktorom nie som celkom presvedcena, ze bolo uplne v poriadku, bolo sice trvanlive, ale otvorene uz dost dlhu dobu, a mne az neskor doslo, ze by pripadne mohlo obsahovat listeriu alebo nejaku inu pliagu...krupica sice presla varom, ale aj tak som znepokojena...co si o tom ymslite vy? dakujem

martinex
21. jún 2009

sisiska ak by to mlieko bolo pokazene,tak ver tomu,ze by si to ucitila a tu krupicu nejedla... takze toho sa neboj... a v tehotenstve sa naozaj neda vyvarovat vsetkeho... ja jem aj syry,bryndzu ci si dam pohar vina.... ale samozrejme plati,vsetko s mierou..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre