Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

sarinka23
10. okt 2009

irsina83: ja som bola na prvom USG v 8tyz. a malinke bolo krasne vidiet, vies mozno treba este posckat je to mozno este skoro aby to bolo vidiet ale drzim ti palceky aby tam bolo. 🙂

garonka
10. okt 2009

irsina ja som šla na utz v 5,5tt a bolo vidieť malu fazuľku a srdiečko nam bilo keď som šla o mesiac na utz 😉 držím ti prstíky 😉

miroslava89
10. okt 2009

dobre ranko🙂

mendy0071
10. okt 2009

ahojte vsetky prvy raz tehotne...Ja mam taku otazku,ci lekar ozaj v 3-4tyzdni tehotenstva este na sone nic nevidi??mam strach,ze to bude mimomaternicove tehotenstvo...Robila som si dva tessty-oba su pozitivne a v pondelok mam termin u lekara,ale som taka nervozna.....,stale len placem.Velmi sa bojim,ze sa nieco deje,lebo mam tak cudne tvrde brucho v oblasti vajecnikov..

sarinka23
10. okt 2009

mendy: bud v klude hlavne sa nerozculuj a nemysli na zle veci vsetko bude dobre uvidis si mala vidiet mna ked som sla na prve vysetrenie a tie stresy 2tyz. pred tym nez som sa tam vobec dostala. Takze bud kludna to viac bude vyhovovat drobcekovi.

miroslava89
10. okt 2009

mendy na sone este v takych skorych zaciatkoch tehu nic nevidno maximalne zmeny na sliznici maternice.. "viac" toho uvidi az niekedy okolo 5-6tt... a nestresuj sa zbytocne skodi to

miroslava89
10. okt 2009

a vy ostatne sa kde tulate?Hmm.. ja som uz ajobed spravila.. 😅 ..sama doma hladna..

aninka89
10. okt 2009

ahojte baby, tak už je zo mňa mamička. V piatok 2.10. sa nam cisarskym rezom narodil Šimon, je to taký valibuk 3730g a 53cm. Od štvrtka sme doma ale nieje to ktoviečo, pretože z tej operacie som sa ešte stále nespamätala ☹

miroslava89
10. okt 2009

jeej aninka to uuz?? 😕 😅 gratulujeem 😵 vela zdravicka malemu valibukovi 😉

miroslava89
10. okt 2009

kade tulate sa?hmm garonka vefi..halo mne sa necchce tu byt samej 😅

akosimam vela energie dnes 😅

aninka89
10. okt 2009

dik Mirka

zabulka1
10. okt 2009

ahojte viete mi niektora poradit budem prvorodicka a mam ulny chaos vo vsetkom,ale hlavne v tom nemocenskom poisteni.Mala by som byt poistena najmenej 270 dni pred porodom ako sa to pocita to sa zrataju mesiace a kolko dni mal kazdy mesiac?Bola som v zahranici a zacala som na Slovensku robit len od februara termin porodu mam v polke janura 2010.Viete mi niekto s tym poradit ci budem mat narok na materske?
A kedy vlastne zacinaju vyplacat materske uz ked idete na matersku alebo po porode?
Dakujem vopred za pomoc.

miroslava89
10. okt 2009

zabulka skus pozriet napr v tychto temach... ja som nepracujuci clvoek tak ti neporadim inak 😅 ..

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

supi
10. okt 2009

Shaarka, praveze mi vsetci vraveli ze to urcite bude chlapec ze som velmi opeknela 😅. plet som mala blbu len prvy mesiac a ani som okrem brucha a prs nepribrala... ani chute nemam nijak extremne, normal.
Tak som bola prekvapena ze cakame dievcatko, ale som si dievca priala 🙂 tak sa tesim.

miroslava89
10. okt 2009

supi gratulujem k dievcatku meno mate vybrane?🙂

garonka
10. okt 2009

dobrý večer 😀 konečne som tuuuuuuuuuu 😅

aninka posielam ti obrovske blahoželaaaaaaaaaam 🙂 a Šimonkovi veľa zdravička a aby pekne rastol, inač je poriadny valibuk 🙂

Mirka ja som cely deň upratovala, potom sme mali navštevu a teraz som sama drahy šiel do roboty 😠 inač som aj Gabke chcela cinknuť ale mobily som zabudla u mamy 😠 rano o šiestej som u maminky ako v pozore 😀

kde ste všetkyyyyyyyyyyy? ja tu budem lebo ide futbal 😎

miroslava89
10. okt 2009

garonka akcny den??..

to nic ze zabudas sa na teba uz lepi tehu demencia mozno😅😀

ja sa dneska neviem udrzat v posteli😝..vobec sa mi nechce vegetit....

a futbal mi ani nespominaj ten clvoek co si vravi moj manzel malokedy ide niekde so zamestnancami vonku a dnes sa musi trepat na futbal...blbec..a to vie ze som cely den asma doma ☹

garonka
10. okt 2009

jeeeeeeeej Mirka a ja že tu budem sama 😀 a svokru maš kde?

no tie mobily som hľadala ako nenormalne aj som revala, že som ich stratila nakoniec mama vola drahemu na mobil, že či jej telefony nechavam no odľahlo mi že len u mamy su 😀

ja si kuknem film na jojke božechraň futbal 😠

aky si mala dnes tlak? ja som radšej nemerala 😔

miroslava89
10. okt 2009

svokra...moja svokra preziva druhu pubertu😀...u priatela je..uz od rana..som zvedava kedy pride domov... ma niekto este ukradne v noci 🤐

ja na futbal ani nemyslim... mne je to tak srdecne jedno..🙂

ja som dnes rano mala taky normalnejsitlak...2hodiny po tom co som rano vzala tabletku... 130/100...ale ptom ked mi voll drahy ze nepride domov som uz radsej ani nemerala..

garonka
10. okt 2009

fiha to je dobre, že svokra ma frajera 😀 😀 😀 😀 nech si užíva 😉 neboj a hava nemate vonku? ja by som sa bala sama doma 🙂

a meraš digitalnym? mne digitalny furt namera buď 140/70 alebo 150/60 ako dnes rano, to som sa rozčuľovala lebo v kupeľni som nevedela otvoriť dvere do sprchy, potom sa mi rozsypalo smetie no na zabitie 😝 potom som radšej už nemerala tlak.

tak sme obe slamene vdovy 😀 ja ešte dobre že mam hava, ale ten spí a aj hluchy je, tak sa k nemu zbytočne ozývam 😀

miroslava89
10. okt 2009

nemame hava.. nam stacize u susedov je 5deti a 4psy 😀
nebojim sa v pripade nudze pribehne sused🙂

a meriam digitalnym a v nemocnici mi meral stale tak isto ako nemocnicny..

ty si sikovna poriadne🙂to robi asi to tehu🙂

ze slamene vdovy😀..ja ochvilu zobudim svoju sestru velrybu a vytiahnem ju na skype a hotov😀

zazalienka
10. okt 2009

ahojte baby.. tak sme bv chodbe zaparkovali našu, teda Miškovu formulu, foto je v albume.. sa teším, ďalšia starosť z krku..
aninka gratulujem, keď sa Ti bude chcieť, napíš mi prosím do IP čo ma čaká a neminie, budem rodiť naisto cisárskym.. a mám fóbiu z toho celého, hlavne z epidurálu.. chcela by som uspať..
som nejaká chorá, smoklím a smoklím.. a neviem, čo si môžem dať.. okrem horúceho čaju..

garonka
10. okt 2009

no dufam, že nemam taky tlak lebo ma odrovna 😔 vraj spodny je dôležitejší no som zvedava 🙂 ale doktorka mi určite predpíše dopegyt 😠 lieky by som najradšej nebrala

asi fakt na mňa lezie tehu demencia a že sa furt čertím 😀 smetie som rozsypala po schodoch 😠 tak oddnes chodím vyťahom z prveho poschodia aj hore aj dole a kycham na pohyb, prechadzky mam vonku v pohode 😀

ja skypujem s kamoškou ta je tehu takisto termín ma v novembri ale vystatuje sa aka vzdelana je 😠

tvoja sestra haja?

aninka89
10. okt 2009

baby, ďakujem veľmi pekne za blahoželania 😵

garonka
10. okt 2009

zazi ahoj 😉 môže aj liečiky čo obsahuju paracetamol ja pijem preventívne každý deň zazvorovy čaj z čerstveho zazvoru mňam

zazalienka
10. okt 2009

dakujem garonka, už sa ide variť.. aninka, idem ostrihať malej nechty a uložiť a napíšem.

garonka
10. okt 2009

zazi a aky čajík variš?

zazalienka
10. okt 2009

išla som si strúhať zázvor, ale som zistila že akosi splesnivel, tak si idem zaliať HIPP granulovaný pre tehu a asi pomaranč dať.. zajtra mám ísť synovcovi na birmovku, dúfam, že sa z toho vylížem..

garonka
10. okt 2009

ja zbožujem zazvorovy čajík s medom, mňam a kopu ovocia 😀 neboj vyležíš to a aj do tepleho sa obleč 😉

zazalienka
10. okt 2009

aj pre ten kočík som došla z posledných síl.. dúfam že to Veronika nechytí.. zajtra budem ako svätica, doobeda do kostola s malou a poobede na birmovku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre