Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
17. apr 2010

elko skus niecim vyvolat pohyby maleho hudba..

mimi, prepac ale este nie, az ked bude naozaj potrvdene 😉

mimi21mimi
17. apr 2010

dugyna, v pohodke 🙂 Ja to budem mat iste asi az v den porodu 😀

dugyna
17. apr 2010

tak do porodu to chceme mat iste 😉

mimi21mimi
17. apr 2010

Tak my sme mali iste mena uz v januari... na 100% 😀 ale manzel mi schvalil dievcenske meno len preto, ze myslel, ze to bude chlapec... po ultrazvuku zacal protestovat 🙂

elko69
17. apr 2010

no sak skusam sa zohnut ked sedim lebo to s amu vzdy nepacilo a zatial nic....neviem cim by som ho mohla est enejako rozdrazdit....skusim nieco spapat aj ked to nie vzdy ho zobudilo ani predtym...

elko69
17. apr 2010

ahojte babule tak ja idem off lebo dnes ideme na taky mensi vyletik so sestru a s jej manzelom a as maminu,kedze manzel pracuje aspon sa trosku vyvetrat ideme bez neho sice...no nevadi ale je vonku krasne veru dnes,ze???pekny den Vam prajem...

dugyna
17. apr 2010

mimi 🙂 to je dobre

elko ak by sa ti zdalo ze do vecere sa nejak neozyva zbedhni radsej k dr. takzo ti trakto cez net povedat ci ma malo miesta..ci je otoceny chrbatikom na vonkajsiu stranu alebo..mozno ho prechadzak zobudi 😉

mimi21mimi
17. apr 2010

nejaky vyletik by bodol aj mne.... vcera som stravila cely den doma, ak neratam nakup kremu v Tescu 😝 Navrhla som grilovacku na zahradke, ale nikto nezacal nic chystat, tak z toho zrejme nic nebude.... vymyslim snad nieco lepsie....

elko, drzim palce, ozvi sa vecer 😉

mirka12011
17. apr 2010

dugyna odpisala som ti
inak ahojte kocendy idem povysavat a umyt podlahu a uz som tu
mam pocit akoby som mala teplotu ale nemam juj neviem ci to z pocasia alebo co ale sak je krasne 😒

vejula
17. apr 2010

ahojte dievčatá, ako???? My celkom fajne, včera sme boli na poradni a maličký bol super, za dva dni pribralo 180g čo vraj detičky v jeho veku priberaju za týžden a to papa každé 3 hodiny ani nie 15 minut, tak ma asi riadny splav - po tatinovi 😀 😀

No ale v noci sa mu moc spikať nechce od 2 do 5 hodiny má akési obdobie bdenia, takže bdieme spolu, ešte si musím zvyknuť trošku pospávať cez den nech s ním v noci zvládam buntošiť 😝

leveretka
17. apr 2010

ahojte, som síce z inej témy, ale volala mi Lenka a vidím, že o svojom probléme napísala aj sem do témy, tak píšem najnovšie info. Lenka je v nemocke, vyzerá to tak, že jej naozaj odišla zátka, zistili jej aj kontrakcie, je otvorená na jeden prst...teraz jej robia samé vyšetrenia, napichali ju injekciami na dozretie pľúcok, dostala infuzku, aby jej prestalo tvrdnúť bruško a predbežne čo hovorila, tak do pondelka by tam mala zostať, uvidí sa podľa výsledkov. Malý sa má našťastie dobre, aj prietoky sú dobré. Tak držme palce, aby vydržali 2v1 čo najdlhšie.

lusa889
17. apr 2010

leveretka, dakujeme za info, ak s nou budes v kontakte pozdravuj, ze na nu myslime a drzime palce aby vsetko dobre dopadlo

mirka12011
17. apr 2010

jejeje leveretka dakujeme za informacie no teda lenka drzte sa a cakame v podnelok na teba tu....

elko69
17. apr 2010

dugyna, mimi21mimi no boli sme na vyletiku s maminu a sos estru a svagrom,taka som utahana,ja mam pocit ako keby bol nejako maly otoceny dovnutra,lebo miestami som pocitila ako by mi niektor sem tam riadne bucol do mechura az som sa skoro pototo v aute,lebo ja necitim buchance do bruska ale tak do vnutra jak keby kopal neviem,uvidim ked si lahnem teraz na postel na chvilu co bude robit....

elko69
17. apr 2010

leveretka lenku to uz chyta??tak jej musime drzat palceky nech zostane co najdlhsie 2v1, sice v tom tt co je velmi vysoke percento zeby sa nic nemalo uz stat len tie plucka su teda este neni dozrete....potom daj info ak budes mat dalsie...

happy8051
17. apr 2010

myslim na lenku, zvladne to urcite...

leveretka
17. apr 2010

odkážem a keď budem vedieť niečo nové, tak určite napíšem, ale dúfam a verim, že už sa ozve Lenka v pondelok sama a budu v poriadku, to by bolo uzasne 😵

gali
17. apr 2010

leveretka, pozdrav lenku a drzim palce, nech sa to ustali a je vsetko OK

seginiatko
18. apr 2010

Leveretka vdaka za info o Lenke, pozdravuj ju a drzim palce nech je vsetko ok 🙂

tinkarisko
18. apr 2010

Ahojte ako sa mate? A co mate nove? 🙂

vejula
18. apr 2010

Lenočka držím palce musíš to zvládnuť... Sakra ja som si zabudla nabijačku v nemocke, tak ani napísať ti nemôžem, neviem či máš nejaký kontakt na kona ak hej tak na teba moc myslím...

vejula
18. apr 2010

Inak pridala som nejaké foto malého 🙂

dugyna
18. apr 2010

leveretka dakujeme na info za lenocku, leni vcer som odvtedy co si zmyzla z kona na teba myslela..ze co stebou ci si neostala v nemocke...
ale vecer ked sme s mm dokoncili kuhcynu som sa uz nevladala ist kuknut na konika..

leni drzime ti aj s malinkou palceky...vydrzte ci najdlhsie 2v1

dugyna
18. apr 2010

vejula strasne je zlaty a a ke ksichtiky robi 🙂

vejula
18. apr 2010

dakujeme, no je to riadny ksichťoško...

A čo ty dugy ako sa cítiš???? Riadne rýchlo to beží čo???? Už si v 7 mesiaci, a to pred chvílou si len začala tehulkovať

tinkarisko
18. apr 2010

Ahoj vejula tak ako sa mas po porode? A ako si prezila porod? Kolko si rodila?

vejula
18. apr 2010

Ahoj tinkarisko...
No tak ja som dostala prvé bolesti o tretej v noci o piatej som už bola v nemocke, tam mi prepichli plodovku, to až potom začali brutalne bolesti, no ale pôrod moc dobre nepostupoval, strašne pomaly som sa otvárala a maličký už mal slabgšie ozvi. O pol desiatej doktor skonštatoval, že pôrod by trval ešte aj 6 hodín, a maličký by už tak dlho v tlakoch nemusel vydržať, takže to ukončili sekciou ... Ale som vdačná, že tak rýchllo konali a maličkému sa nič nestalo.
V aprílovkach sa totiž stala dalšia tragedia, jednej kočke asi dlho čakali nechali ju sa dlho trápiť a až neskoro jej spravili sekciu a maličký sa síce narodil živý ale po chvílke prestal dýchať 😔

tinkarisko
18. apr 2010

No vejula tak to je teda blbeeeeeeeee a zachranili ho? Takze a velmi to bolelo alebo sa to da vydrzat? A co sekcia?Ako?

dugyna
18. apr 2010

ahoj veji..no sak prave ani sa nenazdam..a uz pojdm rodit..
sak 28. ideme na poradnu to uz budem v 30tt..hovorila ze pomera poriaadne malu, a myslimze mi ma ja zobrat krvyn obraz..
inak beriem zelezo lebo som mala nizky hemoglobin...
no a potom ze bude poradna uz kazdy druhy tyzden..a to uz bude maj..a to uz pomaly kocim tehu...
v maji sa musim ucit na vde statnice..lebo tu opravnu mi nedali skor..cize 3 a 14juna mam statnice..a potom uz je poradna v spitali..takze to uteka ako voda
akurat zvazujeme s mm ze by sme isli rodit do BS..sa nam to tam velmi paci chceme sa tam ist pozriet osobne..

dugyna
18. apr 2010

veji to je stranse co sa stalo tej kocke z apriloviek..je to pravda ze v aprilovkach je to uz druhe babtko co zomrelo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre