Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
15. máj 2010

AHOJ TAMI,,,,,,,,,,,,,,,,,SI TU?

tadotami
15. máj 2010

😀 ahojcek 😀 no jasne ze som.tamarka este spi a mm isiel do roboty 😝

jjana17
15. máj 2010

no moj muzik este neprisiel zo sluzby tak som uz tu,,,nechce sa mi uz spat

jjana17
15. máj 2010

ake bolo vcera tamarkine vystupko?

tadotami
15. máj 2010

zase som to cele perevala 😢 tak ako kazdy rok 😉 no ale poviem ti z tej baby vyrastie nejaka ucitelka.ako jedina si zapametala kde sa ma postavit,co kedy povedat,usmernovala ostatne deti,nasepkavala im.no zasla som.dostala som od nej krasne srdiecko a ruzicku.

jjana17
15. máj 2010

tak to muselo byt krasne, to mas tamarku velmi sikovnu,,,,takze slzicky boli urcite opravnene

tadotami
15. máj 2010

tak ale ked ma videla hned zahlasila ze co som zase revala ze ci si uvedomujem ze je to trapne 😅 zasran krpaty 😀
no ale vcera to riadne roztancovalo alebo rozrusilo tadeasa v bruchu a fakt som myslela ze sa to skonci porodom.doma som zase revala od bolesti a aj mm uznal ze to musi fakt boliet.cely sa mi zosunul uplne dole-skoro nohy vystrcil a hral sa na mazoretku.no ale myslim ze to preto lebo som skoro 2 hodiny sedela.a to zajtra este musim v kostole sediet take 2 hodky.mm zahlasil ze takymto sposobom skoncim v pondelok v porodnici.sama som videla ze to uz vcera ziadna sranda nebola.

jjana17
15. máj 2010

no pekne tami, a ked sa ide na primanie tak tam musis byt aj ty ako krsna mamina?
lebo u nas to je tak ze deturence su v predu a do kostola len ten kto sa pomesti,,,a aj vonku sa cakava,,

tadotami
15. máj 2010

no je to tak ze do kostola moze ist dieta,rodicia,krstny rodicia,a stary rodicia.ale dohodla som sa vcera s mm ze ak to bude pre mna problem,mam ist k nasim a on si to tam odsedi.myslim ze to tak aj skonci.zajtra zacinam 32tt a fakt nepotrebujem precasne porodit a mesiac stravit v nemocke.

jjana17
15. máj 2010

tami tak to celkom rozumne ste vyriesili,,ako ono fakt naco riskovat a ked vcera si mala take bolesti tak to sa neoplati fakt ,,,
este jedno plus je ze nie je tak teplo ze sa da aj na oslave obsediet. my ideme buduci tyzden v sobotu na krst , ale ten trva nastastie kratsie.

tadotami
15. máj 2010

inak prave teraz ranajkujem cokoladove spice 😅 a naviem sa dockat na zajtra na zakusky 😝

jjana17
15. máj 2010

no ja som tiez ranajkovala roztek a sunka ale tak taketo ranajky by ma asi polozili,,,

tadotami
15. máj 2010

no nasa sunka vchladnicke je rezervovana.vcera sme boli na tej pohotovosti s tamarku a dr jej kazala dnes dietu drzat ze jej asi crevna chripka zacina.tak si v tescu vybrala sunku a nalepila tam listok:tami.aha a odratala si platky 😅

jjana17
15. máj 2010

no pekne, inak aj u nas ze je strasne vela crevnej chripky, no chudatko a este aj na oslavu idete,,,

tadotami
15. máj 2010

tak ale nadopovala som ju s paralenom-teplota presla,dnes dieta a zajtra bude s deckami lietat jak blazon.to uz poznam 😀
mm robi dnes asi do 11tej a potom musime ist pre tortu.

jjana17
15. máj 2010

no aspon ze nema tu teplotu,
davala si do cukrarne robit?

tadotami
15. máj 2010

nie a ani ziadnej cukrarke lebo to bolo drahe ale do nitrianskej pekarne.
uz sa veduca zobudila tak sa na chvilku ofnem.

mimi21mimi
15. máj 2010

dobre ranko 🙂

tadotami
15. máj 2010

ahoj mimi 😀

dugyna
15. máj 2010

cauk vefi aj mna to napadlo ale RH faktor zistuju uz v tehotesntve...a to nie je viazane na pohlavie,,je jedno ci chlapceka alebo dievcatko...
a inak ako sa ma Misko?

barby to si kupila tu bez rukava vsak? inak tie podrpdy su take site vsetky ci kupis tam alebo tam..ale ze 3,50 no nekup to 😀

tadotami
15. máj 2010

je tu niekto?

lenocka84
15. máj 2010

aahoj tado
ja som

lulu4
15. máj 2010

no tento vikend je to riadna slabota, kazdy kasle na konika 😖 ale tak Lusa a Elko su na svadbe, Jane - zeby si uz rodila? ale co robi Tadotami, Vejula, Lenka, Liv, Jjanka a ostatne tak to nestusim 🙂

lenocka84
15. máj 2010

ja som nahodou tu lulu
ale nikto iny nie

lulu4
15. máj 2010

Leni ahoooj no neverim, ze tu niekto je, co tie baby robia? ved vonku je hnusne, neda sa ist ani na prechadzku... my sme boli s mm doobeda na nakupe, potom sme varili spolocne a zavolali sme jeho rodicov na obed a este len pred chvilou odisli a ja sa musim ist ucit do skoly na pondelok na skusku ale tak ma lame na spanok, tak ze idem sem na chvilu kuk...

a co vy? Patko spinka? ako je to s teplotkou ta mu dufam uz vtedy klesla a nemuseli ste ist k pediatricke? a co vasi uz su doma, vytesuju sa z vnucika?

lenocka84
15. máj 2010

lulu maly je hore, som zistila ze po mojom mlieku je hore a hladny za 2 hod a po UM spi a vydrzi 4 hodiny

teplotka je uz prec, je v pohode
ano nasi sa vytesuju, babka uz aj kupala

lulu4
15. máj 2010

Leni tak to je super, ze teplotka je uz prec... to je zaujimave s tym mliekom a budes mu davat UM, pokial ti ide aj tvoje a tvori sa tak je dobre davat to z prsnikov nie? ale sradna ze po tom vydrzi dlhsie spat...
ozaj Leni a ty si rodila normalne ci cisarakom a kedy sa ti vsetko zahojilo, kolko to asi trvalo? a ako prebieha to sestonedelie, prepac take osobne otazky ale neviem tak sa pytam...

gali
15. máj 2010

ahojte, dievcata 🙂
uz som tu aj ja, lebo cez tyzden nestihacka a teraz si siel manzel zdriemnut... Tak vas idem kuk, ze co noveho.

lenocka84
15. máj 2010

lulu ale tak ked nemam dostatok na jeho davku? co mam robit nechat ho hladneho? teraz mal uz 2 davky UM lebo som nevyzmykala ani ml
rodila som normalne, len mi davali vyvolavacku na kontrakcie, lebo som sa otvarala a bolesti nikde
vsetko sa mi zahojilo cca za 16 dni, sestonedelie? krvacanie, ktore postupne ustupuje, teraz uz mam len jemne spinenie, ale nic ma neboli
urcite odporucam tu arnicu montanu 9ch, velmi to pomaha

gali ahooooj

janefonda
15. máj 2010

cauteeee....
lulu nerodim este aj ked by som rada...
Som sa dva dni trapila zo zapchou a kombinacia jablka, espumisanu a acidofilneho mlieka mi konecne zabrala!!!! 😅
Dnes som bola na prechadzke v meste, kupila som malickej dvoje leginky a triko 😵 teraz som dala prat, umyvala som nam topanky, v kuchyni som vylozila mycku, nalozila mycku, umyla dve policky pod poharmi...ja uz naozaj neviem, ako byt este viac aktivna, aby som tu nasu blsku uz dostala z bruska...no ma este par dni, dufam, ze to pojde samovolne 🙂
A teraz pojdem dopisat tu moju pracu nestastnu, nech uz mam sväty pokoj s nou!!!

Leni hlavne, ze uz nie je hladny...aj kamoska musela zacat davat umele, lebo mala vobec nespinkala, bola umrncana a ako presli na umele mliecko vsetko sa to upokojilo a uz je dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre