Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

romcag
2. jún 2010

@elko69 - no som našla, že ho robia aj v ZA, tak to je úplne najsamlepšie.. paráda.. fakt, normálne ma to nadchlo. Inak kedy si sa dozvedela, že budeš mať chlapčeka? Viem, že to je individuálne, ale tak približne kedy to už môžem zistiť by som chcela vedieť 🙂

elko69
2. jún 2010

@romcag no mne to povedal az na ultrazvuku v 20 tt co sa robi a potom na 3D mi to iba potvrdil....

romcag
2. jún 2010

@elko69 - no ja o tom svojom pochybujem, že niečo uvidí aj v 20tt.. no však uvidíme.. síce.. to už budem mať po svadbe, tak hádam už budem mať nejakého iného tunak v ZA.. no uvidíme

elko69
2. jún 2010

@romcag no ono to dost zavisi aj od babetka ako sa otoci,myslim ze tu boli baby aj co to nevedeli este v 30 tt lebo sa babo nechcelo ukazat 🙂 takze teba caka svadba??no super gratulujem,uzi si ju naplno..

romcag
2. jún 2010

@elko69.. no začali sme chystať svadbu a dva týždne na to dve čiaročky 😀 vravím super načasované.. tak sme to museli na skôr preložiť.. no však uvidíme ako bude to naše otočené.. to ešte ďaleko.. ale drahý myslí, že to bude chlapec, niekde na nete podľa nejakej Jonášovej metódy.. ale ja mám zas pocit, že to bude asi dievčatko.. xixi.. aj by som bola radšej 🙂 keď beriem aké mená pripadajú k úvahu 😀

elko69
2. jún 2010

@romcag no tak to si to vase male pekne naplanovalo... 🙂 no neboj to ti rychlo utecia,asi najpomalsie mi to slo na zaciatku asi do 16 tt a potom to utieklo velmi rychlo a teraz sa to zase vlecie od toho cca 30 tt...medzitym ani neviem ako a prebehlo to rychlo 🙂 no ja osm myslela ze dievca a je to chlapec,ma instinkt sklamal,ale nevadi 🙂 a ake mena mate vybrate?

riag
2. jún 2010

@romcag mne to doktor povedal tiez tak ako Elko cca v 20 tt a 3D to len potvrdilo 🙂

romcag
2. jún 2010

@elko69 ... no veru, akoby to bolo dobredu dohodnuté .. však to aj celkom nechápem, ako by ten môj chlop o tom vedel.. ale asi to je nemožné ☹ pretože sa nám zadarilo počas toho, ako som brala antikocepciu ☹ no nič to.. heh.. tak to ešte do 16 tt sa mi to bude ťahať .. no pekne si ma potešila.. uvidíme teda môj inštinkt ako dopadne ..xixi.. a mená? No neviem či to je vhodné 😀 ale už dosť neskorá hodina, tak hádam hej.. xixi.. ak dievča, tak Kristínka... no a ak chlapec.. tak Milan.. len si to neviem celkom predstaviť 🙂 to ako má byť po tatkovi.. a neviem ako ich budem rozlišovať.. a len tak medzi rečou.. niesom tým menom moc unesená 😀 😀

elko69
2. jún 2010

no idem ja uz off..ideme haji s jakubkom...dobru nocku babule.. 😉

romcag
2. jún 2010

@riag - tak možno sa to aj mne potvrdí.. uvidíme teda.. no možno to skutočne funguje 😅

romcag
2. jún 2010

@elko69 - Jakubko krásne meno, len čo je pravda.. ale drahého sestra má Jakubka, tak tiež vypadlo z úvahu ☹ no aj tak by som asi toho svojho chlopa nepodareného nenahovorila 😀 ešte raz brú noc

elko69
2. jún 2010

@romcag my sme sa s mm dohodli ze nedame mena po nas aj ked mne sa Marek paci ale nechcela som mat ten problem ze zakricim na maleho a dobehne muz alebo napak 🙂 sak mozno si este vybojujes ine meno 🙂 nieje to zle meno ale ak s ati to moc nepozdava porozpravaj sa s mm o tom..je to predsa len na cely zivot 🙂 ja som si Jakuba vydupkala ked to nemohol byt uz Adamko a ani Davidko 😠 aj my sme mali pre dievca Kristinku tiez teda jedno z troch mien... no mozno tebe to pojde vsetko inak,kazda tehulka to ma inak,uvidis ci ti to uleti alebo sa ti to bude zdat dlho..hihi

elko69
2. jún 2010

dobru nocku 🙂

riag
2. jún 2010

Dobru nocku🙂

dugyna
2. jún 2010

@riag Ja by som si to nenechala robit.vonkajsie ani vnutorne obraty babatka sa uz v dnesnej dobe nepouzivaku,pouzivali sa v case ked cisarsky bol riziko.v dnesnej dobe je cisarsky s minimalnym rizikom.

riag
2. jún 2010

@dugyna suhlasim s Tebou. Prave som zvedava na ten utorok ked mame hovorit o dalsom postupe.Nakolko tu v CH neriskuju prirodzeny porod ani ked je babatko prilis male... A sam dr mi hovoril,ze tu neradi robia akykolvek zasah. Tak uvidim co konkretne mal na mysli,ked hovoril o otacani.....mozno chce len pockat do 38 tt ci sa maly sam neotoci. Ale obaja s muzom sme to pochopili inak. No urcite Ti dam vediet 🙂 Teraz uz idem naozaj off.Ten moj uz kazdu chvilu pride domou s prace.Tak krasnu nocku prajem 🙂

dugyna
2. jún 2010

@romcag vitaj 😉 no jonasova metoda je velmi znama a vela ludom pomohla otehotniet ale ona sa vypocitava presne pre danu zenu..takze to asi nebude uplne ono...
no tusim si sa pytala na pohlavie nam povedali az po 24tt mala sa nechcela ukazat..ale my sme si dali zistit z krvi v genetone uz v 15tt 🙂 a je to na 100%

dugyna
2. jún 2010

@riag ale naozaj ak by ti chcel vnkajsimi hmatmi na brusku maleho otocit ja by som si to nenechala..to sa uz nerobi..no som zvedava co myslel ten tvoj dr..mozno chce fakt len pockat..ja som zmierena ze ked tak pojdem cisarskym...dobru 😉

riag
2. jún 2010

@riag vrrrrrrrr...domoV

riag
2. jún 2010

@dugyna urcite si to nedam robit....Ja som uz tiez zmierena a pripravena na sekciu.pa

dugyna
2. jún 2010

@riag papa

mimi21mimi
3. jún 2010

Dobre ranko 😉

zuzumajko
3. jún 2010

caute baby 😀 zas v praci, zime mi tu je 😠

barbyes
3. jún 2010

ahojte, konečne sa trošičku ukázalo aj slniečko-vyhnalo ma z postele, sviňa jedna 🙄 🙂 , už som aj zabudla ako vyzerá, ale asi sa nám zasa zatiahne ☹

lenocka84
3. jún 2010

ahojte
ako sa mate? nerodite?

my dnes ideme na vysetrenia, a mame konikove rande 🙂

barbyes
3. jún 2010

@lenocka84 ahooj, nerodíme, malinká ma včera odmietla poctiť svojou prítomnosťou 😠 potvorka jedna, odmietla sa dať tatinovi ako darček k narodkám 🙄 tak čakáme..... 🙂 a s kým ideš? z našej témy, či z nejakej inej? malinký poslúcha?

lenocka84
3. jún 2010

@barbyes s vejulou a valriou, vejulka tu chodila, a myslim ze aj valria ale niesom si ista
maly sa tu uz hodinku snazi chytat hrkalky do rucky, je podareny, a fuuurt mmu musim pustat hudbu z kvetinky bo inak reve
a ked mu to hra, takmer ako hudba z kolotoca, je spokojnyyy

zuzumajko
3. jún 2010

@lenocka84 tak to mas podareneho synceka veru 😀 len keby vam pocko vydrzalo na tom konikovom rande. Keby neprsalo.

lubka89
3. jún 2010

ahojte babenky ... ako sa tu mate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre