Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
3. jún 2010

@vefi89 dobreeeeeeeeeee 😀

zuzumajko
3. jún 2010

@drzkosa ty uz mas tehu knizku? ja este stale nie ☹ neviem rpeco. ten moj gyndos je fakt nejaky divny. A uz ti brali krv?

elko69
3. jún 2010

dobre ranko,este len je rano a uz som akosik unavena,neviem som taka nijaka akosik hned od rana...

drzkosa
3. jún 2010

@zuzumajko no teraz mi ju dal ked som bola na vysetreni aj krv mi zobral do 3 ampuliek no a este mam ist o 2 tyzdne na dalsiu krv a na ekg ku svojmu obvodnemu doktorovi. Ale neboj dava sa 10-12 tyzden

vefi89
3. jún 2010

@zuzumajko do 12tt sa vystavuje knižka, neboj 😉

vefi89
3. jún 2010

@barbyes nespinká, zabával sa´...tomi prišlo mailom, tak som to len skopírovala 😅

zuzumajko
3. jún 2010

@drzkosa no tak to je supis, ja idem na kontrolu dalsiu az 14teho juna, ale nevezme mi este krv, lebo to som sa len objednala na kontrolu. Neviem ci ja robim niekde chybu, ci sme nejaki schaoseni obidvaja, neviem. Mozno som len vystresovana lebo je to prve babao a netusim co mam robit 😀

zuzumajko
3. jún 2010

@vefi89 nebojim, len ked vidim tuna baby co uz v siestom tyzdni maju tehuknizku, tak som taka plna otazok ze preco je moj gyndos iny 😀 ale napr. radsej dostat tehu knizku neskor a mat babo v poriadku, ako dostat tehu knizku skor, a potom by sa malo nieco stat 🙂

barbyes
3. jún 2010

baby ja si idem lahnúť, som hrozne unavená a je mi nejako divne od žalúdka, aj včera mi chvíľami bolo, asi som niečo zjedla 😒

zuzumajko
3. jún 2010

@barbyes drz sa 🙂 a oddychuj, uz coskoro si velmi neoddychnes. Neboj, mozno je to len nervozita - ten zaludok 😉

drzkosa
3. jún 2010

@zuzumajko to je normalne ja som vystresovana presne ako ty 🙂 nebooj, isto nic nezanedbava uvidis ze ti 14 krv zoberie kazdy ma iny system a to mi hovor vies ako sa ja bojim ci ta krv je ok? ozaj ty mas vytok ja ano taky ruzovkasty a hneva ma to ☹ Hrozne sa pozorujem .... bojim sa vies

zuzumajko
3. jún 2010

@drzkosa ja sa tiez strasne pozorujem 😀 az chorobne 😀 aspon vidim, ze nie som sama, mozeme si podat ruky 🙂 vies co? aj ja mam vytok. taky ruzovkasty, obcas aj take hnede vlasocnice. Dokonca som uz aj dvakrat krvacala, ale vraj je to normalne. Ten vytok ma moc nevzrusuje pokial nie je jasno cereny, dokazem to prezit. Je to trosku neprijemne, ale tak vydrzim 🙂 ale poriadne ma zaskocil na zaciatku tehu 😀

drzkosa
3. jún 2010

@zuzumajko mi hovor ja som sa tiez zlakla ale dr. ma upokojil... no to ano si podajme ruky 🙂 ale tak vies nechceme nic zanedbat tak asi preto tolka starostlivost... A ked pridem domov z prace hned postel a hodina slofika musi byt 🙂

zuzumajko
3. jún 2010

@drzkosa jeej, aj ja si davam slofik hned po praci 🙂 zapnem telku, prezlecem do manzovych teplakov, vezmem pitie a prikryjem sa dekou a uz chrup-chrup 😀 no jo, ta starostlivost, moj muz to vobec nechape 🙂 stale sa mi smeje ze sa moc strachujem, ale tak my mame to babo v brusku, ja sa fakt bojim. ale ekd som teraz v pondelok videla babo na monitore, ako mu bije srdiecko a chyta si pupocnu snuru, uplne som sa zorplakala. Takze u nas zatial vsetko okej 🙂 a spinkame poctivo kazdy den 😀

drzkosa
3. jún 2010

@zuzumajko ja som bola smutna ze mi nerobil teraz sono ze som ho nevidela len asi pred 4 t yzdnami a vtedy uz srdiecko bilo ale ja som nic nevidela chiii 🙂 no musim pockat na koniec juna ach to su stresy 🙂

mimi21mimi
3. jún 2010

@elko69 ahoj... zvladla si to bez antibiotik nakoniec? 🙂

tadotami
3. jún 2010

som tu na chvilocku

mimi21mimi
3. jún 2010

@tadotami zdraviiiim... co noveho? 🙂

tadotami
3. jún 2010

@mimi21mimi nove nic.ako vzdy riadne nervy ale som zvyknuta.inak pohoda.

vefi89
3. jún 2010

@zuzumajko ja som tiež medzi babami dostala ako posledná.nás bolo tuším 6 alebo 7....a mala som posledná...

mimi21mimi
3. jún 2010

@tadotami a zdravotne si na tom uz lepsie? ja hladam chybu v uctovnictve, co som spravila.... blbych 9 centov mi niekde chyba... radooost 😖

zuzumajko
3. jún 2010

@drzkosa no, to je veru najkrajsie ked to babo vidis na tom ultrazvuku 🙂 uplne ma to zmohlo v pondelok. Ale to sme tam leteli neplanovane, lebo sme sa vracali z dovolenky a v lietadle som zacala krvacat ☹ ale anstastie vsetko ok, babo v poriadku a videla som ho 😀 inak, ja sa s nim/nou stale rozpravam ako taky dilinko 😀

@vefi89 no tak to sa teda nebudem starchovat zbytocne 🙂 ale vies, to uz je take, ze ams nieco v ruke 😀 ved to asi poznas 🙂

tadotami
3. jún 2010

@mimi21mimi prave som zachodovu misu navstivila.nic ma ani nebavi.hned rano ma mm nasral,nestiham robotu,je mi na nic.

mimi21mimi
3. jún 2010

@tadotami to zle uz ide jedno z druhym... ked sa to sere, tak vsetko hm? a co Tamarka? Nejaky novy vesely zazitok z jej zivota? 🙂

tadotami
3. jún 2010

@mimi21mimi mrzi ma to ale ked pride zo skolky vidi ze je lepsie ked mi da pokoj.a mne sa sere vsetko a cely zivot takze nic nove.uz musim ist zase trochu robit.tak sa zatim mavajte.

skipppy
3. jún 2010

Ahojte kocky!Tak cakala som prve pohyby a dnes prisli:DUz ma pobuchalo babo rucickami a dalo mi uz aj prvy riadny kopanec🙂a pekne sa mi tam aj pomrvilo a kraasne som vsetko citila hned na prvy krat 😉

mimi21mimi
3. jún 2010

@tadotami tak sa drz 😉

lulu4
3. jún 2010

@zuzumajko Zuzi pre vsetky z nas v tejto teme je to prve tehotenstvo a kazda z nas sa po tom ako zistila zacala asi viac kontrolovat, uz nemas zodpovednost len za seba ale aj za tu malu bublinku v brusku... Tieto prve tyzdne a hlavne cely prvy trimester je o tom aby si sa citila v pohode, aby si papala co ti chuti, lebo nie vela veci vtedy zenam chuti a naucila sa zit s tym, ze ti v brusku rastie novy zivot a ze sa postupne bude zvacsovat a ak pocitujes ze ta uz tlacia normalne nohavice je na case sa vybrat na nakup tehotenskych, ja som v C&A kupovala este v zime tehu rifle s tym pasom nasitym na brusku a nosim ich doteraz ked je tak skaredo a uz mam aj na leto kupene dvoje 3/4 nohavice s tym pasom... skus pozriet to C&A ale len v Avione tam maju vyber tychto tehotenskych veci hore na poschodi...hlavne nestresuj a uvidis ze bude vsetko dobre, nenamahaj sa, nenos tazke veci a nemas ako drobcovi ublizit... a s tou tehu knizkou je to indy vindy ako sa hovori, mne ju dali v nejakom 8 tt ak si dobre spominam ale davaju ju do takeho cca 12 tt tak urcite na teba nezabudnu uz na najblizsej poradni a zo zaciatku sa berie viacej tej krvi ale v podstate pocas celeho tehu su nejake vysetrenia, mne uz brali tolko krat krv ze to ani spocitat neviem.. aj min. tyzden dva krat mi robili tie glukozove testy ci nemam tehotensku cukrovku to sa robi do 28tt a mam to nastastie oki... vzdy bud pozitivne naladena aj ked ides k lekarovi, a hovor si ze vasmu pokladiku nic nechyba a hlavne od toho 17tt alebo neviem ci nie neskor uz babatka aj pocuju co im hovoris ked sa mu prihovaras a velmi dobre na nich vplyva hudba samozrejme nie hlasna... tak sa drzkaj a nestresuj, bude to dobre 😵

lulu4
3. jún 2010

@skipppy ahoj tak to je paradicka, ze si to hned takto pekne ucitila, lebo to ja som v 19tt len citila take akoby motylie kridla a bublinkovanie a skutocne kopacne u mna prisli az po 21 tt ale to je u kazdej inak.. tak to gratulujem a pockaj ako to bude silniet tie kopance 😀

skipppy
3. jún 2010

dena6 jeeeeej to je sranda tedam,moznos a aj naraz narodia:DD

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre