Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
21. jún 2010

@hmla ja som chcela odist od svojej zubarky, a ta ma nechcela pustit ze este mi dorobi zuby lebo ze mam 12kazov 😅 a ked som prisla k novej zubarke tak ta na mna pozerala ze ake kazy. odvtedy mam dees zo zubarov ze ktory mi zase bude chciet bezdovodne vrrrtat v puse

hmla
21. jún 2010

@mimi21mimi aj tak tam nepôjdeš , už to vidím 🙂 radšej budeš robiť všetko ostatné ,len aby ti neostal čas,aby si tam šla,však ? 🙂 🙂

mimi21mimi
21. jún 2010

@lutsine a mas zajednaneho lekara?

hmla
21. jún 2010

@lenocka84 asi si chcela dobre zarobiť a nevedela ako,tak bezdôvodne vrtala,trubka 🙂

mimi21mimi
21. jún 2010

@hmla praveze musim 😒 mam pokazene dva zuby - z toho jeden je zub mudrosti a ked si predstavim, ze by som to mala vsetko potom platit sama, tak sa budem musiet prekonat..... ale tak snad zajtra,,,, pozajtra.... alebo tak 😀

hmla
21. jún 2010

@mimi21mimi 😀 😀 zuby múdrosti sú mrchy , nemám ich rada,len problémy robia,mne nemuseli ani narásť,ja by som aj bez toho vedela,že som múdra 😀

lenocka84
21. jún 2010

@hmla vies si predstavit ako by potom vyzerali moje zuby? zdrave zuby prevrtane?
by som ju tak zazalovala ze dovi a dopo

lutsine
21. jún 2010

@mimi21mimi no dnes idem na prve stretnutie s nim,tak uvidime ci sa dohodneme,ci nebude mat nahodou dovolenku vtedy.....no ak nie,tak mi mozno niekoho odporuci ineho. Aspon pozrie ako to so mnou vyzera,ze na kedy to asi vidi....

hmla
21. jún 2010

@lenocka84 tak lenže ju to očividne nezaujímalo,ako to bude vyzerať,túžba po peniazoch je väčšia v tomto prípade 🙂

mimi21mimi
21. jún 2010

@hmla No moja rec 😀 mne staci maximalne tento jeden... dokaz mam.... viac netreba.
Inak uz chystate vybavicku?

lenocka84
21. jún 2010

@hmla by som ju roztrhala na marne kusky

mimi21mimi
21. jún 2010

@lutsine Hmmmm tak daj potom vediet, ako si dopadla.
Ja dufam, ze porodim u nas v Trnave.... 😀 lebo mesiac pred porodom ideme do Tatier. Na poslednej poradni bolo vsetko v poriadku a dalsiu mam az den po dovolenke v July.

hmla
21. jún 2010

@mimi21mimi vieš čo,mám len pár kúskov,ktorým som neodolala a niečo od babiek sme podostávali,ale neviem pohlavie,tak moc nekupujeme , ty budeš mať dievčatko ? 🙂 ako sa bude volať ?

hmla
21. jún 2010

@lenocka84 tak to ti verím,malý ešte spí ?

lenocka84
21. jún 2010

@hmla nie spal hodinu, ma hneva, bo ideme na rehabilitaciu a zase zaspi v aute a bude nevyspaty lebo to zaspi na chvilocku

hmla
21. jún 2010

@lenocka84 ako môže male bábo hnevať,len radosť musí robiť 😉 🙂

mimi21mimi
21. jún 2010

@hmla Noooo uz sme mali na 100% iste meno..... ale predvcerom zacala znova diskusia 😀 takze uvidime asi v den porodu..... vy si nebudete davat zistit, co cakate?
No musim ist do obchodu...... tak zatial pa.

hmla
21. jún 2010

@mimi21mimi ani my nemáme meno , lebo sme zistili,že je strašne veľa dobrých mien a tak sa neviem rozhodnúť 🙂... ja to chcem vedieť,ale manžel sa chce nechať prekvapiť 🙂
aj ja som už na odchode,už by som mohla začať aj dačo robiť,pekný deň,pa

lenocka84
21. jún 2010

@hmla tak bude nevyspaty a nebude spolupracovat, a vzdy ked sme tam tak ledva ukaze co vie, kedze je stale zaspaty, a teraz bude zase, lebo auto ho uspi,kedze pojdeme taku polhodku

felicita2
21. jún 2010

Ahojte, chcem sa opytat ja mam ochorenie stitnej zlazy - autoimunitnu tyreoiditidu, beriem Eutyrox 75 a vzdy mi doktorka prizvukovala, ze ak otehotniem tak mam hned prist, lebo spravna hladina hormonov v tehu je velmi dolezita . Tak som volala a sestricka ma objednala az na 12.7. , nakoniec som si vydupala termin 28.6. , ale aj tak to
uz budem v 6 tt. Aj to mi povedala, ze ona mi sice krv zoberie, ale doktorka ma vela teraz , ze kontrola nevie kedy bude - tak teraz som v strese, uz tych 6 tyzdnov sa mi zda neskoro, co ak potrebujem zvysit davku? Ved prve mesiace su pre vyvin babatka najdolezitejsie.

Nema s tym niektora skusenosti, do ktoreho tt je potrebny prvy odber a prip. zvysenie davky hormonu?

liv1
21. jún 2010

@felicita2 skus si najst taku temu v diskusii, urcite tu nejaka o stitnej zlaze bude 😉 . niesom si ista ci ti v tejto teme niekto bude vediet poradit. Na hlavnej stranke zadas klucove slovo "stitna zlaza" a mali by ti vybehnut temy tykajuce sa toho..

liv1
21. jún 2010

Caute babule ako sa mate?
Evidentne ma niekto vyslysal ohladom pocasia, ale zas az tak to prehnat nemuseli no nie? 😅

felicita2
21. jún 2010

@liv1 dakujem, ale pozrela som si uz tei temy , ale nenasla som tam odpoved na svoju otazku a vsetky temy su stare este z predoslych rokov - nikto tam nechodi tak preto som to napisala tu ci nahodou niektora nevie.

liv1
21. jún 2010

@felicita2 hm, tak to je blbe. tak mozno by ti poradila dugyna, tak pripadne jej skus napisat do ip...

jjana17
21. jún 2010

ahojte, tak som dnes maximalne vytocena.
mala som ist na krv na gyndu a robila mi sestricka glukotest!!!!!!!

liv1
21. jún 2010

@jjana17 aho jani. to nemyslis vazne. to ti ako robila prvy krat??

jjana17
21. jún 2010

@liv1 hej to mi robila prvy krat, ako vies si predstavit aka som nasrata, aky to ma v mojom tyzdni vyznam???aj som sa to sestricky pytala a ona len pokrcila plecami ze to doktorka teraz zacala robit tieto glukotesty kazdej ,,,cize si myslim ze bola za to zjazdena preco to nerobi a tak vsetky tehulky teraz nahana na tento test

elko69
21. jún 2010

@janefonda a to ako zistim ci to ma maly?a ja,

liv1
21. jún 2010

@jjana17 moja to ani nerobila, napisala mi papier a bola som inde. ale v 28tt, nie 35 😒 . to je pekna haluz. ako nejaky vyznam to asi aj tak ma, lepsie ako nic v pripade ze by ju niekto mal, ale aj tak. robieva sa to tusim uz od 26tt... pridu mi niekedy divni ti dr, ja chapem ze su to tiez len ludia, ale napr. u mojej mam poradnu az za 5 tyzdnov a to som na rizikovom 😒 . povedala mi ze "dam vam kontakt keby nahodou nieco". to asi cez jasnovidectvo zistim, ze sa mi meni krcok alebo co!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre