Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
23. jún 2010

@tadotami ach chlapi 😀 ale Slovensko hra vo stvrtok tusim.
Mozno odnesies prepustaciu spravu a rovno ta zoberu nanovo do nemocky.... drzim palce, nech uz mas rychlo potom 😉

tadotami
23. jún 2010

@mimi21mimi tak ja sa chystam na tu uplne poslednu chvilu.uz ma tam skor nedostane nik.v piatok sa mi zda ze spominal ze tusim oni z roboty idu niekde hrat.ale nepocuvala som ho.a tie bolesti sa daju este stale zniest.len mam miestami pocit ze krpec hlavu vystrci.sused nas rano do skolky zobral ze lebo sa nemoze na mna pozerat.po vonku sa mi strasne zle chodi.a nie este taka dlha cesta do skolky.normalne mi trva taku pol hodku a teraz raz tolko.no hroza.
@dugyna prosim ta do kedy sa porod oznacuje ako predcasny?je to do 37+1 alebo ako je to?ja som 36+3.

dugyna
23. jún 2010

@tadotami tami vsade sa pise v knihach ze musi byt ukonceny 37tt, cize 37+1 uz by nemal byt predcasny

tadotami
23. jún 2010

@dugyna dakujem,takze aj ked babo je zdrave,velke a narodi sa 37+0 tak je predcasniatko?zaujimave.

drzkosa
23. jún 2010

@zuzumajko ahojky no pozeram ze moc toho nenapriberas 🙂 no ja priberam za teba 🙂 a uz ti chuti papat?

elko69
23. jún 2010

@zuzumajko ja viem,tiez som mala cely den zly pocit ked sa mi nejaky hnusny sen snival co sa tykalo malinkeho len treba nemysliet na to aby sme si nic neprivodili...

elko69
23. jún 2010

@dugyna a uz sa trsoku obavas aj toho blyziaceho sa porodu??

dugyna
23. jún 2010

@elko69 ako myslis to ze sekciou?s tym som sa uz vyrovnala..nechcem aby sa malickej nieco stalo..takze radsej takto..ked to nejde prirodzene rep. by tam bolo vacsie riziko...

drzkosa
23. jún 2010

@dugyna ahoj no ak sa nemylim si na rade ze 🙂

elko69
23. jún 2010

@dugyna no nie len ze sekciou ale to ze uz budes mama konecne a ty uz aspon vies kedy nou budes,u mna to doslo tak rychlo nejako som to necakala este 🙂

zuzumajko
23. jún 2010

@jjana17 caf jani 😀 no, ja sa aj snazim papat, ale ked mi nechuti. teda, obcas sa da, ale obcas zas papam ako vrabcek. A nikdy neviem kedy som hladna, lebo odkedy cakam bejby, prestalo mi skvrkat v bruchu 😀
@drzkosa no caf!! 😀 priberas aj za mna? 😀 to je skvele, ja uz som dala dole 3,5 kila, ale brusko uz rastie 🙂 zacasal som sa aj natierat antistriovym kremikom, tak uvidime 🙂 ale musim povedat, ze obcas ma prepadne chut na nieco divne, napriklad na nakladane male kukuricky 😀 a zjedla som asi len 4 😀 alebo vcera: mala som hroznu chut na pizzu na veceru. tak som volala do pizzerky, premyslala som, chcela som hawai pizzu, no babo nechcelo, tak ze si dam so sampinonmi. No jasne! Ked dosla pizza a zacitila som sampinony, myslela som ze budem vracat 😅 tak som asi do 18 vyberala sampinony z mojej polovice pizze 😀
@elko69 ahojky elko 🙂 ja viem, je to take zvlastne ked sa ti nieco take sniva, aj som vcera dost tazko to brala (vyjadrujem sa ako dement 😀 ) ale uz mi je lepsie. Stale sa modlim aby bolo babo zdrave a aby sme zvladli porod. Tak dufam, ze nas vypocuje tam ten hore 🙂 A ako sa ma kubko? 🙂 je rozkosny!

elko69
23. jún 2010

@zuzumajko no sak minule sa koamoske snivalo o mojom malom strasny sen a hned mi volala ze aby sa to nestalo z emi to musela povedat a tiez som potom v noci nemohla zaspat a stale som nanho kuk ci je v poriadku...no ja viem ze ty sa bojis aj opravnene lebo ten zaciatok tehu nieje lahky,tiez som sa modlila nech sa uz prehupnem aspon do 5 mesiaca a ked uz to bolo ajtak som sa stale bala az do toho 9..a este ti emoje dva pady slavne a 2x angina pocas tehu,jedna v 9 tt a druha v 38 tt ked som sla rodit a po porode som mala teplotu 38 st.Kubik prave haja a chceme ho dnes po prvy krat zobrat s tatinom na prechadzku a ma ho prist pozret mm brat s priatelkou takze dnes bude mat perny den... 🙂

zuzumajko
23. jún 2010

@elko69 no, ja sa tesim ked skonci stvrty mesiac, vydychnem na chvilu. Presne ako hovoris. Teraz som sa bala konca tretieho, tak uz mam jeden strach za sebou a este cakam do konca stvrteho, ze sa bojim a potom to uz bude strach z predcasneho porodu alebo z porodu celkovo 😀 som rada ze nie som jedina co mam taketo mety strachu, lebo uz som si prisla divna 😀 Jejda, tie anginy ti ako riesili? Antibiotikami ci si to len prelezala? A pady? Kokso 😒 to sa ako zadarilo? ja som zatial spadla len raz zda sa mi,a le to bolo odpadnutie u imunologa - brali mi krv do 7 ampuliek 😖 a potom som cely den bola doma.
jejda, Kubik ide mat oficialne prvu vychadzku! To urcite bude spinuskat! 😀 vraj cerstvy vzduch je pre babatka uplny raj pre spanok 🙂

dugyna
23. jún 2010

@drzkosa no myslim ze ano 😉

dugyna
23. jún 2010

@elko69 elko radsej by som bola keby to dolo necakane a rychlo a sama sa vypytala von..ja este verim ze sa dovtedy vypyta sama nasa malicka..ano je to take zvlasten ze uz budem maminkou velmi sa tesim ale na druhej strane este je mi dobre ked je v brusku 😉 ..aj ked uz som nemotorna..

drzkosa
23. jún 2010

@zuzumajko tak aspon nemusis kupovat vacsi vecicky 🙂) ja uz pomaly menim moj satnik na tehu a je to krasne mat take pekne male brusinko 🙂 tiez uz mi ho pekne vidno

jjana17
23. jún 2010

ahojte, tak som volala k doktorke koli tym glukotestom a ze vsetko mam ok!!!! teda najskor mi strasne vynadala sestricka preco volam doobeda, ze v tedy ma najviac roboty, preco nevolam poobede po vysledy. Kaslem na nu lebo ma porazi. Jedine co mam zle je krvny obraz. Malo zeleza mam a pritom uzivam aj zelezo co mi predpisala. Tak asi budem trubky objedat 😀 😀 😀

jjana17
23. jún 2010

@dugyna to mas presne take pocity ako mam aj ja aj sa velmi tesim a neviem dockat aj mam radost z toho ze je este maly v brusku

tadotami
23. jún 2010

@jjana17 prave sme vyhadzovali stare zabradlie z balkonov tak ked pojde tvoj mm z roboty nech sa pre ne zastavi.

jjana17
23. jún 2010

@tadotami jasne ma nachystany furik,,,,,,takze v pohode

tadotami
23. jún 2010

@jjana17 ja som bola zaniest dr tu spravu a akoze ma total dorazil.ze podla zaznamov este celkom drzime pokope a ze jednoducho musim!!!!!!!!rzat este tyzden.no tak som mu hned povedala ze ja drzim a drzat ten tyzden budem ale nech to vysvetli aj tomu malemu.

jjana17
23. jún 2010

@tadotami to je co za vola,,,,,,,
ja ked pojdem na poradnu v stredu tak mienim povedat doktorke ako sestricka na mna zjapala v telefone, no ja som normalne ostala v uzase a ked to pocula kamoska co u mna bola ako huka tak normalne nechapala,,,

tadotami
23. jún 2010

@jjana17 no a mna sa sestricka opytala ze ci sa zle citim lebo vidi ze sa mi zle chodi a ja jej na to ze nech si da medzi nohy melon a nech si kraca po chodniku jak baletka.a ked som dr povedala ze je mi na rit a ci ma nemoze pozriet ze kde som to videla aby ma kazde 3dni niekto prezeral.ze jemu staci co v pondelok rano o deviatej napisali do spravy.no a ja mu na to ze je streda obed.

jjana17
23. jún 2010

@tadotami tak to je co za chrapuna, ze to uz tak napisem, ved to z hodiny na hodinu sa podla mna moze nieco zmenit a nie to po 3 dnoch a zvlast v tvojom stave, ako to ja uz fakt nechapem ,,,,,,,na zaplakanie, ja po porode menim doktorku takze sa neviem dockat tej novej,,,,ta ma uplne iny pristup

tadotami
23. jún 2010

@jjana17 toto je pocas mojho tehu uz 3 dr.no nevadi pokial nieco idem hned na prijem a bud odrodim alebo ma pustia domov.mm som volala a ked som mu to povedala zacal sa smiat a ustedril par takych osloveni.

jjana17
23. jún 2010

@tadotami no ved a co ine,,,,,,ako ani sa mu necudujem,
ale ved jasne keby nieco hned a prijem, ja ked som mala bolesti isla som poobede hned tam a vobec sa na mna nepozerali ze co tu chcem, boli uplne super tie sestricky

tadotami
23. jún 2010

@jjana17 ale nechapem jednu vec.precita si z pondelka rana spravu a dnes sa ma ani neopyta taku klasiku:ako sa citite,citite pohyby,voda neodtiekla,brusko netvrdne.....chapes on nic.

jjana17
23. jún 2010

@tadotami a to co je nejaky masiar???alebo caka na uplatok alebo ako si to mam vysvetlit?
ved ked ho uz ta robota nebavi tak nech to nerobi ide niekde za pas robit kde bude ticho cely den nebude sa musiet o nic starat atd,,,,,a nie takto robi s ludmi, mamickami ktore potrebuju starostlivost, ja to poviem tak clovek je vylakany z kazdej bolesti teraz ked nieco niekde pichne ci je vsetko v poriadku a nie to este ty ked si myslim ze mas dost vazne tehotenstvo,,,to malo byt samozrejme ze hned si mala vyskocit na kozu aby ta popozeral,,,

tadotami
23. jún 2010

@jjana17 taky gyndos moze byt aj moj mm.kurnik neni som ucickana neviem ako ale ked citim ze sa derie nizsie a nizsie tak by ma mal pozriet.

jjana17
23. jún 2010

@tadotami ale ved jasne, ako ja by som ho nakopala do riti celeho blbca,,,a keby nahodou zacnes rodit dnes by som podala na neho nejaku staznost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre