Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
4. aug 2010

Dobre ranko tehulky a maminky,
tak po dllllhom case som sa sem prihlasila teda uz ako mamina. Stihla som si precitat par reakcii na spravu ze sa nam narodila dcerka a nie ten avizovany šimonko 😀
napisem trosku o porode:
V piatok rano o 7,00 som prisla na prijem, ako som bola dohodnuta s lekarom, prezliekla sa a hned ma aj sikovali na vzdycharen kde som si zlozila vsetky veci a isla vyplnit papiere so sestrickou,,,O 7,15 si ma zavolal pan primar a vlozil mi tu tabletku na rozbehnutie porodu. Hovorim si no a teraz co bude nasledovat. Bolo mi povedane ze tak do 2 hodin by som mala citit prve kontrakcie. No ale ja som uz o 8,15 zacala citit krize a podbrusko fakt ako pri zacinajucej MS. Tak som to povedala sestricke ta sa len usmiala ze to asi nebude este kontrakcie ze predsa som prvorodicka a vedla mna bola druho rodicka a ta bola vysmiata este a nic na nu neprichadzalo,,,,tak som ostala ticho a myslela si ze si to ja sama este vsugerovavam tie mierne bolesti,,,,potom nam robili kontrolne CTG a sestricka na mna zmurkla a vravi ze veru to uz su kontrakcie 🙂 tak sup na kozu skontroloval ma dr a ze som otvorena na 2 prsty no celkom slusne som si vravela ved pri 4 prstoch davaju uz EDU. Bolesti sa stupnovali ale stale to bolo v pohode a cakala som nieco viac, potom opat ale po hodinke kontrola zo spodku cas ale 9,45 otvorena na 3 prsty, kazal sestrickam aby ma nachystali,tak som vyfasla klistir a po nom som isla na fitloptu kde som cvicila velka ulava inak. o 10,41 mi praskli vodu co bola tiez dost velka ulava ale len na chvilku kedze potom sa kontrakcie stupnovali a hned po prasknuti som isla na salu aby mi zaviedli EDU. No to bolo dost neprijemne kedze ja som bola dost poopuchana a neslo jej to tak ako si predstavovala,,,tak som sa zapotila ale 10 minut. Ale latku mi este nepichli, ze to az ked budem chciet,,,tak som to predychavala dalo sa to lebo nebola ta bolest pri tych kontrakciach silna,,,,,ale o nejakej 13tej ked som bola uz na 5 prstov som poprosila uz o davku, baby to bola ulava, normalne som zaspala po tom,,,, Tato davka mi vydrzala tak na hodinku potom som len poprosila sestricku ta poslala anesteziologicku a pichla dalsiu,,,takto to bolo 2x tretiu davku mi uz nestihli pichnut lebo ale o tretej prisiel manzel,,,trosku sme pokecali ja isla este na wc a doktor ze ma ide vysetrit a ja ze oki a hned zavelil ze na salu tak som tam presla pripevnili ma a na 4 zatlacenie sa to stalo,,,,maminka blahozelame mate dievcatku,,,,baby to ste nas mali vidiet a pocut to bol taky pekny sok,,,,my s manzelom hned ze tak asi mu to odplavalo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
len epiduralka mi zacala slabnut kedze mala sa narodila o 15,57 a to som mala o 15,50 dostat davku tak na sitie som trosku citila ale ved ma obpichali a bolo dobre. Manzel bol cely cas pri mne a bolo to super, ked mi doki povedal ze tlacte uz tobe a manzel ma podporil tak fakt islo to rychlo.
Len ja som pri porode stratila viac krvicky ako byva vo zvyku konkretne 500 ml tak som bola strasne slaba len som lezala tak v nedelu som vyfasla transfuzku a tak sa mi potom polepsilo,,,
malinka mala od pondelku zltacku tak nas domov pustili az vo stvrtok,,,,,,
a sme domka a stastny 😀

tadotami
4. aug 2010

@jjana17 tak jani stastne ste to prezili a hlavne v zdravi.

lussy007
4. aug 2010

Ahojte... najde sa tu niekto aj v mojom termine??? 😉

mirka12011
4. aug 2010

@jjana17 no teda to si mala teda pekne...mne ta tabletka do pisulky zabrala len na stahy otvorena som bola vzdy na 2cm
no a sok ze diavcatko ajajajaj no teda to ti verim ale mas princeznicku tak vitaj v klube 😉 mamina....

gali
4. aug 2010

@jjana17 gratulujem, Jani 😉 Drzkajte sa, aby ste boli zdrave.

mirka12011
4. aug 2010

@tadotami ako sa mate? co noveho? papkate, kakate a spinkate? 😀

mirka12011
4. aug 2010

@gali o chvilocku budeme aj tebe gratulovat....
myslim ze teraz ide mima tak lulu a ty ze?

gali
4. aug 2010

@mirka12011 a este liv, ozaj ako sa ma?

mirka12011
4. aug 2010

@gali juj liv na nu som zabudla ☹ no dufajme, ze dobre dlho som ju tu nekukucala, ale naposledy bolo vsetko ok...
a ty ako? poslickujes ci ani nie?

gali
4. aug 2010

@mirka12011 ja nic, akoby som tehotna ani nebola 🙂 , len obcas sa prichytim pri tom, ze musim spomalit, lebo normalne nevladzem 😀 a vtedy mi to dojde... Uz chodim na pasy, tak som zvedava. V pondelok idem k mojmu Dr., ze co mi povie. Stale hovori, ze sme akcne 😉

mimi21mimi
4. aug 2010

@jjana17 Jani gratulujem k malinkej 🙂

mimi21mimi
4. aug 2010

Dnes som bola na poradni v nemocke a stale stale nic 😠

mirka12011
4. aug 2010

😀 to je dobre ze si akcna aspon ti to rychlejsie zbehne 😉
ja tiez normalne na prechadzke neviem chodit pomalicky ja idem akoby rychlochodzou 😀

lulu4
4. aug 2010

ahojte no s Liv som v kontakte, naposledy co sme si pisali bola v nemocke kvoli tvrdnutiu bruska a teraz sa malo rozhodnut ci ju pustia do porodu domkov alebo nie lebo sa zacala otvarat... tak sa modlite za nu aby malinka vydrzala este aspon nejaky ten tyzden aby boli obidve v poriadku... ved ked bude nieco nove dam vam vediet, aj Liv sa zvykne niekedy cez mobil prihlasit a hlavne nas aj cita co popiseme 🙂 tymto ta pozdravujem 🙂

lulu4
4. aug 2010

@mimi21mimi hihi tvoja malinka sa tam drzi ako kliest, no ale este mas stale par dni do toho 11.8. takze je to este v pohodke horsie bude ked sa jej nebude chciet ist ani po tom termine von

lulu4
4. aug 2010

@jjana17 ahojcek mamina, no hotovy roman si nam napisala, ale nie, vedela si ze budeme vsetky zvedave... tak to si mala celkom prijemny porod treba skonstatovat az na tu stratu krvicky ale hlavne ze ste uz domka s pokladikom vasim...juuj ako tak citam tak ta epiduralka je super vecicka ja ak stihnem tak dnes chcem vybavit aj anesteziologa lebo mam v nemocke o 13tej prvu poradnu...som zvedava kedy sa ten nas mladenec vypyta von...🙂
a ako si zvykate doma s malickou, ide ti kupkanie, kojenie, mliecko mas? aj mamina ci svokra ti boli pomoct tieto prve dni po porode? lebo k nam sa hlasi uz snad kazdy, svokra si berie dovolenku, mama chce prist aj moja starka, juuuj tolko zenskych na jedno babo hned po narodeni ved bude zblbnute chuda moje male...

mirka12011
4. aug 2010

@lulu4 no neboj vypyta sa von otazne je kedy 😀 no vidis urob fotky generacia prebabka,babka,mamina a syn jejejej to aj my taku fotku mame 😝

mimi21mimi
4. aug 2010

@lulu4 no co... tak by mi dali vyvolavacku... ale radsej by mohla do terminu vybehnut 😀
Nemas dnes aj ty nahodou poradnu? ci to sa mylim?

mirka12011
4. aug 2010

@mimi21mimi a skusala si cupiet? to mi dugyna poradila 😀 ja v porodke povinne cupela 😅

mimi21mimi
4. aug 2010

@mirka12011 iiiha to si mam len tak cupnut doma... a ona sa to rozbehne? 😀

lulu4
4. aug 2010

@mirka12011 no veru tieto generacne fotky to uz hej, ale tak casom je to pekna pamiatka, to je pravda... xixi ved nieco take aj poriesim asi ked uz tu vsetci budu... 😀

@mimi21mimi no mne to cupenie ide akosi same od seba 😀 ked utieram nieco z dlazky co sa vysype alebo vidim nejaku kvapku uz lietam s handrou alebo ked zmetam na lopatku malou metlickou aj vo vani ked sa sprchujem.. 😀
nemylis sa veru veru dnes mam poradnu, ty sa mas ze uz je to za tebou na dnes, ja som az na 13:00 objednana tak mam este cas, chcela som dnes toho anesteziologa vybavit kvoli EPI ale to uz nestiham lebo este chcem ist do sprchy, prave mi pracka doprala, som vesala a dnes su tam len do 12tej tak smola... sa tam zase budem musiet kvoli tomu prehnat

mirka12011
4. aug 2010

@mimi21mimi no vraj sa tym otvarat budes skor 😀 tak sup cupiet....

mimi21mimi
4. aug 2010

@mirka12011 nooo tak idem teda cupiet 😀 dakujem

tadotami
4. aug 2010

@mirka12011 ahoj miri.presne ako pises.stale dokola.najnovsie sme zistili ze sa nam najlepsie zaspava v aute.

mirka12011
4. aug 2010

@tadotami to aj nam sa tak fajne zaspava este len vojdeme dnu a uz spime 😀

tadotami
4. aug 2010

@mirka12011 no to nase auto sa musi aj pohnut.cim vacsie jamy tym lepsie.a pustene horkyze slize.

mirka12011
4. aug 2010

@tadotami my nememe rady zeleznicne priecestie 😀 to s nami tak podskoci ze az............ 😀

tadotami
4. aug 2010

@mirka12011 no nasemu hovorime ze od malicka pozna v nitre vsetky diery 😀 zhasneme motor-oci rozdrapene,nastartujeme-spi.mm hovori ze by ani jest nemusel len na naftu by sme davali.

mirka12011
4. aug 2010

@tadotami no teda 😀

tadotami
4. aug 2010

a timca sa ako ma?uska uz ma prepichnute?nepozrela som fotky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre