Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andullinka
21. aug 2010

@liv1 gratulujem aj ja k malej Elinke! Tak si nas nakoniec vsetky predbehla 😉

mimi21mimi
21. aug 2010

@liv1 to si mala take slabucke tie kontrakcie? 😀 Ja som ich mala riadne silne..... ja som isla rodit normalne, uz som sa snazila aj malu vytlacit, ale bola nejako zakliesnena a prestali pocut srdiecko, tak som musela ist urychlene na sekciu, ale nelutujem veru..... Jaja mala skoro styri kila, takze by som asi mala tiez riadnu ranu... a ako inak? Uz mozes sediet?

janinna11
21. aug 2010

@liv1 Ahoj Liv, no pisala som ti sms, lebo az teraz somsa dostala k PC, ja idem do nemocky v pondelok, tak dufam, ze ma neposlu domov a porodim, majte sa tu zatial babule, pa. 😉

lulu4
21. aug 2010

@janinna11 no este tebe som chcela stihnut napisat pokial nam nezdrhnes do nemocky.ked tam uz budete tolku cestu merat,tak vas urcite nebudu hore dole prehanat.a ci uz v pond.alebo utorok verim ze drobca mas coskoro pri sebe.potom sa nam sem urcite ozvi.drzim palce

lulu4
21. aug 2010

@mimi21mimi ahoj mamina,gratulujem,ani neviem ci som ti od tvojho porodu pisala.tak to si mala pri porode dost pestre,hlavne ze sa rozhodli rychlo konat tu sekciu ked nepoculi srdiecko.a kolko to Jasminka vazila?inak krasne meno ste nakoniec vybrali.a co kojenie ako casto v noci a mliecka mas dost?ako sa hoja jazvy?drzkajte sa

janinna11
22. aug 2010

@lulu4 dakujem Lulu, aj ja tebe drzim palce, nech mas drobca com skor pri sebe 🙂

mimi21mimi
22. aug 2010

@lulu4 ahoj Lulu, ty este stale nic? 🙂
V noci vacsinou davame Bebu a cez den moje mlieko - odsavam, lebo ked dam malej prsnik, behom dvoch razov mam krvave bradavky :( A mliecka mam malo, co ma dost trapi, ale snad sa to zlepsi. Jasminka vazila 3930 g, takze riadna baba 🙂

maminakatka
22. aug 2010

@mimi21mimi Mirka ja som skusala vsetko mozne aj vineu aj vselico ...ja odsajem 30 z oboch ja nechapem uz ☹ nutrilon co kupujeme stoji vyse 11 eur a vydrzi menej nez tyzden...co uz ,akosi mi nie je sudene kojit ho tak ,ako by som chcela ...a co malinka ako sa Vam vodi ,stihas si vsetko porobit ??

mimi21mimi
22. aug 2010

@maminakatka Vcera sme zistili, preco nechcem cez den spat... slecna musi zaspavat pri hluku 😀 ked ju dame do ticha, okamzite sa zobudi.
Ja tiez odsavam malo... nejakych 40, sem tam sa mi podarilo 50 z oboch. Ten Nutrilon je taky drahy? Ci mate ten specialny nejaky?

maminakatka
22. aug 2010

@mimi21mimi aj nas ma rad hluk ,sme boli na dedine na remeselnickom jarmoku a tam ti hrali bubny ,maly spal ako drevo 🙂 sa vsetci cudovali 🙂 no ten nutrilon je comfort aj proti kolike ....strasne drahy ,ale to mi povedala pediatricka ,aby som mu davala...inak nam z Madarska nosili mliecko Mildibe ,ale povedala ,ze mu to nemam davat -sice neviem preco ,lebo zlozenim je vraj ako nutrilon ,len je to tam o dost lacnejsie v lekarni ..teraz mam doma 3 velke balenia a rozmyslam ,ze mu to zacnem znovu davat ,vsak s tym nutrilonom to je neskutocne ...akoze nelutujem na maleho nic ,ale ty kokso je to strasne vela ☹ ty co davas ?kolko to stoji ?? ja som sa inak tesila ,ze bude papat moje mliecko ,uz sme tolko penazi dali na vselico na tvorbu mlieka ,caje,homeopatika ,vtacie mlieko ,vinea a sotva mam ☹

mimi21mimi
22. aug 2010

@maminakatka Ja jej davam Bebu... najskor sme mali za necelych 6 euro to mensie balenie a teraz som kupila omylom Bebu premium za necelych 15 euro vacsie balenie (tusim 300 a 600 g) ale ak jej davam aj moje aj Bebu, tak ten mensi sacik nam vydrzal 5 dni :( je to strasne drahe.
Ten nutrilon ti doktorka nepredpisala? Na predpis byva lacnejsi.
My sme sa prave vratili z vychadzky na aute... boli sme pozriet tatina na hokejbalovom turnaji. Tiez strasnyyy hluk a mala zaplakala akurat vtedy, ked som vypla motor 😀

riag
22. aug 2010

@lulu4 Ahojky,ty co tu este robis? 😀

lulu4
22. aug 2010

@riag ahoj,hehe no vidis krpcovi je dobre tam kde je,co by sa ponahlal von,aĺe inej cesty niet,takze uz tento tyzden snad.

janinna11
22. aug 2010

@lulu4 ahoj Lulu, tak aj ty si este doma?? Ja som uz zbalena a nachysana, zajtra rano okolo siedmej vyrazam, ako ti je?? Ziadne poslicky??

lulu4
22. aug 2010

@janinna11 ahoj Janka, no vidis este sme doma, som zvedava dokedy .) nie ze by som sa do nemocky tesila ale tento krat to bude stat za to 😀 od dnes sa mi akurat zacal 40tt tak uvidime kedy to pride, ak do stredy nic tak v stredu ma caka dalsia poradna a som zvedava co mi povedia... poslicky? no co ti ja viem mna uz vyse tyzdna boli podbrusko najprv to bolo tak jemne a teraz ma to uz chyti niekedy poriadne ako ked som mala silne bolesti pri MS... ale inak nic ine, z prsnika jedneho mi vyteka stale to kolostrum to prve mliecko, casto mam doma mokre tricko ked nemam podprsenku, mm sa len na mne smeje 😀 dnes som si trufla este s mm a kamoskou do jedneho podniku na pizza stangle nedaleko domu... susedia sa pytali ze kedy cakame prirastok, ja ze o 7 dni mam termin a ze nevyzeram vobec na "rozpadnutie" ako sa povie 😀 aky mili 😀
drzim ti palce a ty sa uz vratis domov ako mamina... predpokladam ze do toho piatku ste aj doma aj s drobcom a cakame tu infosky... papa drz sa

janinna11
22. aug 2010

@lulu4 Ahoj Lulu, no neviem, neviem, snad mi zajtra povedia, ze mome ist na to a daju tabletku, nerada by som tu dlhu cestu merala znovu, tak ci tak sa nam bude dlho aj s Drobcekom cestovat domov. Uz sa velmi tesime aj s mm, dnes sme este rozoberali meno, ale este stale nie sme rozhodnuti, ale uz sme aspon vyber zuzili na 2 mena. Vy davate po tatovi, ze?

lulu4
22. aug 2010

@janinna11 a aky je teda vas uzsi vyber? ano u nas ostava Vladko, tato to nechce zmenit ani za nic 🙂 xixi
no veru budete mat potom dlhu cestu s drobcom domov ale zvladnete a potom sa uz len budete tesit spolocne doma... ale verim ze ta uz neposlu naspat ved si uz skoro v termine a si merala taku dlhu cestu to si ta tam uz urcite nechaju... to by boli blbi ta v takomto stadiu tehu posielat hore dole...

jjana17
23. aug 2010

ahojte, je tu niekto???
ja som sa sem konecne po dlhom case dostala a dala som foto malej, i ked take len z telefonu nekvalitne, ale mame sa ist dat fotit tak potom dam take profi foto 😀
ako sa tu inak mate? babatka pribudaju ako vidim, tak vsetkym novym mamulkam blahozelam

maminakatka
23. aug 2010

@mimi21mimi no tak aj ta beba je draha do kelu .....ja prejdem naspat na to mildibe ,vsak mu nic z toho nebolo a papal aj spinkal dobre ...a je to lacnejsie o dost ...tak mala princeznicka sa rada vyvaza v auticku ?to aj maly ,oni si teda budu rozumiet 🙂 xi xi vsak maju uz dojednane vsetko 🙂

maminakatka
23. aug 2010

@jjana17 ahoj Jani ako sa mate ?? a co malinka ? 🙂 kojis ju ?

mimi21mimi
23. aug 2010

@maminakatka Noo spolocne zaujmy veru maju 😀 Mne zacalo ist trochu viacej mlieka - no hura!
Inak vcera som bola kupovat Bebu a zistila som, ze ked ju kupujem v Tescu, tak stoji vyse 14 euro a v lekarni len 10 euro. Pekny rozdiel, co?
Konecne mame opraveny defekt na kociku! Mozeme ist von.

happy8051
23. aug 2010

@mimi21mimi ak mas malo mliecka, kukni tuto temu, ja som to vcera citala, celkom zaujimave veci su tam https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/kapsule-more-milk-plus-od-motherlove-skusenosti/

mimi21mimi
23. aug 2010

@happy8051 Dakujem,,, jeeeejda pozeram, ze tebe tie tyzdne tiez pekne utekaju... to vazne uz 33tt? 🙂

happy8051
23. aug 2010

@mimi21mimi veru uz... navyswe kludovy rezim malo chodit nic nedvihat, krcok sa mi skracuje :( ale nie velmi.... myslim ze v setrnom rezime to doklepeme aspon do 39. a stresy mam, ci stihnem do hainburgu a kolko pred terminom mam ist do ba k tete a tam cakat... ach jaj... mala kope cele dni nekutocne 🙂 aj sa uz zacinam tak jemne bat... co ma to caka pomooooc 🙂

mimi21mimi
23. aug 2010

@happy8051 no ale to si veru trufas na taku dlhu cestu 🙂

tadotami
23. aug 2010

ahojte zeny.ako mate?mame nejake nove babinko?som tu dlhsie nebola a som mimo obraz.

lenka6644
23. aug 2010

😉

happy8051
23. aug 2010

@mimi21mimi kdeze netrufam si... budem v Blave, to je z BS 2,5 hodinky autom.. tam pockam kym sa mala vypyta... a blava-hainburg je len 20 km to by sme mali stihnut 🙂

mimi21mimi
23. aug 2010

@happy8051 a preco si sa rozhodla rodit prave tam? 🙂

happy8051
23. aug 2010

@mimi21mimi rozhodla aj nie... mam rakusku zivnost, rakuske zdravotne a socialne poistenie a budem poberat matersku a rodicak z Rakuska, vtedy je lepsie rodit na rakuskom uzemi... inak nemocnica aj starostlivost vyzera byt fajn, tak uvidime...

neviem, ci su uz pisala ci nie... Jasminka sa narodila spontanne, ci sekciou? kolko hodin to cle trvalo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre