Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

pepppe
13. sep 2010

@lulu4 kraaaasnucky je 🙂 😉

mimi21mimi
13. sep 2010

@happy8051 uz sa ti to krati... ako sa dari? 🙂

happy8051
13. sep 2010

@mimi21mimi no... je to uz trochu tazsie.... strasne mi trpnu prsty na rukach, asi je mala nejako ulozena, ze mi tlaci na nerv... a taka tazka sa citim... ale uz vydrzim 🙂
veru, ide to strasne rychlo...

happy8051
13. sep 2010

baby tak ma napadlo ze sa vas spytam... citili ste nieco ine ako obycajne pred porodom?? nie samotny porod myslim... este pred nim taky den dva napr 🙂

mimi21mimi
13. sep 2010

@happy8051 mne tlacila tri mesiace alebo aj viac.... trpla mi od bedroveho klbu po koleno noha..... nic prijemne ale kazdym dnom to moze prejst, ked sa trochu posunie 🙂
a uz je hlavickou dolu?

happy8051
13. sep 2010

@mimi21mimi joj veru nic moc to nie je ked necitim prsty... a tvoja noha to asi tiez bolo nanic... malinka je hlavickou dolu uz viac ako tri tyzdne, ja len dufam, ze sa uz nepretoci... ma uz cca 2500g

mimi21mimi
13. sep 2010

@happy8051 a uz chodis do nemocky na kotroly ci este nie? Uz ma peknu vahu 🙂

happy8051
13. sep 2010

@mimi21mimi minuly tyzden som lezala 4 dni tu v BS v nemocke, boleo ma podbrusko dostala som infuziou magnezium a predlo to... to som uz bola aj dvakrat na zazname pohybov a srdiecka, vsetko ok a uz raz aj na prietokoch ked ma prepustali, tiez ok.... teraz idem v piatok

lulu4
13. sep 2010

@mirka12011 ved nevzdavam bojujem tvrdo aj svorkusku tu mam tento tyzden pomaha nam ako vie ale ked vidi aj ona ako sa trapime s tym kojenim az jej je do placu ked mi rozpravala ze ona este aj cudzie deti kojila teda davala im svoje mliecko no ale nie kazdy ma take stastie, ale stale nestracam nadej... len neviem co mi je uz ma to drzi druhy den mam stale hnacky chudnem nic mi nechuti jest takto to mliecko nenabehne, dnes som si uz musela dat smectu som citala ze ju mozu tehotne aj kojace zeny...hadam uz bude lepsie... no idem ja hajat akurat mm dokrmil Vladka a ideme vsetci traja hajat 🙂

mimi21mimi
14. sep 2010

@happy8051 a babatko sa nechysta skorej von inak? Odkedy budes chodit do toho Hainburgu?

happy8051
14. sep 2010

@mimi21mimi je mozne, ze pride trochu skor... sama neviem... do hainburgu idem buducu stredu, som velmi zvedava na nemocnicu 🙂

mimi21mimi
14. sep 2010

@happy8051 ty este nevies, ako to tam vyzera? 🙂 A preco si sa rozhodla teda ist tam?

mirka12011
14. sep 2010

@lulu4 vody pijes dost?

happy8051
14. sep 2010

@mimi21mimi no ja uz od zaciatku tehu chodim k privatnemu lekarovi ktory ale nema prax v nemocnici. videla som oddelenie z fotiek, ale ste som tam nebola. teraz pojdem prvy krat na prietoky.
a hainburg som si vybrala preto, ze je najblizsie na uzemi rakuska a mala by som rodit tam kvoli materskej. inak by som rodila tu v BS mamw super porodnicu

mimi21mimi
14. sep 2010

@happy8051 Ahaaaa 🙂 takze ides rodit normalne vsak? aj s epi? pocula som, ze v Rakusku za to ani neplatis vraj.

happy8051
14. sep 2010

@mimi21mimi ked ja ti sama neviem... asi zacina prichadzat predporodny stres...🙂 mam moznost zvolit si csarsky aj klasicky porod... neviem... EPI je bezplatna

gali
14. sep 2010

@happy8051 ja som sa citila skvelo, jedine poslicky 2x boli neprijemne, ale dalo sa. Mne bolo na sale veselo az do 2min. kontrakcii, sme zartovali s PA a s Dr. potom som uz nestihala, lebo bolo treba rozdychat 😀 , ale ked Ti uz poveda, ideme rodit je to ako vykupenie. Tolko Ti poviem, samotny porod (2.faza) vobec neboli, skor by som povedala, ze som nic necitila a epiduralku som veru nemala. Tam je to uz rychle, lebo babo nemoze dlho byt v porodnych cestach. Neboj nic, nie je to nic hrozne. Tesime sa na dalsie babatko 😉

gali
14. sep 2010

@lulu4 co to citam? Lulu, chuda, nie dost, ze si si vytrpela pred porodom? To ma mrzi, ale mas pravdu, len to nevzdavaj a hlavne vsetko je v hlave. Fakt, pozitivne myslenie velmi pomaha. Drzim palce, Vladko a Ty to urcite hravo zvladnete. 🙂

happy8051
14. sep 2010

@gali dakujem za povzbudenie 🙂 najradsej by som rodila spontanne, uvidime ako to pojde..... super, ze si mala taky rychly a malo boletivy porod 🙂 fotku malinkej pridaj

mimi21mimi
14. sep 2010

@happy8051 Ja som rodila cisarskym nakoniec... ale predtym som si prezila vsetko ako pred normal porodom a najhorsie boli kontrakcie.... Ja osobne by som volila cisarsky... aj na oddeleni som bola na tom lepsie po cisarskom ako baby, kt. rodili normalne. Ale to je zrejme individualne.

mimi21mimi
14. sep 2010

@gali Ahoj... ako sa vam dari? 🙂

gali
14. sep 2010

@happy8051
@mimi21mimi dievcata uz som tam vlozila foto malej 😉 Dnes ideme k pani Dr. tak idem pomaly sa chystat, kym mala spinka, aby som potom ju zriesila - uff, uz nielen seba, ale este niekoho 😀

mimi21mimi
14. sep 2010

@gali mne to foto neukazuje stale 😒

gali
14. sep 2010

@mimi21mimi ako je to mozne? idem to kuk 😠

gali
14. sep 2010

@mimi21mimi skus este raz

mimi21mimi
14. sep 2010

@gali Uzz to ide 🙂 to je krasavica a aky ma paradny uces 😀

gali
14. sep 2010

@mimi21mimi veru, vlasov ma tolko, ze sa na nu chodilo cele oddelenie pozerat. Ked sme odchadzali sestrickam az luto bolo, boli ju vypusinkovat, lebo bola velmi dobra a nechala so sebou robit hocico, este aj ked jej z hlavicky krv brali ani nepipla, chudatko. Inak vyvraciam mytus - zahu som pocas celeho tehu nemala 😉

mimi21mimi
14. sep 2010

@gali Ja som zasa mala, ale nasa Jasminka mala dlhsie vlasy len na pol hlavy..... tam ako mavaju stari dedkovci plesinu mala take kratsie... vlastne doteraz to tak ma 😀
Uz ste boli na prechadzke? My sa chystame, lebo musim ist do lekarne po Nutrilon . Ododnes zaciname s HAckovym... som zvedava, co na to Jaja povie.

maminakatka
14. sep 2010

@gali kraaaaaaaaasne babatko 🙂

maminakatka
14. sep 2010

@happy8051 mimi pisala ,ze cisarak je o.k ...ozaj je to individualne...ja by som volila radsej normal ...i ked neviem ,ake to je,lebo ja som rodial cisarskym ...nevladala som vobec nic a baby co rodili normaln boli na nohach o 6 hodin ..a o po cisarskom si treba davat pozor 3 mesiace ,aby sa nic nestalo ..ale ozaj je to individualne..zvladnes jedno ,ci druhe 🙂 pretoze babatko za to stoji ...ked ho uvidis nebude boliet nic 🙂 drzim palceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre