Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
5. mar 2010

lulu v pohode
lepsie ja k nim ako ona k nam, v tej nasej garzonke no neviem
a mm ju bude prerabat, takze lepsie ked bude prazdna, chysta sa chodit kazdy vikend, a potom ideme na mesiac k jeho rodicom, a to uz by sme mali ist spolu

adka takmhd je "super" som rada ze nevyuzivam

lulu4
5. mar 2010

adka: ja som na tom podobne, uz som si ten vodicak mohla spravit milion krat.. ale stale nieco ze potom potom a teraz sa budem tiez spoliehat len na draheho ked bude moct a pritom budem mat auto pod domom odparkovane cely den lebo on si ho do prace neberie.... ale tak co uz vela veci sa da vybavit aj tak bez MHD a na dlhsiu vzdialenost to uz zvladneme... a hlavne chcem pediatricku co najblizsie k domu nech nie je daleko

lulu4
5. mar 2010

leni: tak to mate potom dobre premyslene... myslim ze vy ste sa mali aj niekam stahovat, to z tejto garzonky kde ste teraz do vacsieho bytiku? ci to sa mi len mari 😀

adka1986
5. mar 2010

mno sak ja som rozpravala pol roka o vodicaku a autoskole, ale sa strasne bojim, no nakoniec som si povedala ze uz sa teda pojdem prihlasit a zrazu, ze som tehotna :DDD

lenocka84
5. mar 2010

lulu nie,m teraz sme u svagrinej, ta,taka mala izbietka, a ideme do tej garzonky, ta ma 40m2, bez kupelne, ta je samostatne a velky balkon, takze pohodka

adka ja mam vodicak uz zopar rokov, aktivne jazdim, aj ked teraz drahy vymysla zeby som nemala, ale to by som sa asi zblaznila

mirka12011
5. mar 2010

ahojte babulky ked uz tu autoskolu rozoberate, my sme sa ucili, ze tehulky nemusia byt priputane kvoli bruskom, ale ze nie kazdy policajt je v tomto tolerantny, tak ja neviem... 😅

liv1
5. mar 2010

to pocasie si snad robi srandu ze snezi 😕

liv1
5. mar 2010

mirka nemusis byt priputana, uz sme to s babami zistovali. musis vsak mat tehu knizku. ja ale nebudem riskovat a urcite si kupim ten tehotensky pas.

mimi21mimi
5. mar 2010

Liv, nemusia byt priputane? Ja som zasa pocula, ze treba papier od gynekologa na to.... ze tehu knizka vraj nestaci...

vejula
5. mar 2010

no neviem nás minule ešte s jednou tehulkou zastavili policajti ked sme išli z predpôrodnej prípravy a na pásy nám nič nepovedali... Len si nás zmýlili s iným autom a tvrdili že sme odbočovali zo zákazu, pričom my sme šli rovno... No ale potom kukli záznam a ospravedlnili sa. TZak aspon to.

liv1
5. mar 2010

mimi aky papier? ze mas velke brucho a pasy mu mozu ublizit? 😀 tehotenska knizka je o tom ze si tehotna neviem si predstavit aky dalsi papier by este chceli od gynekologa. 😅
ale teraz prosim to neber ze si robim srandu z teba, ale z toho co si pocula mi je to smiesne 😉
asi zalezi akych "mudrych" policajtov stretnes, ale v tehu pas mat nemusis. treba to vyhadat keby nahodou.
ale lepsie je mat ten pas tak aby neublizil malemu, ale mat ho, alebo mat ten specialny pre tehotne. statistiky totiz jasne hovoria pre pasy, i ked samozjrem stali sa uz aj pripady, kedy zivot cloveku zachranilo ze nebol priputany. ale nepomerne viac krat to zachranilo pred urazom ci dokonca zivot. osobne si neviem predstavit, ze by som s bruchom narazila do volantu, lebo vsak aj pri malej rychlosti ak zo zadu narazi auto, cloveka to slahne dopredu. takze ja osobne si ten tehu pas urcite kupim a teraz tiez chodim este priputana...

veji mudrci no nie? 😅

mimi21mimi
5. mar 2010

to povedal gynekolog mojej sestre, ked pred rokom cakala malu .... ja som sa mojho nic nepytala, kedze mi zatial pas nevadi a soferovat mozem tiez v pohodke.

vejula
5. mar 2010

liv no strašní, nabehli jak velki mačovia 😀 😀

No ja neviem mám zlý pocit ked som priputana a ten spodný pas mi ide tene pod bruškom kde malý hlavičku 😕 A neviem si predstaviť ako môže isť ten tehu pas inak ako pod bruškom... Liv aký je v tom páse vlastne rozdiel?

liv1
5. mar 2010

veji idem ti najst nejaky link kde ho mali, tam mali aj obrazok.. 😉 ale ty ho uz asi nebudes potrebovat 😉

mimi a nevypatal si nejake eurase za to potvrdenie? 😉 ale tak gynekolog nie je policajt, tak asi sa pomylil, alebo nevie ake su novinky. ale zase toto uz plati dost dlho tak neviem 😅

mimi21mimi
5. mar 2010

tak to netusim... ale ked mi zacne vadit pas, tak ja sa s panmi policajtami v najhorsom pripade pohadam... s tym problemy nemam 😀

liv1
5. mar 2010

tak tu je taky dobry clanok, ale nech citaju len silnejsie povahy 😉

http://auto.sme.sk/c/3369187/tehotne-zeny-za-vo...

mimi ani ja s tym problem nemam 😀

veji a tu je ten tehotensky ale nie je to tak dobre vidno...

http://www.ajuty.cz/shop/pregnant-belt-bezpecno...

liv1
5. mar 2010

tuto je to lepšie vidieť, keď si zväčších obrázky 😉

http://www.online-bazar.cz/baby-bazar/e/bezpecn...

elko69
5. mar 2010

baby ja som sa pytala kamarata policajta a povedal ze tehu knizka staci,ale musite ju teda mat pri sebe!!!

mimi21mimi
5. mar 2010

Inak je nejaka stranka, kde je pisane, aky ma byt cca obvod bruska v ktorom tyzdni??? Sa mi zda ze ostavam nejaka moc vypapkana... az moc 😀

liv1
5. mar 2010

elko inak predstav si v takom 8. mesiaci, a policajt ze: "a kde mate tehu knizku?" ked nemate, dam vam pokutu! 😀 😀 by som mu povedala ze je uplny... ale je pravda ze teraz keby ze chytia mna tak mi ju veru naparia, lebo ten moj lievik nic nedokazuje 😀 😀 😀

lenocka84
5. mar 2010

no mna uz tehu zastavili, ze preco nemam pas, a ked zbadal brusko a natahovala som sa do kabelky pre knizku tak pochopil a ze mozem ist a mam byt opatrna

lucy1990
5. mar 2010

Ahojteeee 😀 tak som spat, boli sme na 3D utz uz mam aj pridane nejake fotecky, je to neopisatelny zazitok, je to nasa mala paradnica 😵 a mam dvojnasobnu radost, lebo aj tripple testy dobre dopadli 😀 a o vefinke nic noveho? Este sem neprikvitla 😅 ?

liv1
5. mar 2010

lucy supeeeeeer gratulujem super super idem pozriet fotecky 😉

mimi21mimi
5. mar 2010

gratulujem, ta fotka ked ma ruky zalozene za hlavou je bohovska 😎

liv1
5. mar 2010

juuuuj ake su milucke tie fotky, vymakane. sa na tom malinka raz bude dobre smiat. kraasne aka vypohodickovana tam je 😀

lenocka84
5. mar 2010

lucy paradne zabery, a ako pise mimi s tymi rukami za hlavou to nema chybu

lucy1990
5. mar 2010

Presne, a este koralky na krku, no uplna kralovna 😵

liv1
5. mar 2010

lucy ja som nevedela ze tak skoro sa chodi na 3D, to potom uz za 2 tyzdne mozem ist 🙂 . ty si kolko presne? 16+? a kde ste boli?

vejula
5. mar 2010

joj lucy nádhernu dcerenku máš, len čo je pravda. A presne som aj kukala že to čo je tie korálky na krku 😅 ????

lucy1990
5. mar 2010

Liv, toto bol maly 3D ultrazvuk, ma sa robit do 16 tt ale ja som dnes 16+5 tt a potom sa robi velky 3D ultrazvuk a ten je od 24 tt 😉 teraz je taka akcia, ze ked stihnes do toho 16 tt tak potom platis len za jeden ak by si isla v tom 24 tt...ak chces ist len na maly tak 17 eur a ak na velky tak 64 eur...a ked pojdes na obidva, tak platis len raz tych 64 eur 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre