Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
9. mar 2010

Jani uz som sa zlakla co zase ides robit do prace 😕 . Tak esteze iba toto 😉 .
Ja mam dnes poradnu, tak snad vsetko ok...

gali
9. mar 2010

ahoj, Liv 🙂
Ako sme sa minule bavili, ze ake sme zdrave - tak som asi nieco od deti chytila - crevnu chripku - uff, nedelu som prevracala a od vcera sa pomaly snazim do seba dostat tekutiny. Bolo mi taaak strasne zle ☹ .

liv1
9. mar 2010

ahoj gali.
juuuj to fakt? tak to ma teda velmi mrzi ☹ . A hovorila si o tom s doktorom? Ked to trva dlhsie mala by si mozno ist na infuzky...

gali
9. mar 2010

nastastie som vracala "len nedelu" a vcera uz nie. Teplota bola len 37, takze asi telo bojovalo. Vcera som uz do seba nasukala tekutiny a aj piskotky a zemiaky a dnes uz pijem suchare ladujem. Takze myslim, ze vsetko v pohode. Nechcela som ist k doktorke, aby som este tam nieco nechytila a zas k doktorovi, aby som niekoho nenakazila.

liv1
9. mar 2010

tak to nebolo nastastie dlho a aj si nieco jedla tak fajn...

gali
9. mar 2010

a ty ako? uz sa citis lepsie a nevedies dialogy s porcelanom? 😉

liv1
9. mar 2010

gali uz asi 2 tyzdne chvalabohu nie. je to novy zivot, vsetko papam, chuti, nesmrdi, mozem aj varit, proste novy zivot. 🙂 vsak aj teba prejdu dialogy a bude dobre 😉

gali
9. mar 2010

mna to teraz chytilo, ale mimo toho, ze som tehu. Mali sme v skole crev. chripku a ja som dostala ako prvu cenu. Nastastie som nehnackovala.
Inak co sa tyka jedla, stale nejak nemam chute, skor sa nejak donutim jest, ale moc mi nechuti. Mm, chudacisko, pride, ze a toto mas este rada? Tak velmi sa snazi urobit mi radost. 🙂

liv1
9. mar 2010

🙂 myslim ze moj mm by si aj otvoril sampanske ked vidi ze som normal po 2 mesiacoch 😀 . inak vcera mi sesternica povedala ze vraj v tehu by zeny nemali vysavat. vies o tom nieco?
a uvidis chut jedla skor ci neskor pride. 😉

gali
9. mar 2010

tak veru o vysavani pocujem 1x, ale tak mozem skusit 😀 😀 😀 Skor som sa stretla s tym, ze okna sa nemaju umyvat, ale preco netusim. Ci su to len tie stare dobre rady nasich babiciek 😉

jjana17
9. mar 2010

ahojte je tu niekto?

vejula
9. mar 2010

ahoj jani, ja som tu nachvílu pribehla 😉

inač čo sa týka tej glukozy tak už si presne nepamatám ten pomer 😅 Ale viem že som si trošku vody pridala asi pol deci navyše ako som mala, no ale povedala som to sestričke a že v pohode, nič mi nepovedala na to 😎

jjana17
9. mar 2010

co si v robote

vejula
9. mar 2010

ee ja som doma. PRáve som dožrala pizzu 😅 taká som plná 😝
A ty čo? DOmka? či v robote?

jjana17
9. mar 2010

no aj ja mavam take chutky na pizzu

vejula
9. mar 2010

hm ja si tak raz za dva týždne objednám, ved kedy ked bnie teraz 😝 A čo ideš dnes robiť? Ja idem na predpôrodnu prípravu za hodku tak si troška zacvičiť 😉

elko69
9. mar 2010

no uz sa tesim na cukor... 😒 😒 😒

mimi21mimi
9. mar 2010

zdravim baby... vcera som b ola na poradni - taka rychlovka. Vnutri som bola asi 5 minut, vraj je vsetko v poriadku. 🙂 A pribrala som za tento mesiac 3,5 kg 😅 eeeejha

elko69
9. mar 2010

veji tebe s ato veru pekne blyzi,si to aj uvedomujes uz ze za par dni moze byt z teba mamina??

elko69
9. mar 2010

ok babule dnes uz odchadzam do BA tak sa sem hadam dostanem este vecer a ak nie tak zajtra,len toho moc nepopiste bo potom nestiham citat!!!hehe papa

jjana17
9. mar 2010

mimi to si za jeden mesiac pribrala 3,5 kg ci do hromady za tehotenstvo

janefonda
9. mar 2010

čaute, kde zasa všetky ste??? Nejako to tu viazne 😒 Dnes som objavila dobré ortopedické nohavičky na balenie na široko 😉 http://www.dieta-zdravie.sk/obchod/ortopedicke-...
A aj som rozhodla, že kúpime vysielačky angelcare AC 401, čo je zároveň aj monitor dychu. A práve nám prišiel mail, že peniažky za kočík dorazili, čiže ho k nám už vyexpedovali 🙂 takže budem pozorovať, ako ku nám cestuje. Už sa naň teším, potom ešte dokúpim nejaký letný fusak a myslím, že pomaly aj budeme mať všetko nutné 🙂

gali
9. mar 2010

ahoj, janefonda!
Pekne ti to pribuda. Ja sa chystam na nejake nakupi v maji a potom cez prazdniny v okoli vyuzijem, ze su prazdniny a mam cas. 😉

janefonda
9. mar 2010

gali, hej pribúda, veď už bolo na čase...nakupujem ešte len také tri týždne dozadu. Ako veľa vecí na oblečenie sme podostávali, čiže to moc ani nekupujem, ale takú tu hlavnú výbavu riešime naozaj len posledné týždne. Teším sa už na ten náš kočík 😵 nech už je tu!!! Som si čítala, že ťa skosila črevná viróza 😖 nič príjemné... A ty čo už nakupuješ niečo pre mimčo???

tatianka.g
9. mar 2010

jane a aky kocik si si to objednala?

tatianka.g
9. mar 2010

my sme boli dnes pozerat kociare ale ja sa stale neviem rozhodnut

gali
9. mar 2010

este nie, myslim, ze este je cas. Chystam sa brata ukecat, ze sa poberieme do PL, zevraj je tam dobry obchod. S kocikom mame este cas, takze len tak v maji zacneme.
Nuz, veru ta chripka ma skosila, ale musim ist zajtra uz do prace, lebo je Monitor a treba ludi aj na ucenie aj na dozor. Dovol si ochoriet v taku chvilu... ☹

tatianka.g
9. mar 2010

gali a ja chcem ist do PL, mozno uz tuto sobotu, aj ty si ucitelka? ja ucim matiku, deviatakov a som im este aj triedna 🙂

gali
9. mar 2010

ja ucim SJL a som triedna osmakom, takze ich nedovediem do deviatky. Deviatakov neucim, ale dozor treba robit, aby mali klud.
Kam sa chystas do PL. Mas aj konkretny obchod? Mne kamoska poslala link, bola tam a ze aj super vyber, super ceny a mily personal.

tatianka.g
9. mar 2010

chceme ist do noweho targu a ty kam planujes? ja som mojim deviatakom maximalne podriadila cely zivot 😒 niekedy si to az vycitam. chcela som zo skoly uz davnejsie odist ale vzdy som si povedala ze este rok 🙂 🙂 a takto sme dosli az do deviatky ale teraz uz 🙂 koncim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre