Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

adulka1981
6. dec 2010

@matulka616 Myslíš, že večer neukáže a ráno by mohol? Viem, že ráno je vyššia hladina HCG. Či máš s tým vlastné skúsenosti?? 🙂

zuzana1710
6. dec 2010

ahojte babenky...mozem vas pekne poprosit..prosiiiiiiiim,ktore ste na FB prosim dajte nam hlas..kliknite na stranku
maminka a dajte paci sa mi pod fotku Zairinka Subova(hned prva fotka)..dakujeme
velmi pekne ;O))) http://www.facebook.com/home.php#!/photo.php?fb... najskor
sa treba dat do skupiny ...''maminka''...kliknut na..paci sa mi a potom hlasovat za nasu fotku
za porozumenie dakuje..ked zahlasujete,tak sa mozete odhlasit zo stranky
este raz velke dakujem a ospravedlnujem sa,ze som vam sem vtrhla 🙂

matulka616
6. dec 2010

Mne tak radila sestricka, že ak by mi vecer neukazalo nic, tak mam vyskusat prvy ranny. Alebo zajdi na gyndu na krv a mas to na istotu 😵

adulka1981
6. dec 2010

@matulka616 A tebe test ukázal hneď, že si??? Alebo tiež ti večer neukázal a ráno hej?

matulka616
6. dec 2010

@adulka1981 Mne ukazal uz vecer, ale ja som bola uz v tretom tyzdni a vzhladom na to ze ma poriadne boleli prsia a celkovo mi dobre nebolo, tak som to uz akosi aj tusila 🙂
Ale neboj, ked to ma prist tak to pride... 😉

adulka1981
6. dec 2010

@matulka616 a koľko ti to meškalo, keď si si robila test? Mne to už mešká 7 dní a nič neukázalo....podľa teh.kalendára by som mala byť ak som v šiestom týždni. Tak neviem.

miriamab
6. dec 2010

ahojte.som tu nova,dnes som bola na sono a uz nam bije aj srdiecko 🙂 . som v 6+5tt. dufam, ze
vsetko bude prebiehat v pohode.

adulka1981
6. dec 2010

@miriamab moja, môžeš si mrknúť moje príspevky a povedať mi ako si to ty mala s testami? Ukázal ti hneď??? Kedy si si ich robila? dík moc a moooooooc gratulujem, neboj všetko bude v poriadku.

barborkam
6. dec 2010

ahojte..pred par dnami sme sa dozvedeli radostnu spravu 😀 a nasla som si 2 ciarky na testiku 😀 na dnes som mala naplanovanu laparoskopiu, kedze pan lekar z kliniky asist. reprodukcie bol v presvedceni, ze mam nepriechodne vajecniky po zapaloch, ktore som prekonala v minulosti. pokusali sme sa 9 mesiacov a aha ho 😀 na testiku ciarocky 🙂 ked som bola u pana lekara, tak bol prekvapeny, ked som mu povedala, ze som pravdepodobne tehotna a predpisal mi duphanston uzivat 2 x denne, ze "pre istotu". Chcem sa len spytat, ci je to normalna lekarska prax v dnesnej dobe predpisovat hormony hned takto na zaciatku? 😒 Beriete ho este niekto?? 😉

monulik0209
6. dec 2010

@barborkam gratulujem k dobrej sprave a prajem prijemne tehulkovanie

barborkam
6. dec 2010

dakujem 😀

sonnya
7. dec 2010

@barborkam duphanston dávajú dosť často aj pred otehotnením, a potom do 12tt sa užíva na udržanie plodu. Mne ho dali až keď som začala špiniť a bola som si týždeň poležať v nemocnici. Určite bábu neuškodí a môže len pomôcť 😉 a gratulujem 😵

dannizeta
7. dec 2010

@adulka1981 Ja som si robila test tiež okolo štvrtej poobede a hneď sa tá správna čiarka ukázala,ale skús aj ranný moč...Ja na tvojom mieste počkám ešte taký týždeň a ak sa krámy nedostavia,bežím k doktorovi...S istotou ti povie či si alebo nie si tehotná,prípadne vyšetrí príčinu meškania a pichne ti niečo na vyvolanie menzesu.Nemôžeš nič stratiť 😉 Ale držím prsty aby to bolo bábo 🙂 🙂








laerke
7. dec 2010

Damy, prosim o radu. Par ludi mi poradilo na krce v podbrusku brat sumive magnezium, no ja uz beriem vitaminy (pre tehotne mamicky, ako asi kazda tu 🙂 ) a tam je uz 70mg. K doktorovi som zatial nesla, v lekarni mi moc nepomohli. Mam pockat do buducej stredy do poradne alebo si mozem dat to sumive keby sa to opakovalo? (Podla vsetkeho je to len z roztahovania maternice).. Nechcem sa s tym predavkovat ☹ Nejake skusenosti?

laerke
7. dec 2010

@adulka1981 Treba skusit viackrat, mne test ukazal az po nejakych dvoch tyzdnoch meskania, kazda zenska to ma inak. A to chcem dodat, ze som si robila dva hned po sebe s asi hodinovym odstupom, normalny mi neukazal nic a digitalny mi ukazal ze som tehotna 3 tyzdne + 😀
Uz som bola dvakrat tehotna, no nikdy mi neukazalo pozitivny test a male "vypadlo" von s dalsou ms ☹ Nie vzdy je hladina hcg vysoka, takze trpezlivost a uvidis. Drzim palce 🙂

miriamab
7. dec 2010

@adulka1981 ahoj. ja som vysadila atk a ked mi do tyzda neprisli kramy, tak som si robila test a vysiel negativny. potom, ked mi meskali uz 2 tyzdne,tak som isla na vyvolacku.dr my este pred tym robila sono a povedala, ze tehotenstvo to nie je, tak mi pichla agolutin, ze ak mi do 2 tyzdnov nepridu, tak mam prist. no ja som sa citila zvlastne bolo my zle od zaludka, nechutilo my jest,mala som bolesti ako pred menzesom, tak som si skusila o tyzden po vyvolavacke spravit dalsi test a hurááá vysiel pozitivne 🙂. takze mne vysiel pozitvny test az po 3 tyzdnoch meskania.

miriamab
7. dec 2010

@laerke ahoj.ja som mala zo zaciatku tiez bolesti. v noci som sa zobudila cela spotena a mala som strasne krce v podbrusku. velmi som sa zlakla, tak som hned rano utekala k dr. a ta ma vypisala na PN a dala mi duphaston a magnerot tabletky od bolesti a pomohlo.

monulik0209
7. dec 2010

bože to bola dneska katastroficka noc,som nevyspata,cela ubolena

laerke
7. dec 2010

@miriamab No na zaciatku som od bolesti zomierala, lenze ja som uz takmer v 22. tyzdni, preto sa pytam.. Neznasam cakat na poradne!!! ☹

@monulik0209 To ma mrzi moja, no vitaj v klube.. Ja som oko nezazmurila a este k tomu ma pes pohryzol do nosa ked som ho skoro zalahla a mam prelezane rameno... Uz je to tu ako domov dochodcov 🙂

adulka1981
7. dec 2010

@dannizeta Ahoj a ďakujem moc za odpoveď a rady. Musím ešte vyčkať, uvidím čo z toho bude alebo nebude. Možno to je spôsobené len tým stresom čo som zažila. Netuším. Môžno mám nízku hladinu HCG alebo čo. A tebe sa dúfam, darí dobre🙂, si zlatá. Ďakujem moc

monulik0209
7. dec 2010

@laerke no presne tak,uz by som najradsej porodila,aby som sa mohla aspon trosku vyspat...tento posledny mesiac je najhorsi...

adulka1981
7. dec 2010

@laerke ďakujem za odpoveď. A ty si si robila kedy tie prvé teh.testy? Koľko ti to meškalo a koľko tých testov si si robila? A robila si si ich ráno? Ja som z toho "ťuklá"🙂)). Neviem čo si o tom myslieť. A ukázal ti po tých troch týždňoch aj normálny test, že si alebo len ten digitálny a normálny neukázal vôbec, že si??? Dík moc, prajem vám pevné zdravie🙂.

adulka1981
7. dec 2010

@miriamab to vážne? Tri týždne ti test nič neukázal? Koľko si si ich robila? Tie testy sú veľmi zaujímavá vec ako na to pozerám. Mojej kamoške ukazoval, že neni a bola už na začiatku tretieho mesiaca, keď jej ukázal, že je. Ďakujem moc a prajem všetko dobré🙂. Dík moc za radu.

laerke
7. dec 2010

@monulik0209 To ti verim ☹ Ja mam este k poslednemu mesiacu daleko no trpim insomniou takze tieto noci su mi zname.. Aspon si na materskej tak si skus zdriemnut cez den ak sa da.

@adulka1981 Prve som si robila 4 dni pred menstruaciou, to mi samozrejme ukazalo holu .... 😀
Ja som si robila aj rano, aj cez den, iba na testy som vyhodila asi 200 euro v tej dobe co sme sa pokusali..
Niektore testy netreba robit rano, to si musis precitat na pribalovom letaciku. Ked mi meskala ms 2-3 tyzdne tak mi normaly ukazal minimalnu ciarku, ani neviem ci tam naozaj bola, no digitalny ukazal okamzite. Ak si ho vies zohnat tak to skus, mna sice stal asi 16 euro ale stalo to za to 🙂 Drzim ti palceky, dufam ze to bude babo 🙂

miriamab
7. dec 2010

@adulka1981 neni za co 🙂 . len ja som mala nejako posunutu ovulaciu po vysadeni atk, tak to preto.ja som musela otehotiet neskor ako v polke cyklu.

adulka1981
7. dec 2010

@miriamab a koľko si si tých testíkov robila? Ja som z toho ozaj blázon.

adulka1981
7. dec 2010

@laerke no úžas, spoliehajme sa na testy, čo? 🙂))...no a tebe koľko tých testov ukázalo, že neni si? A skutočne slabučkú čiarku ti ukázalo až po cca troch týždňoch meškania??? Ja som si všimla, že mávam ovuláciu posunutú až po 20 dni od ms. Takže je možné, že to neukazuje preto, že ak sa to vôbec stalo, tak až neskôr, teda tak cca 8-10 pred menštruáciou. Neviem, možno neni som a je to náhoda.

laerke
7. dec 2010

@adulka1981 Asi tak.. Mne ukazalo velke tlste nic asi 12 testov a iba jeden ukazal pozitivny, jeden bol dost chaoticky 😀 Mesiac predtym som sa na to vykaslala a isla som na gyndu, doktor povedal ze nic a dalsi mesiac sa podarilo. Takze ja by som povedala, radsej ist na gyndu, tak to mas istejsie 🙂

monulik0209
7. dec 2010

@laerke no to je najhorsie ze cez den sa mi vobec neda spat,vobec som neni unavena...

laerke
7. dec 2010

@monulik0209 Na mna to vzdy padne tak neskor poobede, okolo 3.-4., neviem udrzat otvorene oci a potom sa vecer zobudim a zas celu noc hore 😖 Mam rozhadzany rezim uz od 9 rokov. Tak skus aspon oddychovat nech nedostanes migrenu z nedostatku spanku ako ja a moc sa nenamahaj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre