Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
13. apr 2010

tak tadotami bru chut

janefonda
13. apr 2010

Tadotami ved si daj, ja som nam na ranajky vypiekla dobre udene mäsko...mnam 😉 a dala som ku tomu rajcinky, tak aspon nieco zdrave 🙂

Mirka tebe este stale byva zle???

Barbyes cauko, mam sa dobre, akurat som sa dnes zasa budila na poslickov, ale inak dobre 😉 uz som zacala aj s epinom cvicit! Aj ty ho z mas doma tusim. A co ty? Brusendo rastie? Ja som pribrala za posledne dva tyzdne dve kila, Nechapem , lebo nejem viac ako predtym. Jedine, ze by som uz zacala zadrziavat vodu, alebo co. Dufam, ze za tento posledny mesiac uz moc nepriberiem 😅

monca11
13. apr 2010

Ja mám termín 30.7.2010 a už sa neviem dočkať. 😵

mirka12011
13. apr 2010

jane no ano
ako sa inak citis? este vsetko OK kedy mas poradnu?

barbyes
13. apr 2010

hej, hej tiež ho už mám, minulý týždeň mi došiel 🙂 ale môj ešte odpočíva v taštičke, začneme cvičiť až niekedy v polovici mája, aj taký olejček na hrádzu som si kúpila tak uvidíme..aké máš z neho prvé dojmy? ty máš len ten obyč alebo aj s tlakomerom? ja mám už navyše 13,5 kg. božinku, ja neviem ako to budem dávať dole 😖 ma asi porazí ☹ malinkú asi uspím a môžem ísť makať aby tie svine odišli 😠

janefonda
13. apr 2010

mirka no mohlo by ta to uz opustit...Citim sa fajn, teda az na tych poslickov, ale inak dobre. Poradnu mam 21. to mi ma robit vsetky tie testy pred tym , ako ma odovzda do nemocky 😉 Krvicka, ster...a neviem co este.

Monca ved ono tie tyzdne rychlo ketia, ale tieto posledne sa zacinaju akosi vliect 😝

Barbyes no mam s tym tlakomerom, ale to je pri predporodnej priprave aj tak jedno. Ten je dolezity, ak mas po porode problem s unikanim mocu, a potrebujes to tam posilnit, tak vtedy sa to vyuziva.
Je to taky zvlastny pocit , hlavne ked ho potom akoby vytlacas von ten balonik...cista simulacia porodu 😀 Vcera som dala 22 cm obvod...tak dufam, ze to natrenujem aspon na 28 a viac. No ved mam este casuuu, teda ak malicka nevymysli nieco ine 😉
Ja som pribrala 9 kg, som si naivne myslela, ze neprekrocim 10, ale tymto tempom v pohodicke. Co uz...ja len nerozumiem z coho som to nabrala. Aj ked je pravda, ze sa uz menej hybem, lebo pri chodzi mi hned hrozne tvrdne brusendo, tak davam uz ovela mensie prechadzky ☹

tadotami
13. apr 2010

monca...tak to ma byt.ja som rada ze je stale v bruchu.lebo ked sa narodi tak to bude ine kafe.cicuska pojde v septembri do skoly a este cervik do toho 😅 no ved hadam prezijeme.doktora mas v nitre?ja uz som troch vystriedala.

mirka12011
13. apr 2010

jane a ty mas ako casto poradnu? ci si bola min.tt na poradni bo ja uz nepamatam 😝

barbyes
13. apr 2010

tak to si na tom dobre, priemer okolo 7cm a hlavička máva nejakých 8 sa mi zdá alebo viac? a bolelo Ťa to najskôr ako si rozťahovala či v pohode? a ešte jedna otázočka, používaš aj lubrikant?

lenocka84
13. apr 2010

ahoj jane

mame za sebou 3 motivy
dala som uz na retus, kvoli striam, potom hodim do albumu

lutsine
13. apr 2010

tešíme sa 🙂 takto vyzera moje aktualne 25+0tt.

janefonda
13. apr 2010

leni supis tesim, tesim 😉 😉 😉

Barbyes pouzivam aj lubrikant, ten na vodnej baze. Je to tak lepsie. No nie je to uplne bez bolesti, ale zasa netreba to robit na silu, ono to casom pusti vzdy dalej. Prvy krat som mala len 18 cm a vcera 22. Predpokladam, ze by to mohlo zhruba kazdym cvicenim pustit o 0,5 cm. Ja teraz cvicim kazdy druhy den a o dva tyzdne zacnem denne. Hlavicka ma 34 cm na obvod- to sa udava ako standard. Ako ktore mimco samozrejme.

Mirka ja som mala pre troma tyzdnami, cize o tyzden mam dalsiu, tak mi to dala este normalne po mesiaci. Co som sa aj cudovala, lebo som myslela, ze v osmom sa uz chodi dva krat za mesiac? Ale tak pohodka 🙂

garonka
13. apr 2010

ahojkyyyyyyyy

jane aha už som tu 😀 Tobi haja v kočíku fajne vonku nam prší tak sme sa poprechadzali na balkone hodinku a ako vstane letím do obchodu minuť eurače 😀

mirka12011
13. apr 2010

no ano kazde 2tt by to malo byt no mozno u Vas je to ine....

tadotami
13. apr 2010

damy odchadzam do skolky.tak zatim 🙂 😵

mirka12011
13. apr 2010

garonka ahojky tak teda to je balkonovy raj hihi a co ze ti treba nove veci?

garonka
13. apr 2010

lutsine pekne maš bruško 😉 a aj my mame take iste dvere 😀

lenocka84
13. apr 2010

som chcela na ukazku ale nechce mi nahrat fotku

garonka
13. apr 2010

mirka čaukyyy v PO leje?
no fakt čudna prechadzka na balkone z jedneho konca na druhy 😀 len mi kvetinače zavadzali ale aspoň maly zaspal a sledovala auta 😀
tu v KE v galerii je obchod KIK maju tam take super veci aj včera som tam pokupila sebe i malemu ale furt mi malo 😀 a ešte si vezmem take fajne dlhe tričko voľne k leginam lebo brucho po pôrode mam ako v 3 mesiaci 😠 😠 😠

janefonda
13. apr 2010

Garonka balkon je idealna prechadzka 😀 Sa tesim, ze aj my mame, ked bude prsat malicka bude v kociku na balkone a hotovo 😝

Mirka ved ono to ma kazdy lekar inak. Keby bol nejaky problem, tak zbehnem dospitalu....Som bola aj v nemocke a povedali mi, ze po poslednej poradni mam zavolat a urobit si termin na prietoky. Ze zhruba jeden za tyzden, ked budem prenasat, tak dva krat a ze ked to na mna dojde nech prideme 😀 To by som sa sama ani nedivtipila 😝

mirka12011
13. apr 2010

gari si po cisarskom tak bruendo sa straca pomalsie ale ked ako v 3mesiaci tak pohodka ja nemala ziadne v 3mesiaci 😀
tu neprsi len je zamracene....
no teda kvetinace ti do cesty chodili no hrozne....
no tak pokup a pofotte sa nam nech vidime aky ste krasny....

garonka
13. apr 2010

jane presne len my mame balkon dlhy čo je dobre len rano som ho vypratala kebyže bude taka prechadzka 😀 len mne vadia mreže sme na prvom poschodí ale mam istotu, že ma nik nevykradne ak necham dvere otvorene 😅

garonka
13. apr 2010

mirka šak toto, že po cisaraku sa ani brucho namahať veľmi nesmie normalne mi vadí, a ešte aj tie strie potvory mam no hlavne, že drahy povie, že mu to nevadí ale vadí to mne joj
no a ja som robila brušaky vo vyťahu 6 deň po pôrode lebo uzky vyťah mame 😀 a s kočíkom sa tam ledva vtrepeme 😀
no jasne pofotím a aj bučika 😵

lenocka84
13. apr 2010

tak som dala 1 do albumu

mirka12011
13. apr 2010

juj no teda ja dufam, ze pojdeme normalne rodit lebo ja chcem cim skor no teda hned ako sa bude dat zacat robit brusaky a zacat chodit cvicit...aj stacionar moj sa namna smutne pozera ze kedy na neho vyjdem 😀
pofotte sa a inak sa mi zda ci maly je cisty tato?

garonka
13. apr 2010

leniiiiiiiiiii ty si aka kočica super fotka a vôbec nemaš strie keby si videla moje brucho tak to je na zaplakanie

garonka
13. apr 2010

mirka jo maly je po tatovi veru po mne ma len nervy a veľky nos 😀 😀 😀

janefonda
13. apr 2010

gari my mame dva balkony a bez mrezi, kedze sme na tretom, aj ked tu ani na prízemí nema nikto mrezu, predsa len Rakusko 😉 Ale ten velky mame na slnecnej strane, tak som nam nan uz objednala markizu 🙂 sa tesim, pekne ju spustim a malicka si moze na balkone lenosit. Ked bude trosku väcsia aj pieskovisko take malicke jej nan dame a cez leto aj kupaci bazenik 😀 si moze plahocit vo vodicke 😵 uz sa tesim!
A ty pockaj, ved ked zacne bucik behat a ty za nim, vsetky kilecka zmiznú a aj brusko sa stiahne neboj 😉

Leni skus to foto trochen zmensit, mozno je to vela na konika, aj ked viem ze uz netreba zmensovat 😒

lenocka84
13. apr 2010

lusy na tejto fotke to nie je az tak vidiet

jane ta fotka ma 148kB, je malicka
a aj tak

janefonda
13. apr 2010

Leni ty kocica 😉 ja chcem aby ma sestra pofotila, ked teraz dojdeme domov na tyzden. Som od kamosky dostala taku sadrovu sadu na urobenie odliatku brucha a prs 🙂 tak vo stvrtok budeme s manzom sadrovat 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre