Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lubka89
19. apr 2010

no zatial je to dobre🙂 som zvedava co to bude dalej 🙂

lulu4
19. apr 2010

dugy: tak to by uz bolo na case aby s tym uz prestali, myslim, ze ste si toho hluku prezili az az...
co mam ja nove, neviem ci si kuk album, davala som tam veci co mam zatial pre male do vybavicky a moje brusko odfotene, ste boli na neho zvedave 🙂
inak dnes na 15:20 som objednana na morfologicky UTZ tak sa tesim, ze uz mozno budeme vediet co cakame ak sa drobec nebude schovavat, a idem aj s mm prvy krat dovnutra tak som zvedava ako bude reagovat ked uvidi male 🙂

barbyes
19. apr 2010

ahojte, ako sa máme?
aj ja chcem balík ☹ som si objednávala matrac a perinku s vankúšikom, obliečky aj taký krásny setík do posieľky a už ho chcem.... 😲

barbyes
19. apr 2010

dobrý tlak máš dugy , ja mávam bežne 100/60 ale ty vedieš, to už je ....

lulu4
19. apr 2010

ahoj barbyes: a odkial si to vsetko objednavala? to ma zaujima... lebo je vela tych stranok a na niektorych je to dobre predrazene... a matrac si aky hruby objednala a molitanovy ci aj s kokosovym vlaknom?

nemko
19. apr 2010

dobry den kocky, prosim vas chcem sa vas spytat ci vas kazdu hned na zaciatku boleli prsia alebo ste citili podla prs, ze ste tehotne?

barbyes
19. apr 2010

ahoj nemko,
ja som necítila vôbec nič 🙂 to je individuálne, každá žena to pociťuje inak. jediné čo som pociťovala ja bolo, ale to tiež iba úplne na začiatku, že keď som sa po stolici utierala tak také ťahanie vo vnútri. taký zvláštny pocit. ale inak vôbec nič- žiadna únava, bolesti, nevoľnosť...
a višiel Ti pozitívny test?

barbyes
19. apr 2010

lulu, ja som objednala z prisababy. zobrala som kokosový matrac za 22 €, set do postieľky(baldachýn,obliečky,ochrana na postieľku aby si neudrela hlavičku,zavinovačka a ešte tam bol aj taký, ja neviem ako to nazvať-látkový štvorec s priehradkami na odkladanie vecí čo priviažeš na postieľku) za 55€ a kopec iných vecí 🙂 sú tam podľa mňa dobré ceny, veď mrkni 😉

nemko
19. apr 2010

barbyes mam obavy, ze najdem iba jednu palicu tak test oddalujem 🙂

mimi21mimi
19. apr 2010

nemko, ja som necitila nic, mna sa spytala mama, ci nie som tehotna, ze mi nejako cudno ziaria oci 😀 a tak cca tyzden-dva po urobeni tehu testov, som zacala tusim citit bolest prs.

Dugyna, do dvoch tyzdnov to treba vybavit? 😕 eeejha tak to musim tento tyzden stihnut. Dnes som bola na policii, ale nemala som pri sebe kolky, tak zajtra idem zasa.

nemko
19. apr 2010

tak ja vam neviem kocky, sem tam ma pobolieva podbrusko, ale potom to zas prejde to je jedine co na sebe vnimam, inak nic.tak ja budem teda cakat aspon tyzden a uvidim, dakujem vam moc za prispevky 🙂

barbyes
19. apr 2010

kedy si mala posledný menzes?

dugyna
19. apr 2010

mimi a ma zajtra vsa policia strankove dni? lebo neviem ci nie su len PO,STR,PIA
hej zistovali sme si to s mm lebo este nemam zmenene trvale bydlisko..tak sme chceli zmen it a potom dat spavit doklady..ale museli sme spravit najpv doklady..nakolko do 14 dni musis ist na policiu zmenit

lulu matrac nas stal 25 eur v mobelixe antialergiky

obliecky a take na pampyshope fakt dobre ceny maju..

nemko..ja som nemal priznaky..ale spatne ked to hodnotim som bol strasne nervozna posledne dni..viuac akokedykolvek predtym ako pes som bola v robote...

dugyna
19. apr 2010

lulu idm kuknut foto
aj ja som vcer pridala brusko 😉

barby ja som mal uz aj 80/50
lenze dnes sa mi aj kruti hlava..

dugyna
19. apr 2010

lulu jake mas malinke brusko..

dugyna
19. apr 2010

inak krasne vecicky si pokupila

tadotami
19. apr 2010

ahojte 😀 ja bola na vychadzke na poste 😉

stacinka
19. apr 2010

Ahoj Nemko, mne zacali tmavnut prsne dvorce, troska sa mi nalilai prsia a boleli... no najvyraznejsie boli akesi predmenstruacne bolesti, az krce- akoby sa mi mala spustit, no stale nic a nic... to sa mi roztahovala maternica. Sranda bola, ze mi vsetky testy vysli negativne 😀 Aj ultrazvuk v 6tt bol bez nalezu 😀 Az v 8tt sme tam objavili bublinku 😎

barbyes
19. apr 2010

dugy, bydlisko nemeníš na polícii. bydlisko meníš na úrade, vy budete tiež patriť pod technopol. tam nahlásiš zmenu aj s listom vlastníctva a následne ideš na políciu (sú prepojený, čiže na polícii vidia, že máš nahlásenú zmenu)a dáš si požiadavku na nové doklady(pozor kolky si treba kúpiť dopredu na pošte) a to je všetko. ak pôjdeš najskôr na políciu otočia Ťa. my sme sa tiež tak prehnali. potom už len čakáš na nové 🙂 a keď zmeníte trvalú adresu, nahláste si to hneď aj do poisťovne, lebo tam to treba do nejakýmch 7 dní sa mi zdá, potom Ti môžu dať pokutu.

gali
19. apr 2010

ahojte, dievcata 🙂
mna dnes caka poradna, som zvedava, ci sa dozvieme pohlavie 😉

mirka12011
19. apr 2010

ahojte bambule idem sa pochvalit prisli mi ciapocka a celenka pre timku z ameriky juj tesim...hodim do albumu ako to kukuca....minutu

tadotami
19. apr 2010

ahoj gali.........bodaj by sa vam to ukazalo v plnej parade.nam sa dcera celych 9mesiacov neukazala.bolo to prekvapenie.a teraz sa nam krpec ukazal hned 🙂

barbyes
19. apr 2010

držím palce gali 🙂

gali
19. apr 2010

v sobotu sme mali nase prve vyrocie a manzel 1x citil drobca ako sa hemzi... 😀 😀 😀 Prvykrat to este nebral vazne, ze je to on, ale ked to pokracovalo tak sa tesil.
Male je aktivne a dufam, ze sa nam ho teda podari zachytit. Ak nie budeme asi uzatvarat stavky 😀 Vytazok z vyhry venujeme drobcovi 😉

tadotami
19. apr 2010

mirka...strasne zlatucke. 😀 pre dievcatka je taka kopa zlatych veciciek a pre chlapcov az tak nie.

gali
19. apr 2010

ok, babule 🙂 letim na bus... ak sa mi dnes este zadari budem vas informovat. Drzkajte sa a ak budete mat spravy o Lenke napiste. Myslim na nu.
Paa

lulu4
19. apr 2010

barbyes: dakujem za tip, pozerala som tu stranku ozaj tam maju pekne veci a slusne ceny... ved este nejdem objednavat ale hladam tipy 😀 a mne nedrzis palceky, sa normalne urazim, my mame dnes morfo UTZ 😵 😵 tiez som zvedava ci sa drobec ukaze 😵

mirka12011
19. apr 2010

gali drzim palce aby ste sa dozvedeli...
tadotami dakujem vies dievcatka mozes fintit viac 😀 ale aj na chlapcov su krasne veci len maslicky, salenky nemozes davat 😎

lulu4
19. apr 2010

dugy: som rada ze sa ti vecicky z albumiku pacia, ved aj ty tam mas velmi vela peknych 😵
no s tym bruskom aj ja si myslim, ze nie je na 21 tt az take velke 😵
a s tymi dokladmi, my sme boli s mm hned po svadbe v pondelok na matrike aj s listom vlastnictva od bytu, tam ma drahy nahlasil na trvaly pobyt a potom sme odtial isli na policiu ale kedze som nemala kupene kolky v hodnote 4,50 Eur, tak som to v ten den uz neriesila kedze strasne lialo vonku, bola som na policii min. stredu, tam som jej dala kolky, zmenu bydliska uz videla v systeme, to zmenili na matrike a nezabudnite na matriku zobrat aj original sobasneho listu... to iste aj na policiu potom, stary OP na policii nechas a si ta tam aj odfotia a pride ti sms ked bude hotovy, ja cakam od min. stredy... takze neviem co s poistovnou lebo tam by som mala ist az s novym OP asi, neviem... to este nemam prehlasene

tadotami
19. apr 2010

ved prave ☹ a mas zlaty kocik 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre