Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
4. máj 2010

elko tak som asi prezrela meno
ale netreba vytlacat,

babe pri mne na izbe tak praskla bradavka ze az krv jej natiekla do odsavacky, chudatko musela potom vylievat mliecko
ale nakoniec este vytlacila rucne, a uz nekrvacalo
tie odsavacky hlavne avent dost drsne namahaju bradavku, viem porovnat, avent a mam, a ta mam jednoznacne tak nenamaha bradavku, a ma ten isty efekt

lulu4
4. máj 2010

fuuu, elko tak za tu avent si vyvalila teda dooost, no skus tu DMku...
ale ja som nad tym lezanim na chrbte rozmyslala, ja mam velku odbornicku gynekologicku aj v telke je dost casto vsetko ale nikdy mi o tomto nehovorila tak podla mna sa moze aj na chrbte lezat ved aj v nemocke co su niektore baby cele tehotenstvo s tymi nohami hore vyvesenymi tak lezia len na chrbte...

elko69
4. máj 2010

leni v pohode 🙂 mam odsavacku mam aj ja,je dobra teda?

mirka12011
4. máj 2010

juj no teda dost si zato dala.... lulu mne uz prisla karticka z dm-ka hihi mam zbierat bodiky budeme tam asi casto chodit kupovat veci pre malu aj pre maminu hlavne tie kreminky na bradavky 😉

elko69
4. máj 2010

lulu no vidis to ma ani nenapdlo ze aj tie baby v nemocniciach tak lezavaju lebo keby boli na boku asi tazko vylozia nohy vyse tela...

tadotami
4. máj 2010

lenka to je pravda s tymi znackami.aj to si treba premysliet lebo chces aby si mliecko mala a aj aby ti bradavka drzala pokope.

elko69
4. máj 2010

no uz ju mam kupenu uz kaslat na to,uvidime ako bude pomahat,teraz budem pouzivat obyc.kalciovku a potom tu aventacku ked budem kojit

jjana17
4. máj 2010

lulu ja to tiez nechapem preco nam to mazu,,,co uz

baby ja pouzivam masticku na bradavky z lekarne vola sa BEPANTHEN a je fakt dobra segra ju mala v porodke ked zacinala kojit a nemusis si ked ides kojit po nej bradavky umyvat hned s mydlom alebo tak proste neskodi babtku ani ked ti trosku ostane na bradavke, je tam prisane ze ochranna mast , starostivost o zapareniny u dojcat a prsne bradavky,,,stala sice 4,96 ale musim povedat je super ja sa s nou natieram

mirka12011
4. máj 2010

babenky ake odsavacky mate?

lulu4
4. máj 2010

mirka: ja som si tu karticku vybavila uz davnejsie, uz som si z toho ich terminalu minule na predajni vytlacila aj body som nazbierala vyse 100 bodov a dali mi taku zlavovu poukazku bola tam 10% zlava na cely nakup a 25% zlava na jeden vyrobok ktory si zvolis a rozne ine kupony na vybrane veci... celkom fajn.. vcera som akurat vyuzila tu 10% zlavu ale tieto detske veci tam maju dobre, aj kozmetiku aj tie vlhcene utierky na ritku pre babo, aj tie tampony do podprsenky aj tento kremik na bradavky

elko69
4. máj 2010

no idem na chvilu zase asi aj pracovat,este par dni a uz tu budem moct byvat cely den a nebudem musiet odbiehat...

elko69
4. máj 2010

miri ja mam tu mam rucnu

mirka12011
4. máj 2010

juj je tam kopec dobrych veci staci si len vybrat hihi aj kozmetiku pre nas tam maju hihi ako make-up 😝

lulu4
4. máj 2010

mirka: ako tu tak citam tak Lenka ma tu _mam" a aj elko ju ma zevraj su lepsie ako avent, nechame si poradit...

barbyes
4. máj 2010

ahojte, prišla som Vás na chvíľu mrknúť 🙂
ako sa máte a čo je nové?

tadotami
4. máj 2010

mirka pri tamarke som mala babynova.no ale nic moc.teraz mam medela a vyzera v pohode.ale preferujem manualne.

lulu4
4. máj 2010

elko: tebe sa kedy zacina ta materska, uz nech ta domov pustia, si dobre vydrzala v tej praci, mna by porazilo niektore dni ked mi zle bolo a tak... klobuk dole

elko69
4. máj 2010

lulu neviem aka je zatial ta MAM ale tak uvidime..hehe 🙂

tadotami
4. máj 2010

jej barby dnes som sa na teba pytala ze co je z tebou.

elko69
4. máj 2010

lulu tento tyzden este a buduci len v utorok 1/2 dna a uz som domaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂

lulu4
4. máj 2010

ahoj barbyes: dlho si tu nebola, ty sa pochval, boli ste uz na kontrole? si asi stale doma ze?

mirka12011
4. máj 2010

no teda vy mate vsetky tie odsavacky ja som hovorila ze az ked budem vediet ze mam to mliecko tak kupim lebo teraz nemozem vediet ci budem mat ci nie....juj manualne su vraj dobre...

lulu4
4. máj 2010

elko: tak to uz mas za par ako sa povie, musis sa uz tesit, tak nech ti to rychlo zbehne 😀

mirka12011
4. máj 2010

barbyes ahojky ako sa mass?

lulu4
4. máj 2010

mirka: ja este nestresujem ale tak v juni, juli budem mat rovnaky problem ci kupit alebo nekupit tu odsavacku tiez neviem ci je dobre ju mat dopredu kupenu?

elko69
4. máj 2010

lulu dakujem... 🙂 v piatok sa uz lucim...

barbyes
4. máj 2010

ja už som na MD od včera a keďže doma nemám net... ☹ tak Vás zanedbávam
lula, na kontrolu idem až v Piatok, tak uvidím, že čo mi povie. hádam OK lebo ja ležať nezvládam 😒 muž mi preniesol jednu posteľ aj do obývačky k telke a nadvihol mi ju aby som mala nohy vyššie, ale to sa nedá.... nedodržiavam to tak ako by som mala..ale aspoň tú dietu sa snažím, schudla som 1kg 🙂 som sa tešila ako malá 🙂
a jane ako? ešte neporodila?

mirka12011
4. máj 2010

barbyes aj ja idem na kontrolu v piatok hihi tak budem na teba mysliet hihi ked budem cakat na vysledky hihi

lulu4
4. máj 2010

teraz som spravila normalny prehresok, fuuuj som zjedla dva kusky z tej bublaniny a zapila to poharom mieka, teraz budem obedovat az niekdy o piatej radsej a nebude uz ziadna vecera....

jjana17
4. máj 2010

barbyes nie som v obraze co si sa zacala otvarat a preco si musela schunut

barbyes
4. máj 2010

a máte už nejaký krém na bradavky? letmo som zazrela, že ste sa o tom bavili. ja ešte nemám, ale chcem si niečo kúpiť lebo keď to na mňa príde nech som pripravená a keď je dobré si ich začať natierať dopredu ako niekto písal tak...
a včera som prvýkrát cvičila s Epinom, je to haluz 🙂 dúfam, že mi to pôjde, na prvýkrát nič moc, tak ale tak to asi chodí 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre