Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
4. máj 2010

lulu haha a to akoze vydrzis do piatej nejest len ten kolacik a mliecko ,,haaha

barbyes
4. máj 2010

vidíš miri, ty ako vyzeráš? nemala si ísť aj včera?

tadotami
4. máj 2010

dnes davali v tv taku reportaz o prasiatkach ako papaju a nasa hviezda ze mami vies nenahnevaj sa ale ty si tiez ako tak prasiatko.vsetko pojes a potom tu jajkas ze ti je zle a ako si sa prezrala.zasran jeden.a ja hned na nu skrikla.a ze co kricim ze ci to nahodou nehovorim.to je ale decko asi ju vymenim 😀

lulu4
4. máj 2010

barbyes: tak viem si predstavit ake je to len lezat, zazila som to pri kamoske, ktora si to kusok odlezala aj v nemocke od 6 mesiaca a potom ju nastastie pustili domov ale tam musela len lezat tiez... zober si to tak ze lepsie doma ako v nemocke byt dlho. to uz musi byt na porazenie... hadam uz bude lepsie na tej kontrole, budem na teba mysliet, a potom sa nam nejako ozvi...
to je super 1kg aj to je velmi dobre... no ja som prave asi 1 kg pribrala s tou bublaninou a mliekom 🙂 ale nie robim si srandu 😀

jjana17
4. máj 2010

tami no pekne ta mala ta hned zhodnotila,,,,vies deti su najuprimnejsie,,,,xixixi, to musela byt ina sranda,,,

mirka12011
4. máj 2010

preco kazdy o vcerajsku hovori hihi nieeeeeeeeeee
ja som mala povodne dnes mat poradnu ale v piatok som isla a dobre som zrobila hned sme sli do nemocnice a az v piatok mame kontrolu ctg a prietokov aj porodnika by som mala uz stretnut 😀

lulu4
4. máj 2010

jjani: vydrzim, ja tak jedavam rano jeden chlebik alebo zemlicku s maslom, salamkou k tomu vela rajciniek alebo redkoviek a potom uz len obed a potom nejake ovocie alebo jogurt a tak... ja vela nejedavam aj ked som tehu... z coho sa tesim a dnes ma to stve lebo sme s drahym ranajkovali predtym ako siel do prace rano a teraz som si namiesto obeda dala toto 😢 tak co obed sa posuva, co uz

lenocka84
4. máj 2010

baby pri avent mi islo roztrhat bradavky od bolesti, musela som aj mastit
ale pri "mam" to vobec nie je potrebne
aspon mne to tak vychadza

lulu4
4. máj 2010

tadotami: tak mala je uzasna, ale ked si to tak zoberies tak neklamala, hovorila len to co vidi 😀 nemozes sa za to na nu hnevat 😀

barbyes
4. máj 2010

jani, v Piatok sme išli prvýkrát k pôrodníkovi a keď mi kontroloval krčok tak zistil, že je zmäknutý a mám ho už trochu otvorený, ak som dobre rozumela tak na jeden prs(niekto mi vravel, že keď si na 4 začínaš rodiť, ale neviem...) a povedal, že mi hrozí predčasný pôrod 😒 tak mi naordinoval prísny kľud a mám ležať s vyloženými nohami, ale to ja moc nezvládam. okrem toho, keď som v tej polohe, tak sa mi malinká navalí hore a horšie sa mi dýcha... ☹
a tiež mi zakázal sladké a namiesto klasickej prílohy mám jesť zeleninu kvôli tomu, že som už veľa pribrala

barbyes
4. máj 2010

tami, tvoja malinká je fakt úžasná 😀 😀 niet nad detskú úprimnosť 😅

jjana17
4. máj 2010

no barbyes tak to mas teda takto no, ale to uz vydrzis nejako , dobre ze si sa skor nezacala otvarat ako moja segra uz nejako okolo 22tt lezala s nohami hore, respektive pod zadkom mala vankus a to bola taka ubolena ked vstala no hroza
a bud rada ze nie si v nemocke, tam na tych skvelych posteliach a stale len lezat aby ta videli sestricky tak to je o nicom to by si bola strasne ubolena

lenocka84
4. máj 2010

barby ja som bola na 3cm otvorena a uz mi povedali ze porod sa zacina
tak len pekne lez, a nepodcenuj to

tadotami
4. máj 2010

ale ved pohodicka.ja ju beriem ako ze ved ma 6.ale ma u ma bod lebo vcera ako isli zo skolky tak mi po ceste kupila zmrzku.

lulu4
4. máj 2010

barby: veru veru aj ked je to tazke takto lezat musis to kvoli malickej, nestoji ti to za predcasny porod... a ako som pisala podla tej mojej kamosky, v nemocke je to na nevydrzanie a to tam bola este v lete... radsej doma 100krat ako tam

mirka12011
4. máj 2010

barbyes ano kludovy rezim lebo este mas tt do 9mesiaca
a ze sa otvaras nic neznamena kamka sa otvara uz 3tt a este kinderkuje 😉

lulu4
4. máj 2010

tadotami: prepac mi taku osobnu otazku len ma zaujima ako sa s tolkym sladkym vysporiadava tvoj organizmus, teda kolko si ztaial pribrala, lebo to keby ja ladujem tolko sladkeho tak mam uz asi 30 kg navyse... len ma to zaujima... diky

barbyes
4. máj 2010

leni nestraš 😒 ja som malinkej povedala, že ešte aspoň 3 týždne musí vydržať...
asi začnem ležať poctivejšie, hlavne, že som teraz u maminky na nete 😉 ale aspoň ten kľud dodržiavam 🙂 neísť k tomu lekárovi tak už je možno malinká vonku, jeden sex a sobotňajšie upratovanie a asi by sme išli 😒 musíme mu v piatok zobrať nejakú fľašu, že nás zobral 🙂

tadotami
4. máj 2010

lulu pribrala som 7a pol kila. pri tamarke 13kil a do takeho asi pol rokaa som este taakych 10kil zo svojej povodnej vahy schudla.vcra sme to s mm preberali ze ja som jak kyselina.

lulu4
4. máj 2010

barby: ozaj ze ste isli, to si nemala ako vediet, to bolo ako keby nejake znamenie... veru dohovaraj Vikinke nech pekne vydrzi v brusku...

lulu4
4. máj 2010

tadotami: tak to nie je take hrozne tak ma tvoj organizmus dobre spalovanie potom aj v tehotenstve... to bud rada...hlavne ze si to po porode zhodila to je dobre, to aj ja dufam, ze nejake tie kilecka pojdu hned dole a hadam nebudem musiet s nimi zapasit

barbyes
4. máj 2010

miri, si ma potešila 🙂 tie 3 týždne by mali stačiť 🙂 ale ideálne by boli 4, aby išla von toho 2.júna 🙂
a tú mastičku na bradavky nejakú neporadíte?? nikto nereaguje ☹

tadotami
4. máj 2010

v nedelu bol mm hrat futbal.a zobral aj nas.tak sme hrali s tamarku vedla na ihrisku a chlapi sa smiali ze ako za loptou beham a brucho si drzim.blazni.

mirka12011
4. máj 2010

babylove z dm-ka netreba umyvat pred kojenim....
ale aj kalciova mast sa tu hovorila ale tu musis umyvat...

mirka12011
4. máj 2010

barby len sa nepredbehuj az pomne mozes rodit hihi

barbyes
4. máj 2010

ja som pred tehu mohla zožrať tiež všetko a nič, ale teraz... ☹ ja by som tak išla na zmrzku alebo si dala čokoládku... 😵 😵 mňam, ale to by som do konca tehu mala vážne 20kg navyše ☹ už teraz sa necítim dobre, ruky mám ako kulturista 🙂 už sa teším na svoju pôvodnú postavičku, pekne budem cvičiť a ....jeej, už nech môžem..pri kojení sa inak môže cvičiť? či len nejako obmedzene?

barbyes
4. máj 2010

miri, predbehnem, ja chcem ísť 2.6. takže bohužiaľ 🙂
a tá babylove je z čoho? nevieš?

tadotami
4. máj 2010

lulu mam velmi dobru kamaratku a ta pri prvom 30kil a teraz pri druhom 31kil.teraz vazi okolo stovky.tak to je uz sila.

vejula
4. máj 2010

baby na bradavky je dobra aj maasť bephanten a také naplaste na bradavky multičosi už neviem ako presne

elko69
4. máj 2010

barbyes zavidim uz teraz 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre