Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
18. máj 2010

ale lulu rychlejsie jej bilo srdiecko a doktorka ze zopakovat ctg v sobotu mi povedali ze budem dlhsie na ctg po pol hodine mala sa ukludnila a bilo jej srdiecko pekne a po hodine mna odpojili....a to ani prietoky nespravili uz mam na nich nerv dufam ze mi teraz po 2tt uz spravia bo sa budem pytat sama na prietoky ...ň
nie nedoslo a to uz 2tt presli uz mam aj z nich nervy ze maju cas ......

jjana17
18. máj 2010

lulu veru dnes ma nechyta nic,,,,vobec nic len tak sedim a pozeram telku
prave teraz mi doniesla postarka balicek s tym kompletikom co mam aj v albume je taky chutnucky
no aj mne chybaju este nejake veci dokupit co sa tyka drogerky a mam vsetko
som aj plienky uz kupila, boze take su drobucke ze neviem ako tam toho nasho krpca budem davat
len ten kocik aby ti prisiel nacas, lebo ak budu mat celozavodnu dovolenku tak nebudu sa vyrabat a vsetko sa posunie

lulu4
18. máj 2010

Jjani. tak to sme na tom dnes rovnako asi len na rychlo spravim spenat so zemiakmi neviem sama co varit... ani mi nechuti jest, vecer sa musel maly nejako tocit a tlacit mi na zaludok lebo mi ostalo priserne zle este som si o 22 hod. davala kusok chlebika sucheho lebo som myslela ze umrem...
tebe aspon postarka pekne vsetko donesie ale ta nasa blbana hlupa aj vcera bola som doma a nikto nezvonil a to cakam tiez tie pekne nohavky na traky 3 co mam v albume a tie tri kosielky a dupky tie modro.zlto, zelene a biele teplaciky z konikovskeho bazaru od jednej kočky... a mm ked prisiel z prace, ze mas tu listocek zlty mozes ist na postu, tak som im tam uz vcera volala a pekne povedala svoje, ze sa s nou porozpravaju som zvedava... a to mi ma tento tyzden prist este taky tmavodmodry overalik do 5 mesiacov. co nam bude akurat na zimne mesiace dobry tiez z bazariku a potom este tie obliecky do postielky a zavinovacka s flanelovymi plienockami takze ak sa nachodim na postu ako cvok v tomto pocasi ma porazi, snad uz bude ozaj zvonit...
no a ten kocik mi ani nespominaj, objednam ho v juni a budem dufat ze za tie dva mesiace aj s dovolenkami kt. pripadne budu mat mi ho hadam dorucia, tak celozavodnu nebudu mat snad mesiac, spolieham sa na to 🙂

lulu4
18. máj 2010

Miri co tej maličkej tolko krat uz bilo silenjsie srdiecko, co ti na to povedali ved sa to nestalo prvy krat? veru a na prietoky sa pytaj aj sama ked ta neposlu... ved aby si vedela ako je mala vyzivovana ci je to ok, hlavne ked ty nemozes spapat vsetko ked ide z teba vela veci hned von... tak nech mas istotu...ved nasi lekari su ozaj dobri niektori... ja sa naramne tesim ked uz nebudem chodit k mojej super doktorke ale potom do nemocky na koho tam natrafim...

jjana17
18. máj 2010

lulu este ze nasa postarka je taka v pohode, ale vacsi balik mi nenosi len taketo male veci, ved keby som nahodou nebola doma,tak by musela to teperit cely cas a este by jej to mohli ukradnut
jej no tak to si ridany nakupovaci maraton mala, ja sa tu vytesujem z tych veci jak mala,,,
mne sa dnes vobec nechce nic ani varit, prosto nic asi si objednam,lebo ani neviem ci mm pride domov alebo bude jak vcera v robote az do desiatej koli povodnam, ma islo roztrhnut od zlosti, drzali ich v robote 5 hodin a nevedeli ci ich poslu pomahat niekde alebo nie, a vecer o desiatej ze mozte ist domov

lulu4
18. máj 2010

Jjani, tak to bud rada ze mate taku schopnu postarku, to je niekedy na nezaplatenie...
no s tym tvojim mm to je sila, hentak ich tam drzat a ptom ze chodte domov, tak to ozaj nevies kedy pride aj dnes... tie povodne to je hroza nezavidim ludom z tych dedin co sa im maly potocik zmenil na rieku a zaplavil pivnice domy podmil... to bude hrozne tie skody a ta statika domov potom.... ja som akurat mm hovorila ked davali spravy, ze taka som rada ze zijeme v meste a nemame tu ziadnu taku rieku, ktora by nas mohla takto ohrozovat ked par dni prsi... sice je tu Dunaj ale nebyvam rovno pri nom 😝 a tvoj mm je vojak alebo hasic nieco take sa mi mari ze? tak to sa ti ozaj neoplati ani varit....

mirka12011
18. máj 2010

lulu nic nepovedia a este tam bol taky muderlant ze preklepsia sa u mna rozvija zapotil hahaha to je vyssi stupen gestozi no teda sranda s nimi no dufam, ze v piatok tam bude konecne niekto normalny bo ja mam stastie len na nenornalnych hahaha akurat papam tortu z prijimania a kavu k tomu ja som taka pazrava posledne dni ty kokso ze sa nespoznavam..... 😀

lulu4
18. máj 2010

miri: ved to bezny clovek sa do toho nerozumie a nie ze by nieco povedali este to z nich tahat ako z chlpatej deky... to ja budem mat urcite tiez stastie na takych mudrlantov...
takze si davas torticku a kavicku... fuuu by ma to dnes asi zabilo, ja citim ze sladke akosi nemusim aj na mesiac neviem co mi je a to som si vcera dala kusok horkej cokolady... ale zacinam byt hladna ale co si dat netusim na nic nemam chut je mi dnes nejako divne

jjana17
18. máj 2010

lulu ano je vojak, ak jemu nevadi ze ist pomoct to je v pohode, ale ten pristup nadriadenych ze cakajte cakajte a stale nevedeli sa rozhodnut ci ich tam vyslu alebo nie, vies a za ten cas tam aj mohli pomoct a nie sediet v kancli, ale vies,,,,
idem ja za kamoskou zachvilku,,,
tak zatial

lulu4
18. máj 2010

Jjani ved chapem ze ten pristup ich vytocil to sa necudujem... tak pekne pokecaj s kamoskou, ja dnes asi nikam, zacnem pisat jednu pracu do skoly, nech to mam z krku a asi varit nieco... tak papa zatial...

mirka12011
18. máj 2010

lulu este ze moj gynekolog mi prelozi co mi napisu a ze mame dugynu ta mi hrozne pomaha a poradi zavola co nove hned povie co robit zlata to babenka...
no ja cakam ci ta torta ostane vo mne ale je fajna hihi
inak zle ti je? no teda to su stavy raz by sme jedli raz zasa nie ja vcera som mala taky den ze by som len zeleninu jedla hih a dnes tortu no teda co bude zajtra? hi
inak super odsavacka na minibazare si kupila?

natalia777
18. máj 2010

ahojte mirka este nerodis? 😀

mirka12011
18. máj 2010

ahoj natalia nie ale miska a lusa uz porodili este jane a uz mozem ja hihi ja cakam na poradie hihi

natalia777
18. máj 2010

jaaaaj takze janefonda este tiez nic..... a ja cakam na tie krasne spravy, gratulujem ostatnym kockam co uz to maju za sebou, jooooj mirka o chvilu som v PO tak dame to stretko? hadam ta sopka uz nebude zlostit lebo ma porazi 😠

mirka12011
18. máj 2010

natalia hih ze o chvilu si doma juj to in jun ides home ze? no sak to je fakt hned omg no stretko dame len prv musim porodit hahahahah juj no ta sopka je teda uz trapna furt len letiska zatvaraju sak ked tak bude dalej ani dovolenky nebudu bo ludia nebudu mat ako sa na dovolenku dopravit hihi a mala ako pocuva?

natalia777
18. máj 2010

no ved je to strasne s tou sopkou, ja len rozmyslam ako dojdem domov.... chiarka pocuva jasnacka ked chce ona 😅 vcera sme boli v londyne na ambasade, prva skuska, musela presediet v aute dost dlho ale zvladli sme to 😅 no..... dala som nove foto......a neboj o chvilu porodis a potom ked bude teplucko ideme na prechadze po high street in Presov ha ha ha 😀

lulu4
18. máj 2010

Mirka hej z mimibazaru www.mimibazar.sk/natasha predajkyna tam ma super ceny a novy tovar 🙂 takze sa zase raz musim pochvalit dobrou kupou 🙂 o tych stavoch jedenia a nejedenia mi nieco hovor.. ako ja sa nikdy neprejedam to sa mi neziada a ani sladke moc iba sem tam si zobnem ale dnes neviem co by som vlozila do ust na nic absolutne nic nemam chut a mozno mi zacina byt zle aj od hladu... ach jaaaj asi si spravim len spagety s kecupom a syrom... a dugy je ozaj zlata, ta poradi ked tu je vzdy...

lulu4
18. máj 2010

natalia ahoj, nic ma do toho len som zvedava ako si tu pisete s Mirkou viem ze zijem v zahranici a to sa ides vratit na SK uz natrvalo ci ides iba pozriet rodinu na nejaky cas? a kedy letis? budem drzat palce lebo ozaj je to take vselijake min. tyzden som tu mala krstnych z Anglicka a tiez nevedeli co bude ci sa budu moct vratit naspat ale v pohode...

mirka12011
18. máj 2010

no uz sa tesim na tu prechadzku juj a ktoreho to letite?
lusa dikes kukucnem a nic si z toho nerob ja mam tiez take stavy to len teraz by som len sladke jedla a to mi je z neho zle asi fakt uz sme pri konci hih sak aj sme 😀
spagetky hmm mnam

natalia777
18. máj 2010

lulu stahujeme sa na svk uz natrvalo 🙂 po 6 rokoch 🙂 letim 13 juna a strasne sa bojim ako to zvladnem s chiarou 🙂 a bojim sa aj aby sme vobec poleteli kvoli tej sopke 😠

natalia777
18. máj 2010

moj manzel pride o 2 tyzdne na to lebo musi este dotiahnut nejake veci do konca a cakat na kuriera kedy nam dojde po veci atd....

lulu4
18. máj 2010

natalia: tak kvoli tej sopke to menia kazdu chvilu ale tak bezpecnost je bezpecnost, radsej zakazat let akoby sa nieco malo stat ale hovorim napr. krstni tu boli z VB na tyzden a aj prileteli aj odleteli v termine... ale to nikdy nevies... tak vam to hadam tiez vyjde a ze nebudu problemy a hlavne verim ti aj s malym dietatom letiet nebude to sranda ale potom uz budete tu na SVK a bude dobre...tak to ste tam boli pekne dlhu dobu a povedali ste si ze hlavne kvoli malej chcete zit na Slovensku ci uz to tam nie je take ako kedysi?

lulu4
18. máj 2010

miri veru veru tieto nase tehotenske stavy to je ina kava 😀 mozno nam to casom bude aj chybat ked uz budemem mat drobcov pri sebe 😀 ved to spagetky su dobre a hlavne rychle takze sa s nimi moc nenatrapim a idem si ich aj spravit lebo uz citim hlad...

natalia777
18. máj 2010

nie je to tu stale ok ale nechceme aby tu mala vyrastala 🙂 za tu dlhu dobu sme si isti 🙂

mirka12011
18. máj 2010

hihi no poviem ti ze ja mam take stavy ze chlebik jem pol hodiny lebo nemozem nic do seba dostat hih tak vies hladna som ale nic do mna nejde hih oci by jedli ako sa hovori....

lulu4
18. máj 2010

miri ved to ved to oci by jedli ale usta akosi nezvladaju a zaludok uz vobec nie....akurat som si dala tortilly slane tie co sa jedavaju s tymi omackami vselijakymi, ale len take slane su fajn ako chipsy 😀

mirka12011
18. máj 2010

hihi slane mnam dala by som si ale to nemozem hih a uz mi je zle z torty ach jaj no cakala som to hihi
mne sa nic dnes nechce a zaroven by som nieco robila omg to je teda naladicka hihi

lulu4
18. máj 2010

tak ja uz varim vodu na tie spagety aj pracku som uz nalozila ale inak nic nebudem robit, upratane mam... co sa budem kazdy den stresovat... ozaj blby den...

lulu4
18. máj 2010

natalia pozerala som najnovsie foto malickej, rastie vam ako z vody... a uz aj lozi alebo sa len tak na brusko pretaca a lezka tak? lebo kamoska ma dcerku ktora mala teraz pred par dnami pol roka a este nelozi len tak sedka v tom detskom kresielku alebo ked lezi sa pretaca na brusko uz aj sama...

mirka12011
18. máj 2010

no teda upratane mam aj ja hihi len tu fuka ako sialene ani vonku ani nikde v takom pocasi som vcera mala dost, este som chcela vlasky umyt ale vcera v pocasi hovorili ze dnes sa vlasky neumyvaju hih tak umyjem zajtra.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre