Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
18. máj 2010

jane: takze malicka si zase len pospinkala a nic? hmm jej tam musi byt velmi dobre a dnes mas termin.. no asi ti to nevyjde ako Luse presne na den ale to nevadi ale do vikendu by sa uz mohla vypytat Natalka mala 🙂 nech uz ma volnu cestu Mirka po tebe..

lulu4
18. máj 2010

Jjani: tak ti to potom dobre padlo, ze si trosku vypadla z domu nie? ja som si uvarila spagetky, trosku z nich spapala a teraz sa vytesujem lebo som si v schranke nasla obalku a v nej bol ten modry overalcek co som objednavala od jednej pani tuto z bazariku konika za nejake 3 Eura...a tebe co pozicala na krst, ako oblecenie v com pojdes?

janefonda
18. máj 2010

lulu ved ona sa potom zobudila, lebo tam potrebuju vidiet, ci je malicka aj aktivna, keby len spinkala, znamena, ze uz setri kyslikom a ze sa tam neciti dobre. Ale moja sa u mna citi dobre, lebo santi skoro v kuse, len na pasoch vzdy hra aka je dobrucka.Je to herecka moja 🙂 No clovek nikdy nevie kedy to na neho dojde, ja to cakam kazdy den 🙂 🙂 🙂 Hlavne ked mam poslickov si vzdy tak myslim, ze uz by to bolo naozaj nacase a nie len falosne kontrakcie mat. Tie su k nicomu 😠

mirka12011
18. máj 2010

lulu ja cely ten cas rozmyslam nad tymi spagetami tak som dostala chut na stiplave a pojdem si spravit cestovinky mega stiplave mnam

jjana17
18. máj 2010

lulu no super tak sa budes vytesovat aj ty dnes z noveho oblecka pre drobca
pozicala mi tesilky, taku peknu bielu bluzku s dlhym rukavom a na to taka pekna zelena vesticka, fakt nadherne, , som aj rada , nemusim kupovat nove veci lebo na ziadnu inu akciu sa uz nechystam do porodu takze mi tym velmi pomohla

lulu4
18. máj 2010

Jjani tak to ti verim ze ti pomohla s tym obleckom ved zase by sa ti neoplatilo kupovat ked uz na ziadnu taku akciu nepojdete a si tehotna, potom by to clovek aj tak nevynosil... a komu to idete na krst, tvojmu krstniatku? prepac ze sa tak blbo pytam ale v nasej rodine sa nedava nikto krstit iba ja som bola este kedysi ale my nasho maleho nedame lebo ani moj mm nie je, iba si spravime krstiny doma ako oslavu 😀

lulu4
18. máj 2010

Miri ale nesprav si tie cestovinky moooc stiplave lebo aj malu Timku vyzenies von a este aj predbehnes Jane... tak s mierou radsej

lulu4
18. máj 2010

Jane: tak to ti verim, falosne kontrakcie to ozaj nestoji za nic iba ak za bolesti ale radsej nech uz pridu tie prave porodne, si ich odtrpis ale potom uz budes mat malicku pri sebe... inak vy by ste zazili dobry sok keby sa nenarodi Natalka ale synator, kedze ste od 20tt nevideli pohlavie ci teraz sa ukazala ked ste boli ze je baba?

mirka12011
18. máj 2010

omg ale ja neviem co je somnou prv tortu ktoru ja osobne inak vobec nejem teraz stiplave mnam no teda mozno vecer dostanem chut na cibulu brrrrrrrrrrrrrrr

jjana17
18. máj 2010

lulu, sestra co ma syna tak toho idu krstit, ja som neni krsna krsny je moj brat
no ved keby je teplejsie dam nejake saty a ide sa ale ked je takato kosa tak dlhy rukav sa mi aj hodi

janefonda
18. máj 2010

lulu ani teraz sme nevideli, teda pani doktorka nevidela, sa nas pytala, ze co to je a my ze raz nam bolo povedane, ze baba 😀 TAk sme pripraveny aj na alternativu chalaniska, len tie veci co mam doma pre babu..hhmmmmmm. Vela som kupovala sice neutralne, ale aj tak mame vela babskych handier. Hlavne od kamosky po jej malej 😅

a teraz som hladna baby, vdaka vam 😠 😠 😠 musime ist este nakupit, lebo ved nemam ani co navarit, ale manzo zaspal, tak cakam kedy sa zobudi 😉

janefonda
18. máj 2010

baby to u nas je naozaj taka zima? My mame konecne slniecko po mnohych dnoch, tak to zajtra mozno dorazi na svk. A mame 19 stupnov, co sice nie je tych 26 co byvalo , ale lepsie ako 10... 😎

lulu4
18. máj 2010

Jjani: ved to preto som ani dnes nikam nesla radsej ved aj vcera ked som isla do Trnavy do skoly som spekulovala rano pol hodinu co si obleciem aby mi nebola zima aby mi to nepremoklo... no horooor... uz nech sa otepli ale zase nie na 35 stupnov...

Miri no na veceru cibulu to by si ozaj zaklincovala... ja sa teraz cibule a cesnaku vyhybam lebo mi z nich nie je prave najlepsie... a inak ta baba mi na tu plachtu napisala ze ved chapem vas, ze ked uz kupujete tak chcete aby to bolo poriadne ze sa posnazi vybrat mi taku farbu aby som bola spokojna a aby nesla do biela 😀

jjana17
18. máj 2010

boze baby mne praveze vobec nejako nechuti jest teraz

lulu4
18. máj 2010

Jane: no tak by si maly ponosil aj ruzove ved na doma je to jedno v com bude taky drobec obleceny no nie?
no ja som si varenie vyriesila dnes rychlo, som si spagety spravila s kecupom a syrom a uz som aj Mirke narobila chute 😀
a tu veru teplo nie je ani nahodou akurat ze uz prestalo konecne prsat ale tak rychlo sem to teplo od vas nedorazi lebo do piatku hlasili tusim takto skaredo no ved uvidime

jjana17
18. máj 2010

lulu veru pocasie je skvele, ale ze mm ma prist normalne dnes domov ta som rada
taketo pocasie by mi vyhovovalo na porod,, 🙂
ale ako pri mojom stasti budu cez porod rekordne teple dni

lulu4
18. máj 2010

Jjani ved ani mne ale dala som do seba tie spagety aspon lebo zase nemozem byt cely den hladna bolo by mi zle od hladu...
akurat mi dosiel domov mm tak mu idem dat papat 😀

jjana17
18. máj 2010

ved to aj ja jem posledne 3 dni preto ze musim a nie preto ze mi chuti,,,

lulu4
18. máj 2010

tak mm je uz napapany 🙂 a neviem co budem robit do vecera, idem si asi vytlacit knihu do skoly co mame povinnu a zacnem ju citat 😢

jjana17
18. máj 2010

no hadam to je aspon nejaka zazivna kniha,,,ci???

jjana17
18. máj 2010

taak mm ide domov uz si nakazal syr vyprazit tak idem mu to pochystat

tadotami
18. máj 2010

no som tu zase na chvilku 🙂

lulu4
18. máj 2010

tado: a kde ty dnes lietas cely den? hm?

Jjani: ale kde zazivna kniha ale aj horsie som citala, je to o kriminalite a nasili v usa, da sa 🙂 takze vyprazas syr, no to keby som si dala by ma dorazilo uplne, tak dlho som ho nemala a nemam ani nan chut... mne mm doniesol cerstve celozrnne zemlicky som si nakazala tak si mozno do vecera jednu dam so sunkou a paradajkou uvidim ako budem hladna...

elko69
18. máj 2010

maminakatka mna neskutocne trapi zaha tiez,zatial zabera mliecko ale tak zevraj zabera aj pukancovy chlieb alebo burizony alebo soda bikarbona..treba poslusat co zabere teba...

elko69
18. máj 2010

fuuuuuuuuu baby nezavidim ak Vas trapia zuby..ja som sa sice tiez nevyspala tuto noc ale nebolo to ani zo zahy ale kazdu hodinku som behala na wc cikat a od 4.20 do 6 som bola 4x az takze super noc,skoro nic som nepila som skoro vyprahla od smadu a na WC som stale behala 😒

tadotami
18. máj 2010

lulu....snazim sa trochu si zarobit takze sijem kostym.este dobre ze mm robi poobede.mam tu klud.len tie sproste tlaky od piatku co mam.

elko69
18. máj 2010

lulu4 to som plakala aj ja ked som to prve razy kuk to svadobne DVD a teraz len aky usmev na tvari len 🙂

jane a ty co,ta tvoja malinka si tam chce chatu postavit ked sa nepyta von???uz sa otvaras aspon na prst?

happy8051
18. máj 2010

lulu, hej som rada ze je uz amnio za mnou, predstavovala som si to horsie, bolo to v pohode... babatko pred vpichom spinkalo, lekar ho musel budit 🙂
poradnu mam v hainburgu a tam budem aj rodit... teda dufam ze to stihnem 🙂 kedze budem mat rakusku matersku vsetkemu sa musim podriadit🙂 nie je to niekedy jednoduche no ale co uz... snad to zvladneme..
amnio som mala vo viedni, lekar bol zlaty 🙂

jjana17
18. máj 2010

ahojte
Lulu ano ani ja som ten syr nejedla, nechutilo mi ,,ale teraz som si dala za pohar kakaa, no tak to mi bralo
Tami tak to si sikulka, ja na take prace ako sitie nie som alebo mozno keby skusim tak by som aj nieco vykuzlila,,,

tadotami
18. máj 2010

ahoj jani.....tak to sitie je najmenej.mam nove foto:

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre