Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
1. júl 2010

@tadotami ja Tami ani nestras ,vsetko ma hryzie ( ak to nie je bavlna ) neviem co to mam teraz s pokozkou vazne....telo mi je take ,ze sa zabednim doma s ventilatorom ,zatiahnem zaluzie a prezivam .....uz naozaj si zelam mat tu maleho ,ale zase nech len pekne vydrzi co ma ....to ti verim,ze ta to serie a susedia obcas vedia aj to,co by nemali-to ja neznasam ...inak takto rano ked sa zobudim mam pocit,ze den je priliz dlhy a to som dnes sama az do zajtra ,lebo ten moj je v sluzbe ....katastrofa ...Tamarka este v skolke ?ci uz prazdniny ? 😀

janefonda
1. júl 2010

@tadotami prepac, ze som ta tu rano nechala osamotenu, dieta ma potrebovalo 😉 No mas pravdu spinkat sa nam nechcelo, teda mne by sa aj chcelo, len ta moja blska malicka dnes v noci zmenila nejako rezim 😠 Ako sa citis? Pocuj ked ja pridem na SVK, ty budes v tom case asi prave v porodnici 🙂 dufam, ze to nase spolocne kocikovanie plati 😵

janefonda
1. júl 2010

@tadotami presne to som neznasala na konci tehu, kazdy sa vypytoval a este si sa nerozpadla? Nenavidela som to. Denne niekolkokrat tato mila otazocka a ja som bola z toho na nervy, kedze som tyzden prenasala 😠
A teraz mame novu modu, kazdy kuk do kocika a hned jeeeej to je chlapcek? Ano za to ma ruzove na sebe a pod sebou ruzovu deku 😠 😠 😠 A aka je velka...kolko ma? Uz tri mesiace? Ma mesiac aj nieco 😠 😠 😠

drzkosa
1. júl 2010

@maminakatka no nic to musim si zvykat na moje sadielko 🙂

drzkosa
1. júl 2010

@dugyna GRATULUJEM a prajem hlavne zdravicko a rychle zotavenie 🙂)

mimi21mimi
1. júl 2010

@dugyna Gratulujem dugy a vela sil a radosti do dalsich dni 🙂

mimi21mimi
1. júl 2010

@janefonda Hmmmm ako tak citam, tak porodom tie blbe otazky nekoncia. 😠 Mne uz lezie tiez okolie riadne na nervy!

tadotami
1. júl 2010

@janefonda jasne ze to plati.kriste dnes sa ma to len 7ludi pytalo.mna nebavi kazdemu hovorit ze este stale mame cas.ved je to take neprijemne ked sa to stale dokola vypytuju.tehotnej to nerobi dobre.a taka stara skatula rano ze a pani a vy ste este stale tu?a kde by som mala byt.co ma pochovavate?och nie.no tak vas by som si nedovolila na cintorine predbehnut.ze ako mozem nieco taketo povedat.no tak ako vy mozete.a dajte mi pokoj a vobec pozname sa?debilny ludia.nervy mi len tak hraju a budu ma drazdit.

mimi21mimi
1. júl 2010

@tadotami len jedneho debila zrusis a dalsich troch stretnes ☹

mirka12011
1. júl 2010

@tadotami ach jaj to aj mne liezlo na nervy hlavne posledne tt tak hlavne klud a posli ich do .......... 😅

tadotami
1. júl 2010

@mimi21mimi to je pravda.inak dnes mam poradnu.a tak by som spala.idem si prazenicu urobit lebo mam total prazdny zaludok z noci.a dufam ze ked tam pojdem zivu dusu nestretnem.

mimi21mimi
1. júl 2010

@tadotami to mas normalnu poradnu, alebo tu rizikovu?
Inak mna segra presviedcala, nech idem rodit do Nitry, ze tam je vyborna porodnica, ale ked tak citam, co tu o nej pisete, resp. o pristupe tych doktorov, tak som pevne rozhodnuta, ze porodim u nas.... jedine, ze by mi krpata skrizila plany na dovolenke 😀

tadotami
1. júl 2010

@mirka12011 vcera som tak susedu poslala a ta sa hned prezehnala.ze ako mozem nieco taketo.tak som to zaklincovala a poslala ju do prdele a ze uplne staci ked jej traja zasrani revu jak zmyslov zbaveny.

janefonda
1. júl 2010

@tadotami urcite nestretnes 😠 😠 😠 nitra sa cela vyprazdni 😀 😀 😀

tadotami
1. júl 2010

@mimi21mimi ono porodka neni zla to nemozem povedat,sestonedelie je super ale ked si este tehu kazdy na teba serie.do rizikovej mam ist 8meho co sa modlim nech porodim a nemusim tam ist.dnes mam u svojeho a poviem mu ci by ma aspon on nemohol pozriet zo spodu.

janefonda
1. júl 2010

toto cakanie kedy sa mi zobudi dieta je uzasne.Pojdeme sa kocikovat, kym nie je az taky hic. A na obed pekne zalezieme dnu, ja navarim, uz som si ocistila zemiaciky, dala som ich do chladnicky a ked dojdem sup na sporak a k tomu pangasius na masle s koprovou omackou 😉 teda taky je plan 😝

tadotami
1. júl 2010

@janefonda v to dufam.

mimi21mimi
1. júl 2010

@tadotami Tami a o com su tie tvoje poradne, ked ta ani zospodu nepozrie???

tadotami
1. júl 2010

@mimi21mimi aby som zabila cas.no dnes ma uz asi urcite pozrie.taka bolest co na mna teraz prisla.ty kokso som za az dovracala.to co bolo.fuj.dufam ze sa dovleciem k doktorovi.kedy uz tie kosti prestanu boliet.pri tamare ma neboleli vobec.mna uz toto nebavi.odchadzam na poradnu,rozcapim mu nohy a nech kuka.lebo mu tam tu ruku sama strcim.majte sa zatial.

mimi21mimi
1. júl 2010

@tadotami Drzim ti palce, daj vediet, ako si dopadla.

tadotami
1. júl 2010

to je teplo jak slak.konecne doma.som z toho este vacsi debil ako ked som tam isla.vraj je krpec vzadu ze co je dobre.ako to ked je dieta vzadu tak sa nemoze narodit?alebo co.som asi blba ale nerozumiem tomu.kosti aj vracanie je vraj v poriadku.vyter na streptokoka je v poriadku-co je tiez zaujimave lebo 2tyzdne do zadu mi povedal ze je pozitivny a od vtedy mi dalsi nerobil.a nevie mi nijako pomoct uz mam len porodit.ale mam pockat do dalsej rizikovej ze az potom mam rodit.a k nemu uz nemam chodit len do rizikovej.takze rekapitulacia:som z toho debil.

optimistka
1. júl 2010

Ahojte dievčatá, dnes som sem nakukla prvý krát a vidím, že ste tu už v dosť pokročilých štádiách tehotenstva. Spomeniete si ešte vôbec na svoje začiatky. Mne test včera ukázal dve čiarky, tak som z toho zatiaľ celá rozčarovaná. Mám však jeden problém: stále sa cítim, ako by som mala dostať a ako paranoidná behám na vecko kontrolovať, či je všetko OK. Okrem dvoch čiarok však nemám absolútne žiadne iné príznaky. Ani len prsia ma nebolia. Skúšala som aj teplotu merať, ani tá nie je zvýšená. Myslíte že je to OK? Alebo len zbytočne stresujem?

maminakatka
1. júl 2010

@optimistka ahoj tak ja som mala tiez take bolesti akoby som mala dostat 😀 ....enmusis mat ine priznaky ,najlepsie ti to vsak povie a potvrdi tvoj gynekolog 🙂 drzim palceky 🙂

maminakatka
1. júl 2010

@tadotami ahoj Tami tak to je parada ,nie len ty si z toho debil ,ale aj ja ....to akoze nechapem teraz ,ked je maly v zadu je to dobre ,ci zle ,ci pripravene na porodo ,ci ako ......skvely je ten MuDr 🙂

mimi21mimi
1. júl 2010

@tadotami fakt "uzasny" doktor... to aby si clovek vycucal vsetko z prsta asi 😖

maminakatka
1. júl 2010

@mimi21mimi ahojky mimi tak kedy do Tatier ? 🙂

mimi21mimi
1. júl 2010

@maminakatka ahojky... v nedelu 😉 uz sa neviem dockat, lebo doma ma poraza ... a este k tomu tie horka. Ako ich zvladas ty?

maminakatka
1. júl 2010

tak to ti verim ,ze sa tesis ,neberies aj mna ? 🙂 no hrozne ,nespim ,nechuti mi jest a premaham sa aj v piti ,lebo aj to mi ide hore 😖 ....inak mam uz druhy den take divne bolesti ako pri menzese ,tak som volala mamine ,ze co to je ...ta ma potesila ,ze len aby drobec nebol aj skor 😝 ....ale tak to prislo na par minut aj vcera ,aj dnes a hned som aj isla na zachod na velku ....nemavas take ?nevies co to moze byt ?

mimi21mimi
1. júl 2010

@maminakatka Ja mavam tie bolesti v podbrusku uz cca 1,5 mesiaca.... Bola som s tym aj u gynekologa, prezrel ma, lebo myslel, ze by mohlo babo tlacit na ladvinu, spravil mi aj vyter (ani neviem na co) a kazal mi uzivat tabletky, na ktorych bolo napisane NEVHODNE PRE TEHOTNE... tak som ich neuzivala.
Mamina mi povedala, ze to moze len babo na nieco tlacit.... ale rozhodne som sa neotvarala ani som nemala skrateny krcok, takze to nebola predvest porodu. 🙂

maminakatka
1. júl 2010

@mimi21mimi aha ,lebo mna to dost tam dole boli,aj v krizoch ,ale len na par minut ...to nemozu byt ti poslickovia ? ja mam skrateny krcok 3 cm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre