Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

gali
3. júl 2010

@liv1 nasa mala je uz tiez dole a pisu, ze uz sa bude menej hybat - haha, to mi pride ako inak vtipna poznamka. Ta sa tak hybe, ze si to hned vsimne aj okolie... 😀

gali
3. júl 2010

@martinkaastefanek to teda gratulujem. Nam sa podarilo na 3x 🙂 doniesol nam malu Mikulas 😀 Inak mas termin, skoro ako narodeniny mojich starych mam. Obe su v marci 😉

martinkaastefanek
3. júl 2010

@gali No ak mam pravdu povedat ja som si tiez myslela ze to nebude takto hopom predsa mam uz skoro 30..kedy asi ti vedeli povedat ze budes mat dievcatko?

liv1
3. júl 2010

@gali pisu ze medzi 30 az 32 sa hybu najviac, potom uz menej. ja som to takto citala aspon 😉 . ale tiez mi to musia vidiet vsetci podla mna. vsak ja viem presne kedy spi a kedy je hore 😀

gali
3. júl 2010

@liv1 hihi, no je to celkom zabava a myslim, ze drzovka je, ked v noci nezobudi mna, ale manzela, lebo ho kopne bud do ruky alebo chrbta 😀 😀 😀 To ma asi za to, ze chcel chlapceka, tak mu to namdala... Ale inak so spankom nemam tiez problem. Jedine co ma trapi je zalahnute prave ucho, tak si palim tycinky a kvapkam kvapky a krc v pravom lytku, ale brutal.

@martinkaastefanek nepamatam si presne, v kolkom tt som bola, len viem presne datum, ze 19. aprila, asi teda tak v polovici. Ale tiez zalezi ako budes mat babo natocene. Napr. nasa vzdy tak rozcapena, ze sa neda prehliadnut, ale tvaricku si schovava... 😀

maminakatka
4. júl 2010

caute baby kde ste vsetky ? mne je tak blbo ☹ ☹ ☹

elko69
4. júl 2010

ahojte dievcata nestiham citat lebo posledne dni mojho drobca trapia prdky a brusko a to ani moc nespime takze lietam okolo neho a ked zaspi tak si pospim aj ja s nim..ako sa mate vsetky?

maminakatka
4. júl 2010

@elko69 ahojky chudatko malinke skusala si ten kremik pupik ??

vefi89
4. júl 2010

@elko69 INFACOL kúp, pomáha to, feniklový čaj a tak ako písala mamina, pupík

mirka12011
4. júl 2010

babky dugyna pozdravuje dnes idu domov s miskou a dockame sa fotky

elko69
4. júl 2010

@maminakatka vsetko mozne, aj pupik aj cvicievame aj masirujeme brusko a teraz davame espumisan este,mam kupene jedny prirodne kvapky,dost drahe ale prirodne ale tie sa smu az po 3 ukoncenom mesiaci takze musime pockat kym ich zacnem davat,to mam na odorucanie kamosky,jej dcerka mala strasne problemy a jedine tie kvapky jej zabrali

elko69
4. júl 2010

@vefi89 vies co teraz ked davam ten espumisan mu davam namiesto fenikloveho caju len vodicku prevarenu lebo aby ho to zase nerozduvalo a uz som asi dosla co mi skodi,som uz dva dni nejedla moje ranajky a veceru t.j. vianocku,alebo makovnik,alebo tvarohovnik s mliekom a zda s ami ze to nema az take strasne uz dnes...

vefi89
4. júl 2010

@elko69 makovník, kakaovník, tvarožník vôbec!!!!

elko69
4. júl 2010

@vefi89 no uz viem!!! lenze predtym mi neskodil a teraz posledne dni ano... a k tomu asi aj to mlieko,takze aj to som prestala pit radsej...

lulu4
4. júl 2010

@martinkaastefanek gratulujem a caka vas krasny termin podoru, ja som narodena 14.3. - nech prebieha tehotenstvo bezproblemovo 🙂

lulu4
4. júl 2010

@vefi89 vefi preco sa taketo kolaciky nemozu ako makovnik, kakaovnik a mlieko sa tiez nema pit? ale ved mliecne vyrobky podporuju mlieko nie?

elko69
4. júl 2010

@lulu4 ono s amoze mozno mlieko ale mne nerobi asi dobre...

mirka12011
4. júl 2010

baby co je s tami?

mirka12011
4. júl 2010

@lulu4 ko sa mas?

vefi89
4. júl 2010

@elko69 mne miška z mlieka zapekalo

@lulu4 makovník je príkry, bábo z neho páli záha, kakao zapeká a tvaroh ako u koho. mliečne výrobky zvyknú detičky tiež zapekať, ale nie všetky...miška zapekalo

elko69
4. júl 2010

@vefi89 a co vlastne mozme jest??z ovocia trebars?lebo mam pocit ze okrem jablka mi zakazali vsetko,napr nechapem co mu moze byt z melona ked nezjem tie zrnka v nom...a tiez pijes len cistu vodu nebublinkovu teda?a nevies ako dlho moze byt mliecko v ladnicke aby sa nepokazilo po tom co si ho odstreknem???

lulu4
4. júl 2010

@vefi89 no uz som mudrejsia zase o nieco... ale ako pises je to asi individualne na kazde babo posobi nieco ine zle... asi treba fakt vyskusat na vlastnej kozi ale budem si pamatat. ako vikendujete?

lulu4
4. júl 2010

@mirka12011 ahojcek Miri, no prezivam tie tepla ako sa da, niekedy uz mam pocit ze moje telo funguje na doraz, dobra zataz to musi byt na organizmus, ktory uz aj bez toho tepla pracuje dvojnasobne... radsej nejde von ked nemusim, nestoji mi to za to... vcera som bola vonku asi od druhej do pol desiatej vecera sme posedeli na zahrade u znamych, pogrilovali, pokecali dobre bolo aj maly sa statocne hmyril v brusku sa mu asi pacilo 😀 teraz je to take ze uz ako keby ani nekopkal ale sa len tak vyduval a prevaloval, no cim dalej tam ma menej miesta... trapi ma to ze neviem v noci spavat z toho tepla... mm pri mne odfukuje a ja nic... uz asi 2 tyzden fungujem tak akoby som mala babo na svete, ze spim ledva tri hodky v noci... a ze vyspi sa pred porodom kym sa da 😠
ale co ty sa pochval radsej, ako fesanda Timka, robi radost? ako prezivate vy toto teplo, ako ti spinka cez den a v noci? da sa? urcite je to aj pre babatka velka zataz a pre rodicov tiez...

lulu4
4. júl 2010

@mirka12011 no to by som aj ja rada vedela co je s tami lebo tu uz dlhsie nebola ale neviem ci ma na nu niekto cislo... lebo napr. Jjana17 tu tiez nebola asi od utorka ale na nu cislo mam tej som pisala, je od stredy v nemocke na pozorovani lebo jej dost puchli nohy, ze snad v pond. ju pustia domov...
ale tak tami snad isla uz aj rodit alebo si ju zase museli nechat v nemocke ked ju chytili tie bolesti co uz mala, naposledy sa stazovala na tu bolest lonovych kosti a zase zvracala.. mala to uz takto ku koncu poriadne tazke... hadam sa uz dotrapila a ma uz maleho na svete.. ved sa snad buduci tyzden ozve...

mirka12011
4. júl 2010

@lulu4 potesim ta aj ja som nespavala ale uz od 17tt mm spal a ja pozerala do stropu a prehadzovala sa v posteli tak vydrz uz a to teplo hrozne...
pridala som fotky malej kukucni 😉

mirka12011
4. júl 2010

@lulu4 no tami mozno rodi a jjane dufam ze bude coskoro doma este ma cas....
a ty hlavne vela vody pi

lulu4
4. júl 2010

@mirka12011 som ti napisala koment k jednej foto, je uzasna... a ta ciapocka hackovana co si objednavala fakt jej sekne to bola dobra kupa 🙂
no snazim sa pit vela vody ved dnes som zjedla skoro polku melona tak chodim stale cik cik... hihi
ale ved ma potiaze aj s lavou nohou z nicoho nic uz asi treti den, niekedy pocas dna fajn a niekedy normalne krivam boli ma zo spodu ako je chodidlo tak vstrede pri pate nemozem si to tam ani poriadne potlacit prstom lebo to je bolestive, mm mi to kazdy vecer masiruje potom je zas dobre, ale nechapem z coho to je, pozeral na to ze tam nic nevidi..bojim sa toho ze naberiem teraz aj neviem kolko kg za tie dva mesiace co budem zavodnena... ach jaaaj to bude

mirka12011
4. júl 2010

@lulu4 pol melona? mnam aj ja si dam na veceru mnam 😉 😉
no ciapka je super este v celenke ju sfotim 😀
a dnes sme dostali body s napisom DAMY STOP MOJ OCKO JE ZADANY 😀 este v tom ju sfotim ked to vyschne a vyperiem....
zavodnena nie to nebudes........... to ja som bola ale kvoli gestoze a preklepsii

lulu4
4. júl 2010

@mirka12011 no trosku mi s tym melonom aj mm pomohol ale inak som ho dojedla uz potom sama, ved ma teraz moj moc.mechur co robit 🙂 nooo odfot ju aj v tej celenke aj v tej bude kočica riadna... jeej to body musi byt super, to si kde zohnala?
Miri a ta preklepsia to si mala v tom moci bielkoviny a zvyseny tlak ci to znamena nieco ine? co ti na to davali, viem ze si to mala ale uz si fakt nepamatam preto sa pytam

mirka12011
4. júl 2010

@lulu4 v moci bielkoviny a tlak je gestoza a vyssi stupen je preklepsia ano sa to stupnuje prv gestoza a tak preklepsia a vyssie este je jedno............
no vo vychodnej jej kupili take bodynka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre