Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

00matula
29. júl 2010

@mimi21mimi to ti neviem povedat, ale citala som, ze ked chces epi, tak ta len pred porodom vysetria a oboznamia s moznymi komplikaciami po epi, ako su bolesti hlavy a tak... a to preco ides az tak neskoro? Ja som bola v 38tt ale len preto, ze v 37tt som bola este u zenskeho a este v ten den som si volala do porodnice, kedy mam prist. Sestricka sa ma opytala na termin porodu a objednala ma tak, aby som to stihla este v 38tt...

mimi21mimi
29. júl 2010

@00matula ja som sa objednavala v 36tt a objednali ma oni tak neskoro... vcera som tam akurat bola prvykrat... tiez sa ma pytala sestricka na termin a objednala ma az takto... nezazmluvnujes si doktora?

00matula
29. júl 2010

cooo? to nechapem...si sa mala opytat preco ta az tak neskoro objednali... Nie, nemyslim, ze je potrebne si zaplatit nejakeho doktora, ved aj tak sa x krat stalo, ze akurat v ten moment sa lekar nemohol dostavit k porodu a je mi jedno kto ma odrodi, ked aj tak co mi baby vraveli, tak cely cas su pri tebe len sestricky, porodne asistentky a lekar dojde az na zaver....ja chcem priatela mat pri porode, tak lekar mi je ukradnuty 🙂 Ty si chces niekoho zazmluvnit?

mimi21mimi
29. júl 2010

@00matula nie nie ja tiez nechcem.... zbytocne vyhodit tolko penazi, lebo presne ako pises... doktor pride na par minut v podstate.... budem len dufat v dobre sestricky 😀
inak ja som mala najskor termin 4. augusta.... den po tebe, ale mi ho posunuli o tyzden potom...
A ja som sa ich aj pytala, preco ma tak neskoro objednali a povedali mi, ze tak objednavaju a zlozili telefon... :-/

00matula
29. júl 2010

no teraz som zaskocena z toho....piseme o tej istej porodnici ? 🙂 🙂 Ja som k teme sestricky dostala jednu dobru radu..nedat sa a nehystercit 🙂 Ale co som aj citala tak mamicky co nedavno rodili si chvalili, tak mozno sa tam nakoniec este stretneme hehe..ja som mala 1.termin podla screeningu na dnes, no uvidim, 3.8. ma objednali na dalsiu poradnu ale ci ju stihnem alebo pojdem este zopar krat vie len ten krpec v brusku🙂))) A kedy mas dalsiu poradnu?

mimi21mimi
29. júl 2010

@00matula Ja mam poradnu den po tebe 🙂 ale najradsej by som sla rodit uz dnes.... no krpata sa nejako nepyta 🙂
U koho si bola na poradni? Ja som mala taku mladu doktorku, bola v pohode, lenze tam mala troch medikov a to mi bolo dost neprijemne... keby som mala mat medikov pri porode, tak poviem, ze nie.... mali by to respektovat....

Trosku ma znepokojili vahou... uz teraz mala 3,6 kg....

00matula
29. júl 2010

to ti verim, ale mozme byt radi ze aspon tie horucavy trosku ustupili 🙂 ja som mala 1x Dr. Stefanikovu- prijemna pani, ale neviem, ci neisla na dovcu, bo nieco take sa rozpravali, ze uz sa v ambulancii neuvidia a 2x som mala Dr. Cechova -tiez mily chlapik, mlady 🙂 medikov sme tam nastastie namali, no tusim si vychytala vsetky muchy... To mas teda riadnu dievku ti poviem 🙂 ale ber to trosku s rezervou, bo je tam nejaka odchylka +- tak nemusi mat az tolko...moja mala v 38tt 3000g a v 39tt len 2950g ...ako nemyslim, ze co by mala 1/4 kg pribrat tak 50g schudne?? zalezi asi ako ju zmeraju...mne vravela aj jedna mamicka co cakala 2 babo, ze pri 1. jej vraveli ze bude mat nizku hmotnost okolo2800 a mala skoro 3500g... hlavne nestresuj a vydrz🙂

mimi21mimi
29. júl 2010

@00matula hehe no tak mozem dufat, ze to odmerali zle 🙂
Budes mat aj mm pri porode?

00matula
29. júl 2010

mm? to myslis ako manzela ? jj, mam priatela a chcem aby bol pri porode, aj mi slubil ze pojde, ale ci neodpadne :D on odpadava este len uvidi injekciu 🙂

66zuzanka77
29. júl 2010

@riag no a mňa zasa tie slabiny dosť potrapia ale bola som už pri svojej lekarke tak mi vravela že to je normalne a dala mi lieky. No keďže ty máš chlapčeka tak zvyčajne chuti sladke a pri dievčatkach kysle 😵 Inak lekarka mi povedala že zatím to vyzerá na dievčatko 🙂 Máš moc pekne fotečky prezerala som si ich 🙂 a ako sa inač voláš 🙂

lulu4
29. júl 2010

ahojte, akurat mi volala sestricka od gynekologicky mojej ze tie pecenove krvne testy co mi robili v utorok su ok, tak ja tomu nerozumiem preco potom to svrbenie tela asi mi maly brutalne tlaci na pecen alebo co??? ale vcerajsiu noc som sa isla uskrabat k smrti som zaspala az nad ranom, no budem musiet uz vydrzat....

mimi21mimi
29. júl 2010

@lulu4 a nedali ti ani ditiaden alebo take nieco? lebo viem ze jedny tabletky sa mohli davat aj tak.... nech sa moc netrapis, lebo to musi byt hrozne!

mimi21mimi
29. júl 2010

@00matula to aj ten moj a predsalen ide... ze to vydrzi! Tak uvidime ...... dufam ze vydrzi, lebo ked je chlap pri porode, tak su vraj aj sestricky milsie.....

lulu4
29. júl 2010

@mimi21mimi no mne uz sestricka len vysledky zavolala, zajtra robia posledny den aj to len do 12tej tak neviem ci sa mi tam oplati ist lebo zajtra berie len objednane..ona to ma tak podelene... ale uz asi do stredy vydrzim a potom to spomeniem asi tej dokine v nemocke ci mi na to nieco nemozu dat... alebo neviem ci nemam ist ku koznej lebo u nej sa liecim ale na nieco uplne ine, tak ze ci by ona mi s tym nevedela poradit alebo obvodna tazko povedat... no ved spytam sa v tej nemocke...

mimi21mimi
29. júl 2010

@lulu4 no ale to si trufas vydrzat do stredy.... :-/ nahodou sa ti to cez vikend zhorsi a pojdes na pohotovost?
Ja by som skusila minimalne tu obvodnu zajtra.... alebo aj koznu ak by ta zobrala.

riag
29. júl 2010

@66zuzanka77 tak hlavne,ze je to ok 🙂 Ubehne Ti to ako voda a aj na male trapenia pocas tehu budes spominat s usmevom ...inak som miRIAm 🙂

malemimi
29. júl 2010

ahojt, chcela som sa opýtať či neviete čo to presne znamená keď mám CS:2 to je cervikálne skóre a doteraz som mala CS:0 a tá dvojka znamená že som otvorená alebo tvorený kŕčok mám alebo čo to je presne.

ďakujem za odpoveď

Diana 🙂

janinna11
29. júl 2010

@lulu4
Ahoj Lulu, kupelku uz mame prerobenu, a teraz este dve dalsie izby, ale to uz neriesim, hlavne ze spalen a kupelna je, pomaly balim tasku do porodnice, a co ty?? Ako znasas koniec tehu?? Ale to riadne utieklo... Liv je v nemocnici, lebo malinka je nizko a my sme nastastie ok, maly sa pred dvoma dnami konecne otocil hlavickou dolu, tak sme happy a dufame, ze tak uz vydrzi. Ideme rodit do ZH, viac-menej planovane, ak to vyda... Co mate nove??

qwalitka
30. júl 2010

ahojky prworodicky 🙂 ako sa mate?? ja mam termin tuto nedelu tak som zwedawa co sa bude diat 😕 strasne sa bojim ci to zwladnem 😒

mimi21mimi
30. júl 2010

zdraviiiim.... dneska tu mame nejako ticho.... kde ste vsetky? 🙂

mirka12011
30. júl 2010

ahojte uz mame nove babo? dnes sa malo narodit ze?

happy8051
30. júl 2010

caute... nejako ticho tu je fakt... ja dnes zas absolvujem glyko-profil a po dnesku zistime ci idem ficat na inzuline... nadsena som 😝

mimi21mimi
30. júl 2010

@mirka12011 ahoj.... maminakatka porodila uz vcera 🙂

mirka12011
30. júl 2010

@mimi21mimi jejejej super a co to ma? a vaha? vieme nieco? idem kuknut...

mirka12011
30. júl 2010

@maminakatka gratulujem je rozkosny....a krasne miery.... 😉

mimi21mimi
30. júl 2010

@mirka12011 nooo uz si to pozrela ako citam 😀 teraz som na rade tusim uz ja

mirka12011
30. júl 2010

@mimi21mimi 😀 a ty ako nechystas sa? ides rodit normalne?

mimi21mimi
30. júl 2010

@mirka12011 Nooo idem normalne.... ja by som sa aj chystala, len krpata sa nechysta 😀

00matula
30. júl 2010

@lulu4 ahoj lulu, som rada, ze tie pecenove testy Ti dopadli dobre, no asi to budes mat skor z toho, ze sa Ti v tele hromadi voda a tym padom sa Ti napina pokozka a to moze vyvolat svrbenie. Ako som uz spominala skus sa ponatierat s nejakym telovym mlieckom, a ak nepomoze mozes uzit aj fenistil bud krem alebo aj tablety. Viem ake je to, ked Ta vsetko svrbi. Dufam, ze Ti to coskoro prejde 🙂 Drz sa

00matula
30. júl 2010

@mimi21mimi ahoj mimi, no o tom som pocula aj ja, ze si potom tak tie sestricky nedovoluju...ale skor je to lepsie pre nas, ze v tych nasich chlopoch mame aku taku oporu 🙂 aspon budeme mat komu nadavat 🙂 🙂 ....dufam len, ze to predychaju a vydrzia az do konca 🙂 Tvoj by chcel prestrihnut aj pupocnu snuru?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre