Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
5. dec 2009

a preco? sice to je otazka ja sa bojim vzdy ake budu vsetke testy a ich vysledky tak niesi sama ale to asi kazda buduca mamina sa boji o babo..

mata1001
5. dec 2009

ano presne ako pises.a som predsa len v zaciatkoch.esteze idu vianoce,aspon budeme dlhsie doma.d rma chcel vypisat ale nechcela som,ale asi v piatok mu poviem ze nech ma predsa len vypise,ved potom su uz aj tak vianoce a to uz mame celozav dovolenku

mirka12011
5. dec 2009

a preco ta chcel vypisat? mna tiez chce vypisat,ale kvoli nevolnostiam a praci...ja sa na vianoce tesim uz by som mala papat vsetko a uz by mi zle vobec nemalo byt, no ale tebe nezavidim, ale prezili sme to vsetky prezijes aj ty...

mata1001
5. dec 2009

ja neviem preco ma chcel vypisat.mam sedavu pracu ale ja mam taku povahu ze stresujem tak asi preto,ale som mu povedala ze este tyzden budem robit a potom sa uvidi,aj ked nevraciam a nemusim za pracou cestovat tak sa zatial da.ale ked bude na tom trvat tak sa necham vypisat....
jasne ze prezijem aspon dufam....

mirka12011
5. dec 2009

tak to teda neviem preco ta chcel vypisat, mozno, aby si si predlzila vianoce 😅 ale keby bolo nieco zle tak by ti to povedal a teraz v piatok mas ist za nim naco? mne zrobili krvne testy sa potvrdilo tehotenstvo, tak mi kazali prist o 2 tyzdne na sono a tak kazdy mesiac, no teraz chodime na testy tak chodim castejsie, no ja v praci stresujem tiez som rozmyslala ked ma neda na PN gynekolog co ma chcel dat uz v 2mesiaci a uz mame 4 a nic, tak skocim za doktorkou praktickou lebo 12-tky tahat uz nevladzem resp.unava je unava...

mata1001
5. dec 2009

mne krv nebrali,asi mi budu teraz,ja neviem vsak ten moj dr mi nic nepovie,ked sa nepytam...on povedal ze tam nieco je.ale ma vysetril a povedal ze sa nebude vo mne velmi sturat tak spravil utz a mam byt v klude,lezat a nestresovat ale to som uz pisala.

mirka12011
5. dec 2009

no ked ti robil sono tak krv ti uz brat nebude, lebo sono mu bublinku ukazalo, ja som prisla s tym, nech mi potvrdi alebo vyvrati tehotenstvo a tak mi vzal krv a o hodinu som to mala potvrdene a tak sme isli na sono pozriet ci je vsetko OK ci je bublinka tam kde ma byt... 😉 no to lezat a spat teraz budes casto pocas nevolnosti aspon hovorim za seba prve 3 mesiace som spala pocas dna ked sa dalo, tahalo ma to do postele pospala som si hodinu, dve a bola som fit a mozno ti vypise tehotensku knizku a hlavne sa ho pytaj na vsetko ked ti nic nepovie...

mata1001
5. dec 2009

mirka dakujem ze mi radis.si zlata.porebujem toto vsetko vediet od niekoho ktoto preziva....este raz vdaka...myslis ze tak skoro mi da knizku? ja si myslim tak v 11 tt.ty si kedy dostala?

mirka12011
5. dec 2009

no ja som ju dostala pred tyzdnom, ale co som citala clanky tu, tak niektore dostali aj v 7tyzdni aj pri potvrdeni tehotenstva, kazdy lekar je iny ja som fakt dostala v 12tyzdni co by sa aj tak malo davat, ale kazdy doktor je iny a ako pisem niektore dostali hned v 6-7tyzdni...a tiez neviem preco, ja ti mozem tak poradit len z vlastnej skusenosti co sa stalo alebo stava mne...

mata1001
5. dec 2009

no pochybujem ze ten moj mi da knizku tak skoro...ale uz sa na nu tesim...

mirka12011
5. dec 2009

si si pocitala termin porodu?

mata1001
5. dec 2009

fuuu nie.neviem presne v ktorom tyzdni som.ja si to necham presne vypocitat dr.

mirka12011
5. dec 2009

http://tehotenstvo.academy.sk/
doktor ti to vypocita tak ako je to tu treba ti vediet prvy den poslednej menstruacie a vypotita ti termin porodu ale to je predbezny az ultrazvuk ti postupne bude ternim predlzovat alebo skracovat...

mata1001
5. dec 2009

jeeee dakujem...vyslo mi na 4.8.2010.a som asi 5 tt A 3 dni.jeeee ake super

mirka12011
5. dec 2009

to iste ti povie doktor lebo podla toho to pocitaju tak uz vies aspon nieco hihi a tu ti poslem stranku podla ktorej sa riadim aj podla knihy som som kupila ale toto si citam kazdy tyzden...

mata1001
5. dec 2009

mirka dakujem za stranku urcite prestudujem...si zlata.idem sa osprchovat tak prajem pekny vecer...velmi si mi pomohla.

ahoj...zajtra sem nakuknem 😉

xgretkax
5. dec 2009

ahoj mata1001 aj mne podla kalkulacky vychadza datum 4.8.2010!!! 🙂

mirka12011
5. dec 2009

ahoj a nz ja idem nieco spapat a pozerat rozpravku tak sa maj krasne a nestresuj 😉

xgretkax
5. dec 2009

ja som bola v piatok 3.12 u dr, tak mi robila sono, potvrdila ze som tehotna, ale sa jej nezdla velkost plodu podla datumu poslednej mrchy....tak sa troska bojim, ze co....v podelok mam prist zas, aj krv mi zoberu....

mirka12011
5. dec 2009

hmm ako ze je male alebo velke? mne lekar povedal, ze mam male brusko

xgretkax
5. dec 2009

na sone bola taka mala bodka ze ju ani nemohla zmerat, no a podla poslednej menstruacie by som uz mala byt v 5tt, tak by uz bodka mala byt vacsia.....tak neviem, hovorila ze to moze byt tym ze k oplodneniu prislo neskor....dufam, ze je to tak a ze vsetko bude v poriadku

mirka12011
5. dec 2009

uch tak to drzim palceky a v pondelok urcite daj vediet ako si dopadla, urcite to bude fajn a bude to tym oplodnenim...

garonka
5. dec 2009

Ahojteeeeeeeeeeeee 🙂

vefi, veji kde ste?

a zdravím i nove tehuľky 😉

lenocka84
6. dec 2009

ahojte kocice
ako sa mame?

vejula
6. dec 2009

čavi lenočka...Ako???? Ja som dnes spala u našich bo mm šiel s kamaraatmi do krčmy a bolo mi samej doma smutno....

lenocka84
6. dec 2009

ahoj veji
ja som doma, vcera som bola na vian. trhoch sa pozriet
takze dnes len relax
rano plne radosti lebo deti v kazdej izbe nachadzali mikulasske balicky, a to bolo super

vejula
6. dec 2009

jeej tak tťo muselo byť pekné... Môj bráško včera večer nevydržal a mikuáš prišiel ešte včera o 11 večer

lenocka84
6. dec 2009

veji my sme v noci balicky chystali, maly nespal do 2hej v noci akoby cakal na mikulasa alebo co
a dnes moja polovicka zavesila na plafon anjelickov, ze decka mali prekvapko
a tak pekne to tu vyzera

vejula
6. dec 2009

nom tak u vás to teraz musí vyzerať jak v nebíčku 😉 už sa teším ,ked našim drobcom budu takto žiariť očká.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre