Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
16. dec 2009

Lucinkaaaaaaaa a ty si mala meniny, a ja som ti nepopriala všetko najkrajšejšie a zdravučkého drobčeka 😅 😀 😀

mirka12011
16. dec 2009

bre ranko vsetkym 😀 idem si spravit ranajky, kavicku a strieknut si antibiotika do hrdielka fuj uz sa tesimmmmm 😒

vefi89
16. dec 2009

halóóóó, kde ste, kto ste???

Mirka a ty si vari chorá??

mirka12011
16. dec 2009

no nieco namna lezie 😀 bola som vcera u lekara, tak mi dala antibiotika a ako povedala, take ktore sa nedostanu k miminku a neublizia mu 😅 tak liecikujem pred sviatkami. Pozerala som vcera tel.noviny, ze uz tu mame vakcinu proti prasac.chripke a prv ockuju doktorov a tak tehotne zeny uch ja neviem ci je to bezpecne ved je to nova chripka...

vefi89
16. dec 2009

mirka, ja by som sa ockovat nedala ani za svet, a uz vobec nie proti chripke. Ja mam jeden dobry zaruceny recept, ako neochoriet 😅 😅 dat na stol, alebo do miestnosti, kde sa najviac zdrzujete vy, alebo navsetvy cibulu. a fakt to pomaha. Volaky vedec zistil, ze cibula pritahuje vsetky bacili na seba 🙂

mirka12011
16. dec 2009

hmm a to ako cibulu v supke ci ocistenu, nakrajanu ci ako a to nesmrdi v izbe?

vefi89
16. dec 2009

normalne v supke. ani to necitit, len treba dat pozor na proces hnitia 😀 😀
neviem, ci to naozaj funguje, ale my sme zatial este neochoreli a toto uz praktizujeme va roky. a vsak nemas co stratit, akurat dake sestaky za cibulu 😀 😀

mirka12011
16. dec 2009

hmm tak to veru vyskusam 😅 dopratam a uz idem po cibulu ani ja sa nechcem dat ockovat, tiez to odmietam a este k tomu je to predsa nova chripka ja sa tiez odmietam ockovat 😎

vefi89
16. dec 2009

ja si myslím, že odbre robíš. ja by som sa nedala ani za svet, pretože môžu byť nejaké vedľajšie účinky, a myslím, že v británií mali nejaké problémy s tým, že niekomu sa rapídne pohoršilo. a ešte k tomu, riskovať, že ublížim malinkému. taký istý risk je, že sa možno nakazím a možno nie...
a čo ti je, keď si choručká??lebo keď máš ATB, tak to nebude len nachladnutie

mirka12011
16. dec 2009

tak isla som na gynekologiu na odber krvicky na protilatky a som sa pytala sestricky ci nieco len kupit v lekarni na kasel pre tehotne alebo radsej ist za doktorkou povedala, ze radsej ist nebola som nadsena lebo si hovorim niekto namna zakasle a ho poslem.... 😅 ale nastastie som isla dnu hned a pozrela do hrdla a hned dala antibiotika, ze ked sa nezlapsi alebo dostanem teplotu hned mam prist za nou...Gynekolog nebol nadseny, ze "nieco namna lezie" 😀 ale je to nachladnutie, este dobre, ze nie chripka... 😎

vefi89
16. dec 2009

mirka, ja som mala tiež na začiatku tehu nejakú chorobu, ale nikto nevedel, že čo.
ja som astmatik a mám problémy s pľúcami a sem tam aj s dýchaním, a strašne ma začali pľúca bolieť, a tiež som mala ATB. názov si síce nepamätám, ale mala som k tomu aj hedelix. ale pokiaľ ti lekár predpíše lieky a vie, že si tehu, tak by uškodiť nemali 😉

mirka12011
16. dec 2009

viem viem ona o tom vie a dala mi tie co sa sprejuju do ust a nosa...BIOPAROX vies ked kaslem boli ma potom brusko tak radsej skor ako neskoro ist za lekarom a teraz duplovane 😝

vefi89
16. dec 2009

hej, veď to je jasné, no budeš si musieť dávať na seba väčší pozor, predsa máme teraz oslabenú imunitu 😅

čo dnes plánuješ?

mirka12011
16. dec 2009

ale akurat som si dala pauzu zacala som vianocne pratanie, zatial som len prezliekla periny a dala ich prat 😅 ale idem este poutierat v celom dome prah a zajtra povysavam a umyjem podlahu sak treba si to rozdelit teraz a kedze zajtra do prace nejdem tak to vyuzijem...inak mna urcite nakazil niekto v praci kazdy tam namna dycha sem tam aj zakasle 😝 robim casnicku vies a obliekam sa poriadne ved je kosa, tak predpokladam, ze tam...

vierapp
16. dec 2009

ahojte, môžem sa pridať do pokecu, momentálne mám veľa času lebo celý čas ležim, už od začiatku 7 mesiaca, predpokladaný predč. pôrod, tak predv. pratanie sa mi vyhlo... 🙂

garonka
16. dec 2009

ahojte 😵

vefi joj moja ďakujem že si na mňa myslela 😵 😵 😵 😵 som dostala od draheho metlu a včera som si vybrala čiapku, sveter a pulovrik aby sme nezamrzli 😀
no parada že mate pinďura ja zvedava či i naše ma pinďura alebo šušulu lebo pred dvoma tyždňami sa otočilo babo chrbtom, ale je pekne otočene tak ako ma byť.
No a teraz že poľaviš s robotou doma a budeš sa šetriť oki?
mame už postieľku poskladanu len provizorne som odfotila a aj plienky a veci vyprate už len drahy požehlí 😀
kedy maš ďalšiu poradňu? ja idem zajtraaaaaaaaaaa bojím

mirka12011
16. dec 2009

ajajajaj tak tebe je hej.... juj tak to lezanie ti nezavidim ako to zvladas?

vierapp
16. dec 2009

zo začiatku zle lebo som bola v nemocke, teraz už je to lepšie lebo bábo už je vraj dostatočne vyvinuté....

garonka
16. dec 2009

vierka to sa ti skracoval krčok alebo si sa otvarala? ja som ležala v nemocke kvôli tlaku a pečeň.testom

mirka12011
16. dec 2009

juj tak to je super...no v nemocnici je katastrofalne, doma je doma, takze o mesiac a nieco budes mamina juj a ako vianoce? Papat mozes vsetko?

vierapp
16. dec 2009

garonka....otvárala, ale vraj je to ustálené, tak dúfam, že je to o.k.

mirka....no tak nejak, ale cez vianoce chcem vstať z postele tak kto vie či si to nevyvolám....a papam všetko čo mi chutí... 🙂

garonka
16. dec 2009

vierka ale hlavne, že si doma a sa šetríš veď o chvíľu to maš za sebou 😉

vierapp
16. dec 2009

jediná výhoda je že bývame u svokrovcoch tak svokra navarí a manžel uprace....tak mi je hej,,,,,akurát ta nuda

mirka12011
16. dec 2009

juj tak to hej v tv skoro nikdy nic poriadne nejde na 100 programov uch no vstat na veceru a darceky a sup do postele spat...

vierapp
16. dec 2009

no asi tak nejak budú vyzerať vianoce u nás ...... 🙂 ale myšlienka na to že ďalšie vianoce budeme už traja ma teší

garonka
16. dec 2009

vierka no my byvame sami našťastie drahy berie na mňa ohľad, navarí a uprace ak sa mu chce hoci to beriem s ohľadom lebo chodí do roboty a aj unaveny je a dnes obzvlašť bude ako šípkova ruženka cely deň vonku a vymrznuty 🙄
síce i ja navarím ale drahy varí lepšie 😀

mirka ja som stiahla z netu rozpravku lebo v telke ozaj nič 😕

vierapp
16. dec 2009

garonka tak to je vám hej že ste sami.......môj manžel by nemal kedy variť robí 12tky každý deň okrem víkendu a to väčšinou spí...

garonka
16. dec 2009

vierka no ma to vyhodu byť sami ale sa treba aj poriadne obracať 🙄 ale aspoň mame sukromie 🙂 ah jaj tak dlho pracuje? môj robí osmičky ale sem tam sa stane že je aj tri dni za sebou do večera 😒

vefi89
16. dec 2009

Lucka, najbližšie mám až 4.1., pretože máme všetko v poriadku, a od 16.1.nastupujem MD.
idem ti kuknúť fotky 😉

vefi89
16. dec 2009

no bude mať drobec krásny palác 😉
každej poradni sa bojíš, a vždy to dopadne dobre. nemala by si sa toľko báť 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre